2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Biz de tam 15 günlük olduk sadece kucakta ve memede uyuyor uyanık da kalmıyor sürekli meme istiyor uyanınca 10 dksı var bez değiştirip azıcık seviyorum sakin oluyor sonra etini koparmış gibi ağlıyor benim ilki de böyleydi benim çocuklarım annelerinin yaka iğnesi 🤷🏻‍♀️ Yapacak birşey yok
bnm de öyle uyusa bile memede uyuyor, koyduğum gibi uyanıyor emzik de almıyor napalım iyi olsunlar da gerisi halledilir 🥰

Ahhh aaah şifa bulsun diye dua istediğim babamın bugün vefatının 3. Günü oldu bile kızlar😭🥺
Torununu göremeden gitti. En çokta buna üzülüyorum. Bugün dr kontrolüm var gün alacağım doğum için. Dayanamadı yorgun vücudu,yetişemedi. Çook üzgünüm çook. Kabullenmek o kadar zor ki hala hastanede gibi,ölmemiş gibi, bir yerden çıkıp gelecek gibi.

Bir kısmınız hamile bir kısmınız lohusa dua ederseniz çook sevinirim 💐
Başınız sağolsun mekanı cennet olsun babanızın...hamileyken yakınını kaybetmek çok travmatik...bende babamı kaybettim😔😔😔doğuma ağlayarak gittim... Ama rabbim bunu uygun görmüş Allah'tan geldik Allah'a döneceğiz...

Benim ilk bebeğimde öyleydi. 3 hafta gazı olmaz dediler 2. Gün başladı oğlumda çok zor bir bebekti. Psikolojim bozulmuştu. Amaaaaaa 7 yaşında şimdi pamuk gibi çok akıllı uslu sanki çocuk değil büyük adam maşAllah. O yüzden sakin kal bebek yani derdini ağlatarak anlatıyor. Sana lazım olan tek şey yardımcı eş veya aile büyüğü. Bir iki saat seni dinlendirseler yemek temizlik yapsalar tamamdır.

Aaa çok heyecanlı ben de bir sorun çıkmadı muhtemelen gıda zehirlenmesi bu dedi. Güle güle sağlıkla gelsin kuzu. Zaten zamanları artık uygun. Ben de bugün yarın yemek temizlik yapacağım hazır olalım
Hala tık yok ama bende 😀 bakalım Rabbım hayırlısı ıle kucagımıza almayı nasip etsin, hayalim hastaneden pusetle mutlu bı şekılde cıkmak 😍

Ahhh aaah şifa bulsun diye dua istediğim babamın bugün vefatının 3. Günü oldu bile kızlar😭🥺
Torununu göremeden gitti. En çokta buna üzülüyorum. Bugün dr kontrolüm var gün alacağım doğum için. Dayanamadı yorgun vücudu,yetişemedi. Çook üzgünüm çook. Kabullenmek o kadar zor ki hala hastanede gibi,ölmemiş gibi, bir yerden çıkıp gelecek gibi.

Bir kısmınız hamile bir kısmınız lohusa dua ederseniz çook sevinirim 💐
Başınız sağolsun, mekanı cennet bahçeleri olsun inşallah 🤲🏼 Allah evladınıza sağlıklı sıhhatli uzun ömür nasip etsin, dedesi onu görür ❤️

Kızlar selamlar herkese. Üç gündür sabaha kadar ağlıyor bu cocuk ya. Gece 12 ye kadar alttan üstten gaz yapıyor , kaka yapıyor. Ama 12 den sonra yok. Kaka yapamıyor . Masaj da yapıyorum ama bir türlü çıkaramıyor ya . Ne yapayım nerelere gideyim yardım edin. Kendimi üşütmüyorum da , gaz yapıcı şeyler de yemiyorum ama nasıl gecer bu mesele

Kızlar sarılık durumlarınız nasıldı benim z3.gun 7.5 8.gun 11.8 10.gun 10.2 doktor 1 ay sonra kontrol dedi ama benim pek içime sinmedi düşmeye başladı diye sorun yok dedi
Bizim 12 den 11.8 oldu. Doktor düşme eğiliminde artık içiniz rahat olsun yükselmez dedi. Biz de sarılık düşünmeyi bıraktık. Emiyor da

