2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Canm brnmkinde d3 bazrn mukuslu oluyodu brn çikolata falan cok tuketiyordum. Ramazanda pek yemedim adet olunca canm cok cekmisti abratarak yedim o zaman anladım megersr cikolataya alerjisi var
Benimde küçükken çikolata alerjim varmış.
Yemiyorum ne olur ne olmaz diye 🤷🏻‍♀️
Taze fasulyeye alerji olur mu ya dün yedim bugün yeşil mukuslu kaka gördüm bezde.

Bez didiklemekten de gına geldi valla 😁

Canm hemen iz olmuyo zaten orasi 4. Ay sonunda falan sisiyo iste iltihaplaniyo sonra patliyo o zaman iz oluyo ve bizler ve onlar icin cok sancılı bi donem
Benim bebeğim 4 ayı doldu ve geçen banyoda farkettim kabuk bağlamış ve şiş duruyor.
Acı veriyor mu bu durum bebeğe

Başka ne gibi belirtiler vardı ?
Benim bazen mukuslu kaka oluyor bazen normal ama yiyorum sürekli süt ürünleri hep olması gerekmez miydi?
Egzama döküntü tarzı bir şey yok
Uykuları iyi değil
Kilo alımı iyi şükür.

Yine de alerjisi varsa bilsem de yemesem alerjiye sebep olan şeyleri
Bizde gaz, mide-bağırsaktan homurtuların gelmesi, gürültülü kaka vardı, uykularından hep gaz uyandırıyordu, kilo alımı bizde de normal çok şükür, he bir de reflü var; ama o alerjiyle ilgili midir bilmiyorum. En son gürültülü kaka ile birlikte daha çok mukus da görmeye başladım. Daha önceden de acaba alerji var mıdır diyordum; mukusu görünce artık doktora yazdım, dışkı örneğinde mukus-kan gördüler, o şekilde alerji dediler.
Alerji için gördüğüm doktor da bana şöyle anlattı durumu, vücut alerjik olduğu şeylere aşama aşama tepki verirmiş, bizde mesela ilk önce gaz, huzursuzluk, sonra mukuslu kaka oldu. Bundan sonra da egzama olur dedi. Biz işte o aşamaya gelmeden diyete başladık, inşallah da egzama görmeyiz.
Eğer tek bir şeye alerjisi varsa bir şekilde anlaşılabilir; ama bizim gibi çoklu gıdalara varsa test yaptırmak en mantıklısı, ben belki süte vardır diyordum; çoğu alerjik gıdaya çıktı alerjisi. Kendim kesmeye çalışsam herhalde teşhis almadan kesinlikle bu kadarını yapamazdım.

Ne kadar cok seye alerjisi varmis ya canm senin işin zor Allah yardimcin olsun insallah bunlar kalici olmaz vucudu hemen uyum sağlar
Amin inşallah, ben de kalıcı olmayacağı umudunu taşıyorum, zaten süt alerjisi genelde bir yaşına kadar geçiyormuş genelde. Biraz ceviz alerjisi korkuttu, internette bir yerde o alerji çok geçmeyebilir diye yazıyor; ama inşallah öyle olmaz.

İhmal etme g.cereaha git. Bak ben hala uğraşıyorum.acılar içindeyim bir göğsüme emzirebiliyorum diğer göğsüme yine operasyon yaptılar yine iltihap akıttılar 2.kez ve anlaşılan yarın bir daha yapacaklar 😔 canımdan can gidiyor artık 😭

Kızlar3 gündür kaka yapmadı oğlum. Bu durumundan dolayı yarım ama yarı anne sütü içiyor mamasına zeytinyağı eklenmesini duydum bu zamandaki bebek için sıkıntı yaratmaz değil mi? Doktoru öneren var mı z.yağımı? Fitil fln düşünmüyorm bu arada
Bize 2 aylıkken Dr günde 4 kez ver demişti

Amin inşallah, ben de kalıcı olmayacağı umudunu taşıyorum, zaten süt alerjisi genelde bir yaşına kadar geçiyormuş genelde. Biraz ceviz alerjisi korkuttu, internette bir yerde o alerji çok geçmeyebilir diye yazıyor; ama inşallah öyle olmaz.
Cnm dikkat edersen zamanla geçer İnşallah eğer sütünde azalma olursa diyet mama yazıyor zaten Dr

Ceviz cokda onemli degil hani simdilik ama diger besinler onemli cok tuketiyoruz onlari hemen hersey cogu yemeklerde oluyo

Benimde küçükken çikolata alerjim varmış.
Yemiyorum ne olur ne olmaz diye 🤷🏻‍♀️
Taze fasulyeye alerji olur mu ya dün yedim bugün yeşil mukuslu kaka gördüm bezde.

