2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Masallah bizim daha hic disimiz yok ya biraz uzuluyorum disine herseyi onceden olan cocugumun disi hala yok😄
Valla boşver ne kadar geç o kadar iyi😂Teker teker çıkarır inşallah diye dua etmek lazımmış.Bizimklnin önce alt iki diş çıktı sonra bitti derken üst iki diş şişti patladı tamam şimdi bitti dedik yanlar şişti patladı.Valla artık ara ver diyorum bi de ishal şimdi.Gece uykusu desen hayal.Huni arıyorum kendime🧐

Herkese bildirim gitsin istedim bazılarını hiç göremiyorum ama çok şey paylaştık başından beri kızlar ozlendiniz, sohbetler endişeler fikir sormalar çok güzeldi. Şimdi çok yoğun bir hayatın içinden söyle bir selam vermek istedim. Nasılsınız? Topigi canlı tutalim😛 etiketlemeyi unuttuğum varsa kusura bakmasın 🙏
@Cemren0604
@BaSa86
@Beyrun
narin333 narin333
@Mincir38
DefneninAnnesi07 DefneninAnnesi07
@gmz41
I Ilknurck
@aykiz_
@Gdkd
@Kelebekk3404
Z zeLina
@Mincir38
1 1992Sevda
freedom1 freedom1
@Seaslug
kzlrgn05 kzlrgn05
@Lavyer2012
@misery89
@Bayankusch
Canım ben de 2. 'ye hamileyim 🙃 yarın kalp atışı duymak icin doktora gideceğim geçen hafta gittim geç döllenme dedi doktor duyamadık baya canım sıkkın aslında

Kızlar aranızda bebisi geç döllenme olup kalp atışını geç duyan var mıydı

Hayırlısıyla duyarsın inşallah canım. Tam olarak kac haftalık şuan. Benim ilk çocuğumda sata göre bir hafta geç döllenme olmuştu doğum tarihini ona göre degistirmisti doktor. Küçüğümde de devlet hastanesi duyamamisti 6+2 ydi galiba ertesi gün özele gidip dinlemistik ilk zamanlar biraz stresli geçiyor sıkma canını

Valla boşver ne kadar geç o kadar iyi😂Teker teker çıkarır inşallah diye dua etmek lazımmış.Bizimklnin önce alt iki diş çıktı sonra bitti derken üst iki diş şişti patladı tamam şimdi bitti dedik yanlar şişti patladı.Valla artık ara ver diyorum bi de ishal şimdi.Gece uykusu desen hayal.Huni arıyorum kendime🧐
Bizde de gece uykusu hala yok duzene oturtamadik her saat basi kalkiyoruz yine dogdu dogali toplasan 3 gece deliksiz 5 saat uyumusumdur😊

cnm nasılsın özledim seni :KK37:
bizimde sadece popomuz kızarıyor aletrjimi anlamadım ama z.yağıyla geçiriyoruz bitek..
2 diş bizdede çıktı ama delirmeye devam :KK70:
Bende özledim canım 🥰 iyiyiz şükür sen nasılsın kızcen nasıl? geçen yıl bu zamanlar hepimizin konuşmaya vakti oluyordu bu yıl herkes ama aynı ama ayrı konulardan dolayı bebelerden vakit bulamıyor maalesef :KK48: bizimde popomuz kızarık benim bebişin yoğurda alerjisi varmış onu anladım yeni son 3 gündür sadece yoğurt veriyordum vücudunda kızarıklar başladı sonrada hemen ilk kakamızda popomuz kıpkırmızı kaldı.daha da neye alerjisi var bulmaya devam ediyorum.bende travazol krem kullanıyorum onun baya faydası oldu.ahh o dişler var ya mahvetti beni uyku falan kalmadı bende bide emerken ısırıyor tama kafayı yemelik :rolleyes:

Kizlar bi yakinim sonuc almis bazi problemleri cikti bu sonuctan anliyan varmi iyimi kotumu die

