2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Z zezesu Ahseninannesi Ahseninannesi allah bir an evvel yavrularınızı sağlıkla eve getirmeyi nasip etsin size de sükunet versin

Çok teşekkür ederim🍀

Canım en kısa sürede saglikla kucağıniza gelsin yavrulariniz sana ve Ahseninannesi Ahseninannesi sana dua edeceğim
Allah razı olsun canım

Ahseninannesi Ahseninannesi Bir an önce sifa ile evine kavuşur umarım yavrun..Cok zordur..
Damdan düşeni damdan düşen anlıyor dimi archimom.Sabır... Her şey güzel olacak inşallah

Z zezesu Ahseninannesi Ahseninannesi kızlar evlatlarınıza sağlıkla tez zamanda kavuşursunuz inşallah. Rabbim şifa versin🙏🙏🙏🙏
Amin canim çok sağol

Beşikte durmuyor zaten ben bı gayret durur mu acaba diye salladım ama yok sanki oraya yattığını anlıyor 😂
Sling de ise yarar mi ki ?
Mama verdim bende bir ölçü onu içti yine meme için ağlıyor bide kabizliktan dolayı çok fazla acı çekiyorum dikişlerim var vallahi isyaaaan şarkısı şuan bana o kadar iyi gelecek ki 😂😂
Sling aldım ben daha denemedim bakalım deniyeyim yazarım sana da
Bende surekli emzirir vaziyetteyim ama diger cocuklarimdanda tecrubeli oldugum icin bu zor zamanlarin gecici oldugunu biliyorum.40 i ciktiginda daha da duzene girer sıkma canını.ve bu durum gün gectikce düzelir 3 ay diye kendini şartlama..emzik verebilirsin.gogsum cok acidiginda mama ya da emzik veriyorum ama mamayi kusmaya basladi onu biraktim sayilir.emzik kurtarici oluyor...sinirlenme bebise düsünki o senden daha da stresli ve gergin bu dünyaya alismaya calisiyor ve sana muhtac annesi sev onu gögsunde yatir ninni söyle konus vs..bu gunler cabuk geciyor
Doğru söylüyorsun canım , ilk kez tecrübe edip başımıza ne geleceğini bilmeyince olumsuz etkilendim. Çözümler üretmeye çalışıyorum sürekli. Gaz sıkıntımız beni çaresiz bırakıyor. Ama geçecek bu günler de inşallah
Kız minnoşun neyine bağrıyosun annesi kuyamam 😀 sabah beri kol bacak kalmadı ayakta uyutuyorum oturuyum ayağıma alıyım diyprum başlıyo yaygara sürekli döngü bu. Ama şunu umutma annesi geçecek ve bugünleri özleyeceksin 😍😍 şuan hepimiz aynı durumdayız toplasan bugün 1 saat uyumadı
Evet bu durumu sadece ben yaşamıyorum onu farkettim hepimiz benzer şeyleri yaşıyoruz. Bunaldığım anlar çok evet ama kendimi yalnız değilim bugünler de geçecek diye sakin tutmaya çalışıyorum daha iyiyim 🌸
bu yazdıklarım şikayet edilecek şeyler değilmiş onu anladım bebeğim hastalandı yoğun bakıma aldılar keşke iyi olsa evimizde olsa da hiç göğsümden inmese :KK43: çok üzgünüm..
Canım çok çok geçmiş olsun tez vakitte rabim şifa versin inşallah. Yazdıkların çok etkiledi beni. Ne zaman bunalsam yazdıklarını düşünüp kendime geliyorum. Her aklıma gelişte de bebişine şifa diliyorum.
Kızlar iyi akşamlar.🙋🏻‍♀️ Çoğunuz bebişlerine kavuştu,sütler gelmeye başladı. İnşallah daha da artar diyim🤲🤩
-Doğumdan önce pompa alınmalı mı ?
-Hangi marka pompa kullanıyorsunuz?
Memnun musunuz?
Doğumdan sonra da alınabilir ihtiyaca göre. Benim işime yaradı. İlk hafta falan çok sert olmuştu göğüslerim bebeğim boşaltamıyordu. Hep sağmıştım. Şimdilerde sağmaya gerek kalmıyor sürekli emdiğinden boşalıyor zaten göğüslerim.

