2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Valla özene özene bibs emzik almıştım insallah tutturabilirim, genelde tutmuyolar ama sanırım😅 Bioderma atoderm losyon önerdi canım. Bakım ürünleri mustela ama losyon almamıştım. Mustelaya devam ama cildi aşırı kuru olduğundan su anda bu losyonu kullanalım dedi
Bende bibs aldım doğduktan 2 saat sonra hemen verdim tuttu hala veriyorum uykuya dalmasına cok yardımcı oluyor dalınca cıkarıyor🐣

Kızlar bu ilk günler göğüslerde süt birikmesine neyaptiniz taş gibi oldular manuel pompa var ama ise yaramıyor sağamıyorum onlarla bebekte malum daha 3 günlük bitiremiyor. Çok rahatsızım ateş basmaya başlıyor resmen😑

Bizim emmesinde sorun olmadigi icin cocuk doktoru gerek olmayabilir dedi. Fakat ilerde kekemelige neden olabilecegi icin kucukken kesilmesi taraftariyim dedi. Sunnet icin gittimiz cerrahtan dili bagı için de müdahale isteyceğiz muhtemelen..

Oğlumda kekemelik değil de harfleri çıkaramama sorun oldu bebek gibi konuşuyordu anlaşılmıyordu
Benim ikizlerimde şuan kekemelik var.Terapiste gidiyorlar.Bazı harfleri de tam çıkarmıyorlar.Beş yaşındalar ama peltek konuşuyorlar.Acaba dil bağı olabilir mi?Ben bunu bir araştırayım🤔

Kızlar bu ilk günler göğüslerde süt birikmesine neyaptiniz taş gibi oldular manuel pompa var ama ise yaramıyor sağamıyorum onlarla bebekte malum daha 3 günlük bitiremiyor. Çok rahatsızım ateş basmaya başlıyor resmen😑
İkizlerde böyle bir sorunla karşılaşmamıştım ama elektrikli pompa işe yarayacaktır.Mastit olmak berbat birşey😕

Alerji olmasın da çıkıp yok olması önemli değil.
Biraz daha bekleyeyim olmazsa doktora götürürüm artık ya
biraz araştırdım kimi yerde yenidogan aknesi yazıyordu kısa sürede kendiliğinden geçer diyordu boynu kafası ve yüzünde var dediginiz gibi vücudunda yok bi haftadır öpüyoruz başlarda kıyamıyorduk ama en sonunda dayanamadık öpmeden de olabilir bi ihtimal

biraz araştırdım kimi yerde yenidogan aknesi yazıyordu kısa sürede kendiliğinden geçer diyordu boynu kafası ve yüzünde var dediginiz gibi vücudunda yok bi haftadır öpüyoruz başlarda kıyamıyorduk ama en sonunda dayanamadık öpmeden de olabilir bi ihtimal
Eskiler süt yarıyor derlermiş ondan olurmuş bu küçük sivilceler ne kadar doğru bilmem 😊

Kizlar bebegine coledan d3 kullanan varmi? Kaç damla kullaniyorsunuz?
Biz kullanıyoruz, doktorumuz günde 3 damla dedi
bugün sadece 1.5 saatlik uykuylayım... bebek her 15 dakikada bir ağlıyor. derin uykusu sıfır...
mutfak kapıya kadar. çamaşırlar var asılacak ütülenecek. doğuma gittiğim kilodan 13 kilo eksiğim ne yemek yiyebiliyorum ne oturabiliyorum.
Keşke yardımcı olabilecek birileri olsaymış yanında bu şekilde çok zor sana yaaaa , hem ev işi hem bebek zor

Hanımlar sutum daha gelmedi bebelacla besliyorum kac saatte bir beslemem doğru 2 mi 3 mu bide gazi nasil cikariyosunuz malum araya 6 sene ara verince bebek bakmayı unutmusum(((

X