Eklentiler

• IMG-20220323-WA0005.jpg
    IMG-20220323-WA0005.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG-20220323-WA0006.jpg
    IMG-20220323-WA0006.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 39
Kızlar bebişlerin altını nasıl değiştiriyorsunuz?Deniz iyice hareketlendi.Emekliyor.Altını açtığım an emeklemeye başlıyor.Zorlayınca kendini resmen kasıyor ve çok ağlıyor.Bazen iki kişi bile çok zorlanıyoruz.Birimiz kollarından tutuyoruz ama resmen poposunu kaldırıp sırtını kasıyor.Bilmem anlatabildim mi?Var mı değişik bir şey deneyen?
Ayni dert bizdede var kuzum ben sikistirmiyorum daha kotu oluyo diye ayaga dikip o teminirken bi bagliyom yamuk oluyo tabi sakinleyince cirtlari ac kapa yapiyom giyinmekte felaket kacmasina firsat veriyom bi bi ayak bi oteki sonra ustunede ayakta yediriyom savasla iste

Herkese bildirim gitsin istedim bazılarını hiç göremiyorum ama çok şey paylaştık başından beri kızlar ozlendiniz, sohbetler endişeler fikir sormalar çok güzeldi. Şimdi çok yoğun bir hayatın içinden söyle bir selam vermek istedim. Nasılsınız? Topigi canlı tutalim😛 etiketlemeyi unuttuğum varsa kusura bakmasın 🙏
@Cemren0604
@BaSa86
@Beyrun
narin333 narin333
@Mincir38
@gmz41
I Ilknurck
@aykiz_
@Gdkd
@Kelebekk3404
Z zeLina
@Mincir38
1 1992Sevda
freedom1 freedom1
@Seaslug
kzlrgn05 kzlrgn05
@Lavyer2012
@misery89
@Bayankusch
Hatırlayıp etiketledigin için teşekkür ederim canim 🤗 sık sık girip okuyorum ama yazmaya fırsat olmuyor 3 çocukla günler nasıl geçiyor, ben nasıl bir şeyin içine düştüm anlayamıyorum 😂 benim minigim 26 temmuz doğumlu grubu geriden takip ediyoruz 😊 iki dişi var, emekliyor bu ara bir de tutunup kalkmaya başladı gözümüzü 2 dk ayıramıyoruz. Ek gida konusu da güzel gidiyor çok şükür. Şu an en büyük sorunumuz uyku. Böyle böyle büyüyecekler insallah

Kızlar bebişlerin altını nasıl değiştiriyorsunuz?Deniz iyice hareketlendi.Emekliyor.Altını açtığım an emeklemeye başlıyor.Zorlayınca kendini resmen kasıyor ve çok ağlıyor.Bazen iki kişi bile çok zorlanıyoruz.Birimiz kollarından tutuyoruz ama resmen poposunu kaldırıp sırtını kasıyor.Bilmem anlatabildim mi?Var mı değişik bir şey deneyen?
Eline ilgisini çekecek bir şey veriyorum, ağzımla garip garip sesler çıkarıyorum😂 yine de yeterli olmuyor. Pantolonunu kucağımda giyiyor yada o emeklerle arkadan deniyorum falan😄
Kızlar geçmeyen bir pişik var bizde bepantol mustela sudocrem hametan hamazinc elecon bunları denedim hiçbir sonuç alamadım dokununca da açıyor bence çünkü tam oraya krem sürerken farklı davranıyor ozellikle kaçıyor. Bezi mi yaptı anlamadım. Kaç numara kullanıyorsunuz biraz daha büyük mu alsam acaba
Sarı kantaron yağı iyi geliyor diye duymuştum canım.
@Cemren0604
@BaSa86
@Beyrun
narin333 narin333
@Mincir38
@gmz41
I Ilknurck
@aykiz_
@Gdkd
@Kelebekk3404
Z zeLina
@Mincir38
1 1992Sevda
freedom1 freedom1
@Seaslug
kzlrgn05 kzlrgn05
@Lavyer2012
@misery89
@Bayankusch
Merhaba canım. Teşekkürler sayende topigimiz canlandı 🥰 bende okuyup okuyup kacanlardanim. Bebiş hiç durmuyor yerinde. Emekleme, tırmanma, sürekli peşindeyim. İki çocuk arası koşup duruyorum. Öğlene kadar okulda dinlenip enerji topluyorum. Sonra yatana kadar kosturmaca😂

Inanma kiz masallah benim 5 aylik 2 disim varmis doktor bilmem
Yok canım bebekler büyüdükçe diş çıkarma acısına olan dayanıklılıklari artıyor demek istedim. 3-4 aylık bebekle 8-9 aylık bebeğin acıyla başetmesi farklı oluyor.

