2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Benim eşim vardiyalı çalışıyor bazen sabah 6 da kalkıp gidiyor o günler bebek eğer ağlarsa uyumassa ayrı yatar mesela bide bebeğe bakar yardımcı olur bana ama oruç başladığında beridir pubg mobile oyununa baya sardı biraz ilgisiz öncekine göre 🙄🙄🙄
Benmkide sabah erken kalkiyo ya bide ramazan falan var uyku bolunuyo biz simdilik ayri yatiyoz mecbur.
Ayy iyiki benmki oyin falan sevmiyo yoksa surekli kavga ederdik

Günaydın hanımlar sizinle dertleşmeye ihtiyacım var. Eşim 24 saat çalışıp 2 gün tatil yaptığı bir işte çalışıyor. Geceleri de ben bebeğimi emzirdiğim için uyanmak istemiyor ve bir süredir ayrı yatıyor. Ayda 5 yada 10gün beraber yatıyor gibiyiz. Bu durum benim artık canımı sıkmaya başladı imalarda bulundum eşime ama hiç oralı değil dinlenmem lazım deyip geçiştiriyor. Aslında bi çok konuda bana yardımcı olan biri sizce bu duruma boş yere mi can sıkıyorum 🤦‍♀️
Canım benim esim de kirkina kadar ayrı yattı, hatta pek yanaşmadi beraber yatmaya gece uykusu bölünür diye. Ama epey soğukluk girdi araya konuştum ben de. Sonra beraber yatmaya başladık. Cinsellik felan hallettik 😄😄

Benmkide sabah erken kalkiyo ya bide ramazan falan var uyku bolunuyo biz simdilik ayri yatiyoz mecbur.
Ayy iyiki benmki oyin falan sevmiyo yoksa surekli kavga ederdik
Valla ben nefret ederim ayrı yatmaktan mecbur işe gideceği zaman izin veriyorum benimkisi oyun bağımlısı önce clash of king oynuyordu şimdide pubg mobile da oynuyor delircem telefonla çok oynamasın diye çocuğu eline veriyorum işimi yapıyorum 😃

Valla bilemiyorum canm ne diyim ilk bebekte insan biraz daha ilgi destek istiyo aslinda bende ilk cocukta kocamdan yakiniyorudm bu durumdan ama simdi ben kovuyoum onu yatktan onla ayri yatiyox cunku büyüğünü yanima aliuom gerci bu aralar hasta oldu die aliyorum. Ama ayrı yatmasi benm icin daha iyi oluyo cunku kucuk kizim gece uynaiyo hemen yanimda oldugu icin bir iki pispisla yatiriyorum.
Sizde sadce calismaya gideceği gece ayri yatarsiniz canm biraz bebege alistirmak gerek onlarida hep yuk sizdede olmaz

Valla bilemiyorum canm ne diyim ilk bebekte insan biraz daha ilgi destek istiyo aslinda bende ilk cocukta kocamdan yakiniyorudm bu durumdan ama simdi ben kovuyoum onu yatktan onla ayri yatiyox cunku büyüğünü yanima aliuom gerci bu aralar hasta oldu die aliyorum. Ama ayrı yatmasi benm icin daha iyi oluyo cunku kucuk kizim gece uynaiyo hemen yanimda oldugu icin bir iki pispisla yatiriyorum.
Sizde sadce calismaya gideceği gece ayri yatarsiniz canm biraz bebege alistirmak gerek onlarida hep yuk sizdede olmaz

Merhaba canım, benim esim de ilk 5-6 hafta benzerini yapti farkli odada yatti bebek çok uyaniyor ağliyor diye. Sonra bebeğin uyku düzeni biraz oturmaya başladi malum konuda da yasak bitti ben de söyledim açıkça sadece işin düşünce yanima gelmen hoş değil bundan sonra burada uyumazsan bu konuda da benden bir şey bekleme diye. Ondan sonra pek ayrı yatmadık zaten sogukluk giriyor araya bence doğru bir şey değil farkli odada uyumak. Bizimki büyük kızım benimle uyumak istiyor diye onu bahane ediyordu ama çocuğun uykusu mu bölünsün bebek ağlayınca böluncekse senin uykun bölünsün dedim😄
İştr dediğiniz gibi sadece malum konu için yanıma geliyor gibi oluyor bizde de o da itici bi durum sonuçta. Benim bebeğim 4 aylık oldu

