2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
İlla sallayacaksan yan mantıklı bence. Ön arkada insanın içi dışına çıkmaz mı🙄
Benim bulunduğum şehirde kimsem yok. kızımı büyütürken de yalnız sayilirdim. İki dk wc ye bile gidemezdim. Komşuyu çağırdım. Ben yokken sürekli ağlardı bebiş. Emzik yerine benim memeyi alışkanlık edinmişti çünkü.. Sonra otomatik sallanan almıştık ama geç kaldik almak için. Koligi geçmişti bile.. ve çok yavaş sallıyordu. Hemen geri sattim ben de.. hani böyle acil ihtiyaçlar için birinin pişpişlamasi gerekiyor ama insan yokk çevremde insan 🥺 🤷 komşuluk desen herkes kendi aleminde..

Kızlar merhaba bende nasipse Temmuz da anne olacağım ama şuan çok kötüyüm Cuma günü detaylı ultrasonda bebeğin kalbinde parıltı ve burun kemiğinde küçüklük var dedi ve bu bulgular down sendromu şüphesi akla getirir kesin teşhis için aminosentez önerdi fakat kabul etmedim çok üzülüyorum nolur bana dua edin 😪
Insaallah saglikla sihhatle gelir bebeginiz kalbi icin fetak eko cektirmenizi tavsiye ederim bir sorun varsa orda kesin anlasilir.

Hangi hastanede doğum yapacaksan orda bi doktora gitmek daha mantıklı. İnş seversin. Ben oğlumda ilk tektende birine gitmiştim Tülay mıydı acaba adı hiç sevmemiştim 🙈 Biz öğrenir öğrenmez koştuk gittik eşimle bi heyecanla baktı kese oluşmuş 15 gün sonra gel dedi gönderdi. Hevesimiz içimizde kaldı öylece kalakaldık kese ne demek bebek var mı şimdi ne olacak diye tekrar acıbademe koşmuştuk
Ben de hastaneyle anlaşamadım canım, hastadan ziyade müşteri gözüyle bakıyor gibi geldiler o yüzden farklı bir hastane seçtim. Ilk gebelikte öyle bakıp göndermesi de rezillik insan bi açıklar yani guzelce her seyi :)

Slm. Ben 2 çocuk büyüttüm bana babynest yada ana kucağı gerekmedi. Kolik bebek de olsa hiç sallamadim cnm.
Ben gereksiz buluyordum, ıyiki de almamışım. Bundada almayı düşünmüyorum.
Sallamayı önermiyorum (beşik) çünkü ileride sen çekeceksin. Ne ayamda sakladım nede kucağımda. Birinci çocuğun çok ağlardı.
Ben de kolik zamaninda mecburen salladim ama eşimle karşılıklı battaniye arasında.. ayakta sallamaya da buna da zaten oldum olasi karşıyım. .o anki kolik krizi geçsin diye çaresizlikten yapıyorduk. ama gene de işe yaramazdi.. arabaya atlayip kaç gece tur attigimizi bilirim. Bazen biner binmez susardi bazen de caddeye indigimizde.. çok berbat günlerdi yaa. Hatırladım şimdi 😔 bide sürekli emmek istiyordu emzik tutmadi benim mememi emzik yerine kullandi. Ne wc ye gidebilirdim ne yemek yapabilirdim.. inşallah bunda böyle olmayacak. Teknoloji gelişti. İllaki bi çözümünü bulurum diye düşünüyorum 😅

Puset anakucagi dedigimiz şey mi? Onlar daha ağır olmaz mi canım
Evet canım ana kucağı olanlar. Eğer travel sistem bebek arabası alırsan zaten puset de bebek arabasına takıldığı için ağırlığı kalmıyor çok rahat oluyor. Puset bundan çok daha kullanışlı bence ağır da olsa. Evde arabada dağda bayırda hastanede

Benim bulunduğum şehirde kimsem yok. kızımı büyütürken de yalnız sayilirdim. İki dk wc ye bile gidemezdim. Komşuyu çağırdım. Ben yokken sürekli ağlardı bebiş. Emzik yerine benim memeyi alışkanlık edinmişti çünkü.. Sonra otomatik sallanan almıştık ama geç kaldik almak için. Koligi geçmişti bile.. ve çok yavaş sallıyordu. Hemen geri sattim ben de.. hani böyle acil ihtiyaçlar için birinin pişpişlamasi gerekiyor ama insan yokk çevremde insan 🥺 🤷 komşuluk desen herkes kendi aleminde..
Benim de kimsem yoktu simdi de muhtemelen olmayacak Allah saglik sihhat versin ne yapalim. Ilk baslarda benim kizim da cok cok gazliydi ve huzursuzdu mamaroo otomatik sallanab ana kucaklarinsan almustik hic durmadi onda ilk aylar koydugumuz gibi cildiriyordu. Ama sonra kullandim bi 6 aya kadar bayagi isime yaradi. Onuj disinda ne ayakta ne besikte ne kucakta sallamadim.