Cnm benim göğüs ucumda çökük c şeklinde tutturdu doktor yarada olmadı bu sefer diğerlerinde bebeğim kan içerdi resmen üç dört gün uğraştım c şeklinde tutmayı zor öğrendi ve tutuyo
Ya ben c şeklinde de tutsam kızım bi türlü memeyi tamamen almıyor . Ucunu alıyor hemen kolayından. Aranırken ağzını kocaman açıyor göğüse yaklaşınca ucunu alacak kadar küçültüyor ağzını . Bazen karambole getirip ağzı büy0k açıkken ağzına sokuyorum memeyi ama hemen kaydırıp tekrar ucunu bırakıyor sadece ağzında. Nasıl düzelticem bilmiyorum valla. Bu saatten sonra düzelir mi onu da bilemedim alıştı çünkü

Hanimlar mrb cocuk doktorunuz d vitamini yazdimi bebislere bizim doktor 3 damla ver dedi siz nekadar veriyosunuz
Bizimkimki de verdi günde 3 damla
Cnm C şekli ne emzirme danışmanı o geçecek diyor ama bnmkinin çözümü Yok bence göğüs acımdan mutluluğumu yaşayamaz oldum bebeğim emmeyi seviyor ama acımdan veremiyorum Allahım bunu kimseye yaşatmasın bildiğin ısırıp yarıyor ucunu büküp ağzına veriyorum ama işte göğüs ucum çok büyük ağız küçük eziyor 10gündür eze eze yarılmaya başladı emzirememekten korkuyorum cnm
Senin günlerinde benim de çok kötüydü. Şimdi de acıyor ama dayanabiliyorum. İlk haftalarda ağlayarak zığlayarak emziriyorumdue. ben emzirirken yanımda biri de beni sabit tutuyordu ani refleksle yanlış hareket yapmayayım diye o derece canım yanıyordu. Benim kızımın da ağzı küçük sadece ucunu alıyor ağzına. Hala daha da öyle düzeltemedim onu. Çok sık da emdiği için yıpratıyor haliyle meme ucumu. Ben de emzirmek istemiyordum ilk haftalar o sebeple sağıyırdum sağdığım sütü veriyordum göğüs ucumu dinlendiriyordum. Kantoron yağı ile toparlamıştım ben

Gaz biz sabsimplex kullanıyorduk ama sanki işe yaramıyo gibi geldi metsil başladım bugün bakalım o ne yapacak. Dün gece o ladar sıkıntılandı ki kızım artık son radde fitil attık. O bağırsaklwrını boşalttırdı da ondan sonra rahatla uyudu kızım. Ama fitil de her zmaan kullanılmaz işte. Zorda kalınca ancak. Onun dışında masaj yapıyırım damla içiriyprum. Kendim rezene ve kimyon çayı içiyorum. Hatta kızıma da bi kere rezene verdim 1 çay kaşığı. Yine de çok huzursuz sıkıntılı. O kıvranırken çare olamamak da çok üzüyor

Kizlar benimde göğüs yarasiyla basım dertte😣
Ve başka probleminde var... Kızımı emzirdigimde sanki doymuyor gibi... Bir saat memede kalıyor bazen... Biberonla anne sütü ya da mama verdiğimde doyduğunu hissediyorum ve uyuyor mışıl mışıl... Ama emzirmede aynı şey olmuyor😣napicam ben... Sütümü sahip vermesem mi...ama memede doymadiginda ne yapacagim😣

A Algernonya evet dogum yaptım bu sabah dualarım kabul oldu cok sukur cok korkuyordum cok strese gırmıstım ama Allah yardım etti 🙏umarım sizinki de kolaylıkla saglıkla dogar. Hıc acılma yoktu gecen hafta bu hafta da pzt gidecektim kontrole gece uyuyamadım hıc kabız gibiydim karnim agrıyodu tuvalete cıksam rahatlıcak gıbıydı sonra sancı ya donustu azıcık da suyum geldi evde beklemek beklememek arasında cok kaldım ama eşşm gidelim dedi hastaneye gıttıgım gjbı doguma alındım. Acıklık 10 olmus ve bebegın kafası asagı kadar gelmıs nerdeyse oturmama asla izin vermediler arabayla nasıl geldin bebegın kafasına baskı yapmıssın Allah korusun dediler masada ıkınırken yine cok zorlandım korku stres hepsi vardı ama 1 saat ıcınde oldu bıttı cok sukur ıkınırken hep rabbı yesır okudum bir de bol bol sümmes sebile yesserahu dedim sancı baslangıcıbdan itibaren evdeyiz cok sukur her sey yolunda Allah sizlerin de yardımcısı olsun ocak annesı olduk sonunda yakaladık 😍