İlk ben cevaplayayım 😊 dediğin gibi bende bir süredir yazamıyordum canım bakayım bir diye girdim bildirim geldi.bizi unutmadığına sevindim 😘Şükür sağlık açısından iyiyiz canım ama sonradan alerjimiz çıktı neye alerjisi olduğunu bulmakla uğraşıyorum.üstüne yeni 2 dişimiz çıktı çok bi mızmızız.birde bu aralar maşallah bir hareketlendiki sorma kucağımda tutarken yoruluyorum resmen.nasıl akşam ediyorum bilmiyorum.günüm kızlarımla ilgilenmekle geçiyor onlardan fırsat buldukça evime ve kendime bakmaya çalışıyorum.sen napıyosun nasılsın?prensesin nasıl?siz napıyosunuz ana kız 😇
Maşallah canin çok hareketlendi benimkide durmuyor yerinde emekliyor heryerden çıkıyor sürekli yürümek istiyor ellerinden tutup yürütüyorum çok seviyor :) çok geçmiş olsun inşallah alerjiden kurtulursun büyüdükce alisiyormus bunyeleri kıyamam biz de çok çektik bu alerjilerden hala da ara sıra oluyor minik minik Allah başka dert keder vermesin diyelim 🙏 biz ana kız çok yogunuz benim okul uzak çok zaman kaybediyorum okulda süt sağım yapıyorum ama bizimki biberon istemiyor malesef sütler boşa gidiyor gibi buzlukta tutuyorum akşam eve geliyorum yorgun argın yemek bebek bulaşık toparlama bazen kendimi unutuyorum sabah evden kosturmayla cikiyorum hep şimdilik böyleyiz bakalım neler bekliyor bizi 😊
Cok tesekkur ederim cok cok iyiyiz elhamdülillah hatirlanmak cok guzel ara sıra bakip çıkıyorum kızım cok hareketli bir bebek oldugu icin hic birseye dogru durust vakit ayiramiyorum malesef😌 işimide cok ihmal ettim hersey karismis onlari yola koymaya çalışıyorum. Bir soyle bin isit gibi oldu ama 😄 sen nasilsin bebegin nasil
Ayy sevdaya sürekli doğurdum doğuracam diyordun son zamanlar o günleri hatırladım 😛 şimdi de bak neler konuşuyoruz zaman su misali.. evet sen bir de evden çalışıyorsun eminim daha zordur bebiş hareketliyse dikkat et evin bide iki kattı demi valla benimki TV unitesinu yıkacaktu geçen söktük vitrini falan şuan bomboş. Normalde hepten kaldıracaktır ama yürümeye çalışıyor sıralıyor diye bıraktım 😛
Iyiyim canım çok sükür 🥰 sen nasilsin bebis nasil? Ben hergün girip bakiyorum ama pek aktif degil topik. Bebeler canimiza okuyor 😂 benimki hala diş cikarmadi onun huysuzlugu var. Onun disinda iyiyiz cok sükür.
Simdi de cok güzel ama hamileligimi cok özledim 🤭 o ilk heyecanlar, alışveriş falan güzeldi ya keske hep hamile kalsaydim 😂

Senin bebisin alerjisi devam ediyor mu hala?
Bir de pisik icin sana mükemmel bir krem önerebilirdim ama malesef onu ben bile zor buluyorum. Babamin Bosnalı arkadasi bosna hersekten getiriyor. Annem sagolsun verdi bana bi kac tane. Elimde cok olsaydi yollayabilirdim sana.
Benimki de dişsiz hala bakalım ne zaman cikacak😊 ayy evet bende hamileliği özledim. heryerimw yastık koyup TV izlemeyi uyumayı. Şimdi nerde olsa uyurum taş bile olsa ama maalesef şartlar müsait değil 😭Benim bebişin alerjisi ara sıra oluyor doktor zamanla geçer dedi korkmayı deyince bende üstüne varmadim canim. Kremin adını söyler misin canım akrabalar Almanya'dan arabagla gelince Bosna'da konaklıyor bir ihtimal aldirabilirim çok teşekkür ederim 🙏
bizim kız tembel.. emeklemiyor.. emekleyeceğini düşünmüyorum :KK70: :KK70: :KK70:
altını değiştirmek işkence haline dönüşmemesi içi eline oyalanacağı bişeyler veriyorum öyle altını değiştiriyorum cnm

cnm biz prima kullanıyoruz 4 numaradayız
ama ek gıdadan dolayı popoda kızarıklık olabiliyor dedi dr
aynısını bizde yaşadık
yurtdışından etkili kremler getirmişlerdi kuzenm onalr bile işe yaramadı
çaresizlik ne duyduysam ypmaya başladm veee z.yağı kullandım
her alt değiştirmede z.yağı sürüyorum ve geçti çok şükür
denemek istersen
Zeytinyağını yaktın mi peki canım asiti gitsin diye? Çok sağol iyi fikir sen nasıl yaptığını yaz da deneyeyim bu arada seni etiketlemedim çünkü sen topigin mudavimisin 😊

