2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Onda bütün bu sesler varmı canım baktım şimdide pahalıymış 😂 ama telefondan iyidir tabi
Ben kasım indirimlerinde baya uygun almıştım. Sanırım süpürge fön makinası anne karnı falan gibi 5 ses var. Ama çok ağladığında onun sesi yeterli gelmiyo telefondan yüksek sesle açıp sonra sakinleşince ona dönüyorum.

Benim büyük ihtimalle göğüs ucu yaralarımdan kaynaklı ordan enfeksiyon alıyor. Rezene çayı dışında ben de artık özellikle süt arttırıcı diye bişey yiyip içmiyorum. Sürekli bebek emdikten sonra kalanınsağ diyorlar ama başka bi hemşire de sürekli sağmak süt üretimini arttıracak o da mastitin daha çok tetikleyecek dedi bu bana da mantıklı geldi. Ben sadece geceleri çok şiştğinde bebek ememiyo o zamanlar sağıyorum

Evet doğru diyorsun o ihtimal de var.
Ayy napıcaz bilmiyorum ya.
Allah yardımcımız olsun 🙈
Göğüs ucu için de benim de hala acıyo ama yaralarıma hindistan cevizi yağı sürdüm. O geçirdi baya şükür.
Denemediysen Bi dene istersen.
Bi de göğüsleri açık bırakmak lazım bence. Nemli olunca iyileşmiyo.
Gümüş kapak kullandım ben başlarda.
Sonra yaram artınca bıraktım.

Ne güzel kaçıncı gündü senin. Biz meme bağımlısı hallerimiz dışında 1,5 saatte bir besleniyoruz. 2saat bile bekleyemiyo.

Demi 😂 benim kız elleri açmayı unutuyo bence 🤦‍♀️
Bugün 1. Ay kontrolüne gittik. Bizde eve geldik daha 3 saati bulamadık emdi 2 saat olmadan yine 😂 sevinmemin nedeni en azından uyuduğunda 2 saat oldu diye uyandırmayacağım. Zaten zor uyutuyor insan kırk yılın başında bi uyuyunca uyandırmak istemiyordum
Bi Brnim topaç mı sürekli emmek istiyo ya?
3 saati Daha ömrümde görmedim.
Bi de Aralık 30 benimki.
Hepimizinden büyük
Ona rağmen
Sürekli emmek istiyo
ben yanlış yazdım yanlış anlaşıldı canım. Bizimki de 3 saati beklemiyor tabiki şuan bile memede mesela. İki saatte bir emzirme zorunluluğu vardı. Doktor artık 3 saati bulabilir dedi. Yani uyurken 2. Saat uyandırmayacağım zorla
Benimki muthis gazli. Doktordan ciktik. Kolik bebek dedi. Devit3 veriyordum. Kes bu ay verme dedi. Ekmek gaz mi yapar? Ben tuketirim. Tuketmeyim mi?
neden onu kestirdi. Gaz mı yapıyormuş. Benim bebeğimde aşırı gazlı ve o damlayı kullanıyoruz biz de

Kızlar saglık ocagı d vitamini verdi hem kızıma hem bana. Sizlere de verdi mi saglık ocagı ve kullanıyor musunuz
Bebekleriniz su an hangi ilacı kullanıyor? Gaz ilacı olarak maflor kullanan var mı?
Evet d vitamini ve gebelikte kullandığın vitamine 6 ay daha devam edeceksin dediler bana. Demir ilacına da 3 ay daha. Ama o kadar düzensiz kullanıyorum ki😬 annemler gittiğinden beri normal yemek yemeye bile adam akıllı fırsat bulamıyorum, hiç aklıma gelmiyo vitaminler 🥴

Gogsum kaynamiyo bu aralar kaynayinca sut bol oluyo kakasi daha az ordanda anlıyorum cnm istiyo sikinca gelmiyo artik emince
Belki de göğsünüz terbiye olmuştur azaldı diye düşünmeyin hemen, bizim emmeyle alakalı sorunumuz varken haftada bir sağlık ocağına gidip ölçtürüyordum, siz de öyle yapıp kilo alımına bakabilirsiniz. Bir de bir yerden sonra kakadan ziyade çiş miktarı daha önemli oluyor, çişli bezlerine de bakın bence.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim 🙏🏻 çıktı çok şükür bebeğim iyi elhamdulillah daha da iyi olacak inşaAllah 🤲🏻 Tüm hastalara şifalar versin Rabbim hiçbir yavruyu annesinden ayırmasın🤲🏻
Canım çok geçmiş olsun Rabbim şifasını versin bebeğinin inşallah biraönce toparlanıp kavuşursunuz
Nasıl oldu bebeğin canım?