Bez didiklemekten de gına geldi valla 😁
Alerjisi olursa belli olur canm ya .
Evet anne yesil besinler tuketince genelde kakaların rengi yesil olabiliyi
Benim bebeğim 4 ayı doldu ve geçen banyoda farkettim kabuk bağlamış ve şiş duruyor.
Acı veriyor mu bu durum bebeğe
Aci veriyodur ya hele patlamaya yakin cok asiri huysuzdu benm kizim hic yatmiyordu patlayinca rahatladi . Ama o patlamylada hemen bitmedi yine ara ara azcik azcik sisti iltihaplandi patladı

Kızlar merhaba ablamnın bebeği henüz 2 aylık bugun doktor kontrolunde tek böbreğinin olmadıgını öğrendik şok olduk cok üzgünüz mahvolduk yarın uzman bi doktora gidicez bi bilginiz var mı acaba dua ediyoruz inşallah diğer böbreği sağlamdır diye yavrumuza bir sey olacak diye cok korkuyoruz😔

Alerjisi olursa belli olur canm ya .
Evet anne yesil besinler tuketince genelde kakaların rengi yesil olabiliyi

Aci veriyodur ya hele patlamaya yakin cok asiri huysuzdu benm kizim hic yatmiyordu patlayinca rahatladi . Ama o patlamylada hemen bitmedi yine ara ara azcik azcik sisti iltihaplandi patladı
Hadi ya hiç duymamıştım dikkat edeyim ona bari.
Teşekkürler 😊🌼

Kızlar merhaba ablamnın bebeği henüz 2 aylık bugun doktor kontrolunde tek böbreğinin olmadıgını öğrendik şok olduk cok üzgünüz mahvolduk yarın uzman bi doktora gidicez bi bilginiz var mı acaba dua ediyoruz inşallah diğer böbreği sağlamdır diye yavrumuza bir sey olacak diye cok korkuyoruz😔
Çok geçmiş olsun, hamileyken detaylı ultrasonda falan çıkmadı mı hiç?

Ceviz cokda onemli degil hani simdilik ama diger besinler onemli cok tuketiyoruz onlari hemen hersey cogu yemeklerde oluyo
Yok orası öyle de, ona oğlum için endişelendim; yoksa ben en çok emzirme bitene kadar yemem olur biter. Ama onda bu ceviz alerjisi Allah korusun kalıcı olursa çok kolay bir şey değil, yüne bir sürü yiyeceğin içinde falan var.

Kızlar bugün dondurulmuş embriyo transferinin 4.günü erken mi test için yoksa var mı

Eklentiler

• CB3C0323-ED31-4161-B9FD-52807694D0C1.jpeg
    CB3C0323-ED31-4161-B9FD-52807694D0C1.jpeg
    168,1 KB · Görüntüleme: 26
Doğru valla biz 3.ayımıza gireceğiz 2defa lekelenme yaşadım sadece. Gece emmeleri de eskisine nazaran arttı 😃 ben de büyüdükçe gece emmesi azalacak sanıyordum neden böyle oldu anlamıyorum .eskiden bir defa uyandığını bilirim şimdi 3 defa uyanıyor baya da emiyor maşallah 🥰

Doğrudur canm o yuzden ben oldum da.
Bugun oruc tutmaya basladim ilk gun yine cok zorlaniyorum ya

O yüzden olmuyorum demekki 🙄olmaya olmaya şiştim patliyacam artık herkes neden kilo aldın
Benim bebisim iki gece uyanmamisti sabaha kadar hemen regli olacak gibi karnım ağrıdı lekelenme oldu ama sonra uyanınca geceleri bir daha olmadım

İnşallah herşey yolundadır ,içinizi ferah tutun ilk defa böyle bişey duyuyorum,hamilelik sırasında yapılan renkli ultrasonda nasıl gözden kaçmış ki bu durum 😕sonuç değişimiydi bilmem ama önden bilmiş olurdunuz

Merhaba kızlar
Bugün 3.ay kontrolümüz vardı.vajinanın alt kısmında ince bi çizgi varya yapışkanlık varmış o bölgede ,krem yazdı sabah akşam kullanılacak,acaba ilerleme olur mu vajina yapışkanlığı yaşayan var mı bebeğin de.ıslak mendilden falan mı oluyor ,pamuk kullansam geçer mi ki.

X