Geçmeyen pişikse mantar olabilir canım onu da travazol geçirmişti büyük kızımda. Küçüğün de kizardığında z.yagi yada hamazinc kullanıyorum.sabaha geçmiş oluyor çok şükür

Tesekkur ederim ben de canim.kizlarin babaannesi burdaydi 15 gündür. Bakâmadim buraya fazla. Benim küçüğümde 9 aylik olmak üzere henüz diş yok.iki çocukla günler yoğun bi şekilde geçip gidiyor sen nasılsın öykü hanım nasıllar😊
Bizim de disimiz yok canım ek gıda çok kötü gidiyor öykü hanım herşeyi öğürüp duruyor gözünden yaş geliyor pütürlü namına hiçbir şey yemiyor kafayı takiyorum çok 😭
Canım ben de 2. 'ye hamileyim 🙃 yarın kalp atışı duymak icin doktora gideceğim geçen hafta gittim geç döllenme dedi doktor duyamadık baya canım sıkkın aslında
Ayy inanmıyorum hayırlı olsun 😍 inşallah duyarsın hayırlısıyla ben de duymamıştım ilk burda çok yazmıştım hatta çok şükür geçti gitti be güzel ikisini bir arada büyürler 😍🙏
Hatırlayıp etiketledigin için teşekkür ederim canim 🤗 sık sık girip okuyorum ama yazmaya fırsat olmuyor 3 çocukla günler nasıl geçiyor, ben nasıl bir şeyin içine düştüm anlayamıyorum 😂 benim minigim 26 temmuz doğumlu grubu geriden takip ediyoruz 😊 iki dişi var, emekliyor bu ara bir de tutunup kalkmaya başladı gözümüzü 2 dk ayıramıyoruz. Ek gida konusu da güzel gidiyor çok şükür. Şu an en büyük sorunumuz uyku. Böyle böyle büyüyecekler insallah
Üç çocukla eminim çok zor oluyordur ama elbet geçecek diyorlar ya bu günler de geçecek inşallah canım sağlıkla buyusunler hepsi inşallah ben de ikinci istiyorum aslında sonra köşeme çekilmek istiyorum da biraz gözüm korktu açıkçası. Hayırlısı olsun inşallah. Bizimki de sürekli yürümek istiyor çok hareketli çok yorucu ama çok da güzel ya 🥰

Son düzenleme:
Benimki de dişsiz hala bakalım ne zaman cikacak😊 ayy evet bende hamileliği özledim. heryerimw yastık koyup TV izlemeyi uyumayı. Şimdi nerde olsa uyurum taş bile olsa ama maalesef şartlar müsait değil 😭Benim bebişin alerjisi ara sıra oluyor doktor zamanla geçer dedi korkmayı deyince bende üstüne varmadim canim. Kremin adını söyler misin canım akrabalar Almanya'dan arabagla gelince Bosna'da konaklıyor bir ihtimal aldirabilirim çok teşekkür ederim 🙏
O koltukta bos bos uzanmak artik bir hayal galiba bizim icin 😂 uyku problemini biz de dibine kadar yasiyoruz bakalim herkes birkac aya düzene girer diyor ama ben cok ümitsizim 😕
Alerji geciyor gerçekten kendiliginden. Bizde de vardi süt alerjisi. Ilk zamanlar diyete cok dikkat ediyordum ama biraktim ve kendiliginden düzeldi cok sükür 🤲
Insallah bulabilirler canim gercekten cok cok iyi bir krem. Türkiyedeki akrabalara her sene götürüyor annemler. Insallah iyilesir hemen.

Eklentiler

• 20220323_224509.jpg
    20220323_224509.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 26
Benim ilk çocuğum o şekilde oldu hep 2 hafta geriden geldi gelişimi dr bu gelişim geriliği değil geç döllenme demişti. Yanlış hatırlamıyorsam önceki tedaviylemi olmuştu peki bu isteyerek mi oldu bebiş uslu galiba inşallah rahat geçer bu hamileliğin tebrik ederim canım 😘

X