2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    265
bu arada sürekli demirim hemoglobinim düştüğü için zaten feramata geçmiştim dün hemoglobin 11.5 çıkınca dr gynı ferro sanol vardı günde 2 içicem 😏
kabızlık mide yanması cabası

Gebelikte kan ilacı takviyesi kaçınılmaz son 🤦 ama kuru incir kuru kayısı öğünlerine ekle zorlanmazsn bir de gece uyumadan evvel al mide yanması olsa da uykuda anlamazsın .
Benim de hemoglobinim 12.2 çıktı. Tahlili aile hekimi almıştı bana normal dedi😕 hematokritim de düşük çıktı yani normal değer aralığında degildi ama aile hekimi ona da normal dedi. kendi doktoruma gidince soyliyim madem.

Normal değerlerde olabilir ama takviye şart oluyor bir yerden sonra .En iyi yönlendirmeyi doktorun yapacaktır.
Kızlar bugün öğlen biontech 2.doz aşımı olacağım . Sizin grupta biontech 2.doz olan var mı , yan etkileri nasıl olmuştu ? 1.dozdakinde sadece 2 gün kolum ağrımıştı, bu nasıl olur acaba ?? 🧐

Tek doz biontech oldum ben daha önce 2 tane sinovac oldum.Ama 3 gün kol ağrısı hariç problem yaşamadım hiç .

Ben ayrıntılıya girmedim kendi doktorum tek tek baktı organlarına Bi sıkıntı yok çok şükür ayrıntılıya gir falan da demedi bişey olsa oda görürdü söylerdi demi ya önceden riskli ler girerdi ayrıntılıya şimdi herkesi gönderiyorlar galiba,yada tercih meselesi mi? Rabbim hepimizin bebeklerini sağlıklı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah ❤️ bu arada tansiyonum yüksek çıkıyor tansiyon ilacı verdi doktor alfamet içince bebeğim hiç hareket etmiyor kıyamadım bende bügün içmedim gayet hareketli Bi tane sarımsak yuttum inşallah işe yarar varmı kullanılan tansiyon ilacı?

Ben ayrıntılıya girmedim kendi doktorum tek tek baktı organlarına Bi sıkıntı yok çok şükür ayrıntılıya gir falan da demedi bişey olsa oda görürdü söylerdi demi ya önceden riskli ler girerdi ayrıntılıya şimdi herkesi gönderiyorlar galiba,yada tercih meselesi mi? Rabbim hepimizin bebeklerini sağlıklı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah ❤️ bu arada tansiyonum yüksek çıkıyor tansiyon ilacı verdi doktor alfamet içince bebeğim hiç hareket etmiyor kıyamadım bende bügün içmedim gayet hareketli Bi tane sarımsak yuttum inşallah işe yarar varmı kullanılan tansiyon ilacı?
Benimki de öncesinde heryerini baktı bi sıkıntı görmedi bana ikili tarama da yapılmadı sadece ense kalınlığı ve burun kemiği bakıldı normal çıktı 18. Haftada da yine heryerini baktı ama yine ikiz riskli gebelik kategorisinde olduğu için perinotoloğa yönlendirdi içimiz rahat etsin dedi tek bebekse baktıysa bence normal sıkıntı olmaz canım senin 😊

Benimki de öncesinde heryerini baktı bi sıkıntı görmedi bana ikili tarama da yapılmadı sadece ense kalınlığı ve burun kemiği bakıldı normal çıktı 18. Haftada da yine heryerini baktı ama yine ikiz riskli gebelik kategorisinde olduğu için perinotoloğa yönlendirdi içimiz rahat etsin dedi tek bebekse baktıysa bence normal sıkıntı olmaz canım senin 😊
Tek bebek canım sağol valla rahatladım burda Bi devlette var ayrıntılı oda 5 dakka bakar bakmaz zaten bide doktor az olduğu için randevu bulamıyorum zaten. 🥰♥️

Tek bebek canım sağol valla rahatladım burda Bi devlette var ayrıntılı oda 5 dakka bakar bakmaz zaten bide doktor az olduğu için randevu bulamıyorum zaten. 🥰♥️
Doktorun iyiyse güveniyorsan sıkıntı yok herkesin tedavisi süreci farklı gebelikte stres yapma kendine 😊 bende okuyup okuyup evham yapıyorum bazen yazan şeyleri çok takılmamak lazım

Bugün idareye hamile olduğumu söyledim kizlar. İdare doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 hafta yi hesap ediyo. Genelge akıllarında bile değil. Ben de 8 hafta ayrı ben 2021/13 sayılı genelgeden yararlanıp 24 haftalıkken idari izne ayrilmam gerektiğini söyledim. Ayyy bu genelge insaLalah kalkmaz ya. Zaten covid de artiyo bitecek gibi gorunmuyo. Kaldirrilar genelgeyi diye insan bı korkuya dusuyo. Bı de çalıştığım kamu kurumu cookkk kalabalikkkk.
Korkma canım bu sene genelge falan kalkmaz. Bence birkaç senesi daha var bu işin.

Doktorun iyiyse güveniyorsan sıkıntı yok herkesin tedavisi süreci farklı gebelikte stres yapma kendine 😊 bende okuyup okuyup evham yapıyorum bazen yazan şeyleri çok takılmamak lazım
Doktorum güvenilir özel olmasına rağmen 10 gün önceden randevu alabiliyorum öyle yoğun. Ben sadece buraya bakıyorum başka hiç biyere girip okumuyorum genelde olumsuz şeyler hep, burası terapi gibi geliyor bana 😍

Kızlar ben bu 24.haftaya çok aç girdim sanki 🤭 Devamlı acıkıyorum. Canım da acayip waffle istiyor. Ya da hamburger tarzı şeyler. Zaten hamileliğin başından beri daha bir tane sağlıklı bir şey istemedi canım 🤪Sabahtan beri unutmak için her yolu denedim ama aklımda hep waffle var 😭Böyle ataklar geldiğinde siz ne yapıyorsunuz ?

İlacı ihmal etme, korkutmak istemem ama yüksek risk gebelikte tansiyon .Bebeğe zararı dokunacak ilacı zaten vermez doktorlar endişe etme .

Kızlar ben bu 24.haftaya çok aç girdim sanki 🤭 Devamlı acıkıyorum. Canım da acayip waffle istiyor. Ya da hamburger tarzı şeyler. Zaten hamileliğin başından beri daha bir tane sağlıklı bir şey istemedi canım 🤪Sabahtan beri unutmak için her yolu denedim ama aklımda hep waffle var 😭Böyle ataklar geldiğinde siz ne yapıyorsunuz ?
Canım ne isterse alıyorum ya da yapıyorum hiç üşenmiyorum yiyorum.. 😂 yapabileceğim başka bir şey yok 🙈

X