2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Allah korusun en son gittigimde hersey normaldi ama iyi dusunmek istiyorum iyi olsun insallah
Artık normaldir diye düşünelim cok bariz birseyler olursa artık doktorun yolunu tutarız inşallah olumsuz bir durum olmadan atlatırız bu süreci de 🙏
Benimde kasıklarımda ağrı var bıçak batması dün karnım baya setleşti belimde ağrıyordı bu günde biraz ağrıyor ve ben sola yada sağa döndüşümde ağrım oluyor neden ki acaba 🥺
Saga sola dönüşler de benım de cok agrım oluyor ama bebek ağırlığına yoruyorum ben, göbek deliğimden kasıgıma kadar olan bölge de de agrı oluyor böyle birseyler ceker gibi rahim büyüyünce orda baglar varmıs onlar geriliyorms onu sordum ama senınki farklı daha acı verici biseyse doktorunla paylas ben aklıma her geleni soruyorum ama işte insan bazen tatmin olamıyor. Bir de benım popomdan vajinama dogru olan yerde bacak kısmın da da ağrılarım oluyordu oda artık kaslar dogıma hazırlanıyor cok normal dedi doktor baska da sıkıntım yok cok şükür insallah sıkıntısız atlatırız 🙏 🙏

Kızlar ya kurukayısının bi zararını duyan bilen varmı bugün canım istedi yedim baya sonra aklıma geldi ya hurma gibi doğum kolaylaştırıcı özelliği varsa ya açılmaya vs sebep oluyorsa diye korktum kurt düştü içime buarada heryerde hurma var 1 tanecik bile yiyemiyorum çünki bazı sitelerde hep hırma yemeye kaçıncı haftada başlayalım vs bile diyolar o derece iyimiş galiba doğum yakınlaşınca yemek onu sorum kayısıydı hurmadan daha çok bahsettim ama duymayanınız varsa duyup bilgilenmiş olur diye leyettim🙈

Kızlar ya kurukayısının bi zararını duyan bilen varmı bugün canım istedi yedim baya sonra aklıma geldi ya hurma gibi doğum kolaylaştırıcı özelliği varsa ya açılmaya vs sebep oluyorsa diye korktum kurt düştü içime buarada heryerde hurma var 1 tanecik bile yiyemiyorum çünki bazı sitelerde hep hırma yemeye kaçıncı haftada başlayalım vs bile diyolar o derece iyimiş galiba doğum yakınlaşınca yemek onu sorum kayısıydı hurmadan daha çok bahsettim ama duymayanınız varsa duyup bilgilenmiş olur diye leyettim🙈
Canin cok istyrsa hurma yiyebilirsin 1 tane kayisiyi bilmiyorum hurma yedim kac kez bi problem olmadi hatta bir kac gun önce 3 tane pes pese bile yedim hergun yemiyrum ama şimdiye kadar 13 15 tane cok rahat yemisimdr

Artık normaldir diye düşünelim cok bariz birseyler olursa artık doktorun yolunu tutarız inşallah olumsuz bir durum olmadan atlatırız bu süreci de 🙏

Saga sola dönüşler de benım de cok agrım oluyor ama bebek ağırlığına yoruyorum ben, göbek deliğimden kasıgıma kadar olan bölge de de agrı oluyor böyle birseyler ceker gibi rahim büyüyünce orda baglar varmıs onlar geriliyorms onu sordum ama senınki farklı daha acı verici biseyse doktorunla paylas ben aklıma her geleni soruyorum ama işte insan bazen tatmin olamıyor. Bir de benım popomdan vajinama dogru olan yerde bacak kısmın da da ağrılarım oluyordu oda artık kaslar dogıma hazırlanıyor cok normal dedi doktor baska da sıkıntım yok cok şükür insallah sıkıntısız atlatırız 🙏 🙏
Bende yoktu bir kaç gündür böyle şikayetlerim oldu ama galiba dediğin gibi rahim büyüyor iyiye yorucam artık dr konturolüme kadar çok sıklaşırsa giderim bende 🥰

Valla canım hamileliğimin başından beri fazlasıyla kuru kayısı,üzüm,incir yiyorum.bağırsakları iyi çalıştırıyor onun dışında tatlı ihtiyacını karşılıyor.doğumu kolaylaştıran bi özelliği yok 😊

Canin cok istyrsa hurma yiyebilirsin 1 tane kayisiyi bilmiyorum hurma yedim kac kez bi problem olmadi hatta bir kac gun önce 3 tane pes pese bile yedim hergun yemiyrum ama şimdiye kadar 13 15 tane cok rahat yemisimdr
Teşekkürler canım ay nezamandır canım istiyo ramazan geliyo diye marketler dolduğundan beri canım istiyo ama yiyemiyodum bidahakimarkete gittiğimde yerim kesin en çok ozamanlar canım istiyo çünkü ağlayasım geliyo bu hamileliğimde aşerdiğim tek şey oldu ısrarla pnu istiyom tek ☺️