Canım benim esim de kirkina kadar ayrı yattı, hatta pek yanaşmadi beraber yatmaya gece uykusu bölünür diye. Ama epey soğukluk girdi araya konuştum ben de. Sonra beraber yatmaya başladık. Cinsellik felan hallettik 😄😄
Bende sende soğurmaya başladım artık dedim 2 3 gün önce şu an bana küs 🤦‍♀️çocuğu yaparken hiç ayrı gayrılık yok işe gitmeyr gelince ayrı yat ne güzel hayat

Benim eşim vardiyalı çalışıyor bazen sabah 6 da kalkıp gidiyor o günler bebek eğer ağlarsa uyumassa ayrı yatar mesela bide bebeğe bakar yardımcı olur bana ama oruç başladığında beridir pubg mobile oyununa baya sardı biraz ilgisiz öncekine göre 🙄🙄🙄
O oyunları bitmez zaten ona ayırdıkları süreyi bize evlatlarına ayırsalar

Valla ben nefret ederim ayrı yatmaktan mecbur işe gideceği zaman izin veriyorum benimkisi oyun bağımlısı önce clash of king oynuyordu şimdide pubg mobile da oynuyor delircem telefonla çok oynamasın diye çocuğu eline veriyorum işimi yapıyorum 😃
Bende eskiden nefret ederdim ama su an bilemiyorum isime geliyo ya . Cunku kucuk kizim gece cok uyaniyo onun uykusu cok hafif degil ben uyaniyom bazen yorgun oluyom kocami onun yanina gonderiyom ama kulağımda onda hep yatirdi mi acaba die uykum kaciyo sonra simdilik daha rahatim hemen bi pispis yapiyom benmkisi yatiyo

Selam sevgili anneler bir yıl önce bugünlerde ne kadar heyecanlıydık💕💕size bir sorum var
Kızım on gündür filan yeşil kaka yapıyor üşümediğine eminim keyfi yerinde ateş vs yok hem anne sütü hem mama alıyor bu durumu yaşayan var mı kızlar

Bende sende soğurmaya başladım artık dedim 2 3 gün önce şu an bana küs 🤦‍♀️çocuğu yaparken hiç ayrı gayrılık yok işe gitmeyr gelince ayrı yat ne güzel hayat
Bence güzellikle anlat kırıldığını böyle yaparak seni üzdüğünü, imadan anlamıyorlar maalesef. 4 aylik olmuş bebeğin o kadar sık uyanmiyordur zaten. Benimki 2-3 defa kalkiyor bazen duyuyor eşim bazen duymuyor bile

Selam sevgili anneler bir yıl önce bugünlerde ne kadar heyecanlıydık💕💕size bir sorum var
Kızım on gündür filan yeşil kaka yapıyor üşümediğine eminim keyfi yerinde ateş vs yok hem anne sütü hem mama alıyor bu durumu yaşayan var mı kızlar
Benim oğlum da bu aralar birkaç defa yapti, salatada bol yeşillik yeşil soğan falan kullanıyordum biraktim geçti. Yediklerinle ilgili olabilir bebeğin keyfi iyiyse

Ya inanmak istemiyorum ama bebeğim memeyi reddediyor galiba geceleri emiyor sorun yok ama gündüz normalde bir buçuk saat dedimi mutlaka isterdi şimdi 2 saati geçiyor hiç istemiyor .zorla ikna edip ayakta emdi iki defa .ağlıyor almıyor .3. Aya yeni girdik ,ne kadar can sıkıcı bi durummuş ne yapmam lazım 😞

Ya inanmak istemiyorum ama bebeğim memeyi reddediyor galiba geceleri emiyor sorun yok ama gündüz normalde bir buçuk saat dedimi mutlaka isterdi şimdi 2 saati geçiyor hiç istemiyor .zorla ikna edip ayakta emdi iki defa .ağlıyor almıyor .3. Aya yeni girdik ,ne kadar can sıkıcı bi durummuş ne yapmam lazım 😞
1,5-2 saat artık cok kısa süre değil mi? Benim bebeğimim emme aralığı hemen hemen 3-4 saate çıktı. Meme verdiğinizde daha acıkmamış olma ihtimali var mı?

Ben gündüzleri genelde 2.5-3 saatte bir emziriyorum, artık mideleri büyüdü, o kadar sık acıkmıyordur muhtemelen. Bir de sizinki küçükmüş; ama 4.ayda genelde anneler bir meme reddi yaşayabiliyor bebekler etrafı keşfetmeye başladığı için. En önemlisi sabırlı olmak, teklif etmeyi bırakmamak, bir de mümkünse hiç biberona bulaşmamak. Çünkü biberon kullanınca daha kesin bir red olma ihtimali var diye okuyorum hep emzirme danışmanlarından.

