2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Hayırlı olsun canım Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah 1 haftaya toparlarsın canım kendini zorlama dikişlerine zarar verme yeter benim de sezaryen sonrası çok zor oldu bir haftaya kendim yatıp kalkabilecek duruma gelmiştim
Teşekkür ederim canım ama benim felaket zor geçti ameliyatım.Uyuştugum halde bütün ağrıları çektim.Şu anda da inanılmaz ağrım var.Bu gün de ayaklarım şişti davul gibi.Karnımı gören hala hamile sanıyor😑
Bir doğum ne kadar zor gecebilirse o kadar zor geçti.Tek dileğim biran önce kendime gelmek

Kızlar eşimin işleri bu ara aşırı yoğun geçen hafta eve hep 11-12 gibi gelebildi bu hafta yine öyle sorunlu bir iş var çözmeye çalışıyor ne zaman biter belli değil ben evde hep yalnız kalıyorum geceye kadar 😒🤦🏻 Dün de konuşuyorduk bı anda başıma bişey gelse evde tekim falan gibisine o da kiyamamis annemi aramış çağırmış biletini falan almış herşeyi ayarlamış gece eve gelince söyledi bana da 😄 Geldi bu akşam annem yine 2-3 günlüğüne. Dedim bari kadın gelmişken doguruvereyim de bı daha memlekete git gel yapmasın 😂

Hadi inşallah niyet ettim annem geri gitmeden doğurmaya 🙈😄

Beennn şafak 8 benimkinin gelmeye niyeti yok 🙋‍♀️🙋‍♀️ herkesin göbeği aşağı düşer benim ki yukarı yukarı çıkıyor 😁 yarın doğurabilirim bakalım hastane belki yatıracak yarın kesin de degil. ben kendi sancılarımla gelsin istiyorum ama o da olmayınca mecbur artk hayırlısı olsun
Ayni beni anlatiyosun canim 😂 20 günüm kaldı karnim asagiya ineceğine daha da yukari cikti sanki. Ne kasilma ne sancim oldu şimdiye kadar. Nasil doğacak bu cocuk hic bilmiyorum 😂
Ben de varim canim 😊 normali bekliyorum bakalim 🥰

Kızlar eşimin işleri bu ara aşırı yoğun geçen hafta eve hep 11-12 gibi gelebildi bu hafta yine öyle sorunlu bir iş var çözmeye çalışıyor ne zaman biter belli değil ben evde hep yalnız kalıyorum geceye kadar 😒🤦🏻 Dün de konuşuyorduk bı anda başıma bişey gelse evde tekim falan gibisine o da kiyamamis annemi aramış çağırmış biletini falan almış herşeyi ayarlamış gece eve gelince söyledi bana da 😄 Geldi bu akşam annem yine 2-3 günlüğüne. Dedim bari kadın gelmişken doguruvereyim de bı daha memlekete git gel yapmasın 😂

ayy hadi ins canım 😃 bakalım bu sefer doğuracak mısın 😃

Kızlar 37+3 üm perşembe kontrolüm var doğum şekline karar verilcek galiba bebek bugün çok aşağıda hareket etmeye başladı sizde de öyle mi bide ben yalancı sancı nasıl bişey onu bile anlayamıyorum sancım oluyo mu acaba😂
Yalancı sancılar duş alınca yada dinlenince geçiyor. Adet sancısı gibi diye bilirim. Aşağı tarafta kasılmalar. Normal dogum sancıları belde başlıyor karna doğru ilerliyor ve sancılar sıklasiyor. Düzenli bir şekilde ve araları sancıların kisaliyor.. İnşallah anlata bilmisimdir 🙈

hurma böğürtlen çayı vb şeyler denedin mi 😃 doktorun ne diyor bu işe?
Doktorum hiç bişey demiyor daha vaktimiz var modunda gayet rahat o 😂 Açıkçası ben de bu haftaya kadar çok zorlamak istemedim doğsun diye demek ki daha zamanı var ben zorlamayın dedim ama bu hafta başlayayım diyorum artık. Yine yürüyüş hurma pilates topu falan 😄

İki gün önce başka bir forumda biri yazmıştı aile dostu kadın dogum uzmanına danıştım bir şey önerdi bunları yapan hastalarım bir iki gün içinde doğuruyor sen de dene demiş kadın da bir gün sonra tekrar post açmıştı 4 cm açıklığa ulaştım yatışım yapıldı diye demek ki ise yaramış 😄 Yapabilirsem ben de deneyecegim. Yöntem de şu:
*10 bin adım atacaksın yürüyüş yani
*Sonra 7 kat merdiven çıkacaksın
*Arkasından duşa girip beline 30 dk sıcak su tutacaksin.

