2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Hayırlı akşamlar arkadaşlar birkaç gündür Mart anneleri nisan anneleri Mayıs anneleri diye okumaya başladım acaba bir bilgi edinebilir miyim diye çoğu doğum yapmış ama benim onları okurken daha çok korkum arttı ilk bebeğim hiçbir bilgim yok epidural normal doğum istiyorum dört gözle de bekliyorum oğlumu bugün tam 28+0 dayım ve çok korkuyorum nasıl doğacak bu minik 😔😔😔
Epiduralli normal dogum miss gibi dogum bence 😀😀😀 benim iki dogum da oyle oldu bu ucuncu olacak insaallah keske epiduralsiz olsa ama bakalim. Tamamen dogal dogum da denemek isterim olursa olmazsa yine epiduralli olacak muhtemelen. Herkesin hikayesini dinlemeyin duymayin sakin kalin dua edin insaallah her sey mukemmel olacak ☺️☺️

Doğru söylüyorsun canım ama şuan doktorumu değiştirme aşamasındayım yeni gideceğim doktora da şimdiki kadar güvenebilecek miyim bilmiyorum şuan ki doktorum hastane doktoru değil anlaşmalı oldukları hastaneler varmış orda doğum yaptırıyorlarmış ama doktorumun bağlı olduğu merkez ayrı para anlaşmalı oldukları hastane ayrı para istiyor işin açıkçası bir doğum 8500-9000 gibi bir fiyata geliyor o yüzden hastane doktoruna geçmek istiyorum ama dediğim gibi güvenebilir miyim bilmiyorum o yüzden korkum iki kat artıyor
Yani tabiki doğum yapacagın hastane ve doktoruna karar vermen artık mantıklı olur canım ama dediğim gibi doğum şekli zamanı hiç bizim kafamızdaki gibi olmayabiliyor bunu düşünüp stres etme kendini derim cok vardı cevremde normali bekledi pat diye sezeryana aldılar asla normal yapamam deyip bianda doğum baslayıp normal yapanlar yani planladığı gibi olan bu doğum işinde cok görmedim😅 ancak 2.-3. Cocuksa ilkinde sezeryansa 2. De planlı direk sezeryan yapcam diyebiliyorlar

Sehir dışinda bakalım buraya gelcek işi şöförlük yapıyor bu tarafa gelirse işi gidip alırız 5 den sonra işi bitcek o zaman çıkar alırız artık bi sekilde haletcez canım 😊 sabırsızlanıyor insan gördükçe yoksa almak kolay burası küçük ilçe olduğu icin hersey yan yana hemen bitiririz arabaya atar geliriz eve 😊😊
İnsallah cnm, hersey gönlünce olur.

Hayırlı akşamlar arkadaşlar birkaç gündür Mart anneleri nisan anneleri Mayıs anneleri diye okumaya başladım acaba bir bilgi edinebilir miyim diye çoğu doğum yapmış ama benim onları okurken daha çok korkum arttı ilk bebeğim hiçbir bilgim yok epidural normal doğum istiyorum dört gözle de bekliyorum oğlumu bugün tam 28+0 dayım ve çok korkuyorum nasıl doğacak bu minik 😔😔😔
Cnm korkma. Allah veriyor kolaylığını.
Bizim beynimiz bu doğum anını kayda almıyormuş. Alsa sanırım kimse doğum yapmaz birdaha 🙈 herkesin farklı.... Yani benim böyle oldu diye seninde öyle olacak diye birsey yok.
Mesela iki doğum yaptım suyum önceden geldi birinde iki günde doğuruyor um. Burda herseyi deniyorlar normal dogum için. Sezeryan tek aciliyete oluyorsun.
Allahim hepimizin yardımcısı olsun.

Bebişini alınca kucağına herseyi unutuyorsun, helede kokusu muhteşem. Cennet gibi🥰🥰🥰

Epiduralli normal dogum miss gibi dogum bence 😀😀😀 benim iki dogum da oyle oldu bu ucuncu olacak insaallah keske epiduralsiz olsa ama bakalim. Tamamen dogal dogum da denemek isterim olursa olmazsa yine epiduralli olacak muhtemelen. Herkesin hikayesini dinlemeyin duymayin sakin kalin dua edin insaallah her sey mukemmel olacak ☺️☺️
Arkadaşım demişti sancı çekerken bi daha dogurmicam diyorsun ama doğum bitince ikinciyi hemen yapayım diye düşünmeye başlıyorsun diye.
Epidural de nasıl rahat ediyorsan öyle canım yeter ki kolay doğum olsun hiç sıkıntı değil. Ben sadece sezaryenden çok korkuyorum inşallah normal doğurabilirim epiduralli epiduralsiz hiç fark etmez🤣

Vala canım benimde ilk hamileliğim ilginç bir şekilde korkmuyorum ben galiba biraz ameliyat falanmış onlardan da pek korkmam ondan mı neyden bilmiyorum o kadar korku yok bende artık bol bol dua edicez canım

