2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Bizim anne yanı beşik var yatakla bitişik onda yatıyor oğlum , eşimle zaten ilk 2 ay nerdeyse ayrı yatmıstık haftasonları hariç. bebeğim 4 aylık oldu artık sorun olmuyor emzirip beşiğe yatırıyorum cok ağladığı zamanlarda oluyor eşim isyan ediyor hatta uykusuz gittiği bile oluyor işe ama yinede birlikte yatıyoruz 😅 ona sahur hazırlamak için 4e kadar uyumuyorum bebeğim uyusada birazda o fedakarlık yapsın valla hiçte ayrı yatamam 🙃 bence sende yatma zamanla alışırsınn
Ya bnde iki tane var canm eşim sabah erken kalkiyo alrmalri beni uyandiriyo buyuk kizim gececi biz gec yatiyoz esim erken o yüzden ramazan boyunca boyle olcax gibi

Selam kızlar nasılsınız, bebişleriniz nasıl? 2 kızımda da salya sorunu hiç olmadı ama bunda aşırı salyası akıyor önlük yetistiremiyorum. Kehribar kolye duydum ama aranızda kullanan varmı yada almayı düşünüp araştıran?
Bnmkide salyali canm ya kehribari bende duymuştum ilk kizimdada almak istedim ama gercek mi die güvenemedim almadim bide kolye biraz tehlikeli olur ceker falan die de muallakta kakmistim yine

Ben aldım canım ama düzenli kullanamadım işe yaradığını duydum
4. Aydan itibaren diyorlar zaten canım biraz araştırdım ama...
Bnmkide salyali canm ya kehribari bende duymuştum ilk kizimdada almak istedim ama gercek mi die güvenemedim almadim bide kolye biraz tehlikeli olur ceker falan die de muallakta kakmistim yine
Aynen bende korktum biraz kolye boğulma tehlikesi olurmu diye kullanan insanlar memnun mu acaba bilmiyorum🙃

1,5-2 saat artık cok kısa süre değil mi? Benim bebeğimim emme aralığı hemen hemen 3-4 saate çıktı. Meme verdiğinizde daha acıkmamış olma ihtimali var mı?
Ben gündüzleri genelde 2.5-3 saatte bir emziriyorum, artık mideleri büyüdü, o kadar sık acıkmıyordur muhtemelen. Bir de sizinki küçükmüş; ama 4.ayda genelde anneler bir meme reddi yaşayabiliyor bebekler etrafı keşfetmeye başladığı için. En önemlisi sabırlı olmak, teklif etmeyi bırakmamak, bir de mümkünse hiç biberona bulaşmamak. Çünkü biberon kullanınca daha kesin bir red olma ihtimali var diye okuyorum hep emzirme danışmanlarından.

Karnı acıkmıyodur belki normal artık o kadar sık emmemesi.
Birden oldu ama aşıdan sonra çok emdi az bir süre sonra direk kesti ,gün içinde ikna ettiğim an emzirdim yine de 2 saati geçti arası .sütte kendini çekiveriyormuş hakkaten bebek emmeyince kendini dengelesin artık çünkü sağsam versem daha çok uzaklaşır diye korktum.

Canm benmkide oyle ac biliyom ama agzina almak istemiyo yada aliyo daha bi yudum icmeden kafasini ceviriyo etrafa merakli bende kafasini televizyona ceviriyom memeyi tutturuuyom oyle devam ediyo.
Bide bu ayda meme reddi oluyo malesef
Umarım sadece emme arasını uzatıyordur ya da geçici bir durumdur 🙏 sütte azalınca benimkafadan dumanlar çıkmaya bsşladı çünkü ,bebeğe hissettirmemek için hiç tepki vermiyorum bi de 😬

Kızlar çok moralim bozuk enson kontrole gittiğimde rahimde falan bir problem yoktu son zamanlarda tam vajina girişinde elime birsey geliyor ama bi türlü bakmadım üzerinde durmadım şimdi baktim orda tam girişte 2 yada 3 tane et parçası mi desem yumru gibi birsey var bu ne şimdi ya çok korktum görünce nolur bi akıl verin ne olabilir bu

1,5-2 saat artık cok kısa süre değil mi? Benim bebeğimim emme aralığı hemen hemen 3-4 saate çıktı. Meme verdiğinizde daha acıkmamış olma ihtimali var mı?
3 4 saat mi 😬😬😬
Bi benim topalak mı yarım saatte Bi emmek istiyo ya 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Bi de huy edindik ayakta gezerek emicez etrafı izlicek. Öyle kuru kuruya oturmak yok

