2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    275
Benim avent buhar pişirme aletim var ilk kızımda hediye gelmişti
20 dakikada hazır oluyor.
Bir kaşık kabak verdim .
Sevdi mi sevmedi mi bilmiyorum. .iki öğün için cok erken.
Önümüzdeki 4 hafta sebzeleri tek kaşık ilerlemeyi düşünüyorum.
Oturmayı tam öğrensin ondan sonra tam başlarım inşallah
Ay bizimki oturuyor da noluyor 😂 yemiyor dana 😂

Kızlar ek gıdaya hepiniz başladınız mı?
Kabak pisirdim ama nedense hiç başlamak istemiyorum.
Belki bebeğimin hemen büyümesini istemiyorumdur.
İçime bi üzüntü girdi.
Ayy bende böyleyim ya haftaya tam 6 aylık olmuş olacak nası büyüdü bu kadar anlamıyorum.. sanki ek gıdaya başlayınca emmicek aramızdaki bağ kopucak gibi hissediyorum bende saçma bi şekilde

Eger maddi sıkıntın yoksa evde bebeğinin yanında kal.
Sabah 8 akşam 7 zaten bebeğinin uyanık saati olacak.
Hic birseyini göremeyeceksin.
Inana bana giden zamanın telafisi olmuyor.
Hersey yerine gelir ama bebeğinin bu anı asla.
Ben yüksek lisans yapmış biri olarak söylüyorum.
Maddi zorunlugun yoksa gitme derim
Aynen bende yönetici olarak gidecektim çağırdılar eski çalıştığım yer ama kızımı bırakıp gitmek mantigima yatmadı herşey para değil dedim maneviyat duygular bilgileri benden öğrenecek yoksa annem bakar ama istemiyorum

Aynen bende yönetici olarak gidecektim çağırdılar eski çalıştığım yer ama kızımı bırakıp gitmek mantigima yatmadı herşey para değil dedim maneviyat duygular bilgileri benden öğrenecek yoksa annem bakar ama istemiyorum
En güzeli. Bence bebeğe bizim bakmamız daha iyi. Kaldı ki benim bakacak kimsem yok. Ne annem ne kv yakınımda değil 😀

Aylardır aklimda olan, kac tane hesap takip ettim, tracy huck bu konuda çok ünlü biliyorsun kitaplarını okudum, yaklaşık 150 günlük olmasını bekliyorum ki suan o evredeyiz, gel gor ki başlayacak Sabrı bekliyorum 🙏 özellikle iki gündür pert durumdayım retro mu vardı noldu bilmiyorum, 6 gün kalmış atak haftasına onu da bi geçireyim yaşam kalitem için, sağlıklı ilerleyebilmem için bende başlayacağım. Yazılan duyulan gibi olmuyor yaşamak lazım,illa önereceğin şeyler olacaktır, beni etiketlersen çok sevinirim kuzum🙏 şimdiden Allah sabır versin inşallah hemen düzeninizi kurun🌺
Bizde de artık mental sağlık kalmadı. dişleri çok zorluyor oğlanı. Üst köpek dişleri çıkıyor şimdi de, mahvolduk. Uykular haram. Hele gündüz uykuları hepten 30 dk. Gece de nerdeyse saat başı kalkıyor. etiketlemeye Özen göstericem inşallah 🌸

En güzeli. Bence bebeğe bizim bakmamız daha iyi. Kaldı ki benim bakacak kimsem yok. Ne annem ne kv yakınımda değil 😀
İlk zamanlar evde olmak zor geldi ama hamileyken doktor onayıyla ayrıldım şimdi bakıyorum ikimizin de yanyana olmaya ihtiyacı var bolluk içinde yaşamıyorum ama idare edebilirim sonuçta..onunla geçen her an çok değerli.İlk 2 yıl çok önemli diye düşünüyorum

