2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Yok canım öyle değil. Açılmaya alakası yok yani zaten başlamış açılmam. Şu an 35+1 olduğum için bı kaç gün içinde doğumun kendiliğinden başlarsa eğer bebek küçük normal doğum da uzun sürüyor bebek için risk olma ihtimali varmış o durumda acil sezeryana alıyoruz dedi. Ama biraz daha beklerse o zaman kendi sancimla kendiliginden doğacak zaten . Bebegin haftası su an küçük olduğu için doğumun hemen başlarsa sezeryanla alırız hemen riske girmeyiz demek istedi yani.
Rabbim acil sifalar versin cnm sancin gerçekten var bn daha hic Böyle sancilra gormedim nst de cikan en fazla 40 50

Bende son zamanlarda bi anda bebegin kafası baskı yapıyor biraz kivrandiyor bir de sırt ağrılarım arttı, kimisi sanci sırttan da girer diyor o yüzden merak ettim canim

Insallah bekler bebiş kuzum

Amanın minnoslar büyümüşler annesi, masallah ikisine de az kaldi gelmelerine Allah hayırla kurtulmayı nasıp etsin canım
Yok canım sırtımda hiç olmuyor belim ve kasıklarımda ama ben hala hazırlık kasılmaları olduğuna inanmak istiyorum bunların. ne zaman gerçek olduğunu anlarım diye sordum ebeye o da anlamama ihtimalin yok dedi sanırım o geldiğinde hareket edemez oluyor insan.

Dün doğum yaptım canım 🤲 biraz zorlu geçti önceki doğumda üniversite hastanesi nde yapmıştım dokularimi çok zedelemisler. Ama hamdolsun iyiyiz taburcu olduk eve doğru gidiyoruz
Hayırlı olsun canım gözün aydın Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin🤲🌸

Seninle belirtilerinin aynı gibi benimde sancı çıktı 50 nstde bebekte baya inmiş dedi kısalma söylemedi ama ultrasonda bakarken hiç aleti o kadar aşağı tutmamsti baya aşağıda bebek. Tarih vermedi ama bu hafta hareketi kes dedi 36 yi doldurmak için en azından. Benim bebekte 2 hafta önde 3 kilo şuanda. Belimde cok ağrıyor gece uykumdan uyandım gezdim evin içinde o kadar yani
Evet canım aynıymış gerçekten benimkinide epey aşağıda tuttu şaşırdım. Kilosuda benimkiyle aynı. İri diye böyle sancılarımız oluyormuş zamanını beklemez dedi. Sen normal mi doğuracaksın

İkisini de hayırlısı ile sağlıklı sıhhatli kucağına alırsın inşallah canım ben de aynı duyguları yaşıyorum evde kv olmasa oturup ağlayasım var yarın kontrole gidecem tahlillerim yapılacak haftaya çarşamba oğluşum kucağımda olacak Allah nasip ederse
Ne kadar zor da olsa hamileliğin sonuna gelmiş olmak insanı çok duygusal yapıyormuş 😊
Hayırlı sağlıklı doğumun olsun canım senin de Rabbim güç kuvvet versin inşallah 😍

Bende son zamanlarda bi anda bebegin kafası baskı yapıyor biraz kivrandiyor bir de sırt ağrılarım arttı, kimisi sanci sırttan da girer diyor o yüzden merak ettim canim

Insallah bekler bebiş kuzum

Amanın minnoslar büyümüşler annesi, masallah ikisine de az kaldi gelmelerine Allah hayırla kurtulmayı nasıp etsin canım
Hepimiz sağlıkla kavuşalım inşallah 😍

Teşekkür ederim Canım dün akşam 7 de başladı sancım benim ilk yarım saat kesintisizdi Sonra azalarak kayboldu ama saat 10 da bir daha başladı gece 1 e kadar yaklaşık 1 saati çok şiddetliydi 5 dk da bi geliyordu gittikçe arttı acısı kendimi oynatabilsem doktora gidebilecektim sonra kesildiği an ablamı aradım o gelip hastaneye götürene kadar ve hastanedeki sancım çok azalmıştı 10 dk nst de kaldım 3 kere sancım 50 lerde çıktı ama evdekiler çok daha şiddetliydi. Sende ihmal etme yine de düzensiz sancılarında çok normal değil uzun sürmesi.
Bununla geçmiş olsun canım. Ben haftam erken olduğu için usuttum diye düşündüm. Ki genelde çabuk üşütürüm ☺️ veya kabızlık olduğunda o agrimin daha fazla olduğunu farkettim. Ama dediğin gibi bundan sonra daha da dikkatli olucam🌺

Bununla geçmiş olsun canım. Ben haftam erken olduğu için usuttum diye düşündüm. Ki genelde çabuk üşütürüm ☺️ veya kabızlık olduğunda o agrimin daha fazla olduğunu farkettim. Ama dediğin gibi bundan sonra daha da dikkatli olucam🌺
Kabızlık benide maf ediyor😔 o da ayrı bi sancı oluyor başlı başına bittikten sonra yatakta buluyorum kendimi. Bir ara kayısı ve süt içiyordum sabah aç karına o iyi geliyordu yine başladım ona

Rabbim acil sifalar versin cnm sancin gerçekten var bn daha hic Böyle sancilra gormedim nst de cikan en fazla 40 50
Ben artk nstde 50 çıkan sancıları hiç hissetmiyorum bile alıştım baya 🤦🏻 70-80 olanları hissediyorum onlar da dayanilmayacak gibi gelmiyor. Hayırlısı olsun artik bakarsın senden erken dogururum 😄

Ayy canım basinsagolsun rabbim mekanını cennet eylesin varmıydı bir rahatsızlığı

Başınız sağolsun canım Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.üzülmemek elde değil biliyorum ama bebeğini düşün,elden ne çare gelir.Canı verende Allah alanda.arkasından dua etmekten başka çare yok maalesef.

