2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bende geçen sefer doktora doğum tarihini soruyordum. Zaten sezaryen olalı 2bucuk yıl olmuş. Eşimde şimdi bu doğum nasıl olacak diye soruyor doktora😂 bende ben sezaryen olacağım sen normal doğur istiyorsan dedim. Tamam dedi şimdilik öyle anlaştık 🤣🤣
Doğumda sıkıntıyı biz çekicez doğumdan sonra biz çekicez bunlar neyin kafasını yaşıyor ben anlamıyorum 🤣

80 90 lara dayandi sancim gece isterse 5 olsun ben gelirim dedi doktorum sagolsun esim gelesiye ye beklesem insallah
Hepinizden allah razi olsun dogumum baslamis doktor bu sancilar dogum demek dedi ben yatisi kabul etmedim kotu olursam gelsem dedim kabul etti
Üzüntüden mi oldu canim? 😔 Haberdar et bizi. Evde yanimda birileri var demi

Hepinizden allah razi olsun dogumum baslamis doktor bu sancilar dogum demek dedi ben yatisi kabul etmedim kotu olursam gelsem dedim kabul etti

80 90 lara dayandi sancim gece isterse 5 olsun ben gelirim dedi doktorum sagolsun esim gelesiye ye beklesem insallah
Canım geçmiş olsun çok. Ben de aynı durumdayim senle anlıyorum o yüzden ama keşke açıklığını da kontrol ettirseydin riske atmaya değmez benim cumartesiden beri 4 kez kontrol ettiler hiç acımıyor korkma ama kötü olursan mutlaka git bence gece falan. Benim sancılar da 90a dayandı bugün doktor yakında gelecek dedi yani tabi ki herkesin doğum süreci farklıdır ama eşin gelene kadar dayanmayabilir bence hem kendi hem de bebeğinin sağlığı için sancılarını ihmal etme düzenli kontrol ettir en azindan inşallah sen de sağlıkla kavuşursun kızına

Ya ben çok istiyorum normal olsun diye. Millet normalden korkar ben sezeryandan korkuyorum o derece. Tabi önemli olan bebeğin sağlığı doktor ne derse ona uyacağım. Açılmam da başlamış yavaştan ama haftası su an küçük olduğu için riske girmek istemiyor sanırım doktorum. Belki bu haftayı tamamlarsam normal doğum yapabilirim 36yi tamamlamış olucaz.

Annem geldi memleketten zaten canım hiç bir şey yapmıyorum ben iki gündür.
İnsallah bebisin biraz daha dururda sende normal dogum yaparsın. Normal dogum biraz ağrılı ama bir iki saat sonra ayaktasın... Sonrasında hiç birsey yaşamamışin gibi.
İşin kötü yanı doktorum yarın izne çıkıyor bir süre olmayacak o yüzden akşam yine nstye gideceğim. Ama doktorum rahat konuştu açılman olsa da 2 cmle 2 hafta da gezebilirsin dedi. Beni öyle rahatsız eden bir sancı yok, belim ağrıyor adet ağrısı gibi ağrılarım oluyor ama bunlar sürekli oluyordu benim mi ağrı eşiğim fazla anlamadım 😅 uslu durun dedi eşimle bana ilişkiye girmeyin bir de dinlen dedi. gmz41 gmz41 DefneninAnnesi07 DefneninAnnesi07 B BaSa86
İnsallah bekler bebisin cnm
Kızlar doktordan çıktım şimdi soldakinin suyu biraz daha iyiymiş sağdakinin hala fazla. Ciğer geliştirici iğneyi sordum ilk 1 ay etkisi daha fazla oluyormuş haftaya bi doz daha ciğer geliştirici yapılacak bana. Normalde 33-34.haftadan sonra ikinci doz ciğer geliştiriciye gerek yokmuş ama gebelik şekeri ciğerlerin gelişimini yavaşlattığı için yapılacakmış. Kuzularımın ikisi de baş geliş normal doğum yapabilir miyim dedim macera arıyorsan olur dedi🤣 biri 1900 biri 2010 gram.
Veeeee 7 temmuza sezaryen günü verdi ay çok duygulandım dokunsanız ağlarım. Hem hamilelik bitecek diye hüzünlüyüm hem yavrularıma kavuşcam diye heyecanliyim 🙂
İlk doğum yaptığımda içim boşalmış gibi çok kötü bir duyguydu, üzülüyorsun... Hamilelik çok güzel birsey ya... Şükrediyorsunuz birde doğurduğun için. Ama o bebis karnımda daha güvendeyDi ne çabuk geçti hamileliğim diyorsun.
Karmaşık bir duygu cnm

