2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    225
tesekkurler :) insallah hepimiz hep güzel haberler aliriz. ama ilk randevum pek hayal ettigim gibi gecmedi acikcasi, biraz hayal kirikligi oldu :/
Senin 7+1 de kalbi bile duyulurmuş belki kuzum ben okuyunca hiç içime sinmedi doktorun yine senbilirsin ama 20.haftadada kalp dinlenmezki 🤷‍♀️

yaniii iste insan esiyle girmek istiyor, ne biliyim herkes kalp atisini duyarken biraz eksik hissediyor :)
Ee tabi ki canim 😍 bide ilkse gayet normal böyle düşünmen burdaki devletler bile alıyor aslında esi

• Beğen
Reactions: RAU
Senin 7+1 de kalbi bile duyulurmuş belki kuzum ben okuyunca hiç içime sinmedi doktorun yine senbilirsin ama 20.haftadada kalp dinlenmezki 🤷‍♀️
toddler mi birsey yapması gerekiyormuş kalp atisi icin onun da riskli oldugunu düşünüyormuş o yüzden 20 hafta bekliyormuş ama bana da çok uzun geldi. bir de baska testlerden bahsetti ama mecbur olduğu icin bahsediyorum hiçbirini önermem dedi. testler taxoplasmose, zytomegalie, ve bir şey daha. testleri henüz arastirmadim ama boyle genel olarak ekstra bir şey yapmayı, kontrolu falan gereksiz bulan, doğalcı bir Kadin sanırım. benim de tam icime sinmedi. down sendromu kontrolu icin bile sadece ultrasonla bakıyormuş o da tavsiye etmiyormuş ama istersek bakarmış ekstra ücretle

Ooo senin bebis dahada kucukmus o zaman halime sukredeyim 😃 saka bi yana bende diyorun acaba sutun tadinin degisecegi zamani beklesem mi? Bence tadi degisse bile oglum pek etkilenmeyecek genede emmeye devam edecek ana yinede denemek istiyorum. Su an cok duskub bi anda elinden almak istemiyorum. Ahhh aklim cok karisik 😑 eger yaninda yardim edecek birileri varsa daha kolay olur senin icin.
Sabahtan beraber oluyoruz bebeğimle öğleden sonra kv ye gidiyoruz . Şöyle böyle idare ediyorum napayım , Allah hepimize kolaylık versin . Dün memede uyutmayı kestim sabah da önden emzirdim ,bi saat sonra uyuttum hemen uyuyamadı tabi uyku müziğiyle yarım saatte uyuyabildi.belki de süt eskisi kadar cazip deil yoksa başıma geçirmesi gerekmez mi 😁

Kızlarr memeleriniz ne durumda😬 Benimkiler normalde küçükler sanki kocaman oldular dolgun dolgun çok güzel 🤣 Gece ağrıdasından zor dönüyorum sağa sola elleyince altlarında sert halkalar oluşmuş ergenlikteki gibi😁
Valla ergenligi hatirlamiyorum nasildi ama evet alt tarafinda sert biseyler var ikisinde de 😂

Kendim gibi birine denk geldim 🙈 benimde oğlum 12 buçuk aylık
Bizim kız neyseki yeni durumlara birkaç günde alışıyor , baktım aşırı tepkiler vermiyor .sen artık büyüdün yürüyebiliyorsun hadi beraber yürüyelim kepenkleri açalım diyorum evin içinde dolanıyoruz 😁. Büyüyorlar onlar da yerinde durmuyorlar ki 😁. Umarım bu süreci kolaylıkla atlatırız

bu arada sizde doktorlarinizin numarası var mi? mesela allah korusun mesai saatleri disinda ters bir şey olursa ne yapiyorsunuz?

Bizim kız neyseki yeni durumlara birkaç günde alışıyor , baktım aşırı tepkiler vermiyor .sen artık büyüdün yürüyebiliyorsun hadi beraber yürüyelim kepenkleri açalım diyorum evin içinde dolanıyoruz 😁. Büyüyorlar onlar da yerinde durmuyorlar ki 😁. Umarım bu süreci kolaylıkla atlatırız
Bizim bebiş daha yürümüyor darısı bize 😄

toddler mi birsey yapması gerekiyormuş kalp atisi icin onun da riskli oldugunu düşünüyormuş o yüzden 20 hafta bekliyormuş ama bana da çok uzun geldi. bir de baska testlerden bahsetti ama mecbur olduğu icin bahsediyorum hiçbirini önermem dedi. testler taxoplasmose, zytomegalie, ve bir şey daha. testleri henüz arastirmadim ama boyle genel olarak ekstra bir şey yapmayı, kontrolu falan gereksiz bulan, doğalcı bir Kadin sanırım. benim de tam icime sinmedi. down sendromu kontrolu icin bile sadece ultrasonla bakıyormuş o da tavsiye etmiyormuş ama istersek bakarmış ekstra ücretle
Anladım canım her doktorun işleyişi farklı karar senin tabiki ama sabırsız biriysen meraklıysan başka doktor daha iyi olur 😊

• Beğen
Reactions: RAU
Anladım canım her doktorun işleyişi farklı karar senin tabiki ama sabırsız biriysen meraklıysan başka doktor daha iyi olur 😊
Ilk bebeğimiz, biraz daha bilmek istiyorum sanırım bi de özellikle bu süreci eşimle birlikte yaşayamayacak olmak beni en çok demoralize eden şey oldu galiba. Bugün kalp atışı için çok heyecanlıydım çünkü içinde hala canlı bişey varmış gibi gelmiyo. Hatta bazen annelik duygum oluşmayacak diye korkuyorum.

Şimdi anladığım kadarıyla yurtdışındasın. Bu doktor da , lokal bakan devlet doktoru sanırım. Çünkü günümüz son teknolojisine sahip olsa, zararlardan bahsetmezdi diye tahmin ediyorum.
Demek ki elinde eski makineler var , temkinli davranıyor. İmkanın varsa özel bakılabilirsin.

taxoplasmose , dediği de , kandan bakılan şeyler. Bağışıklığın var mı vs. Yani parazitlere karşı antikorun var mı, diye. Yoksa dikkat et der , yediğine içtiğine, eti iyi pişir , der vs.

Yani gebelik rutin testleri , Türkiye’de de yapılıyor. Devlet karşılıyor. Bir kaç tüp kan alıp herşeye bakıyorlar. Orda da yapılıyordur.

Ilk bebeğimiz, biraz daha bilmek istiyorum sanırım bi de özellikle bu süreci eşimle birlikte yaşayamayacak olmak beni en çok demoralize eden şey oldu galiba. Bugün kalp atışı için çok heyecanlıydım çünkü içinde hala canlı bişey varmış gibi gelmiyo. Hatta bazen annelik duygum oluşmayacak diye korkuyorum.
Kuzum hiç canını sıkma eğer alabilirsen pazartesiye hemen başka doktora randevunu al eşinle beraber tekrar görün bebeğinizi kalbinide dinlersiniz çok haklısın görmeyip duymayınca insan sanki hissedemeyecek gibi oluyor anneliği bende öyleyim daha keseyi görmediğim için bile gebeliğini doya doya yaşa canım değiştir doktorunu

X