Kızlar herkese selam. Umarım herkes iyidir. Oğlum 3 ay+1 haftalık oldu. Dr kontrolüne bu hafta özellikle gitmedik. Haftaya gideceğim. Kska yapma sıklığı azaldı bizim. Önceden günde en az 6 hatta 10 defa yapan çocuk şimdi 1 ya da 3 kez yapıyor. Idrar sayısı aynı gibi ama. Acaba kilo almıyor mu diye endişeleniyorum. Doktora gidince öğrenicez artık. Bir de ben diyete başlamıştım hafif hafif yapıyorum. 2.5 kg verdim 2 haftada. Hızlı vermek istemiyorum. Bu iki gündür sütüm az gibi hissediyordum meğerse regl olacakmışım. Bugün kanama oldu ne yazık ki. Bi 6 ay olmasam diyordum. Bir de regl zamanı süt azalıyor. Neyse ki buzlukta sütüm var. Bir de oğlum emme sonrası biraz kusmaya başladı. Ilk zamanlar hiç olmamıştı. Geğirirken bir parça kusuyor ya benim omzuma ya da kendi üstüne. Akşam 19-20 gibi yatıyor. 23.00-02.00-06.00 emiyor ve uyaniyor artık.
Burası çok sıcak 2-3 gündür. Dışarısı 35 derece. Ev de 27 derece oldu. Kısa kollu body giydirdim iki gündür. Ama akşam uzun kolluya döndük. Gece yatarken çift taraflı fermuarli tulum giydiriyorum.
4. Ayda bebekler eskisi kadar kilo alamıyordu. Kızım 600 gr. almıştı mesela. Bu konuyu taktım kafaya nedense... halbuki çocuk ağlamıyor aç olsa ağlar çünkü kıyameti koparır.

Kızlar çok moralim bozuk enson kontrole gittiğimde rahimde falan bir problem yoktu son zamanlarda tam vajina girişinde elime birsey geliyor ama bi türlü bakmadım üzerinde durmadım şimdi baktim orda tam girişte 2 yada 3 tane et parçası mi desem yumru gibi birsey var bu ne şimdi ya çok korktum görünce nolur bi akıl verin ne olabilir bu
Canm bnm ilk dogumdan sonra oyle olmustu doktora sordugumda kizlik zarindir demisti gecer bende pek takmadım sonra hamile kalınca baska doktora gitmistim onada sordum o bakinca deforme olmissun normal dogimdan sonra. Kucuk bi Ameliyatla duzeltiriz demisti bana

Canm bnm ilk dogumdan sonra oyle olmustu doktora sordugumda kizlik zarindir demisti gecer bende pek takmadım sonra hamile kalınca baska doktora gitmistim onada sordum o bakinca deforme olmissun normal dogimdan sonra. Kucuk bi Ameliyatla duzeltiriz demisti bana
Ah canım içime su serptin resmen polip mi siğil mi diye diye kafayı yedim 2 gündür persembe gününe randevu aldım smear hpv hepsine bakılacakti zaten umarım dediğin gibi önemli birsey değildir.

Canım değişik pozisyonları denedin mi. Benim 3. Ay içinde olmuştu. Ama pes etmedim farklı pozisyonları denedim. Şükür kalmadı bir sıkıntısı
Bizde 3 ay 12 günlüğüz bazı dönemlerde oluyor demekki tek neden biberon değil. Farkli pozisyon denemezmiyim elini yumruk yapıp sokuyor ağzına ben zorladıkça😄 Pes etmek yok tabii atlatacağız insallah
Silikon göğüs ucu kullandım. Önce açken memeyi teklif et reddediyorsa biberonla beslenmenin yarısnı yap sonra memeyi teklif et.
Sağol canım zaten içtigi 30 yada 60 cc emmeyince insan acayip üzülüyor. Silikon göğüs ucu benimde bugün aklıma geldi deneyelim bakalım.
Farklı sekilleri dene canm simdi benmki tvye dalinca koyuyom agzina iciyo yada poposuna vura vura veriyom oyle tutturuyoz memeyi
O popoya vurmaktan yorulduk zaten😄

Kızlar başka markayla denedim birde bel dak içinde çıktı nasıl sizce transferin 9. Gün

