2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Iyi akşamlar kizlar ben bu akşam odada terlikle ayağım kaydı popo ustu dustum. Bebegim hareket ediyor umarım bişey olmaz çarşamba detaylı ultrasyonu var bide hareket ediyo diye gitmedim dr a zaten bizim burda acil de kanama olmadığı sürece bakmıyorlar inş bişey yoktur ya

Ben hariç herkes bebeğimi gördü rüyasında
:) bende görsem keşke rüyası bile motive eder insanı. Bundan sonrası hızlı geçer diye düşünüyorum hazırlıkla falan bu zamna kadar hep korku dusermi birşey olurmu diye endişeydi. Az kaldı inşallah🤗
Bende görmedim ya bebek görüyorum ama başkalarının oluyor ya teyzemin ya akrabanın 😂

Forumda bununla ilgili konu açılmıştı bütün yorumları okudum çok memnun kalan da var mastit oldum diyen de var. Ben çok kararsız kaldım alıp almama konusunda
Himm. Forumdaki yorumları okumak aklima gelmemişti ben de okuyayim. Elektrikli pompa da gerekiyor bence bazı durumlarda. Onu da ya kiralariz ya da kardeşimden isterim. Bide mastitten de kaçış yok gibi sanki her ne olursa olsun 😊

Evet maalesef ben sana yazmıştım ama görmedin sen 😘 benim baya kapatıyor bana sa öyle dedi ama bilmiyorum canım kendimi her şeye hazırlamaya çalışıyorum. Çıkmazsa eğer sezaryen oluyor. Bir de istirahat çok önemli sen de dikkat et lütfen
Ay evet görmedim ya kusuruma bakma lütfen bazen bildirim çok oluyor arada kaynıyor 😕
Çalışmıyorum şu an zaten evdeyim hicbir şey yapmamaya çalışıyorum uzun zamandır. Sezaryeni öpüp başıma koyarım valla zaten normal doğum yapma ihtimalin yüzde 5 dedi geçen doktor. Erken doğum olmasın Allah korusun kaybetmeyelim yeter ki

Iyi akşamlar kizlar ben bu akşam odada terlikle ayağım kaydı popo ustu dustum. Bebegim hareket ediyor umarım bişey olmaz çarşamba detaylı ultrasyonu var bide hareket ediyo diye gitmedim dr a zaten bizim burda acil de kanama olmadığı sürece bakmıyorlar inş bişey yoktur ya
Çok geçmiş olsun canım dikkat et . Rabbim korumuş sizi insallah birsey olmaz

Cok gecmis olsunn insallah birsey olmamistir allaha emanet olsun insallah 🤲🤲

Ben hariç herkes bebeğimi gördü rüyasında
:) bende görsem keşke rüyası bile motive eder insanı. Bundan sonrası hızlı geçer diye düşünüyorum hazırlıkla falan bu zamna kadar hep korku dusermi birşey olurmu diye endişeydi. Az kaldı inşallah🤗
Ben 3 kere gördüm. Ikisinde bebeklerin birini doğuruyordum beni eve gönderiyorlardı. Diğerini doğuramadan taburcu oluyordum 🤣
Son gördüğümde ikisini birden doğurmuştum kapkara küçücük fare gibiydiler. 🤣

Himm. Forumdaki yorumları okumak aklima gelmemişti ben de okuyayim. Elektrikli pompa da gerekiyor bence bazı durumlarda. Onu da ya kiralariz ya da kardeşimden isterim. Bide mastitten de kaçış yok gibi sanki her ne olursa olsun 😊
En çok korktuğum şeyler mastit ve göğüs yaraları. Elektrikli de çalışıyorsan şart diyorlar onların da bir sürü markası modeli teklisi çiftlisi... Aralarında da inanılmaz fiyat farkları var hangisini alıcaz hiç bilmiyorum

Anneniz veya kız kardeşiniz var ise onlarda süt durumu nasıl oldu? Çünkü benim göğsümden hiç öyle kendiliğibden damlayacak kadar süt gelmedi ancak oğluma yetti. Bir dönem buzluğa attım ama çıkanı oğlum imkanı yok içmedi hepsi çöpe gitti
Kız kardeşim ile aynıyizdir her konuda. İlk zamanlar ben sütüm yetmiyor diye düşünüyordum. Daha sonra sıcak havalarda hergün mutlaka duş aldım bebeğimle kucağımda. Sıcak su sütümü baya artırdı. Bi tarafimdan emzirirken diğerinden fışkırma bile olmaya başladı şok oldum ben tabi 😊 bide ben acemiligimden dolayı ilk zamanlar bebeği emzirirken hata yaptim. Sütüm akşama da yetsin diye az emziriyordum 🙈😅 halbuki emzirdikce daha da artıyormus süt. Bide bebeğin dudağının değmesi bile Allah'ın bir lütfu. Süt kanallarini harekete geçiriyor. 💕
Oğlun icmediyse keşke ondan mama yapsaydin :) bisküvi yapip falan karistirsaydin