Ben de hastaneyle anlaşamadım canım, hastadan ziyade müşteri gözüyle bakıyor gibi geldiler o yüzden farklı bir hastane seçtim. Ilk gebelikte öyle bakıp göndermesi de rezillik insan bi açıklar yani guzelce her seyi :)
Tekden doğuma ne kadar istiyor?

Bence endişe etmeden başka bir doktora daha gidin hatta perinatoloğa gidin onların ultrasonları doktorlarınkinden biraz daha gelişmiş oluyor inşallah bir sıkıntı çıkmaz yavrunuzda sağlıklı sıhhatli kucağınıza alırsınız
Kesinlikle öyle.kac kişiden duydum ben ya.. kesin down sendromu teshisi konulanda bile doğum sonrası sağlıkla gelen çok örnek var.. bence de başka doktorlara gidilmesi gerek. Amin. İnşallah sağlıcakla gelir

Ben de çorap konusunda tedirginim bileklerini sıkar mı diye. Ayaklı tulumların altına çorap giydirmeden kullanılmıyorsa dediğin gibi ayaksız almak çok daha mantıklı
Yeni dogan bebeklerin ayakları soguk olduğun dan bi corap illaki giydirmek gerek patikli pijama yada patiksizde olsa yigenim icin hemşire demisti 😊

Evet canım ana kucağı olanlar. Eğer travel sistem bebek arabası alırsan zaten puset de bebek arabasına takıldığı için ağırlığı kalmıyor çok rahat oluyor. Puset bundan çok daha kullanışlı bence ağır da olsa. Evde arabada dağda bayırda hastanede
Bebek arabasi var şuanda. üzerine sığabilecek bi puset bakayim o zaman. Uyumlu puseti de çıkmış olabilir. Bi araştırayım bakalim.

Kızlar merhaba bende nasipse Temmuz da anne olacağım ama şuan çok kötüyüm Cuma günü detaylı ultrasonda bebeğin kalbinde parıltı ve burun kemiğinde küçüklük var dedi ve bu bulgular down sendromu şüphesi akla getirir kesin teşhis için aminosentez önerdi fakat kabul etmedim çok üzülüyorum nolur bana dua edin 😪
Ikili uclu testte oranlar nasldi? Nipt testi yaptrsanz? Amniyosentezden daha iyi olmz mi ilk etapta?

Memorialin yarısından az :) 3 bin
Acıbadem de 2020 de standart pakete 7 bin diyodu bakalım yarın konuşacağız 2021 de ne istiyorlar. Memorial de kuzenim ve arkadaşım doğum yaptılar sırf doktorları iyi diye mecbur gittiler ama ikiside hizmet doğum evi standartı paramız çöpe gitti dedi. Acıbademde en azından hizmet var.

Tabiki ederiz canım her duamda kendim gibi herkese ediyorum. Bir başka doktora daha görün fetal eko fetal emar bunları araştır yanlışlık olmasini diliyorum inşallah bir sıkıntı olmadan kucağına alırsın yavrunu Rabbim sana bağışlasın inşallah 🤲
Iyi aksamlar tatli annisler :KK54: oglusuma hirka ördüm bakiverin bakalim olmus mu😍
Çok güzel olmuş eline sağlık canım güle güle giydir inşallah 🤲😍

Acıbadem de 2020 de standart pakete 7 bin diyodu bakalım yarın konuşacağız 2021 de ne istiyorlar. Memorial de kuzenim ve arkadaşım doğum yaptılar sırf doktorları iyi diye mecbur gittiler ama ikiside hizmet doğum evi standartı paramız çöpe gitti dedi. Acıbademde en azından hizmet var.
Gerçekten memorial de odayı gördüm, bir de doğum paketi konuşurken öyle bir muamele gordu m ki resmen değmez dedim. Gülcan hanımla görüştüm içime de sindi aradaki paraya çocuğumun eşyalarının çoğunu alirim diye düşündüm. Acıbadem standart paket 9 bin olmuş diye duymuştum ben de arkadasimdan

X