Eklentiler

• 98432FEE-186A-40CC-B925-83A373DA1C19.jpeg
    98432FEE-186A-40CC-B925-83A373DA1C19.jpeg
    77,1 KB · Görüntüleme: 29
  • 03787762-5140-4CB1-B9EC-58F631DA5554.jpeg
    03787762-5140-4CB1-B9EC-58F631DA5554.jpeg
    136 KB · Görüntüleme: 26
  • 54A20EE3-3379-4EFA-92F1-6128DD477755.jpeg
    54A20EE3-3379-4EFA-92F1-6128DD477755.jpeg
    99,7 KB · Görüntüleme: 27
Kızlar merhaba.oğljm tam 3 aylık olduk 1.5 hhaftadır hergün 3-5kaka yapan oğlum artık kaka yapmaz oldu. Geçen zeytinyağı koydum mamasına hemen yaptı sonra 3 gün yine yok. Bu dönemde norml mi kakasnn azalması. Emziriyorum aslında sadece göğsümden operasyon olduğum için tek göğüs emzirip mama takviyesi yaptm. Aptamil kullanıyorum onun kabuz yapma olasılığı var mı ?

Kızlar herkese selam. Umarım herkes iyidir. Oğlum 3 ay+1 haftalık oldu. Dr kontrolüne bu hafta özellikle gitmedik. Haftaya gideceğim. Kska yapma sıklığı azaldı bizim. Önceden günde en az 6 hatta 10 defa yapan çocuk şimdi 1 ya da 3 kez yapıyor. Idrar sayısı aynı gibi ama. Acaba kilo almıyor mu diye endişeleniyorum. Doktora gidince öğrenicez artık. Bir de ben diyete başlamıştım hafif hafif yapıyorum. 2.5 kg verdim 2 haftada. Hızlı vermek istemiyorum. Bu iki gündür sütüm az gibi hissediyordum meğerse regl olacakmışım. Bugün kanama oldu ne yazık ki. Bi 6 ay olmasam diyordum. Bir de regl zamanı süt azalıyor. Neyse ki buzlukta sütüm var. Bir de oğlum emme sonrası biraz kusmaya başladı. Ilk zamanlar hiç olmamıştı. Geğirirken bir parça kusuyor ya benim omzuma ya da kendi üstüne. Akşam 19-20 gibi yatıyor. 23.00-02.00-06.00 emiyor ve uyaniyor artık.
Burası çok sıcak 2-3 gündür. Dışarısı 35 derece. Ev de 27 derece oldu. Kısa kollu body giydirdim iki gündür. Ama akşam uzun kolluya döndük. Gece yatarken çift taraflı fermuarli tulum giydiriyorum.
4. Ayda bebekler eskisi kadar kilo alamıyordu. Kızım 600 gr. almıştı mesela. Bu konuyu taktım kafaya nedense... halbuki çocuk ağlamıyor aç olsa ağlar çünkü kıyameti koparır.
Bizim de 4.aya bi kaç gün kaka sayısı azaldı bi anda. Ama kilo alıp vermesi kaka sayısına göre değil ki çiş sayısına göre bakılıyor o yüzden merak etme alıyordur kilo. Kakasının az olması çok büyük rahatlıkmış ohh valla bıkmıştık

Kızlar merhaba.oğljm tam 3 aylık olduk 1.5 hhaftadır hergün 3-5kaka yapan oğlum artık kaka yapmaz oldu. Geçen zeytinyağı koydum mamasına hemen yaptı sonra 3 gün yine yok. Bu dönemde norml mi kakasnn azalması. Emziriyorum aslında sadece göğsümden operasyon olduğum için tek göğüs emzirip mama takviyesi yaptm. Aptamil kullanıyorum onun kabuz yapma olasılığı var mı ?
Aylık kontrollere gitmiyormusunuz.Doktorumuz direk sormuştu 3. ayda azalması lazım azaldimi diye.Yani çok normal.Zeytinyagi vermeyin lütfen.

Selam sevgili anneler bir yıl önce bugünlerde ne kadar heyecanlıydık💕💕size bir sorum var
Kızım on gündür filan yeşil kaka yapıyor üşümediğine eminim keyfi yerinde ateş vs yok hem anne sütü hem mama alıyor bu durumu yaşayan var mı kızlar
Üşütmediyse mama içen bebeklerde hafif yeşil kaka normal canim Şuan değilde ilk kızımda mama kullanmıştım ordan biliyorum

X