2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Benimki de 5 mg.Folik asitler içinde tek 5 mg olan folbiol galiba.Önceden kullandıklarım 400mg idi
Bana doktorum folbiolu 4 e böl günlük çeyrek iç demişti. Doktorunuza tekrar sorun bence. Daha önce başka bi doktorumda haftada sadece iki gün al demişti. Ama bazı doktorlar açıklama yapmıyor anlamıyorum

Değil mi canim kendimi uzuyorum böyle aslında özele gitsem duyulur ama biraz uzak o yüzden yakın olan kadın dogumcuya gideceğim haftaya inşallah. Rabbim utandirmasin hayırlısıyla 🙏🙏 çok teşekkürler içimi rahatlattigin için🥰
Bebişide strese koyma annesi dua et hep hayırlısını dile rabbimden doktor ultrasonu koyduğunda besmele çek hep ya şafi de iyi gelir

Merhaba,
Bende en son 18 ekimde regl oldum.Bugğn akşam işten geldikten sonra test yaptm.Çift çizgiyi gördüm. Temmuz ayında evlenmiştim .biz seneye düşünüyorduk aslında ama baya erken oldu.Karmaşık duygular içerisindeyim.ANNe olmaya hazır mıyım bilmiyorum.Erken oldu diye sanırım biraz modum düşük.yoksa çocuk delisiyimdir:) Sizin evlilikler ne kadar süreli acaba?
Benim 5. Senem olmadı çok şükür rabbim bana mucizemi gönderdi zamanı bu zaman belkide hayırlısı buymuş rabbim herseyin hayırlısını nasip etsin

İnşallah canım heyecanla bekliyoruz :) Bir de bir şey sormak istiyorum covid önlemlerinden dolayı muayene odasına sadece hastayı alıyorlar ya ben yarın eşimle beraber gideceğim eğer kalp atışını duyarsak o da orda olmak istiyor :) Acaba eşleri içeriye alıyorlar mı bir bilginiz var mı ?
Ben rica ettim biz duyalım babayı çagırırız dedi da doktor ultrasonu koydu eşimi çagırdı yardımcısı saolsun ilk kalp atışı dedim çağırdı videoya al dedim ikinci kez dinletti

İki gündür, hastahane, doktor, kese, kalp atışları heyecanlarinizi okuyorum. Ben Kanada'dayim arkadaşlar ve malesef randevu al, doktora git, ultrasona gir yok. Aile hekimine gidicem haftaya, kan testine sevk edecek, sonuç pozitif olursa, hastahanede bir doktora sevk edecek(doktor seçmek de yok). Özel hastane de yok. İlk ultrason 12. Haftadan sonra. 12-16 arası. Çok saçma biliyorum ama ne kese bakıyorlar, ne kalp atışı. Son haftalarda her hafta ultrason falan asla... tüm hamilelik boyunca 3-4 defa anca. Allah'a emanet bekliycem.. o yüzden şuan kese var mı yok mu, herşey yolunda mı bilmeden beklemek zorundayım. Sizleri takip ediyorum heyecanla ben de. Siz de bana bol bol dua edin lütfen.

Sat 9 ekim, ilk 7 Kasım'da kan verdim ve değerim 1300 kusurlerdeydi. Daha sonra kan vermedim bidaha. 14 Kasım'da doktora gittim 5+1 dim kesede gozukdu bebekde. Bugünde devlet Hastanesi'ne kan vermeye gittim hiç beklemiyordum doktor gelmişken bakalım dedi duyduk kalp atışını yeni başlamış dedi zaten doktorda. Zayıfda değilim 59 kiloyum boyum 1.58, ama doktor çok bastırdı karnıma yani canım yandı o esnada. Bu cumartesi ozeldeki doktoruma gideceğim tekrar. CRL yi bile ölçtü doktor 😊 darısı sizin ve bekleyen herkesin başına inşallah 💜
insan ne kadar süreci bilsede günler hızlı geçsin istiyor
sat aramızda 4 gün var ama değere bakarsak 8 kasımda 15 ti
sizin baya baya adet sonrası döllenme olmuş galiba :halay:

dün değerim 600 çıktı cuma gitsem anca keseyi görürürüm ben 2 hafta daha kesin bekliyim kalp atışı için
yok ya siz baya baya zayıfmışsınız. ben anladım inşallah Allah razı olsun

Günaydın
Merhaba,
Bende en son 18 ekimde regl oldum.Bugğn akşam işten geldikten sonra test yaptm.Çift çizgiyi gördüm. Temmuz ayında evlenmiştim .biz seneye düşünüyorduk aslında ama baya erken oldu.Karmaşık duygular içerisindeyim.ANNe olmaya hazır mıyım bilmiyorum.Erken oldu diye sanırım biraz modum düşük.yoksa çocuk delisiyimdir:) Sizin evlilikler ne kadar süreli acaba?
Ağustos un başında evlendim . 🙈 benimki de erken ama biz erken istedik benim yaşım 34

İnşallah canım heyecanla bekliyoruz :) Bir de bir şey sormak istiyorum covid önlemlerinden dolayı muayene odasına sadece hastayı alıyorlar ya ben yarın eşimle beraber gideceğim eğer kalp atışını duyarsak o da orda olmak istiyor :) Acaba eşleri içeriye alıyorlar mı bir bilginiz var mı ?
Özelde alıyorlar hatta ultrasonla bakarken de eşim yanımdaydı devlette almiyolar

Merhaba arkadaşlar doktorum benden 15 16 tane tahlil istedi siz de yaptırdınız mı bu tahlilleri zorunlu mu. Fiyatı da yüksek ama mecbur yaptırcam yarın sanırım

Eklentiler

• IMG_20201115_120029.jpg
    IMG_20201115_120029.jpg
    49,6 KB · Görüntüleme: 44
Ya kızlar benim gibi belirtisi hiç olmayan var mı ya sadece hafif kasık ağrısı yaşıyorum korkuyorum bişey mi oldu diye

Ya kızlar benim gibi belirtisi hiç olmayan var mı ya sadece hafif kasık ağrısı yaşıyorum korkuyorum bişey mi oldu diye
Bende de kasık ağrısı var. Bir de daha sık tuvalete gidiyorum. Bunun dışında bir şeyim yok. Ancak benim ilk hamileliğim de çok rahat geçmişti. Belirti olmaması kötü gittiği anlamına gelmiyor için rahat olsun.

Bende de kasık ağrısı var. Bir de daha sık tuvalete gidiyorum. Bunun dışında bir şeyim yok. Ancak benim ilk hamileliğim de çok rahat geçmişti. Belirti olmaması kötü gittiği anlamına gelmiyor için rahat olsun.
Benim de sık tuvalet var ama gögüs ağrım yok mide bulantı yok herkesin ki olunca korktum bide ikinci gebeliğim ilki düşük oldu ondan, çok sağ olun içim biraz rahatladı❤️

Merhaba,
Merhaba canım sen yine iyisin ben eylulde evlendim bi de. Biz de düşünmüyorduk hatta dur sana ozelden yazayım

X