A Algernonya evet dogum yaptım bu sabah dualarım kabul oldu cok sukur cok korkuyordum cok strese gırmıstım ama Allah yardım etti 🙏umarım sizinki de kolaylıkla saglıkla dogar. Hıc acılma yoktu gecen hafta bu hafta da pzt gidecektim kontrole gece uyuyamadım hıc kabız gibiydim karnim agrıyodu tuvalete cıksam rahatlıcak gıbıydı sonra sancı ya donustu azıcık da suyum geldi evde beklemek beklememek arasında cok kaldım ama eşşm gidelim dedi hastaneye gıttıgım gjbı doguma alındım. Acıklık 10 olmus ve bebegın kafası asagı kadar gelmıs nerdeyse oturmama asla izin vermediler arabayla nasıl geldin bebegın kafasına baskı yapmıssın Allah korusun dediler masada ıkınırken yine cok zorlandım korku stres hepsi vardı ama 1 saat ıcınde oldu bıttı cok sukur ıkınırken hep rabbı yesır okudum bir de bol bol sümmes sebile yesserahu dedim sancı baslangıcıbdan itibaren evdeyiz cok sukur her sey yolunda Allah sizlerin de yardımcısı olsun ocak annesı olduk sonunda yakaladık 😍
Vallahi Allah yardımcın olmuş her şey yolunda gitmiş çok şükür ne güzel bi doğum olmuş maşallah😊
Peki iri bebek diyordun nasıl oldu doğum,dikiş çok atıldı mı
Bebeğin kaç kilo doğdu? Benimki de iri bebek o yüzden soruyorum canım, benimki şu an 4kilo civarıymış,çok fazla dimi normal için
O yüzden sezaryen isteyeceğim sanırım😐

Gaz biz sabsimplex kullanıyorduk ama sanki işe yaramıyo gibi geldi metsil başladım bugün bakalım o ne yapacak. Dün gece o ladar sıkıntılandı ki kızım artık son radde fitil attık. O bağırsaklwrını boşalttırdı da ondan sonra rahatla uyudu kızım. Ama fitil de her zmaan kullanılmaz işte. Zorda kalınca ancak. Onun dışında masaj yapıyırım damla içiriyprum. Kendim rezene ve kimyon çayı içiyorum. Hatta kızıma da bi kere rezene verdim 1 çay kaşığı. Yine de çok huzursuz sıkıntılı. O kıvranırken çare olamamak da çok üzüyor
Aynı şeyleri yaşıyoruz. Sadece ben damla vermiyorum daha doğrusu vereyim dedim ama doktora sordum o gerek yok olacak bu dedi. Dün sabaha kadar dikti bizi

Ve başka probleminde var... Kızımı emzirdigimde sanki doymuyor gibi... Bir saat memede kalıyor bazen... Biberonla anne sütü ya da mama verdiğimde doyduğunu hissediyorum ve uyuyor mışıl mışıl... Ama emzirmede aynı şey olmuyor😣napicam ben... Sütümü sahip vermesem mi...ama memede doymadiginda ne yapacagim😣
Canim benim bebegim de göğsümü tutmuyo sagip veriyorum ama hic sıkıntı degil göğsümü almamasi yeterki sutu içsinler sut cope gitmesin ilk cocugumda sutum cop olmuştu ne emdi nede icdi ilk kuzum

Sağma bir süre sadece seni emsin cnm dene bakalım o zaman doyacak mı

Ya ben c şeklinde de tutsam kızım bi türlü memeyi tamamen almıyor . Ucunu alıyor hemen kolayından. Aranırken ağzını kocaman açıyor göğüse yaklaşınca ucunu alacak kadar küçültüyor ağzını . Bazen karambole getirip ağzı büy0k açıkken ağzına sokuyorum memeyi ama hemen kaydırıp tekrar ucunu bırakıyor sadece ağzında. Nasıl düzelticem bilmiyorum valla. Bu saatten sonra düzelir mi onu da bilemedim alıştı çünkü
Ya aynı şeyi bende yaşıyorum bir elimle açtırıyorum sokuyorum memeyi o uca getiriyor
Bugün bütün gün ugrasiyorum

Z zezesu canım çok geçmiş olsun.benim bebeğim de enfeksiyondan yoğun bakımda yattı..zor bir süreç..gerçekten başına gelmeyince bazı şeylerin değeri anlaşılmıyor.Allah hayırlısıyla bir an önce iyileşip yanına gelmeyi nasip etsin inşallah..

Kuzum lansinoh sıfır fayda bir gündür soğan koyuyorum sanki iyi oldu gibi arkdşım ısrarla istedi soğan üstüne kalkanla tutturuyorum bakalım herşeyi deniyorum şu göğüs acısız emzirenler maşallahh gerçekten çok şanslısınız tabi bizimde bugünümüze şükür Rabbim başka dert vermesin
kalkan ve emmedigi zamanlards aloe vera ferahlattı, yara olmaya baslayyınca tahinin üzerindeki yagı surdum iki gum artık kosele gibi oldu acıyor ama bu acı kanal acısı yara accısı değil artıkık ben doguö yapalı dokuz gun oldu.

X