2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Allah razı olsun🙏🏻 Çocuk olunca dinlenemedim 😔 regl gibi geliyor şuan kırmızı ve durmuyo en son perşembe iğne yapılmıştı ilaç kullanma dedi diye kullanmadım ama iğne hiç işe yaramadı bende devam etti lekelenmem akşam üzeride doğum sancısı gibi sağ tarafımda sancım başladı ve peşine şarıl şarıl aktı😢 acile gittim nöbetçi kadın doğum doktoru ilacı bırakmamam gerektiğini söyledi vajinadan muayene etti onunda etkisiyle şuan durmuyor kanamam iğne de verdi haftada 1 iğneyle birlikte sabah akşam 200 mg progestana devam edicem ayaklarımı kaldırıp dinlenmem gerekiyormuş stresten uzak kalmalıymışım daha dikkatli olmam lazım😔
Rabbim sifa versin canim benim bebegin iyimi sen iyimisin

Ben de hic bir belirti yoktu ama vajinada batma olduğunu hissediyordum acaba dedirtiyordu bana 😊
Ben bu belirtileri hiç hamileliğe baglamadım çünkü bu günlerde günlerim çok yoğun ve yorucu geçiyordu ee geriye kalan belirtiler de adete yakın hep bende olur
Test yapmadan bir önceki akşam rüyamda biri bana küçüçük altın gülenyüz bileklik hediye etti nedense hamile olabileceğim aklıma geldi Agustostan beri korunmuyorduk yani olursa başgöz üstüne tutmasa da can saglığı diye düşünüyordum. rüyadan 1 gün sonra test yapınca pozitif çıktı ondan sonra belirtileri ona bagladım 🤣
Not bu arada bir daha hamile kalırsam asla yaz hamileliği istemiyorum diye büyük konustum ve yine yaza denk geldi son 2 ayım 🤣Asla büyük konuşmamam gerektiğini ögrendim. Yine de saglıkla ilerlesinde başka bişey istemem

Ben bu belirtileri hiç hamileliğe baglamadım çünkü bu günlerde günlerim çok yoğun ve yorucu geçiyordu ee geriye kalan belirtiler de adete yakın hep bende olur
Test yapmadan bir önceki akşam rüyamda biri bana küçüçük altın gülenyüz bileklik hediye etti nedense hamile olabileceğim aklıma geldi Agustostan beri korunmuyorduk yani olursa başgöz üstüne tutmasa da can saglığı diye düşünüyordum. rüyadan 1 gün sonra test yapınca pozitif çıktı ondan sonra belirtileri ona bagladım 🤣
Not bu arada bir daha hamile kalırsam asla yaz hamileliği istemiyorum diye büyük konustum ve yine yaza denk geldi son 2 ayım 🤣Asla büyük konuşmamam gerektiğini ögrendim. Yine de saglıkla ilerlesinde başka bişey istemem

Ay deme yaa O kadar mı kötüydü.
ama temmuz yaahu, çok şey olmaz sanki:)
Ben temmuza kalmam haziran ortalarında gelir gibime geliyor. Oğlanda 37+3 de doğururum diyordum, 37+3 de doğurmuştum:)
Buna da 36+4 geçti içimden az önce. Pek erkence bir his oldu hem doğum için hem daha gebeliğimin ne olacağı belli değil :p

Ay deme yaa O kadar mı kötüydü.
ama temmuz yaahu, çok şey olmaz sanki:)
Ben temmuza kalmam haziran ortalarında gelir gibime geliyor. Oğlanda 37+3 de doğururum diyordum, 37+3 de doğurmuştum:)
Buna da 36+4 geçti içimden az önce. Pek erkence bir his oldu hem doğum için hem daha gebeliğimin ne olacağı belli değil :p
İnan cnm ben çok zor geçirmiştim gece 3 defa duşa kalktığımı hatırlıyorum o sıcaklar beni bitiriyordu. Üstelik çalışıyordum ki o zaman odamızda Bi klima bile yoktu. o yüzden son 3 ayın yaza gelmesi yüreğimi pıt pıt diye attırıyor 🤣Gerçi yasadığın bölgeye ve bünyeye göre değişkenlik gösterebilir.