İnsallah bebisin biraz daha dururda sende normal dogum yaparsın. Normal dogum biraz ağrılı ama bir iki saat sonra ayaktasın... Sonrasında hiç birsey yaşamamışin gibi.

İnsallah bekler bebisin cnm

İlk doğum yaptığımda içim boşalmış gibi çok kötü bir duyguydu, üzülüyorsun... Hamilelik çok güzel birsey ya... Şükrediyorsunuz birde doğurduğun için. Ama o bebis karnımda daha güvendeyDi ne çabuk geçti hamileliğim diyorsun.
Karmaşık bir duygu cnm
Gerçekten 7 ay doğurayım diye dua ettim şimdi biraz daha dursa diyorum🤣

Doktor akşam yine nst çekil demişti, benzer sürelerde sancılarım çıktı ama ben de hissiyat olarak artan azalan bir şey yok iyiyim yani hatta evde uyudum. Açılma da yok o yüzden evde dinlen hareket etmemeye çalış çok su iç dedi. Eğer sancın artarsa ya da suyun gelirse gel dediler.

Doktor akşam yine nst çekil demişti, benzer sürelerde sancılarım çıktı ama ben de hissiyat olarak artan azalan bir şey yok iyiyim yani hatta evde uyudum. Açılma da yok o yüzden evde dinlen hareket etmemeye çalış çok su iç dedi. Eğer sancın artarsa ya da suyun gelirse gel dediler.
O sancılara açılma olmaması çok güzel canım daha bekleyecek demek ki bebiş ☺️

Peki doktorun izindeyken doğumun başlarsa ne olacak canım başka bir doktor çağırıyorlar sanırım senin bir tercihin var mı ya da soruyorlar mi onu da bilmiyorum yoksa rastgele biri mi geliyor

Evet canım aynıymış gerçekten benimkinide epey aşağıda tuttu şaşırdım. Kilosuda benimkiyle aynı. İri diye böyle sancılarımız oluyormuş zamanını beklemez dedi. Sen normal mi doğuracaksın
önceki doğumum normaldi. Bu tupbebek ama
Suana kadar iri olması dışında sezeryan konuşmadık hiç. 4 kilo olursa demişti 1 ay beklerse ancak o kiloya ulaşır galiba beklemez gibi zaten. Yürürken batıyor aşağıya. Seninki sezeryanmi olacak

Beni hatırlı aksın kesin 🤭böyle böyle demişti doğruymuş diye.
Ne çabuk geçti hamileliğimiz ya
Gerçekten ilk haftalar nasıl geçecek diyorduk😊 çok şükür bu günlere geldik Rabbim sağlıkla doğumlar nasip etsin😍 ama sabah bi daha çocuk mocuk istemiyorum diyordum şimdi üçüncü çocuğu hemen yaparım diyorum

Gerçekten ilk haftalar nasıl geçecek diyorduk😊 çok şükür bu günlere geldik Rabbim sağlıkla doğumlar nasip etsin😍 ama sabah bi daha çocuk mocuk istemiyorum diyordum şimdi üçüncü çocuğu hemen yaparım diyorum
Bende iyi hissettiğim günler yine yaparım diyorum sonra kötü geçince ki bu ara çok agirlastim her hareket çok zor geliyor hele yere birşey düşecek diye aklım çıkıyor o günlerde yok iki tane yeter diyorum🤭

Bende iyi hissettiğim günler yine yaparım diyorum sonra kötü geçince ki bu ara çok agirlastim her hareket çok zor geliyor hele yere birşey düşecek diye aklım çıkıyor o günlerde yok iki tane yeter diyorum🤭
Hele bi doğuralım da cocuklarin durumuna da bağlı kolik olurlarsa en az bir yıl daha çocuk lafını ettirmeyiz🙈

X