Karnı acıkmıyodur belki normal artık o kadar sık emmemesi.

Canm benmkide oyle ac biliyom ama agzina almak istemiyo yada aliyo daha bi yudum icmeden kafasini ceviriyo etrafa merakli bende kafasini televizyona ceviriyom memeyi tutturuuyom oyle devam ediyo.
Bide bu ayda meme reddi oluyo malesef

İştr dediğiniz gibi sadece malum konu için yanıma geliyor gibi oluyor bizde de o da itici bi durum sonuçta. Benim bebeğim 4 aylık oldu
O şekilde ise güzelce konuş cinsellik bir görev değilki sadece onun için gelsin yanına iş sadece onunla bitmiyor ilgi alaka sevgi göstermesi gerekiyor tabi karşılıklı olucak
O oyunları bitmez zaten ona ayırdıkları süreyi bize evlatlarına ayırsalar
Hiç sorma valla başını kaldırdığı yok bide başkalarıda söyleyince daha bı sinir oluyorum
Bende eskiden nefret ederdim ama su an bilemiyorum isime geliyo ya . Cunku kucuk kizim gece cok uyaniyo onun uykusu cok hafif degil ben uyaniyom bazen yorgun oluyom kocami onun yanina gonderiyom ama kulağımda onda hep yatirdi mi acaba die uykum kaciyo sonra simdilik daha rahatim hemen bi pispis yapiyom benmkisi yatiyo
Canım ayrı yatmayı alışkanlık haline getirme ama gerçekten araya soğukluk giriyor şuan sıkıntı yoktur ama ilerde sıkıntı yaratır hem kızın da yanında yatırırsan sana alışır yatağını istemez artık bence bı düzene koy uykusunu benim bı komşum vardı oğlu 2 inci sınıfa gidiyor babasıyla kızıda 6 yaşında oda annesiyle uyuyor hep hiç bir zaman beraber uyumamışlar çocuklar bırakmıyor o şekil de alışmışlar çünkü

O şekilde ise güzelce konuş cinsellik bir görev değilki sadece onun için gelsin yanına iş sadece onunla bitmiyor ilgi alaka sevgi göstermesi gerekiyor tabi karşılıklı olucak

Hiç sorma valla başını kaldırdığı yok bide başkalarıda söyleyince daha bı sinir oluyorum

Canım ayrı yatmayı alışkanlık haline getirme ama gerçekten araya soğukluk giriyor şuan sıkıntı yoktur ama ilerde sıkıntı yaratır hem kızın da yanında yatırırsan sana alışır yatağını istemez artık bence bı düzene koy uykusunu benim bı komşum vardı oğlu 2 inci sınıfa gidiyor babasıyla kızıda 6 yaşında oda annesiyle uyuyor hep hiç bir zaman beraber uyumamışlar çocuklar bırakmıyor o şekil de alışmışlar çünkü
Ya bende kendime alistirmak istemiyorum da hasta oldugu icin yanima aldim . Bizimki bizimle uyumayi cok seviyo gece cok uyandigi icin odasini ayiramiyom daha küçük 23 aylik bizimle ayni odada yatiyoda uyaninca hemen yastigini alip yanimiza geliyo. Biraz iyulessin yine yerine koyacam onu

Selam kızlar nasılsınız, bebişleriniz nasıl? 2 kızımda da salya sorunu hiç olmadı ama bunda aşırı salyası akıyor önlük yetistiremiyorum. Kehribar kolye duydum ama aranızda kullanan varmı yada almayı düşünüp araştıran?

Bizim anne yanı beşik var yatakla bitişik onda yatıyor oğlum , eşimle zaten ilk 2 ay nerdeyse ayrı yatmıstık haftasonları hariç. bebeğim 4 aylık oldu artık sorun olmuyor emzirip beşiğe yatırıyorum cok ağladığı zamanlarda oluyor eşim isyan ediyor hatta uykusuz gittiği bile oluyor işe ama yinede birlikte yatıyoruz 😅 ona sahur hazırlamak için 4e kadar uyumuyorum bebeğim uyusada birazda o fedakarlık yapsın valla hiçte ayrı yatamam 🙃 bence sende yatma zamanla alışırsınn

Selam kızlar nasılsınız, bebişleriniz nasıl? 2 kızımda da salya sorunu hiç olmadı ama bunda aşırı salyası akıyor önlük yetistiremiyorum. Kehribar kolye duydum ama aranızda kullanan varmı yada almayı düşünüp araştıran?
Ben aldım canım ama düzenli kullanamadım işe yaradığını duydum

X