Trafik kazası mı😥Ani ölümler çok yıpratıcı oluyo.Her ölüm zor elbette ama😢Eşim de ağabeyini trafik kazasında kaybetti seneler oldu ama hala toparlandı diyemem.Allah yardımcınız olsun,Rabbim sabır versin.Mekanı cennet olsun ...

Allah tekrardan rahmet eylesin ölümlü dünya işte zamanı gelen gidiyor Allah kalanlara sabır versin canım sende çok üzülmemeye çalış 😔

Başınız sağ olsun canım Allah sabır versin

Bunları yaparsak bebek kendi hasta olur valla sen iyi tavrını koymuşsun, benim kaynanayi da görümceler sıkıştırmış geline karışma diye 😂

Basın sağ olsun kuzum Rabbim kalanlara sabır versin

asya_01 asya_01 gözün aydın canım nasilsiniz bebek nasıl

Allah rahmet eylesin

Başınız sağolsun canım mekanı cennet olsun

Allah rahmet eylesin basınız sağolsun

Anlamadim yaa, çok ilerleyince sezeryana yonlendiriyorlar zaten anneyi, bebek kakasını yapar suyun azalir vs vs anneyi korkutuyorlar. 😐 Ama senin doğum haftan iyi değil mi neden şimdiden böyle konusuyorlarki? Açılma olmazsa diye mi?

Ya benim de karnimin derisi ağrıyor arada Doktora tarif edicem bugün. Elimle bastırınca aciyan bi nokta var. Bi de bastirmama gerek kalmadan aciyan biyer var. Anlamadim. Tahriş olmuş gibi bi acı

Canimm. Allah analı babalı büyütsün 🥰 ne güzel sen de kavuştun bebisine ☺️ dokuyu zedelediklerini nasıl anlıyoruz. Daha değişik bi agri mi oluyor

1 1992Sevda canım çok üzüldüm. Başınız sağolsun 😔 Allah sabırlar versin 🤲

Gdkd Gdkd asya_01 asya_01 K Kevser erva
Hayırlı olsun kızlar. Sağlıkla büyüsün bebekleriniz..

1 1992Sevda basınız sağolsun. Allah sabır versin 🤲
Hepinizden allah razi olsun dogumum baslamis doktor bu sancilar dogum demek dedi ben yatisi kabul etmedim kotu olursam gelsem dedim kabul etti

Anlamadim yaa, çok ilerleyince sezeryana yonlendiriyorlar zaten anneyi, bebek kakasını yapar suyun azalir vs vs anneyi korkutuyorlar. 😐 Ama senin doğum haftan iyi değil mi neden şimdiden böyle konusuyorlarki? Açılma olmazsa diye mi?

Ya benim de karnimin derisi ağrıyor arada Doktora tarif edicem bugün. Elimle bastırınca aciyan bi nokta var. Bi de bastirmama gerek kalmadan aciyan biyer var. Anlamadim. Tahriş olmuş gibi bi acı

Canimm. Allah analı babalı büyütsün 🥰 ne güzel sen de kavuştun bebisine ☺️ dokuyu zedelediklerini nasıl anlıyoruz. Daha değişik bi agri mi oluyor

1 1992Sevda canım çok üzüldüm. Başınız sağolsun 😔 Allah sabırlar versin 🤲
Sağolun kızlar 🤲 Allah razı olsun 🙏 Dr um söyledi canım dikiş atarken nereyi tutsam tabiri caizse elimde kaldı dedi. Çok kötü kesmişler dedi.

Kızlar doktordan çıktım şimdi soldakinin suyu biraz daha iyiymiş sağdakinin hala fazla. Ciğer geliştirici iğneyi sordum ilk 1 ay etkisi daha fazla oluyormuş haftaya bi doz daha ciğer geliştirici yapılacak bana. Normalde 33-34.haftadan sonra ikinci doz ciğer geliştiriciye gerek yokmuş ama gebelik şekeri ciğerlerin gelişimini yavaşlattığı için yapılacakmış. Kuzularımın ikisi de baş geliş normal doğum yapabilir miyim dedim macera arıyorsan olur dedi🤣 biri 1900 biri 2010 gram.
Veeeee 7 temmuza sezaryen günü verdi ay çok duygulandım dokunsanız ağlarım. Hem hamilelik bitecek diye hüzünlüyüm hem yavrularıma kavuşcam diye heyecanliyim 🙂
Macera arıyosan olur :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Cok güldüm yaaaa :KK70:
Ayyyy 7 temmuz benm evlilik tarihim 🙈🙈🙈
Kızlar doğumdan sonra aşı olmayı düşünüyoruz ama o zaman aşı hakkımız yanar mı ? Bilgisi olan var mı ? Sonuçta gebe kategorisinden çıkmış oluyoruz
Cnm doğumdan sonra düşünüorm evet
Şuan asla

Ben artk nstde 50 çıkan sancıları hiç hissetmiyorum bile alıştım baya 🤦🏻 70-80 olanları hissediyorum onlar da dayanilmayacak gibi gelmiyor. Hayırlısı olsun artik bakarsın senden erken dogururum 😄
Sen konuşa konuşa doğurcan :KK70:
Bu hafta doğum yok sana
Akıllı otur :KK70:

X