Kızlar anlayan biri yazabilir mi sivrisinek ısırığı mi bu

Eklentiler

• IMG_20220831_121924.jpg
    IMG_20220831_121924.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20220831_121921.jpg
    IMG_20220831_121921.jpg
    36,8 KB · Görüntüleme: 48
Ek gıdaya başladınız mı siz?
Başladık canım
Evet ya kıyamam kuzuya 😞
Kızlar buz küpü vardı plastikten oluyor ya onunla beklettim karbonat sürdüm anne sütü sürdüm uyudu ağlaya ağlaya zor sustu
Doktora yazdım resim attım büyük ihtimalle sivri sinek ısırığı dedi
Gece odaya bunu takıyorum gündüz yedirdim kızı
Bir camın teli çıkmıştı yerine taktım kızın anne yanı besik delikli tenteyi tekrar takicam sınır oldum 5 yerden yemiş en az

Eklentiler

• IMG_20220831_133556.jpg
    IMG_20220831_133556.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 40
Başladık canım

Kızlar buz küpü vardı plastikten oluyor ya onunla beklettim karbonat sürdüm anne sütü sürdüm uyudu ağlaya ağlaya zor sustu
Bir camın teli çıkmıştı yerine taktım kızın anne yanı besik delikli tenteyi tekrar takicam sınır oldum 5 yerden yemiş en az
Kıyamam ya. Nefret ediyorum o sineklerden.

Başladık canım

Benim ilk kızı da 6-7 aylıkken böyle delik deşik etmişti sivrisinek ondan tanıdım 😞
Taze kan bulunca sinekler de coşuyor heralde
Baya uzun süre de kırmızı kırmızı kalmıştı böyle
Stilex jel sürmüştüm kaşıntısı geçsin diye

Gece takıyorum bu koruyucu ama gündüz de takıyorum artık etraf biraz kötü evin çevresi ağac vs birde pislikleri atıp yığın yapmışlar geliyor sinekler
Benim ilk kızı da 6-7 aylıkken böyle delik deşik etmişti sivrisinek ondan tanıdım 😞
Taze kan bulunca sinekler de coşuyor heralde
Baya uzun süre de kırmızı kırmızı kalmıştı böyle
Stilex jel sürmüştüm kaşıntısı geçsin diye
Jeli bir bakayım ama soldu zararsız bir sürü şey denedim şükür uyudu anne saatim başladı çay içiyorum yanında çifte kavrulmuş petibor 🤗

Eklentiler

• IMG_20220831_133556.jpg
    IMG_20220831_133556.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 35
Gece takıyorum bu koruyucu ama gündüz de takıyorum artık etraf biraz kötü evin çevresi ağac vs birde pislikleri atıp yığın yapmışlar geliyor sinekler

Jeli bir bakayım ama soldu zararsız bir sürü şey denedim şükür uyudu anne saatim başladı çay içiyorum yanında çifte kavrulmuş petibor 🤗
Oh afiyet olsun
Benim oğlan da uyudu gibi inşallah amin 🙏

Ben de benimkini babaya sattım ama uyutamadi hala. Aha aldı geliyor 😂

Kizlar bende yavaştan ek gidaya geçtim kabak gaz yaptı ya çocuğum iki gündür kıvranıyor bide kabız oldu çok az ve sert yapmış bugün.. zeytin yağı da ekledim ama niye böyle oldu ki 🥺

Kizlar bende yavaştan ek gidaya geçtim kabak gaz yaptı ya çocuğum iki gündür kıvranıyor bide kabız oldu çok az ve sert yapmış bugün.. zeytin yağı da ekledim ama niye böyle oldu ki 🥺
Canım benim kızda kabak hiç sevmedi
Muzla başladım muzu sevdi
Kabak sevmedi ama uzatınca mecbur yicemm der gibi baktı
Armut yedirdim sonra sevdi
Kabızlık o gün geçti armut iyi geldi
Tatlı patates sevdi
Elma ardından sevdi
Havuç var yarın
Bir kabak sevmedi desem
Ama tatlı patates muz bunları yedi kaka yapmadı
Armut elma 👍
Kaka kıvamı rengi değişecek direk rahat olmuyor işte ama bağırsakları alışacak inşallah
Bu arada hafta sonu da yoğurt mayalama ilk kez yicek nasipse günlük sütten yapicam

X