2021 Şubat Anneleri

Gelmez inşallah canım zaten en kötü çarşamba alıcak diyosun dayanır o zamana kadar benimki de 1 hafta dursa kafi artik stres oldum doğdu dogucak diye bende ümraniye devlet hastanesinde yaptırmayı düşünüyorum

oylemı sızede şant takıldı mı sonra doktor ılerleyebılır dogurcakmısın dıe bıle sordu bn nasıl aldıraym onu cok canım sıkkın o yuzdn poztf bısyler duymaya ıhtyacm var
Annem bana hamileyken ultrasona falan gitmemiş. Doğuştan mı sonradan mı oldu bilinmiyor. Ben ağır baş ağrılarım yüzünden nöroloğa gittiğimde öğrendim. Dr bana bilinç kaybın olursa, istemsiz altına idrar yaparsan, bir de yürürken denge kaybın olursa şant takarız dedi. Hiçbiri de yok çok şükür ağrılarım da migren başlamış ondan olmuş meğer. Şantla çok güzel yollar alan bebekler var. Facebook’ta grubu var bir bakın isterseniz size yardımcı olup yol gösterirler işin ehli doktorlar bulurlar

Merhaba , tecrübeli arkadaşlara bi sorum olucak ,

2 ,3 saatte bir şöyle 10 saniye 20 saniye sancı gelip gidiyor ,yani sıklaşacak devam eder mi acaba ?

Haftasonu doktorum ,hastanede olmayacağım demişti ,tedirgin oldum bebek gelirse diye

Sancınin sıklığı artarsa doktoruna haber versen iyi olur .

Merhaba süresi şuan uzun daha kısa aralıklarla olması gerekir. Takip edin sancınızı bebeğinizin hareketini

Benim nişanım gelmişti sonra kanamaya döndü. Sancımda adet sancısı gibiydi ama gelip giden türden değil hep vardı. Sonra rahatsız edici bir şekilde sancı vurmaya başlamıştı. Gitgide zaman aralığı azaldı. İlk nişanla birlikte 30 saatte sonra doğum gerçekleşti. Ama ciddi sancılar 18 saat sürmüştü. Duşa bir girin. Bir yerde okumuştum duştan sonra sancı geçiyorsa yalancı sancıymış. Geçmeyip devam ederse Doğum sancısıymış. Sağlıkla kucağınıza alın inş. Bir de Doğum sakinliği sever sakin olun. Doğumun erbabı ebelerdir zaten. Doktorunuz olmasa bişe ebeler olur nöbetçi doktor olur korkmayın yani

Ay ne güzel düşünceler çok minnoş annelik işte ne güzel tabi bir de hamileliğin verdiği hormonlar Salı günü demek doğumunuz inşallah sağlıkla doğsun bebiş Güzel haberlerle inş
Cok teşekkür ederim annelik hep bir kalbinde kuş çırpinması gibi aşkın en saf hali. Çok mutluyken bile gözlerinde hep bir yaş oluyor insanın. Size de güzel bir doğum dilerim saglikla kucağınıza alın

Kızlar çarpıntınız varmı ya ? Benim bugun akşam yemeğinden sonra ara ara yoklayan bir çarpıntım var. Gebelikten önce panik atak tedavisi görüyordum bu arada . Ama bu paniklikle alakalı değil gibi . Bebek mi sıkıştırıyor acaba ?
Bir de sezeryan olacak normalde bebek başı ağaşıda duruyor iki dk ayakta dursam bir yemek bir iş, pat pat diye aşagıda baskı hissediyorum . Önceden dr ayaklarıyla vajina ağzına vuruyor demişti. E şimdi baş aşagı duruyor yine vajinaya bişey vuruyor bu da elleri olanilirmi acaba :) gece nefes alamamalar burnum kupkuru içi silsem hemen kan farkediyorm . Şikayetler artıyor. Allah kolaylık versin hepimize sag salim doguralım benim de 12 şubatta doğum inşşalah :))

Taburcu olurken verdik canım, personel indirimi yapıldı. Ama indirim nakite oluyor, hazırlıklı gidersiniz. Biz para konuşmadık hiç, personel indirimi mevcut olduğundan daha aşağıya inilmez dedik. Size denilen rakamla aşağı yukarı aynı ödediğimiz para.

Evet bende de var fena bunaltiyor çarpıntı, bebek de aynı pozisyonda bencede elleri kıpır kıpır. Amin Allah yardım etsin hepimize .

Ben sanırım sezeryana karar verdim, bugün bi rüptür durumu çok etkiledi beni riske atmak istemedim, doktorda 36+0 olması gerekirken ölçümü 37+5 ölçtü kafa büyük dikkat et beslenmene dedi, benim haftalarımda olup gün alan var mı

Aynı beni anlatıyorsun canım. Benim de çarpıntı gibi bir anda kalbim ya cok hızlı ya da çok yavaş gibi atıyordu. O an sakin olup nefesimi kontrol ediyorum sanırım artan kan hacmi nedeniyle kalbimiz de yoruluyor. Bebek tabi akciğerleri sıkıştırıyor. Nefes darlığı oluyor.
Benim de sezaryen olacak ve bebeğin başı asagida baskı yapıyor. En son usg de ayağı yüzünün önündeydi doktora eli mi diye sorunca hayır ayakları demişti. Yani bebek kanımızın içinde sıkışık halde dururken o alt tarafa baskı yapan ayakları olabilir. Bende de çok oluyor, devamlı of! uf! diye bağırıyorum eşim de irkiliyor. Ayakta çok durma dedi Bana dr. Çok hareketlenince uzanıyorum o zaman bebek rahat ediyor sanırım. Hayırlı doğumlar size de

Carpediemssss Ankara’ya geleceğini okudum canım. Sıkıntın ile bilgim yok ama hangi doktoru tercih edeceksin merak ettim.
Canım burdaki Dr Ankara ya sevk etti ama orda kalacak yer sıkıntı git gel 3 saatten fazla sürüyor o yüzden ozeldeki Dr yapacak Medical le anlaşmalı ayarladık herşeyi salı günü tarihi kararlastrcaz ins..PLT değerim düşük kan bankası olan yerde olman lazım dedi son bı hafta kalmış doğuma dediği lafa bakona göre ayarlardim bnde işimi gücümü 3 valiz yaptım şimdi hem çocuklara hem bize hem de hastaneye hakkımızda hayırlısı olsun bu Dr um çok tecrübeli biraz tuzlu ama napim çok zorladım devlette olsun diye ama bazı şeyler nasip

Bu arada şehir hastanesinde doğum yapmayı düşünen arkadaşlarım; bi kaç gün önce Ankara şehir hastanesinde doğum yapan arkadaşımla çok ilgilenmişler. Sıcak duş aldırıp beline masaj yapmışlar. Pilates topu ile egzersiz yaptırmışlar. Tek kişilik odada sancı sürecini geçirip doğumu gerçekleştirmişler. Yine tek kişilik odaya almışlar. Tek sıkıntı normal doğuma refakatçi almamışlar. Sezaryen doğum için refakatçi alıyorlarmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…