2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Benim sol göğsümde bir tane çıktı. Masaj yapıyorum ,banyoda sıcak su altında tine masaj yapıyorum,emzirmeye de devm ediyorum küçülmedi. Bende endişeleniyorum tıkalı süt kanalı mı yoksa beze mi ? Kadn doğum dr uma sorduğmda masaj ılık duş sıcak uygulamw sağım önerdi.
Ben çok yaşadım bu durumu geçmesi için en iyi yol emzirmek. Emzirirken de şişliği olduğu yere masaj yaparsan bi iki güne geçiyo 3 günden fazla sürerse bi genel cerraha git Allah korusun kalırsa kiste dönebiliyomuş.

Merhaba kızlar. Sol göğsümde bir beze oluştu. Sürekli masaj ypıyorum,sıcak duşta da yine masaj yapıyorum. Küçülmüyor😭 başına gelen bir önerisi olan var mı?
Emziriyorum da.süt kalıyordur diye 2 kez fln da sağım da yaptım🥺
Dusta masajdan sonra hemen emzir. Osekilde geçti benim ki

Hadi ya. Benim de son zamanlar başladı kusma yediğini çıkarıyor direk doyuyor mu endişeliyim.
Alerji belirtileri yok sadece bu kusma yüzünden diyet yapacaktım ama sende fayda etmemiş.
İnşallah geçer 🤦🏻‍♀️
Canım benimki doğduğundan beri kusuyor ama büyüdükçe emme miktarı arttığı için kusma da arttı. Sonradan başlayanlarda allerji ihtimali daha yuksek sanki.

Kızlar bezden kaka taşıyor bir kaçtır sleepy natural kullanıyorum. Prima premium care de de yaşamıştım aynı sıkıntıyı 🤔 bez cidden sıkntılı bir konu. Asıl sorunum kakalı body ve alttan lekenin geçmemesi duru granül kullanıyorum bebek programında 2 saatten fazla yıkanıyor ama geçmiyor 🥺 var mı bu sıkıntıyı yaşayan? Haliyle hypo kullanmak istemiyorum 🙄
Bez konusunu çok araştirdim ve 2 aydir minies kullaniyoruz.Migrosta var.Hem uygun hem içerigi temiz,hem pisik yaomiyor hem sizdirmiyor.Ama kaka illaki her bezde oluyor canim.
leke cikarici fis fis aldim ben uzerine sıkıp oyle makinaya atiyorum.Hiçbisey kalmiyor.Direk atma makinaya çikmaz.
ben e bebekten almistim.bebekler icin leke çikarici sprey çok ise yariyor

Kızlar günaydın
dün hafif lekelenmem oldu hamilelikten sonra ilk defa hastalandığımı düşündüm ama devamı gelmedi, sabah da sol memem davul gibi şişmişti üç defa emzirdiktwn sonra toparladı.hormonal bişeyler yaşıyorum ama anlamadım . Hastalanmayıp hafif lekelenme yaşayan var mi ??😔
Canim hamilelikle ilgili bi suphen yoktur insallah.Malesef benim aklima o geldi

Canim hamilelikle ilgili bi suphen yoktur insallah.Malesef benim aklima o geldi
Valla aklıma geldi de korunduğumuz için sanmıyorum .haftaya randevu aldım bakalım hormonal heralde.iki ay sonra kadın doğuma gittin mi hastahanede ne kadar vakit geçiyor canım ona göre bebeğimi yanıma alıcan ya da kayınvalideme bırakayım diyorum Kısa sürüyorsa .test falan yapıyorlar mı diye.

Valla aklıma geldi de korunduğumuz için sanmıyorum .haftaya randevu aldım bakalım hormonal heralde.iki ay sonra kadın doğuma gittin mi hastahanede ne kadar vakit geçiyor canım ona göre bebeğimi yanıma alıcan ya da kayınvalideme bırakayım diyorum Kısa sürüyorsa .test falan yapıyorlar mı diye.
Bebegi bence bırak emziriyosan sut sagar bırakırsın.Bikac kere gittim genelde yanima aldim bebegi ama test alinmadi benden.Simdi senden tahlil alinirsa bebek icin sorun olur.Yada yaninda biri gelsin.emzirme odasinda emzirirsin gerekirse hastanede ben oyle yapiyorum

Kızlar günaydın
dün hafif lekelenmem oldu hamilelikten sonra ilk defa hastalandığımı düşündüm ama devamı gelmedi, sabah da sol memem davul gibi şişmişti üç defa emzirdiktwn sonra toparladı.hormonal bişeyler yaşıyorum ama anlamadım . Hastalanmayıp hafif lekelenme yaşayan var mi ??😔
Hastalanmadan evvel benimde öyle oldu önce lekelenme oldu 1 hafta sonra hastalandım.hamile olma ihtimalimde yok ☺️

Uzun süreden sonra herkese merhaba hanimlar benim bebeğim ellerini agzina sokuyo yumruk şeklinde dis belirtisi bence sizin bebrklerdede varmi bole bir durum bide gece uyumuyoruz gündüz de uyku rejimi bozuldu sizin bebislerdede aynı belirtiler varmi

Uzun süreden sonra herkese merhaba hanimlar benim bebeğim ellerini agzina sokuyo yumruk şeklinde dis belirtisi bence sizin bebrklerdede varmi bole bir durum bide gece uyumuyoruz gündüz de uyku rejimi bozuldu sizin bebislerdede aynı belirtiler varmi
Aynı şeyler bizde de var.
Geceleri önceden uyurdu şuan uyumuyor gündüz hep kısa kısa uyurdu o halâ devam ediyor.
Elleri de hep ağzında.

Bunlar diş belirtisi mi🤔

Bizde de var ne yazık ki.senin bebiş kaç haftalık canım.4 Aydan sonra olmuyor muydu diş sanki

Mrb benim oğlumda ayni şekilde bütün elini ağzına sokuyor bende dis belirtisi diye düşündüm fakat kontrole gittiğimde ben söylemeden doktor elini ağzına sokuyormu diye sordu bende evet acaba doymuyor yada dış mi dedim. Bu ayda yapması gereken bir hareketmis olması gereken bu dedi cunku bir kac ay sonra yoğurdu önüne koyacaksin ve bu şekilde yiyecek diye ve doktorumada bu konularda güveniyorum .

Kızlar Tracy Hogg un kitabındaki yöntemleri uygulayabilen var mı?
Bazı konularda yardımcı oldu bana ,mesela uyuturken yanından hemen uyudu diye gitmiyorum en az 15 dk daha bekliyorum hafif hafif piş piş yapıyorum ,sonra karnına dokunup piş pişlayınca gerçekten hoşuna gidiyor hele ilk zamanlar çok işime yaradı .maalesef her yazdığı uygulanmıyor 😇

Bebegi bence bırak emziriyosan sut sagar bırakırsın.Bikac kere gittim genelde yanima aldim bebegi ama test alinmadi benden.Simdi senden tahlil alinirsa bebek icin sorun olur.Yada yaninda biri gelsin.emzirme odasinda emzirirsin gerekirse hastanede ben oyle yapiyorum
Sağolasın ona göre hareket edeyim ben de 🙂

X