İnşallah canım Allah izniyle bir şey olmaz 🤲 Biz de arabayla giderken biri önümüze atladı çok ani fren yaptık öyle olunca hem korktum hem sarsıldım çok kötü bir andı Rabbime emanetiz inşallah 🙏

En çok korktuğum şeyler mastit ve göğüs yaraları. Elektrikli de çalışıyorsan şart diyorlar onların da bir sürü markası modeli teklisi çiftlisi... Aralarında da inanılmaz fiyat farkları var hangisini alıcaz hiç bilmiyorum
Bu konuda size şöyle bir tavsiye verebilirim. Medikallerde marka marka oluyor. Kiralayin bir haftalik. Hangisinin iyi olduğunu düşünüyorsanız ondan alın derim. Birisi bana böyle yap demişti. Mastit için sıcak havlu veya sıcak su kompreslerini hiç bırakmayın. Mastit olmasaniz bile yapin

Bende duydum bu markayı canım yorumlara baktığımda genelde memnundular ama ben elektronik bir model alacağım için çok araştırmadım
Anladim canim. Ama manuel de gerekebilir diye bulunsun istedim. Makinalar göğüs ucunu çok acıtıyor bazen. Kardeşimin çok zorlandığı zamanlar oldu. Manuele devam etti bazen

Bu konuda size şöyle bir tavsiye verebilirim. Medikallerde marka marka oluyor. Kiralayin bir haftalik. Hangisinin iyi olduğunu düşünüyorsanız ondan alın derim. Birisi bana böyle yap demişti. Mastit için sıcak havlu veya sıcak su kompreslerini hiç bırakmayın. Mastit olmasaniz bile yapin
Inşallah sütümüz çok olur 😍

Kızlar biz 23. Haftaya girdik çok şükür. Yalnız ayaklarım falan ödemli oluyor yorgun olunca özellikle. Sizler ne durumdasiniz ödem tutmaya başladı mı vucudunuz

İnşallah canım Allah izniyle bir şey olmaz 🤲 Biz de arabayla giderken biri önümüze atladı çok ani fren yaptık öyle olunca hem korktum hem sarsıldım çok kötü bir andı Rabbime emanetiz inşallah 🙏
Amin ınsallh canim sagolasin Rabbim korusun butun bebişlerimizi🤲😘

Benim de oğlum 5 yaşında ve dediğiniz gibi komşuların çocuklarına bile aşırı merhametli. Kardeşini illa ki kıskanacak ama asla zarar vereceğini vuracağını falan sanmıyorum. İçinde sadece beni paylaşamama duygusu yaşayacak bence. Şimdiden anlatıyorum ilk zaman onunla biraz fazla ilgilenmem gerkeecek küçük olacaknya hep emmek isteyecek sen de öyleydin seni hep göğsümde uyuturdum onu da büyüyene kadar öyle yapmam lazım falan diye.
Komşunun oğlu onlara gittiğimizde bizim çocuklara bile omkadar hırçındı ki ben oğlumu asla onlara götürmezdim çünkü çocuk yamyam gibiydi. Onun kardeşi oldu annesi bebeği uyuttuğu odayı kilştlemek zorunda kaldı gözümü sapıtır da bebeği boğar diye o derece hırçınlaştı zarar verdi. Ama dediğim gibi o çocuk kardeşi olmadan da öyleydi. Benim oğlum daha bir gün bir arkadaşına elini kaldırmamıştır ki sanmam kardeşine zarar versin.
Benim kızım 9 yaşında olacak doğduğunda. Kiskanma belirtileri göstermişti ama ben sürekli konuşuyorum. Kardeşin doğduğunda en çok seni sevecek, sen nereye gidersen hep yaninda olmak isteyecek. Ben onun altini değiştirirken sen onu güldürmeye çalışacaksın, başka çocuklara değil hep sana gitmek isteyecek seni çok sevecek falan dedim. Baya hoşuna gitti 😊 zaten ilgi manyağı benim kız. Hemen doğsun o zaman demeye başladı 🤗 şimdiye kadar hep o başkalarının abi abla olmasını kıskandı. Şimdi o kıskandırmak istiyor 😅 uzun oldu ama bide şunu yapicam inşallah. Ne yaparsam kızımı da katarak yapicam. Sen git şunu bunu yap ben bebeğin altini degistireyim demicem. Gel bebeğin altını değiştirelim, hadi mamasini hazırlayalım falan. Hep onu da katicam ki dışlanmış gibi hissetmesin.

X