2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar bu gün oğlumu çocuk gastroenteroloji bölümüne getirdik süt ve Besin alerjisi çıktı 1 yaşına kadar diyet yapıcam 😔😔😔
Canim ya bizde de cikti süt alerjisi. Seninle mesajlasalim destek olalım. Sakın üzülme şu an bizim sütümüz lazım bebeklerimize. Mama veremeyiz zaten. Ben süt ürünleri, dana eti, tahin, susam, yumurta, tavuk ve kabuklu kuru yemiş yemiyorum 1 haftadır.

Haftada bir
bir dip kose ancak yapabiliyorum bide sezaryan oldugumdan korkuyorum is yapmaya patlarim diye 🤣🤣🤣
Ben hic bir sey yapmıyorum temizlik namina. Sadece banyo wc yapiyorum. Eşim evi süpürüyor, annem de haftada bir yüzeysel yardım ediyor. Artık 40 ı'm çıktığı için benden beklerler ama. Benim hic halim yok, camlar berbat halde.

Günaydın herkese
Gerçi gün ayalı çok olmuştur eminim çoğumuz da 😂
Devletin verdiği D vitamini bitmek üzere organik bi D vitamini almak istiyorum şimdi. Ocean Çok öneriliyor mühendisin oğlunun da Yıldız listesinde başka Seçenekler var. Siz neler kullanıyorsunuz hangisini önerirsiniz? Aralarında fark var mı bilmiyorum hiç
Biz de ilk pedi D almistık. Ben de ocean almak istiyordum cnm. Doktorumuz hepsi ayni gerek yok organik olmasına falan dedi ama bilemedim.

Kizlar ev temizliğini nasıl yapıyorsunuz... Benim halim kalmıyor temizliğe😵normalde çok titiz bir insanım... Keşke öyle olmasaydım psklojim bozuluyor bu durumda😣😣😣evim ufak ve robot süpürge kullanıyorum ama halıları kaldırıp dip köşe temizlik yapmayı çok ozledim
Yapmıyoruz 😊 ben de dayanamiycam yardımcı teyzeyi cagiricam valla. Iki çocukla beceremiyorum.

Benimkini de koyum artik. Erken diye duşünüyordum. Ilk oglumda neler yaptim unuttum ben ya hu
Ben de 1 hafta önce kurmuştum oyun halısını. Pek anlamadı. Yine denerim bir süre sonra. Bir de bebekler her şeyi siyah beyaz görüyormuş. Ben de canlı renkleri görüyorlar sanıyordum. Sabahları keyfi yerindeyken şarkı açıyorum, bebek şarkıları, baby mozart, ninniler vs. Yüzüne otobüs gelmiş durakta durmuş bippp diye oyunlar yapıyorum. Konuşuyorum ama tabi yaptıklarımdan bir tepki vermiyor henüz. Öyle arada gülümsüyor. Babası konuşurken dik dik bakiyor ona. Benim sesimi duyunca beni tanıyor hemen. 2 aylık olunca biraz daha gelişir motor ve bilişsel becerileri

Ben hic bir sey yapmıyorum temizlik namina. Sadece banyo wc yapiyorum. Eşim evi süpürüyor, annem de haftada bir yüzeysel yardım ediyor. Artık 40 ı'm çıktığı için benden beklerler ama. Benim hic halim yok, camlar berbat halde.
Bende mutfak dolaplarinagiricem bu hafta gorumcecik gelcekmis bana iki ay sonra bebek gormeye 😂cnm sana yazdim da girmemissindir senin doktor iki ay sonra spora basla demisti dimi benimki uc ay sonra dedi

Kızlar bugün oğlumun bıngıldağında hafif çökme ve nabız farkettim ilk defa. İnternette susuz kalmış olabileceği yaziyo ama anne sütü alıyo sadece. Şimdi bakıyorum bi düzelmiş bi çökmüş görüyorum endiselenmeli miyim

