2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
G gamzeliay götürdün mü bebeği doktora ne dedi merak ettim.
Götürdüm canım. Ben o kadar stresli gittim ki anlatamam. Niye çıktı bunlar diye. Yalnız doktor o kadar rahat bir insandı ki beni de rahatlattı. Sivilceler için isilik de olabilir, alerji de olabilir dedi. Ancak korkmana gerek yok dedi. Sık yıka dedi. Zaten gün aşırı yıkıyorum. Nemlendir vücudunu dedi. Zaten bebe yağı sürüyorum. Ben 2 gündür süt ürünleri yemediğimi söyledim. O diyetin çok ağır olduğunu söyledi, yapmana gerek yok dedi. Sadece pastırma gibi değişik şeyler yeme yeter dedi. Kusması için fazlasını çıkarıyordur dedi. Ama çok kusuyor dedim, o zaman çok besliyorsundur dedi. Kilosuna baktı, normal dedi. Valla ne desem çok rahattı. Umarım ben pimpiriklenmişimdir de tez vakitte geçer.

Götürdüm canım. Ben o kadar stresli gittim ki anlatamam. Niye çıktı bunlar diye. Yalnız doktor o kadar rahat bir insandı ki beni de rahatlattı. Sivilceler için isilik de olabilir, alerji de olabilir dedi. Ancak korkmana gerek yok dedi. Sık yıka dedi. Zaten gün aşırı yıkıyorum. Nemlendir vücudunu dedi. Zaten bebe yağı sürüyorum. Ben 2 gündür süt ürünleri yemediğimi söyledim. O diyetin çok ağır olduğunu söyledi, yapmana gerek yok dedi. Sadece pastırma gibi değişik şeyler yeme yeter dedi. Kusması için fazlasını çıkarıyordur dedi. Ama çok kusuyor dedim, o zaman çok besliyorsundur dedi. Kilosuna baktı, normal dedi. Valla ne desem çok rahattı. Umarım ben pimpiriklenmişimdir de tez vakitte geçer.
Geçmiş olsun cnm..

Benim hiçbir pantolonum olmuyor. 1 tayt 2 eşofman var olan. Napcam bilmiyorum. Tatlı yapıp yapip getiriyor annem sütüm tatlı olsun diye. Valla fena dadandım ben de tatlıya. Yarından itibaren dikkat edeceğim en azindan tatlıyı yemesem. Aslında tatlı yerine kuru meyve aldırdım hurma, kuru üzüm falan onları yemek lazım.
Ayyy onlar bnm tatli ihtiyacımi karsilamiyo ki. Bugün son yeme gunu die baya yedim yarindan itibaren kendimi tutmaya calisacam artk

Ama soğuk baklavayı da yemesen ayıp olurdu 😂 ben de aynı sen gibiyim, tatlı yerken midemin kapasitesi sonsuz bi boşluğa dönüşüyo sanki😵

Canım belini iyi sıkmak lazım ben de başta hep gevşek yapiyodum hep sızıyodu
🤣🤣🤣🤣soguk baklavayı cok seviyorum yiyince kendimden geçiyim 😍 bugun tatlının dibine vurayım dedim yarin sanki hic yemuycem gibi 🙃ayy insallah soğurum artk-

Merhaba kızlar biz eltimle altlı üstlü oturuyoruz bu gün gelmiş bana diyoki Ali Asaf 3 aylık olduğunda bebe bisküvisi ne başla diş falan çıkarırsa zayıflar önceden kilo alsın ya bide sürekli bebeğim pişik olmadığı halde bebek pudrası al her yerine sür sürekli bende kullanmak istemediğimi belirttiğim halde yanıma gelip baskı yapıyor resmen bende napıcağımı şaşırdım resmen sizinde varmı böyle çevrenizde birileri
aman boşver kiz ya resmen saçmalamış yani sütun yetiyorsa 6 aya kadar bisey verme ayrica diş çıkarma her cocukta farkli oluyo ben kizimin dis cikardigini bile anlamadim yani

