2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kizlar biz mamayi biraktik artik meme ucunuda tamamen meme den emiyor kizim artik . Bazi günler uyku düzeni cok iyi bazi günler ise ve bu aralar baya cogaldi memede uyumak istiyor kizim emerek uykuya daliyor yoksa uyumuyor . Emzik ile yer degistiriyorum ama faydasi fazla olmuyor süt gelmedifini anlayinca baya sinirleniyor .

cok sükür yinede mama vs biraktirdim arada bi doymadigini düsününce rezene cayi veriyorum . Sizede tavsiye ediyorum ebe ve doktorlardan onayi aldim onlari tavsiyesi üzerine uyguladim.
Hem gaz sorunu varsa iyi geliyor .

bu arada benim yeni edindigim bilgiyi de paylasiyim dedim oda tamamen memeden beselenen bebeklerde bazen gaz olmayabiliyormus ben saatlerde gazi ciksin diye ugrastigimi bilirim agizlari ile tamamen memeyi kacradijlari icin hava almiyormus bu yüzden de bazen gazi olmayabiliyormus .
Yazik yavrum uykudan uyaniyordu gazi ciksin diye cirpinirken.

Kızlar bebeğiniz emdikten sonra sagdiginiz sütleri napiyosunuz? Buzlukta mi sakliyosunuz yoksa bi dahaki beslenmelerinde veriyo musunuz? Bide verirken ısıtma işini nasıl yapıyosunuz

Aynı şeyleri yaşıyoruz. Sadece ben damla vermiyorum daha doğrusu vereyim dedim ama doktora sordum o gerek yok olacak bu dedi. Dün sabaha kadar dikti bizi
Aynen biz ne yaparsak yapalım bunlar olacak yaşanacak. Bizler sadece çare olamadıkça endişeye kapılıyoruz.
Ya aynı şeyi bende yaşıyorum bir elimle açtırıyorum sokuyorum memeyi o uca getiriyor
Bugün bütün gün ugrasiyorum
Ben de uğraşıyorum olur olmaz bilmem ama hep denicem
Kizlar biz mamayi biraktik artik meme ucunuda tamamen meme den emiyor kizim artik . Bazi günler uyku düzeni cok iyi bazi günler ise ve bu aralar baya cogaldi memede uyumak istiyor kizim emerek uykuya daliyor yoksa uyumuyor . Emzik ile yer degistiriyorum ama faydasi fazla olmuyor süt gelmedifini anlayinca baya sinirleniyor .

cok sükür yinede mama vs biraktirdim arada bi doymadigini düsününce rezene cayi veriyorum . Sizede tavsiye ediyorum ebe ve doktorlardan onayi aldim onlari tavsiyesi üzerine uyguladim.

bu arada benim yeni edindigim bilgiyi de paylasiyim dedim oda tamamen memeden beselenen bebeklerde bazen gaz olmayabiliyormus ben saatlerde gazi ciksin diye ugrastigimi bilirim agizlari ile tamamen memeyi kacradijlari icin hava almiyormus bu yüzden de bazen gazi olmayabiliyormus .
Memeden emerken hava alınmasa bile yediklerimizden süte gaz geçebilir keşke gazsız olsalar da sancı çekmeseler ama 🤷‍♀️

Kizlar benimde göğüs yarasiyla basım dertte😣
Ve başka probleminde var... Kızımı emzirdigimde sanki doymuyor gibi... Bir saat memede kalıyor bazen... Biberonla anne sütü ya da mama verdiğimde doyduğunu hissediyorum ve uyuyor mışıl mışıl... Ama emzirmede aynı şey olmuyor😣napicam ben... Sütümü sahip vermesem mi...ama memede doymadiginda ne yapacagim😣
Bebeğiniz doymuyor değil sadece anne sütü daha hızlı sindiriliyor.Mama ise hayvansal protein olduğu için bebeğe ağır geliyor,bebek bu yüzden daha uzun uyuyor.Ayrica bu aylarda bebek bol bol emecek ki süt üretimi tetiklensin ve artsın.Siz bol bol emzirin.Sütünüzü sagmaniza gerek yok ki.bir de bebek sadece aç olduğu için emmez,guven istediği için de emer.İlk aylar biraz zor geçer ama sabrederseniz sonrası güzel olacaktır
Bebek telaşından bayadır yazamadım kızlar.nasılsınız doğum yapmayan var mı bebişler gaz durumları emzirme sıkıntıları..herkeste aynı durumlar var sanırım
Ben daha doğum yapmadım.Sanırım Ocak ayında olupta tek doğum yapmayan ben kaldım😁

@Algernonya evet dogum yaptım bu sabah dualarım kabul oldu cok sukur cok korkuyordum cok strese gırmıstım ama Allah yardım etti 🙏umarım sizinki de kolaylıkla saglıkla dogar. Hıc acılma yoktu gecen hafta bu hafta da pzt gidecektim kontrole gece uyuyamadım hıc kabız gibiydim karnim agrıyodu tuvalete cıksam rahatlıcak gıbıydı sonra sancı ya donustu azıcık da suyum geldi evde beklemek beklememek arasında cok kaldım ama eşşm gidelim dedi hastaneye gıttıgım gjbı doguma alındım. Acıklık 10 olmus ve bebegın kafası asagı kadar gelmıs nerdeyse oturmama asla izin vermediler arabayla nasıl geldin bebegın kafasına baskı yapmıssın Allah korusun dediler masada ıkınırken yine cok zorlandım korku stres hepsi vardı ama 1 saat ıcınde oldu bıttı cok sukur ıkınırken hep rabbı yesır okudum bir de bol bol sümmes sebile yesserahu dedim sancı baslangıcıbdan itibaren evdeyiz cok sukur her sey yolunda Allah sizlerin de yardımcısı olsun ocak annesı olduk sonunda yakaladık 😍
Gozun aydin canm Allah anali babali büyütsün . Dogumun benmki gibi olmus bende hastaneye gittigim gibi dogurdum. Eşim zorlamasaydi hala evde sanci cekecektim ve evde doguracaktim zar zor yetistik.

