2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Allah kolaylık versin canım 🙏🏻 ben evde olmuşken yoruluyorum valla sizin işiniz daha zordur.tabi bende büyük kızda var onun istekleride bitmiyor bi onla bi küçükle derken bazen akşama kadar hiç oturmadığımı fark ediyorum 🤭😅 biz emeklemiyoruz ama emeklemesi içinde hiç yere bırakmadım bazen yatak üstünde kendini ileri doğru itiyor belki yerde olsa emeklemeyide yapacak ama yürüteçle gitmediği yer kalmıyor 😄Rabbim dermansız dert vermesin inşallah 🤲🏻

Ayy kuzum sabah mesajları alıntıladım bi cevaplamak nasip olmadı ya 🤣 bi büyüğe bak bi küçüğe ee evin işi derken şimdi küçük uyududa anca elime telefonu alıp cevapladım sen düşün bazen onlarla ilgilenirken yapacağım işide unutuyorum 🤭 yoğurt normalde kızartmaz poposunu canım ama yoğurda alerjisi olduğunu anlayınca başkada bişey vermedim hiç bişeyi yokken neden birden kızarsınki poposu ondan dedim alerjik durumdan kaynaklı olmuştur bizimkisi yani
eğer yoğurdu kesince düzeldiyse demek ondan
en azından sorunu buldun ya.. bunada şükür :KK70:
ne olduğunu anlayamamak daha kötü

günaydın kızlar :KK37::KK37::KK37::KK37:

9. ay aşısına çağrılan varmı
bize 1 yaş aşısı dendi ama kimisinde 9. ayda yapılmaya başlanmış

8. ay kontrolümüz vardı kilo boy güzel
bıngıldağı açık ama hala dedi.. kafamı bozdu
iyide zaten bıngıldak bu zamanalrda kapanmazki :işsiz:

Ooo maşallah hadi hayırlısı inşallah erken hamilelik ve bebek bakmak güzelde zor olcak şimdiden hayırlısı sağlıklı olması dileğiyle inşallah canım
Teşekkür ederim canım 😍

Hayırlısıyla duyarsın inşallah canım. Tam olarak kac haftalık şuan. Benim ilk çocuğumda sata göre bir hafta geç döllenme olmuştu doğum tarihini ona göre degistirmisti doktor. Küçüğümde de devlet hastanesi duyamamisti 6+2 ydi galiba ertesi gün özele gidip dinlemistik ilk zamanlar biraz stresli geçiyor sıkma canını
Canım dün şükür duydum kalp atışını, 2 kere yumurtlamisim o ay o yüzden geç döllenme gibi olmuş daha dün 6 artı 2 çıktı
Maşallah canin çok hareketlendi benimkide durmuyor yerinde emekliyor heryerden çıkıyor sürekli yürümek istiyor ellerinden tutup yürütüyorum çok seviyor :) çok geçmiş olsun inşallah alerjiden kurtulursun büyüdükce alisiyormus bunyeleri kıyamam biz de çok çektik bu alerjilerden hala da ara sıra oluyor minik minik Allah başka dert keder vermesin diyelim 🙏 biz ana kız çok yogunuz benim okul uzak çok zaman kaybediyorum okulda süt sağım yapıyorum ama bizimki biberon istemiyor malesef sütler boşa gidiyor gibi buzlukta tutuyorum akşam eve geliyorum yorgun argın yemek bebek bulaşık toparlama bazen kendimi unutuyorum sabah evden kosturmayla cikiyorum hep şimdilik böyleyiz bakalım neler bekliyor bizi 😊

Ayy sevdaya sürekli doğurdum doğuracam diyordun son zamanlar o günleri hatırladım 😛 şimdi de bak neler konuşuyoruz zaman su misali.. evet sen bir de evden çalışıyorsun eminim daha zordur bebiş hareketliyse dikkat et evin bide iki kattı demi valla benimki TV unitesinu yıkacaktu geçen söktük vitrini falan şuan bomboş. Normalde hepten kaldıracaktır ama yürümeye çalışıyor sıralıyor diye bıraktım 😛

Benimki de dişsiz hala bakalım ne zaman cikacak😊 ayy evet bende hamileliği özledim. heryerimw yastık koyup TV izlemeyi uyumayı. Şimdi nerde olsa uyurum taş bile olsa ama maalesef şartlar müsait değil 😭Benim bebişin alerjisi ara sıra oluyor doktor zamanla geçer dedi korkmayı deyince bende üstüne varmadim canim. Kremin adını söyler misin canım akrabalar Almanya'dan arabagla gelince Bosna'da konaklıyor bir ihtimal aldirabilirim çok teşekkür ederim 🙏