Sadece hastane yetersiz ni hastane gibi geliyor bana ondan korkuyorum biraz ilgisizlik olur mu iyi doktorlar ebeler hemsireler denk gelir mi bilmiyorum
İlk başlarda hep kaybetme korkusu yaşadım bebeğimin birini kaybettiğim için bunu da kaybedecem diye korktum hala da korkuyorum ve doktorumu değiştireceğim için de tedirginim ama doğum gözümü çok korkutuyor ya çok ağrı çekersem ya çabucak doğmazsa ya bebeğime bişey olursa kafamda bir sürü soru geziyor

İnşallah öyle olur canım 5 sene yolunu gözledik vakit yavaş yavaş yaklaştıkça korku başladı 5 sene sonra buldum birini kaybettim bunu sağ salim doğururum inşallah

Yani tabiki doğum yapacagın hastane ve doktoruna karar vermen artık mantıklı olur canım ama dediğim gibi doğum şekli zamanı hiç bizim kafamızdaki gibi olmayabiliyor bunu düşünüp stres etme kendini derim cok vardı cevremde normali bekledi pat diye sezeryana aldılar asla normal yapamam deyip bianda doğum baslayıp normal yapanlar yani planladığı gibi olan bu doğum işinde cok görmedim😅 ancak 2.-3. Cocuksa ilkinde sezeryansa 2. De planlı direk sezeryan yapcam diyebiliyorlar
İnşallah hepimiz rahat doğum geçiririz ama kaybetme korkusu üstün geliyor ikizimin birini kaybettim o yüzden buna da birşey olursa diye çok korkuyorum

İnsallah cnm, hersey gönlünce olur.

Cnm korkma. Allah veriyor kolaylığını.
Bizim beynimiz bu doğum anını kayda almıyormuş. Alsa sanırım kimse doğum yapmaz birdaha 🙈 herkesin farklı.... Yani benim böyle oldu diye seninde öyle olacak diye birsey yok.
Mesela iki doğum yaptım suyum önceden geldi birinde iki günde doğuruyor um. Burda herseyi deniyorlar normal dogum için. Sezeryan tek aciliyete oluyorsun.
Allahim hepimizin yardımcısı olsun.

Bebişini alınca kucağına herseyi unutuyorsun, helede kokusu muhteşem. Cennet gibi🥰🥰🥰
İnşallah sağlıklı bir şekilde kucağıma alsam tüp bebek olunca kaybetme korkusu çok fazla 5 yıl sonra buldum ben onu ikizini kaybettim eğer bunun hareketlerini erken hissetmeseydim diğerinin psikolojisini atlatamazdım şuan kendimi unuttum bebeğim için yaşıyorum onu da kaybedersem kendimi hiç toparlayamam

Kızlar göğüs pompası almamiz şart mı
Canım istersen al bulunsun. Ben ilk gebelikte sütüm deli gibi gelmesine rağmen, 1 gögüs ucu yaram 3 ay boyunca iyileşmedi ha geçer diye diye o kadar eziyet edip emzirmeye devam ettim. Doktora gittikten sonra o gögüsümü bir mühlet sadece sağmam gerektiğini söylemişti. Krem vs Öyle iyileşti yani. Avent manuel almıştım zaten onun doyabileceği kadar sağıyordum yetiyordu. Ya da dilersen doğumdan sonra gerektiğinde alırsın
kuzum hayatımız başlı başına belirsiz ne yaşayacağımız belli değil bunları düşünüp kendinide bebeğinide strese sokma. Doğum anı o kadar farklı ki hiç birşeyi planlayamıyorsun bebeğin durumuna göre gelişiyor herşey. Ben normal doğum istedim 42 haftam bitmişti ne açılma ne sancı hiç birşey olmadı. Suni sancı verdiler yine de banamısın demedi 12 saat bekledim sancı işe yaramadı sonra birden başladı ona da 1 saat anca dayanabildim sezeryana alın beni dedim. diyorum şimdi epidural normal neden istemedim acaba o an aklıma bile gelmedi. Herşeyi akışına bırak sen ve bebeğin sağlıklı olun, doğum şeklinin veya neler yaşadığının hiç bir önemi yok onu kucağına aldıktan sonra herşey geride kalıyor
Canım benim oğlum 3300 doğmuştu prima premium un 1 numarası az büyük geliyordu huggies aldım ilk 1 paket sonra da geri primayı kullandım. Az bi süre sonra 2 ye geçtim sanki.
Anladım canım 70 li alayım bi paket bari 😊

