2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Çok teşekkür ederim. Doktorum gerçekten çok iyi biz de sorun bebeğin bi türlü kanala girememesi sanırım. Onun dışında bi problem görünmüyor kontrollerde. Doğum nasil olursa olsun ben sadece sağlıkla bebeğimi kucağıma almak istiyorum. Guzel dilekleriniz icin tekrar tesekkur ederim

ben dogum tarihi fazlaca gecip doguran tek kisiyim sanirim bu forumda41+1 de dogurdum. hicbir belirtim yoktu ve nst de hiiic sancim cikmiyordu. kontrollu bir sekilde beklemeye devam ettik. sonunda da dogurdum
Ya boyle seyler duyunca nasil mutlu oluyorum anlatamaaammm benim de sıfır belirti sıfır sancı 2 günde bir kontrol gidiyo bakalım haftaya pazartesi kontrolum var ben de 41 olacağım bir umut benim de yüzüm güler belki

Evet sık sık gidiyorum doktorum kontrole göre karar verelim dedi en son. Ben de beklemekten yanayım. En azından 41 'in sonunu görmek istiyorum bu zamana kadar geldik birkaç gün daha beklerim

Kızlar oğlum ağlarken katılıyor nefessiz kalıyor bi kac saniye cok korkuyoruz o an napcağımızı bilemiyoruz yaşayan var mı bu durumu hiç bişey yokken birden ağlamaya başlıyor kucak istediği için

İlk bebeğim 41 de doğdu ne sancı ne bişey vardı hatta eşime dedim kontrole sen gelme ben otobüsle giderim doğuma gireceğimi tahmin etmiyorum tabi hala güleriz otobüsle gittim diye
Buda 40+3 te oldu
Bu hafta gelir senin minik ye daha fazla beklemez

Bende surekli emzirir vaziyetteyim ama diger cocuklarimdanda tecrubeli oldugum icin bu zor zamanlarin gecici oldugunu biliyorum.40 i ciktiginda daha da duzene girer sıkma canını.ve bu durum gün gectikce düzelir 3 ay diye kendini şartlama..emzik verebilirsin.gogsum cok acidiginda mama ya da emzik veriyorum ama mamayi kusmaya basladi onu biraktim sayilir.emzik kurtarici oluyor...sinirlenme bebise düsünki o senden daha da stresli ve gergin bu dünyaya alismaya calisiyor ve sana muhtac annesi sev onu gögsunde yatir ninni söyle konus vs..bu gunler cabuk geciyor

Ben 2 numarasiyla basladim bebegim 2800 dogmustu suan 11 gunluk sizdirma falan yapmadi.memnunum

Kızlar oğlum ağlarken katılıyor nefessiz kalıyor bi kac saniye cok korkuyoruz o an napcağımızı bilemiyoruz yaşayan var mı bu durumu hiç bişey yokken birden ağlamaya başlıyor kucak istediği için
Canım benmkide uykudan bir çığlıkla uyanıyo aklımızı alıyo atak dönemindeyiz sanırım

Kız minnoşun neyine bağrıyosun annesi kuyamam sabah beri kol bacak kalmadı ayakta uyutuyorum oturuyum ayağıma alıyım diyprum başlıyo yaygara sürekli döngü bu. Ama şunu umutma annesi geçecek ve bugünleri özleyeceksin şuan hepimiz aynı durumdayız toplasan bugün 1 saat uyumadı

1 günde anlaşılmaz canım 3 gün dene hatta 1 hafta kakasında mukus varsa vardır zaten yüksek ihtimal

aa evet yaa elinle sıkmışsın gibi oluyor yarın emzirme danışmanını görmem gerekiyor
Benim de aynı şekilde göğüs ucumda çatlak 37 gündür geçmedi ve ordan enfeksiyon kapıp mastit oldum. Emzirirken beynimde şimşekler çakıyor ve dediğiniz gibi damaklarıyla eziyor ucunu malesef ama nasıl öğreteceğim doğru emmeyi bilmiyorum. Emzirme danışmanına sorduktan sonra bilgi verebilir misin ? Hiçbir krem vs yaramadı..

Kizlar bebisleriniz kac saatde bir acıkıyor ve nekadar sut veya mama veriyosunjz
Gündüzleri 2 3 saatte bir emzirdikten sonra 40 ml mama ya da sagdigim süt. Geceleri genelde 4 saatte bir 50 ml.
Ben de bugün bu konuya baktım 1 aylık bebeklere genelde 60 -90ml diyorlar . Hatta neye dayanarak hesaplıyorlar bilmiyorum ama kilosu *56 kaç ml vermen gereken çıkıyormuş. Ornegin 3.650*56= 65 ml gibi. Biraz biraz cogaltacagim doymuyor bebe

1 damlasi bile ona sifa olur annesi uzulme hem sandigindan fazlasini emiyordur o saginca tamami cikmiyor sutun. Doktor bana saginca 30 ml cikiyorsa bebek 50-60 ml emiyordur demisti
Hmm gerçekten öyleyse sevindim çocuk emiyor ama ne kadar emiyor diye merak ediyordum . Bir de şöyle bir şey okudum ama gerçekten ilk 5 dk içersinde alması gereken süt mü bilemedim. Hoş durmadan emerse baya yumusuyor

Eklentiler

• 20210128_034016.png
    1 MB · Görüntüleme: 43
Dakika olarak bilmiyorum ama once onsut denilen daha sulu kismini aliyor sonra yagli kismi geliyor. Bu sure bence 3-4 dakikadan fazladir ama bilemiyorum

Şimdi senin yazdığını okuyunca kendimi inek gibi hissettim.

Geceleri en fazla 1.5 saatte bir gündüz de saat başı 45 dkda bir hatta yarım saatte bir emzirdiğim oluyor. Gündüz uykumuz hiç yok zaten. Bazen nadiren arada bir belki yarım saat uyursak ben de ev işi yemek bulaşık yapıyorum o arada

Seninki memeden düşmüyor maşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…