Canim benim bebegim de göğsümü tutmuyo sagip veriyorum ama hic sıkıntı degil göğsümü almamasi yeterki sutu içsinler sut cope gitmesin ilk cocugumda sutum cop olmuştu ne emdi nede icdi ilk kuzum
Canm göğsünü almasi icin uğraş bırakma çünkü sağma işlemi göğsünü kurutur sütun giderek azalir

Selam kızlar bu ara pek giremedim.Bizimde günlerimiz memede geçiyo.Göğüs uçlarım yara oldu ama çok şükür emiyo ama acaba sütüm yetmiyomu die düşünmüyo değilim.Çünkü sürekli memede olmak istiyo emziği bi süre emiyo sonra pat die atıyo basıyo yaygarayı😂😂 birde benim göğüs ucu yaralarıma tahin yağı çok iyi geldi kızlar tavsiye ederim.

Aynen biz ne yaparsak yapalım bunlar olacak yaşanacak. Bizler sadece çare olamadıkça endişeye kapılıyoruz.

Ben de uğraşıyorum olur olmaz bilmem ama hep denicem

Memeden emerken hava alınmasa bile yediklerimizden süte gaz geçebilir keşke gazsız olsalar da sancı çekmeseler ama 🤷‍♀️
Bana ebemiz ve hastanedeki doktorlar aslinda yediklerimizin sütden dolayi gazi etkilemesigini söylemisti . Sadece nane nane cayi alkol tüketmemem gerektigini yoksa herseyi yiyebilcegimi söylediler .
Öyle de yapiyorum canim ne isterse yiyorum. Cok spkür gaz sorununuz da hic olmadi🤷🏻‍♀️
Tek sorunum meme de fazla kaliyor ya orsa uuymayi seviyor yada gercekten doymuyor .. kilo alim normal ama..

Ya ben c şeklinde de tutsam kızım bi türlü memeyi tamamen almıyor . Ucunu alıyor hemen kolayından. Aranırken ağzını kocaman açıyor göğüse yaklaşınca ucunu alacak kadar küçültüyor ağzını . Bazen karambole getirip ağzı büy0k açıkken ağzına sokuyorum memeyi ama hemen kaydırıp tekrar ucunu bırakıyor sadece ağzında. Nasıl düzelticem bilmiyorum valla. Bu saatten sonra düzelir mi onu da bilemedim alıştı çünkü
Beni anlatmışsın gibi hissettim 😅

Canım rezene ne kadar veriyosun bebeğe. humana kimyonlu rezene aldım ben bebeklerede verilir yazıyot ama cesaret edemedim ona kendim içiyorum

Bana ebemiz ve hastanedeki doktorlar aslinda yediklerimizin sütden dolayi gazi etkilemesigini söylemisti . Sadece nane nane cayi alkol tüketmemem gerektigini yoksa herseyi yiyebilcegimi söylediler .
Öyle de yapiyorum canim ne isterse yiyorum. Cok spkür gaz sorununuz da hic olmadi🤷🏻‍♀️
Tek sorunum meme de fazla kaliyor ya orsa uuymayi seviyor yada gercekten doymuyor .. kilo alim normal ama..
Yaaa gerçekten mi öyleyse çok mutlu olurum çünkü. Gaz yapacak diye bi sürü seyi yiyemiyorum ki ben. Ben de dpktpruma bi sorayım . Gerçi doktorlar da kendi aralarında çok farklı bilgilet verebiliyorlar. Kimi rezene verilebilir bebeğe diyor kimi vermemelisin diyor. Biz dr neyapacağımızı şaşırdık.
Beni anlatmışsın gibi hissettim 😅
Buradaki çoğumuzun sorunları hep ortak zaten 😁 birlikte büyütüyoruz bebeleri 😍

Kızlar bugün bebeğim 2 gün oldu kaka yapmıyor.Ne yapabilirim acaba doymuyomu mama takviyeside yapıyorum günde 2 defa çok tedirgin oldum

Kızlar bugün bebeğim 2 gün oldu kaka yapmıyor.Ne yapabilirim acaba doymuyomu mama takviyeside yapıyorum günde 2 defa çok tedirgin oldum
Bizimki de günde 1 kereye düştü kaka
yapımı. Ben de bi tedirgin oldum. Az evvel doktoruma yazdım,cevap bekliyorum

Kızlar eşlerinizle mi yatıyorsunuz, ayrı mı. Ben ayrı yatıyorum . Gece hem odada tv olsun hem de annemle beraber bakıyoruz gece, o yüzden bi süre böyleyiz. Ama doğru mu yapıyorum bilemiyorum. Sizler nasıl yapiyorsunuz

Kızlar eşlerinizle mi yatıyorsunuz, ayrı mı. Ben ayrı yatıyorum . Gece hem odada tv olsun hem de annemle beraber bakıyoruz gece, o yüzden bi süre böyleyiz. Ama doğru mu yapıyorum bilemiyorum. Sizler nasıl yapiyorsunuz
Ne hamilelikte ne şuan hiç ayrı yatmadık. Gece eşimle bakıyoruz gündüz annemle. Zaten 40 ı dolduktan sonra annem olmayacak gece düzenimiz değişmesin😊

Eşimle yatıyoruz canım.Olurda gece uyanamazsam falan eşim uyandırır beni die gerçi şimdiye kadar duymamazlığım olmadı hiç ama böyle daha iyi

X