İnsan ne yapacağını da şaşırıyor, o uyumadikca acaba aç mı diye paranoya yapıyorum. Bir de koyduğum yerde durmuyor ki küçücük bebeğe ne yaptıracağımi şaşırıyorum. Uyumayinca siz nasıl vakit geçiriyorsunuz?
Ben biraz salıncağa koyuyorum 10 dk orada oyalanır cok sancili degilse. Biraz arabasına koyarim arada bir. Onun disinda hep kucagimda. Sallarim, oynarim falan.. zaten kolik krizi de tuttu mu, anca sankinleştirmeye çalışırım. Eğer bendeyseler, arada annem el atar, arada kaynanam el atar. Bir avuç çocuk hakkından geldi yemin ederim.. perişanim.

Bende mutfak dolaplarinagiricem bu hafta gorumcecik gelcekmis bana iki ay sonra bebek gormeye 😂cnm sana yazdim da girmemissindir senin doktor iki ay sonra spora basla demisti dimi benimki uc ay sonra dedi
Benim görumcem dogumda hastaneye gelip gitti 2 ay evvel. Henuz gelmedi. Evlerimiz 20 dk mesafede.

Ben de 1 hafta önce kurmuştum oyun halısını. Pek anlamadı. Yine denerim bir süre sonra. Bir de bebekler her şeyi siyah beyaz görüyormuş. Ben de canlı renkleri görüyorlar sanıyordum. Sabahları keyfi yerindeyken şarkı açıyorum, bebek şarkıları, baby mozart, ninniler vs. Yüzüne otobüs gelmiş durakta durmuş bippp diye oyunlar yapıyorum. Konuşuyorum ama tabi yaptıklarımdan bir tepki vermiyor henüz. Öyle arada gülümsüyor. Babası konuşurken dik dik bakiyor ona. Benim sesimi duyunca beni tanıyor hemen. 2 aylık olunca biraz daha gelişir motor ve bilişsel becerileri
Evt aynen. Bebimki de pek anlam veremiyor yaptiklarima. Konusuyorum dinliyor. Sesli oyuncak salliyorum, tarafina bakiyor falan. Ama zaten benim bebe kolik, uyanik saatlerinde genellikle ağlar.. 😕

İnsan ne yapacağını da şaşırıyor, o uyumadikca acaba aç mı diye paranoya yapıyorum. Bir de koyduğum yerde durmuyor ki küçücük bebeğe ne yaptıracağımi şaşırıyorum. Uyumayinca siz nasıl vakit geçiriyorsunuz?
Bu arada sen nasil oyaliyorsun? Ben de anca altinı ac, yedirmeye caliş sersem oldum yemin ederim

Bayılıyorum bu gorumceciklere hayranim dogrusu benim yengem hamile duydugumda telefonda sevincten agladim biraz abi sevgisine bagli belkide 😊
Sanirım beni pek sevemedi. 10 yilda ilişkimizin üzerine pek de birşey koyamadık.
Bak kaynanamin haķkını yemeyim, hergun gelir yemeğimi yapar, camasirmi yikar toparlar. Sagolsun.

Çok geçmiş olsun canım yakın bir tanıdığım da öyle diyet yapıyor şuan yumurta vs de yemiyor hiç inşallah geçecek
Çok sağol canım Dr bana süt ve süt ürünleri kabuklu çerez susam tahin yasak dedi inşallah geçer moralim çok bozuk
Canim ya bizde de cikti süt alerjisi. Seninle mesajlasalim destek olalım. Sakın üzülme şu an bizim sütümüz lazım bebeklerimize. Mama veremeyiz zaten. Ben süt ürünleri, dana eti, tahin, susam, yumurta, tavuk ve kabuklu kuru yemiş yemiyorum 1 haftadır.
Tamam olur canım çok bilgisizim bu konuda zaten iyi olur Dr da senin için çok zor olucak eğer sütün azalırsa raporlu mama yazarım dedi bende istemiyorum mama vermeyi inşallah gerek kalmaz 😔bende hemen başlicam diyete inşallah en kısa sürede atlatırız

X