Canım benimde cok sert bugün nstye girdim bişi cıkmadı bence artık normal bebeklerimiz 1500 falan oldu doğuma sayılı hafta kaldı geriliyor karnımız
Aaa nst yemi grdin kiz bn sadece kopek kovaladgnda grdim sonra grmedim devletteki dr um 34. Haftada baslycgz dedj ozele 1aydr gtmyrum bklm pzt randevum var o ne ypck

Aaa nst yemi grdin kiz bn sadece kopek kovaladgnda grdim sonra grmedim devletteki dr um 34. Haftada baslycgz dedj ozele 1aydr gtmyrum bklm pzt randevum var o ne ypck
Bana 30. Haftadan sonra her kontrolde alıyoruz dediler canım bugün ilk kez girdim bundan sonrada hep gircekmişim. Belki devlette daha gec baslıyordur

Hurma açılmamı yapıyor ay ben bu gün 5 tane falan yedim yani 🤔
Korkma canım benim zaten o duyduklarım 1 hafta boyunca en az günde 7şertane yiyolarmış 1 haftadan sonrakiler etki ediyomuş öyle gördüm duydum hep benim kendi yememe sebebim sanki yersem okadar çok suyunu çıkartıcamki doğurana kadar ard arda yicek gibi hissediyorum kendimi buyüzden korkuyorum☺️

Teşekkürler canım ay nezamandır canım istiyo ramazan geliyo diye marketler dolduğundan beri canım istiyo ama yiyemiyodum bidahakimarkete gittiğimde yerim kesin en çok ozamanlar canım istiyo çünkü ağlayasım geliyo bu hamileliğimde aşerdiğim tek şey oldu ısrarla pnu istiyom tek ☺️
Ye cnm nolur nolmaz nefsin icin yine yemek zorundasın bn normaldede çok severm birkac gundur bnde yemedgimi farkettim hatrlattgn icin sagol hem hurma o kadar cok kolay acilma ypsa doğumlar çok kolay olurdu

Korkma canım benim zaten o duyduklarım 1 hafta boyunca en az günde 7şertane yiyolarmış 1 haftadan sonrakiler etki ediyomuş öyle gördüm duydum hep benim kendi yememe sebebim sanki yersem okadar çok suyunu çıkartıcamki doğurana kadar ard arda yicek gibi hissediyorum kendimi buyüzden korkuyorum☺️
Ay ne bilim pisikolojim bozuldu erken doğum yüzünden herşeyde evham yapıyorum 🤷‍♀️

Bunu duymak rahatllattı valla devam ediyorum ozaman ben 🙈
Bende kayısı yiyorum ılık su iciyorum üstüne bencede yoktur bi sakınca hurmayı 36. Haftadan itibaren yenildigini duymuştum oda en fazla 3 4 tane normaldede abartmamak şartıyla yenilebilir sık sık yeme cok canın isteyince nefsi köreltmek amaçli bi tane ye canım

Değil valla dedi zaten şekeri fazla olan meyvelerden az ye diye. Hangisinin şekeri fazla ki onu da bilmiyorum🤣
Valla bana seker icerikleriyle ilgili cok bisey demedi doktor zaten yaklasik hepsi yakin birbirine😅 Onemli olan meyveyi yerken yaninda süt ic ya da yogurt ye dedi, o sekeri dengede tutuyormus haberin olsun seninde🥰

Bende pamuk düşünmüştüm 😅 üşenmesem bende öyle düşünüyorum ama bu gün 12 paket daha aldım 🤣
Amannin 12 paket mi 🙊🙊😄😄 bence sen o 12 pakete geçme hemen 😄
e bebekte satılan o pamuklar normal pamuklar gibi olmadığı için ele, popoya falan yapismiyor sonuçta. Sadece bi suya batırıp çıkarmak başlarda kolay gelebilir. İlk iki ay ciş yaptiginda su pamuk, egg yaptığında ıslak mendil 🤗 ilerde anlatiriz bebelere. Popisini pamuklarla sildik falan, kıymetini bil diye 🤪

Onlar normal canım o kadar olur tabi

Benim premsesligim 3.trimester dönemiyle birlikte son buldu şu an ay midem yanıyor ay nefes alamıyorum ay belim ağrıyor ay uyuyamadım diye kendimi ordan oraya atıyorum 😂😂
Mide yanmasi bazen bende de oluyor ozellikle yagli ve baharatli yediysem o gun ölüyorum resmen

X