2022 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğin Cinsiyeti...

• Ankete Katılan
    206
  • Anket Kapalı .
Bugün kakada 7. gün. Aslında 10 güne kadar bekliyorum normalde ama gaz da çıkaramadı, çatlayacaktı çocuk. Duş, masaj işe yaramadı, yine fitil koydurduk şimdi. Hala da yapmadı 😞 hep fitille mi kaka yapacak bu çocuk. 1 haftadır her gün zeytinyağı veriyorum 😞 inşallah fitil de alışkanlık kazanmaz
Canım banyo değilde ben hani yıkadığımız kovalar varya ona ılık su yapıp çocugu içine koyuyorum duş sonrası ben. 5-10 dakika bekliyoruz gaz çıkartıyor rahatlıyor. Gaz cıkarmasınıda suyun baloncuklanmasındsn anlıyorum😂😂 maluum büyük adam gibi yaptıklarından
kızlar tv izletmek zararlı biliyorum normalde baktırmıyoruz ama tummy time yaparken dans eden meyveler var onları açıyorum çok dikkatini çekiyo takip ediyo o zaman sıkılıp kafayı gömmüyo max 6 7 dk izliyor ama bir zararı olur mu sizce? bahsettiğim video da şu

Ekrana aşırı meraklılar. Hele bide baktıgına dikkat etmesem kafasını ordan cekmiyor resmen. Tummy time yapacağım zaman bende teyzelerini hörüntü arıyorum. Onlar laf atarken vs duruyor öyle seyrediyor. Ben daha bu tarz videolar izletmedim ama kendisini çektiğinm videoları da seyrettiriyorum seviyor

Kızlar bu nil bazen boğazından gelme heeh hehh diye bir ses çıkarıyor neden olur ya boğazı kuru gibi ama gayet oyun oynarkende yapıyor yoksa seslerimi keşfediyor

kızlar tv izletmek zararlı biliyorum normalde baktırmıyoruz ama tummy time yaparken dans eden meyveler var onları açıyorum çok dikkatini çekiyo takip ediyo o zaman sıkılıp kafayı gömmüyo max 6 7 dk izliyor ama bir zararı olur mu sizce? bahsettiğim video da şu

Bence izletmemek gerek canim. 4.ayda dış dünyayı daha yeni algılıyor simdi sanal dunyayla karıştırmayalım bir de. Esim izletmis ona da dedim algisini bozariz diye. Ben de haber seyredeyim dedim bi akşam, bizimkinden ses gelmiyo bir de baksam kafayı tersten nasil cevirdiyse o da izliyor mutlu mutlu. Hemen kapattim sonra. Tummy time da resimli kitaplar açıyorum karşısına ben de hem gosteriyorum hem seslendiriyorum o da dikkatini cekiyor

bende bunu bir kac kez acmistim sakinlessin diye. bizde Tv hep acik , koltuga yatirirken yönunu ayarlamazsam, hep kafasini cevirip izleme pesinde😂

Kızlar bu nil bazen boğazından gelme heeh hehh diye bir ses çıkarıyor neden olur ya boğazı kuru gibi ama gayet oyun oynarkende yapıyor yoksa seslerimi keşfediyor
Kendi sesini keşfediyordur canım seninki 5 aylıktı sanırm😃 yakında cığlık atmayada başlar 😍

Merhaba herkese, kızlar Rota aşısı sonra meme reddi yasayan oldu mu? Memeyi ağzına sokamıyorum basıyor yaygarayı hem açlık ağlaması, meme verince onun krizi e uykusu da bozuldu memede uyuyordu çünkü o perişan ben daha perişan bittim ya 2 gündür. Siz de yaşadınız mi benzer şeyler geçiyor mu bu durum?
Ben de üç gün önce yaptırdım biraz huysuzluk yaptı ama geçti ikinci güne.