Zeytinyağını yaktın mi peki canım asiti gitsin diye? Çok sağol iyi fikir sen nasıl yaptığını yaz da deneyeyim bu arada seni etiketlemedim çünkü sen topigin mudavimisin 😊

Geçmeyen pişikse mantar olabilir canım onu da travazol geçirmişti büyük kızımda. Küçüğün de kizardığında z.yagi yada hamazinc kullanıyorum.sabaha geçmiş oluyor çok şükür

Bizim de disimiz yok canım ek gıda çok kötü gidiyor öykü hanım herşeyi öğürüp duruyor gözünden yaş geliyor pütürlü namına hiçbir şey yemiyor kafayı takiyorum çok 😭

Ayy inanmıyorum hayırlı olsun 😍 inşallah duyarsın hayırlısıyla ben de duymamıştım ilk burda çok yazmıştım hatta çok şükür geçti gitti be güzel ikisini bir arada büyürler 😍🙏

Üç çocukla eminim çok zor oluyordur ama elbet geçecek diyorlar ya bu günler de geçecek inşallah canım sağlıkla buyusunler hepsi inşallah ben de ikinci istiyorum aslında sonra köşeme çekilmek istiyorum da biraz gözüm korktu açıkçası. Hayırlısı olsun inşallah. Bizimki de sürekli yürümek istiyor çok hareketli çok yorucu ama çok da güzel ya 🥰
Sağol canım darısı isteyen bekleyen herkese insallah :)

Benim ilk çocuğum o şekilde oldu hep 2 hafta geriden geldi gelişimi dr bu gelişim geriliği değil geç döllenme demişti. Yanlış hatırlamıyorsam önceki tedaviylemi olmuştu peki bu isteyerek mi oldu bebiş uslu galiba inşallah rahat geçer bu hamileliğin tebrik ederim canım 😘
Evet canım benim de 2 hafta geç döllenme iniş şükür kalp atışı duydum, kuzum da bazen uslu bazen tam bi çingene birlikte büyürler insallah çok sağol:)

Günaydın canım 9. Ayda kızamık aşısı var normalde 6 da yapılırmış önceden sonraları 9 a almışlar o aşı mi biz gidicez ay sonu. Bıngıldak kimi çocukta 2 yaşına kapanır sorun etme d vitamini kullanıyor musun

Teşekkür ederim canım 😍

Canım dün şükür duydum kalp atışını, 2 kere yumurtlamisim o ay o yüzden geç döllenme gibi olmuş daha dün 6 artı 2 çıktı

Evet canım benim de 2 hafta geç döllenme iniş şükür kalp atışı duydum, kuzum da bazen uslu bazen tam bi çingene birlikte büyürler insallah çok sağol:)

Günaydın canım 9. Ayda kızamık aşısı var normalde 6 da yapılırmış önceden sonraları 9 a almışlar o aşı mi biz gidicez ay sonu. Bıngıldak kimi çocukta 2 yaşına kapanır sorun etme d vitamini kullanıyor musun
Çok sevindim canım sağlıkla al kucağına inşallah minik kuzucugu🤩

Teşekkür ederim canım 😍

aa bize hiç bahsetmediler bilemedimki neysem artık :KK70: aşıkolik oldu bebeler :KK70:
evet ya kullanıyorum hergün düzenli :KK43:

Çok sevindim canım sağlıkla al kucağına inşallah minik kuzucugu🤩
Çok sağol canım Allah razı olsun 😍
aa bize hiç bahsetmediler bilemedimki neysem artık :KK70: aşıkolik oldu bebeler :KK70:
evet ya kullanıyorum hergün düzenli :KK43:
Hiç canını sıkma bazı bebeklerin geç kapanır, gerçekten yavruların ne kadar aşısı var ya

eğer yoğurdu kesince düzeldiyse demek ondan
en azından sorunu buldun ya.. bunada şükür :KK70:
ne olduğunu anlayamamak daha kötü
Evet canım yoğurdu kesince hem döküntüleri gitti hem poposundaki kızarıklığı.hayır süt ürünlerine alerjisi var desem peynir yiyor labnede veriyorum onlarda bişey yok yoğurt yiyince neden böyle oluyor anlamıyorum :işsiz:

Kızlar merhaba🌸 Benim bebeğim bastan beri meme reddi olan bi bebekti hep kendim anne sütü alsın diye ve sütümde coktu diye sagdım uykusunda ayakta vs zorla bi sekilde 8 aya kadar süt almasını sağldım ama tamamen emmeyi bırakmıstı o zaman sagmaya vaktim cok olmuyodu cok hareketlenmişti izin vermiyodu derken 1.5 aydır ne sagıyorum ne emiyor mana artı ek gıda ilerliyoruz. Bir kaç gündür memeemamaa diye gögüslerimi oynamaya calısıyor içgüdüsel mi anlayamadım ama üzülüyorum emseydi keske diye acaba diyorum tekrar düzenli sağsam gelir mi böyle sütü kesilip geri bi şekilde getiren var mı aranızda?