Canım ben bir zibin bir takım giydiriyorum üstüne de muslin, dun topuk kanı vermeye gittim hemşire iki çorap olsun ayağında dedi bana
Owli kundak aldım canım gece onunla yatırdım altına da tek zıbın giydirdim ev 26 27 derece ama çok nemli bi de böyle deneyeceğim Esra Hanım eğitimde bu kundakları önermişti

Doktorum hiç bişey demiyor daha vaktimiz var modunda gayet rahat o 😂 Açıkçası ben de bu haftaya kadar çok zorlamak istemedim doğsun diye demek ki daha zamanı var ben zorlamayın dedim ama bu hafta başlayayım diyorum artık. Yine yürüyüş hurma pilates topu falan 😄

İki gün önce başka bir forumda biri yazmıştı aile dostu kadın dogum uzmanına danıştım bir şey önerdi bunları yapan hastalarım bir iki gün içinde doğuruyor sen de dene demiş kadın da bir gün sonra tekrar post açmıştı 4 cm açıklığa ulaştım yatışım yapıldı diye demek ki ise yaramış 😄 Yapabilirsem ben de deneyecegim. Yöntem de şu:
Kız doğurmaya halin kalmaz yapma öyle 😅

Mama takviyesi yapıyor musun canım benim oğlum 3300 doğdu 2900 a kadar geriledi bir gece yoğun bakıma aldılar şimdi kilo aldırmaya uğraşıyoruz yeniden almasınlar diye kendim evde baskülde tartılıyorum sonra oğlumla birlikte tartılıyorum 3500 çıkıyor bakalım doktorda ne kadar çıkacak doktor mama takviyesini şart koştu 2 saatte bir uyandırıp emzirmeye çalışıyorum sonra da mama veriyorum doktor günlük 20 gr normal dedi
3200 doğduk 3180 e düşmüştü bir haftalıkken simdi 15 gunluk 3300 mama vermiyorum iki saate emiyor sütüm var bikac gündür uyanıklık süresi arttı biraz sinirli bir bebek damarı tutarsa 5 saat uyanık uyutabilene askolsun 11 kg verdim 😊 kaldı 6 kg guzelde besleniyorum

Yalancı sancılar duş alınca yada dinlenince geçiyor. Adet sancısı gibi diye bilirim. Aşağı tarafta kasılmalar. Normal dogum sancıları belde başlıyor karna doğru ilerliyor ve sancılar sıklasiyor. Düzenli bir şekilde ve araları sancıların kisaliyor.. İnşallah anlata bilmisimdir 🙈
Benimde belimde bir ağrı başladı son 3-4 saattir. Ama girip çıkan bir ağrı değil. Kesintisiz ağrıyor. Ayağa kalkınca da şiddetleniyor. Bahsettiğiniz belde sancı böyle başlıyor olabilir mi🤨

kız bunlar ne fena yöntemler ya dogurtur bunlar seni zorla :KK45: 7 kat merdiven nedir😃 emin misin böyle doğurmak istediğine :halay:

Son düzenleme:

Adacayi icmek dogumu tetikliyormus diger forumda okudum kiz denesek mi

kız bunlar ne fena yöntemler ya dogurtur bunlar seni zorla :KK45: 7 kat merdiven nedir😃 emin misin böyle doğurmak istediğine :halay:
Yürüyüşte sıkıntı yok 30-40 dk yürürüm ama 10 bin adım gözümü korkutuyor zaten 😂 7 kat merdiveni bir kez cikacaksak denenebilir 😂 En kolayı bele sıcak su tutmak zaten 😂 Durun bakayım yarın ben deneyeyim bunları 😂😂

X