Ver bence yesin büyüsun
Kilo alımı fazla olmuş. Gak deyince meme guk deyince meme verme alıştırma dedi. Ay herkes bir şey diyo ben anlamadım. Tok olduğunu bilsem de ağlayınca veriyorum tabi meme 🤷🏼‍♀️
Anladım cnm. Benimkine de rezene cayi verdi doktor. Bugun aşı da olduk. Bakalım doktorun dediklerini uygulayacaz bir sure. Belki degisiklik olur durumumuzda..
hangi rezeneden verdi peki? Bana kendine yaptığın doğal rezeneden verme bebekler için olanlardan al dedi. Şu e bebekteki falan

Peki bu durumda biz özür grubuna girip gusül abdesti almalı mıyız yoksa adetmiş gibi düşünüp eşimizden uzak mı durmalıyız biliyor musun?
Namaz abdest için özür grubuna giriyoruz canım cinsel ilişki açısından da özür olduğunu okudum

Eğer kanama 40 günden fazla sürerse, fazla olanı istihazadır. (Yani dini açıdan ibadete ve cinsel yakınlığa engel olmayan bir kanama sayılır) bu kanama 40 gün önceden de kesilebilir.

Bugün 1. Ay kontrolüne gittik. Bizde eve geldik daha 3 saati bulamadık emdi 2 saat olmadan yine 😂 sevinmemin nedeni en azından uyuduğunda 2 saat oldu diye uyandırmayacağım. Zaten zor uyutuyor insan kırk yılın başında bi uyuyunca uyandırmak istemiyordum

ben yanlış yazdım yanlış anlaşıldı canım. Bizimki de 3 saati beklemiyor tabiki şuan bile memede mesela. İki saatte bir emzirme zorunluluğu vardı. Doktor artık 3 saati bulabilir dedi. Yani uyurken 2. Saat uyandırmayacağım zorla

neden onu kestirdi. Gaz mı yapıyormuş. Benim bebeğimde aşırı gazlı ve o damlayı kullanıyoruz biz de
Evt canım. Gaz yapıyormus. 1 ay kes dedi. Eger ciddi bir fark gorursek, desiferol'e geçeceğiz dedi.

Kilo alımı fazla olmuş. Gak deyince meme guk deyince meme verme alıştırma dedi. Ay herkes bir şey diyo ben anlamadım. Tok olduğunu bilsem de ağlayınca veriyorum tabi meme 🤷🏼‍♀️

hangi rezeneden verdi peki? Bana kendine yaptığın doğal rezeneden verme bebekler için olanlardan al dedi. Şu e bebekteki falan
Aynen. Milupa'nın rezene çayını ver dedi. Her beslenmeden sonra yarım oz verebilirsin dedi. Aldim, bu gece verdim ilk kez..

Kızlar saglık ocagı d vitamini verdi hem kızıma hem bana. Sizlere de verdi mi saglık ocagı ve kullanıyor musunuz
Bebekleriniz su an hangi ilacı kullanıyor? Gaz ilacı olarak maflor kullanan var mı?
Bizim doktor maflor yazmıştı. Dün ve bugün gaz tavan yaptı. Verdik ama işe yaramadı ki şu saat oldu çocuk kıvranıyor. Emdiğini de kusuyor gazdan😔

Belki de göğsünüz terbiye olmuştur azaldı diye düşünmeyin hemen, bizim emmeyle alakalı sorunumuz varken haftada bir sağlık ocağına gidip ölçtürüyordum, siz de öyle yapıp kilo alımına bakabilirsiniz. Bir de bir yerden sonra kakadan ziyade çiş miktarı daha önemli oluyor, çişli bezlerine de bakın bence.
Cisi yapiyo cnm

İlk hafta hep beşiğinde yattı çok güzel meğer sarılık davasına hep uyuduğundanmış. Kendine gelince beşikte hep ağlamaya başladı. Ee biz de tabi çaresis sussun diye ne denk gelirse onu yaptık. Şimdi ya memede uyuyo ya da kucakta hoplaya zıplaya yürümem gerekiyo. Haklısın çok zor sıkıntı. 40 ı çıkınca tekrar beşik alıştırmalarına başlıcam

Ah dün biz de öyleydik gündüz gün içinde yarımşar saatten iki kez uykuya yattı. Onun dışında memede 10 dklık uykular oldu başka uyumadı. Bu haliyle geceye de yansıdı gece de uyumak bilmedi saat 3 buçuğa kadar. Sonra memede uyuttum pes edip çünkü bayılmak üzereydim. Saat 6 da yatabildik 8 buçuğa kadar uyumuşuz deliksiz şükür. Geceden 2,5 saatlik uyku ile güne başladım bakalım nereye kadar götürcek beni 🤪
Canm beşiğe inatla devam et benmki bazen durmuyo cok agriyo besikte aliyom onu sakinlestiruyojm sonra yine koyup salliyorim yani bi sekilde yatirmaya çalışıyorum besikte

Bugün kırkımız doldu ama benim kanamam devam ediyor çok azıcık da olsa ne kadar sürecek acaba aranızda var mı böyle olan?

Cok ilginç ilk kez duyuyorum normal olamaz kesinlikle doktora gidilmeli boyle durumda en cok kirk gun
Yok canm kirkin cikinca biticek die bisey yok malesef benmki 55 gun sürmüştü kiminki daha fazla kiminkide daha az suruyo

X