Kizlar sizin bebekleriniz de ani ses vs duyunca agliyor mu? Gecen kendimi tutamayip hapşırdım sesli oldu biraz. Hemen aglamaya basladi zor sakinlestirdim😥😥
Benim de alerjim var, her gece emzirirken hapşırmamak için çatlıyorum valla. Emzirdikten sonra bırakıyorum diğer odaya gidip hapşırıyorum uykusu açılmasın ağlamasın diye😂

Kızlar merhaba 😊 şifremi kaybetmiştim doğum vs derken anca bulupta girebildim. Nasılsınız ? Yorumlar birikmiş okuyamadım. İnşallah hepiniz bebeklerinizle iyisinizdir. Oğlum büyüyor kusma sıkıntımız var bazen yedikten hemen sonra bazen de 1 saat sonra kusuyor sizce ne zaman bitecek 😞

Kızlar bebeğimin tükürükleri çok arttı eli sürekli ağzında, herkes diş etleri kaşınıyordur diyor ama daha çok küçük değil mi ya 🤦🏼‍♀️ nasıl anlayabilirim diş olup olmadığını ? Görünürde de bişey yok. Eğer diş değilse bunların sebebi ne acaba 🤦🏼‍♀️ birde biz kafayı hâla tam olarak tutamıyoruz çok korkuyorum bu durumdan normalde artık tutması gerekmiyor mu 🥺

Kızlar bebeğimin tükürükleri çok arttı eli sürekli ağzında, herkes diş etleri kaşınıyordur diyor ama daha çok küçük değil mi ya 🤦🏼‍♀️ nasıl anlayabilirim diş olup olmadığını ? Görünürde de bişey yok. Eğer diş değilse bunların sebebi ne acaba 🤦🏼‍♀️ birde biz kafayı hâla tam olarak tutamıyoruz çok korkuyorum bu durumdan normalde artık tutması gerekmiyor mu 🥺
Salya konusunda ayni şeyleri yaşıyoruz normal oldugu soyleniyor, zaten hemen cikmaz bence bunlar ayak sesleridir dişlerin.
Kafasını hic mi tutamiyor? Karin üstü birkac dk tutabiliyor mu az da olsa

Çalışan anne olmak ne zormuş kızlar yaa. 2. Ay olacak neredeyse işe başlayalı ama hala tam alışabilmiş değilim. Zorlu gecelerden sonra yalan yok ertesi gün işe gidince resmen dinlendiğimi hissediyorum ama gün içinde o kadar özlüyorum ki. Yarım gün de olsa akşam mesai bitiminde eve koşarak geliyorum. Birkaç gündür bizim Asaf beyde annesini özlediğini belli etmeye başladı. kucağımda emzirirken gözlerini benden ayırmıyo. Hatta emmeyi bırakıp hayram hayran beni süzüp dudağının kenarıyla sırıtıyor 😊😊 benim de içimin yağları eriyor tabi bi yandan da üzülüyorum onu bırakıp gittiğim için. İşe geldiğim gibi üzerimi değişmeden beşiğin yanında buluyorum zaten kendimi. Akılları ermeye başladı artık yaa. Geçen sene bu zamanlar hamileliğimi öğrenmiştim şimdiyse oğlum kucağımda koklayıp seviyorum. Allahım esirgesin hepsini. Öyle bi yazmak istedim. İçim buruldu bugün

Bugün 2 kere üst değiştirdim salyalardan ama hemen çıkmaz cnm kafa bazen sallanır korkma zamanla tutacaklar kafayı

Saat 8den beri nazlı nazlı uyku ağlamasında ama kesinlikle uykuya dalamıyor bu ne böylr vallahi omurgam yamuldu. Sallaya sallaya emzirdim, olmadı. Kucağımda salladım olmadı. Aldım dolaştım omzumda olmadı, tam uyuyor 3 dakika sonra bit şekilde uyanıyor çıldırıcsm bu ne böyle atak mı ne bu 😔😔😔

Saat 8den beri nazlı nazlı uyku ağlamasında ama kesinlikle uykuya dalamıyor bu ne böylr vallahi omurgam yamuldu. Sallaya sallaya emzirdim, olmadı. Kucağımda salladım olmadı. Aldım dolaştım omzumda olmadı, tam uyuyor 3 dakika sonra bit şekilde uyanıyor çıldırıcsm bu ne böyle atak mı ne bu 😔😔😔
Bir saat salladım bacaklarımı hissetmiyorum. Hanımefendi bugünlerde sadece ayakta sallaninca uyuyor. Bacağımda dalıyor totosu yatağına değdiği an uyanıyor. Hoşgeldin 4. Ay atağı. Uykusu hafifledi yemesi değişik pek nazlı ve agresif

X