Allah’a şükür o konuda çok şanslıyım. Hem eşim hem annem yanımda. Onlar olmasa bilemiyorum napardım. Ne zaman bitmişti gaz probleminiz peki?
Oğlunuzu da maşallah 🙏🏻 İkinci çocuk varken bu yapı da bi oğlunuz olması büyük şans 🍀
Canım kolik bebekler simdiden belli oluyor mu daha 10 günlük bizimki de . Ama gece uyutmuyor sabaha kadar ağlıyor. Üşüttük mü acaba bebegi dedik . Sıcak su torbası felan koyduk , yediklerime de dikkat ettim. Ama yok üç dört gündür geceleri sabaha kadar böyle. Yapamıyor gazını. Üç gündür gece duş aldırıyoruz çıkarır belki diye. Kime sorsam gaz daha başlamaz , gaz değildir diyor ama bilemedim. Cok zor yav

Merhaba kizlar, çoğunuz doğum yapmiş hatta gaz sancilari konuşuyor artık. Benim oğlum da dün bir aylik oldu kontrole gittik. Prematüre olduğu için küvezde kalmisti 10 gün, 2500 ile taburcu oldu. Şuan 4 kilo olmuş😍. 20 gündür hem emzirip hem sütümu takviye olarak verdim çok şükür güzel toparladık😊 Artik sadece emziriyorum biberon vermiyorum çok yorucu oluyor ikisini birlikte yapmak. Gaz için symbiosys prebiotik damla ve bitkisel kolinat diye bir damla kullaniyoruz. Maalesef kesin bir çözümü yok bu gaz sorunun tek çaresi zaman. 2 aydan sonra azalir dedi doktor. Allah hepimizin yardımcısı olsun çok zor uykusuz geceler ağlayan kıvranan bebek ve bir de bebeğe bakarken ablasını ihmal etmemek

Bende kontrole gideceğim bugün derken doğuma gideceğim heralde kanamam geldi sancim başladı durmaz heralde ilerler bugün
Sancın da başladıysa hayırlı olsun 😊Umarım açılman çok hızlı olur ve sağlıcakla alırsın bebişi kucağına.Yine doktora gidince yaz buraya.Gerci sancılar siddetlenince insanın gözü hiçbirşey görmüyor

Biz de tam 15 günlük olduk sadece kucakta ve memede uyuyor uyanık da kalmıyor sürekli meme istiyor uyanınca 10 dksı var bez değiştirip azıcık seviyorum sakin oluyor sonra etini koparmış gibi ağlıyor benim ilki de böyleydi benim çocuklarım annelerinin yaka iğnesi 🤷🏻‍♀️ Yapacak birşey yok
Bugün götürdüm ben tekrardan gaz sancısı dedi gaz damlasını az veriyomuşum bide probiyotik verdi

Şu anda yerinde olmak isterdim valla🥴 benim kv kp ile aynı sehirdeyiz ve ona rağmen evlerine gitmediler 3 gündür. Bizde kaliyolar bide kayınbirader var kafayı yemek üzereyim. Allah'tan annemle kız kardeşim de yanımda. Ev düğün evi gibi.Yatak odasına kapattım kendimi valla hiç çıkmıyorum nerdeyse. Dün kayınpederin kalbini kırdım, eve gitti. İnşallah yarın da kayinvalide gidecek 😬
Allah yardımcın olsun canım gerçekten lohusa psikolojisi çok değişik bir de böyle kalabalık ortam olunca her kafadan bir ses çıkar sen çok iyi anlıyorum inşaAllah bir an önce rahatlarsın.. söyle seni rahat bıraksınlar 😊

Ben günde 1 sefer 15 damla veriyordum (eczaneci dedi) 4 sefer 15 damla vermem gerekiyomuş
Çok teşekkür ederim 🙏🏻☺️sizin gaz damlasının adı nedir ? Bende dün aldım ilk defa prospektüsünde günde 1 defa 20 damla yazıyor sanki çok geldi 4-5 damla verdim doğrusunu öğrenene kadar dedim yanlış bir şey yapmayayım 😊 kontrole gidince soracağım doktora.. bir de her gün aynı saatte mi veriyorsunuz damlayı?

Allah yardımcın olsun canım gerçekten lohusa psikolojisi çok değişik bir de böyle kalabalık ortam olunca her kafadan bir ses çıkar sen çok iyi anlıyorum inşaAllah bir an önce rahatlarsın.. söyle seni rahat bıraksınlar 😊
2 gün önce annem ve kız kardeşim hariç hepsini yolladım şükürler olsun 😬zaten annemle kardeşim elim ayağım, kv falan gidince keyfim yerine geliverdi😅

X