Merhaba kızlar biz eltimle altlı üstlü oturuyoruz bu gün gelmiş bana diyoki Ali Asaf 3 aylık olduğunda bebe bisküvisi ne başla diş falan çıkarırsa zayıflar önceden kilo alsın ya bide sürekli bebeğim pişik olmadığı halde bebek pudrası al her yerine sür sürekli bende kullanmak istemediğimi belirttiğim halde yanıma gelip baskı yapıyor resmen bende napıcağımı şaşırdım resmen sizinde varmı böyle çevrenizde birileri
Eltiniz cahiliye devrinde kalmış.O istediği kadar konuşsun annesi olan sizsiniz lafını verip verip bozun.Azıcık kendini eğitsin bir iki kitap okusun doktorları takip etsin.Elti şu dünyada ciddiye almayacağım tek kişi olabilir.Siz de almayın.

ben 1 haftadir online emziren anneler icin hem anne sutu arttirici hem de kilo verdirici 3 haftalik bir gruba katildim . whatsapptan diyetisyen kontrollu devam ediyoruz. herseyide yiyoruz 3 ana ogun 3 ara ogun seklinde. yarin tarti gunum insallah vermisimdir . sutum de iyi masallah.diyet sayesinde mi cogaldi bilemiyorum. mama veriodum artik vermiyorum. daha once cok yiyordum ama gereksiz yiyormusum demek ki bana kilo olmus ancak sut falan olmamis🙊ama 1 ay boyunca iyi yedim oyle boyle degil🤣
Yaa ne güzel işte aradığım şey. Mutlaka vermissindir yarın bize de yazar mısın kilo durumunu? İşte kontrollü yiyince tatlı atağı falan olmuyo mis gibi. Ben de böyle biseylere katilicam sanırım tek başıma sanmıyorum yapabileceğimi 🥴

aman boşver kiz ya resmen saçmalamış yani sütun yetiyorsa 6 aya kadar bisey verme ayrica diş çıkarma her cocukta farkli oluyo ben kizimin dis cikardigini bile anlamadim yani
Aynen. Ben de oğlumun diş çıkardığını anlamamıştım. Ustelik te oğlum 4 er 4 er çıkardı tüm dişlerini..

Ciddiye alma, bebeğin annesi sensin. Tavrını koy.

Aynen. Ben de oğlumun diş çıkardığını anlamamıştım. Ustelik te oğlum 4 er 4 er çıkardı tüm dişlerini..
Yaaa ilk defa bunu duyuyorum hep diş çıkarmayı çok kötü anlatırlardı. İnşallah biz de anlamayız 😁

Oğlumun kilo sıkıntısı yokki zaten çok şükür o kendi çocuklarına vermiş diye iyi Bir şey olduğunu sanıyor galiba 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Eltiniz cahiliye devrinde kalmış.O istediği kadar konuşsun annesi olan sizsiniz lafını verip verip bozun.Azıcık kendini eğitsin bir iki kitap okusun doktorları takip etsin.Elti şu dünyada ciddiye almayacağım tek kişi olabilir.Siz de almayın.
Gerçekten çok cahil bebekler konusunda ben yanlış olduğunu söylediğim halde doğru birseymiş gibi ısrarda bulunuyor o Dr dinlemez kendi inandığı ve bildiği şeyi yapar ne diyim buna bilemedim🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Ya oğlan bezlemeyi öğrenemedim galiba ben her bezde üst değiştiriyoruz üstüne geçiyor hep 😔
Molfix kullanıyorum bez olarak sizde de oluyor mu? Pipi önce olduğu için mi geciriyor anlamadım ki ☺️
Bizde de başta öyleydi günde 3-4 kez kıyafet değiştiriyordum arrık çıldırmak üzereydim. Herkesin dediğine ek olarak bez boyutunuza da dikkat edin, eğer bir büyük beze geçme zamanı gelmişse de küçük kalan bezler çok sızdırıyor

X