İnşallah sağlıklı bir şekilde kucağıma alsam tüp bebek olunca kaybetme korkusu çok fazla 5 yıl sonra buldum ben onu ikizini kaybettim eğer bunun hareketlerini erken hissetmeseydim diğerinin psikolojisini atlatamazdım şuan kendimi unuttum bebeğim için yaşıyorum onu da kaybedersem kendimi hiç toparlayamam
Cnm bizde 2,5 sene denedik. Neler neler kaç iğne vuruldum aşılama oldum. Yani tam doktorum bir ay beklicegiz dedi hamile kaldım. Ama oda boş gebelik çıktı. Kürtaj olmak zorunda kaldım. Hap ve ilaçlarla düşük yapamadım. bende bunalima girdim. Sevindik olmadı. Sonra hiç bir tedavi olmadan 3 ay sonra tekrar hamile kaldım ve çok şükür iki tane kızım var. Allahim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Çok zor bende yasadim

Canım istersen al bulunsun. Ben ilk gebelikte sütüm deli gibi gelmesine rağmen, 1 gögüs ucu yaram 3 ay boyunca iyileşmedi ha geçer diye diye o kadar eziyet edip emzirmeye devam ettim. Doktora gittikten sonra o gögüsümü bir mühlet sadece sağmam gerektiğini söylemişti. Krem vs Öyle iyileşti yani. Avent manuel almıştım zaten onun doyabileceği kadar sağıyordum yetiyordu. Ya da dilersen doğumdan sonra gerektiğinde alırsın

kuzum hayatımız başlı başına belirsiz ne yaşayacağımız belli değil bunları düşünüp kendinide bebeğinide strese sokma. Doğum anı o kadar farklı ki hiç birşeyi planlayamıyorsun bebeğin durumuna göre gelişiyor herşey. Ben normal doğum istedim 42 haftam bitmişti ne açılma ne sancı hiç birşey olmadı. Suni sancı verdiler yine de banamısın demedi 12 saat bekledim sancı işe yaramadı sonra birden başladı ona da 1 saat anca dayanabildim sezeryana alın beni dedim. diyorum şimdi epidural normal neden istemedim acaba o an aklıma bile gelmedi. Herşeyi akışına bırak sen ve bebeğin sağlıklı olun, doğum şeklinin veya neler yaşadığının hiç bir önemi yok onu kucağına aldıktan sonra herşey geride kalıyor

Anladım canım 70 li alayım bi paket bari 😊
Sağolasın canım inşallah sağlıcakla bir kucağıma alabilsem derin bir oh çekecem benimki biraz da kaybetme korkusu 5 yıl sonra çok büyük emek ve çabayla sahip oldum ona bişey olacak diye aklım gidiyor

Cnm bizde 2,5 sene denedik. Neler neler kaç iğne vuruldum aşılama oldum. Yani tam doktorum bir ay beklicegiz dedi hamile kaldım. Ama oda boş gebelik çıktı. Kürtaj olmak zorunda kaldım. Hap ve ilaçlarla düşük yapamadım. bende bunalima girdim. Sevindik olmadı. Sonra hiç bir tedavi olmadan 3 ay sonra tekrar hamile kaldım ve çok şükür iki tane kızım var. Allahim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Çok zor bende yasadim
Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın kaybetme korkusunu atlatabilsem herşey yoluna girecek de ben hala o eşiği geçemedim Rabbim hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin

Bende bugün şeker yüklemesi yaptırdım yüksek çıktı dahiliyeye gidicem dahiliye tekrar mı test yapıyor nasıl oluyor

Sağolasın canım inşallah sağlıcakla bir kucağıma alabilsem derin bir oh çekecem benimki biraz da kaybetme korkusu 5 yıl sonra çok büyük emek ve çabayla sahip oldum ona bişey olacak diye aklım gidiyor
Bak kendin diyorsun 5 yıl sonra Allah isteyip sana nasip etmiş yine onun izni ile hiç birşey olmayacak. korku, kötü şeyleri çağırır. Sen gönlünü ferah tut Rabbim hiç birimizin gözünden yaş akıtacak sebep vermesin inşallah 🙏🏻 Güzel olacak herşey🌸

Bende bugün şeker yüklemesi yaptırdım yüksek çıktı dahiliyeye gidicem dahiliye tekrar mı test yapıyor nasıl oluyor
Evet benimde yüksek çıktı kan ve idrar verdim sınırda çıktı şeker takibi yapiyoruz 1 hafta ölçüm yapıp iğne başlayabilir yada diyetle devam edebiliriz

Selam kızlar. Ben haftalardır giremiyorum sayfaya. İşyerindeki yoğunluk sonunda bitti. İdari izne cikiyorum pazartesi günü. Çok şükür 🤗 bugün ben de bimden bişiler aldim. Sizler alışverişlerinizi bitirdiniz mi? Ben bayrama kadar yavaş yavaş bitireyim diyorum. Annem de acele etme diyor🤦 halbuki çok eksiğim var.. bayram öncesi ve sonrası gene heryer kapanır, sokağa çıkma yasağı falan gelir alamam bu sefer de diye düşünüyorum.

X