Allah razı olsun canım daha dikkatli olucam ilacı bu sefer lekelenmem kesilsede bırakmayı düşünmüyorum. 🙏🏻

Sağol canım regl kanamasıgibi pedim yarıya doldu 1 saatte. doğum sancısı gibi çektim bel ağrısından ölüyorum şuanda hala acile gittim akşam 7 bucukta nöbetçi kadın doğum doktoruna. haftada 1 iğne, progestanada sabah akşam kullan dedi. Perşembe günü iğne vurulurken doktor ilacı kes demişti iğne yeter demişti. Halbuki iğneden sonrada hiç kesilmemişti o günden devam etti. Kestirmeseydi böyle olmazdı belki. Ne ne değildir veya nedeni ne durum ne Bazen gerçekten doktorlar hiç yardımcı olmuyorlar. bugün Doktor bulamasaydım belkide düşük gerçekleşecekti.
Cok cok gecmis olsun canim rabbim sifa versin 🌸

Allah razı olsun canım daha dikkatli olucam ilacı bu sefer lekelenmem kesilsede bırakmayı düşünmüyorum. 🙏🏻

Sağol canım regl kanamasıgibi pedim yarıya doldu 1 saatte. doğum sancısı gibi çektim bel ağrısından ölüyorum şuanda hala acile gittim akşam 7 bucukta nöbetçi kadın doğum doktoruna. haftada 1 iğne, progestanada sabah akşam kullan dedi. Perşembe günü iğne vurulurken doktor ilacı kes demişti iğne yeter demişti. Halbuki iğneden sonrada hiç kesilmemişti o günden devam etti. Kestirmeseydi böyle olmazdı belki. Ne ne değildir veya nedeni ne durum ne Bazen gerçekten doktorlar hiç yardımcı olmuyorlar. bugün Doktor bulamasaydım belkide düşük gerçekleşecekti.
Çok geçmiş olsun canım çok dikkat et ben ilk gebeliğimde düşük yapmıştım progestan 100 ml kullanmıştım ona rağmen düştü bebeğim kurban olduğum Allahtan hayırlısı ve sağlıklısını iste ve onu Allaha emanet et eminim atlatıcaksınız ve sapa sağlam gelicek dünyaya 🥰

Aynı büyük konuşmayı bende yapmıştım kızım ağustos dogumlu son 2 ay gercekten cok zordu. Bu sefer 1 ay sıkıntı çekeriz heralde. Buna da sükür temmuz bası olacagindan en azından o temmuz sıcağını cekmicem diyirum ama ne farkeder lohusa olarak katlanmak zorunda kalıcaz o sıcaklara hangisi daha zor bilemedim:)

Aynı büyük konuşmayı bende yapmıştım kızım ağustos dogumlu son 2 ay gercekten cok zordu. Bu sefer 1 ay sıkıntı çekeriz heralde. Buna da sükür temmuz bası olacagindan en azından o temmuz sıcağını cekmicem diyirum ama ne farkeder lohusa olarak katlanmak zorunda kalıcaz o sıcaklara hangisi daha zor bilemedim:)
Cnm ne güzel senin temmuz bası yine 1 ay çekersin ben 5 agustos görünüyor ama sezaryen sayesinde temmuz sonlarına doğru olur yanı 2 ay çekecem lohusallık ta zor ama hamilelik Taha zor o anı kan basıçları o sıcaklığı tüm vucudu da hissetmen ayy nebilim korkutuyor beni 🤷🌸

Her kadın farklı olduğu gibi her çocukta farklı benim ilk oğlum hiç ama hiç mi insan belirti yaşamaz hiç yaşamadım yedim durdum sadece tatlı ıvır zivirlar bol bol bir kilo dondurma bir oturuşta yerdim ikinci kız aman Allahım çok fena idi çok ama yediğimi tabağa cikartirdim üçüncü oğlumda ise iştahsızlık bulantı kusma vardı ve 4 gebeliğim de yani şimdi kusma var iştahım açık korkuyorum yediğimde mide dokunuyor gibi oluyor beni rahatsız ediyor bazen de hiç olmuyor diyom niye yok o yüzden bunlar hep güzel şeyler en fazla sürse 9 ay sürsün onu mutluluk hemde ne mutluluk Allahim herkese yaşatsın
Yaa ne güzrl 4 çocuk. İdolüm sizsiniz :)) Ben de çok istiyorum 2 oğlum 2 kızım olsun ama tren kaçalı çok oldu eşimi 2.ye anca 4 senede ikna edebildim.

Ruyada altin gorenin kizi olur diyor yaslilar ama bilmiyorum tabi dogrumu degil mi

Ben de geçen yıl bir niyetlendik aman şimdi olursa son aylar yaza geliyor zor olur dedim. Nisanda kardeşimin düğünü vardı düğünden sonra kalırsam kışa doğar dedim. Şak pandemi girdi düğün oldu haziran yasaklar çıktı kaldı mı ağustosa gel gelelim al sana kış doğumu temmuzda 😂

X