Herkese bildirim gitsin istedim bazılarını hiç göremiyorum ama çok şey paylaştık başından beri kızlar ozlendiniz, sohbetler endişeler fikir sormalar çok güzeldi. Şimdi çok yoğun bir hayatın içinden söyle bir selam vermek istedim. Nasılsınız? Topigi canlı tutalim😛 etiketlemeyi unuttuğum varsa kusura bakmasın 🙏
@Cemren0604
@BaSa86
@Beyrun
@narin333
M Mincir38
DefneninAnnesi07 DefneninAnnesi07
@gmz41
I Ilknurck
@aykiz_
@Gdkd
@Kelebekk3404
@zeLina
M Mincir38
1 1992Sevda
@Dndxxx21
@Seaslug
kzlrgn05 kzlrgn05
@Lavyer2012
@misery89
@Bayankusch
Merhaba canım çok teşekkürler ıyiyiz çok şükür günler cok yogun geçiyor iş ev Bebek kosusturmaca bizimde alt iki dış cıktı emeklememiz yok dönüyoruz sadece emmede zaten zorkanıyorduk şimdi ek gıdada aynı ağzında bekletiyor şu verirsen eğer isterse içip yutuyor hiç sevmiyor yemek yemeyi memeyide çok sevmiyor kilo alımında az şuan 7500 kg ne çok sikayetlendim dimi 😂😂 :KK48::KK70::KK70::KK70:coo şükür bugunumuze bizde durumlar boyle

Kızlar merhaba🌸 Benim bebeğim bastan beri meme reddi olan bi bebekti hep kendim anne sütü alsın diye ve sütümde coktu diye sagdım uykusunda ayakta vs zorla bi sekilde 8 aya kadar süt almasını sağldım ama tamamen emmeyi bırakmıstı o zaman sagmaya vaktim cok olmuyodu cok hareketlenmişti izin vermiyodu derken 1.5 aydır ne sagıyorum ne emiyor mana artı ek gıda ilerliyoruz. Bir kaç gündür memeemamaa diye gögüslerimi oynamaya calısıyor içgüdüsel mi anlayamadım ama üzülüyorum emseydi keske diye acaba diyorum tekrar düzenli sağsam gelir mi böyle sütü kesilip geri bi şekilde getiren var mı aranızda?
Bende aynı şekilde benim bebegimde hiç sevmedi hep uyurken verdim son zamanlarda gene istemiyor gece kalkıp acikiyor ama emmek isteyor mama mama diyor birde 🙄🙄 sonra biberonla sagdigim sutu veriyorum içip yatıyor bende direniyorum bakalim ne olacak zaten az emdigi icinde sut az geliyor dediğin olayı sevda arkadaşımız yaşadı emmeyi bırakıp tekrar bir kaç ay sonra emzirdi 1 1992Sevda
Sevda daha guzel cevaplar bence dene o aranızdaki bağı kuvvetlenir ben şimdi hergun başka şeyler veriyorum mesela tokayi yakama yapistiriyorum onla oynuyor sonra müzikli oyuncagimiz var onu açıyorum dikkati ona yöneliyor öyle öyle emziriyorum sene dene bence

Merhaba canim benim sutum kizim 6 aylik filandi kesildi sonra tekrardan emmeye baslayinca geldi son bir kac gundur tekrar red basladi . Umarim bunuda asariz

Evet canım yoğurdu kesince hem döküntüleri gitti hem poposundaki kızarıklığı.hayır süt ürünlerine alerjisi var desem peynir yiyor labnede veriyorum onlarda bişey yok yoğurt yiyince neden böyle oluyor anlamıyorum :işsiz:
Canim benim kizima sut urunleri hepsi dokunuyor tek kaymak haric aslinda sutun en yogun hali ama

9.ayda asi yok canim 1 yasta 9.ayda kan sayimi var bildigim

X