2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    251
Kizlar yaz icin eviniz 22-23 derecelerde dolanan bir evse uyku tulumu edinin.

Benim evim yazin 28-35 arasi degistigi icin citcitli body bile cogu zaman fazla geliyor o kadar soyleyim.
Benim ev giriş kat olduğundan yaz için uyku tulumu alayım diyorum yine de . Biz bile üstümüze pike örtüyoruz yine de olsa iyi olur ..

Ay kimse konusmuyor artik neredesiniz kizcelerim?

Emzirme konusunda ne durumdasiniz?

Ilay gunduz emzirmelerinden artik cok hosnutsuz, uykusu yoksa memeyi aramiyor, saati geldiginde emziriyorum 5-6 dk ancak emiyor, sonrasi etrafi kesme, onu rahat birakmadigim icin isyan cikarma ve kapanis.

Gece ise mememe yatiriyorum, sabaha kadar agzindan cekmesem o da birakmiyor.

Siz ne durumdasiniz?
Emzirme konusunda biz de de öyle bak sabah kalktığında emzirdim o kadar bu saat oldu . İstemedi yeltenmedi bile ki durmazdı 🤔 veriyorum 5dk emiyor etrafı kesiyor yetiyor herhalde artık bakalım . Birazdan yatmadan önce veririm onda nasıl olacak .
Ama geceleri emmek için uyanıyor bi de üstüne emiyor kereta 😁

O zaman cifter cifter korunun, muhtemelen bu da duzensizlik sebepli bir yanlis alarmdir :)
Benim ev giriş kat olduğundan yaz için uyku tulumu alayım diyorum yine de . Biz bile üstümüze pike örtüyoruz yine de olsa iyi olur ..
Anladim, lcw'den bizim pike seklinde bir uyku tulumumuz var, ciftlige gittigimizde giysin diye almistim. 0.5 tog, kumasi da pikeye elyaf gecirilmis seklinde incecik birsey. Hala satiliyormudur bilmiyorum ama benzer birseyleri gecen gun gormustum.
Emzirme konusunda biz de de öyle bak sabah kalktığında emzirdim o kadar bu saat oldu . İstemedi yeltenmedi bile ki durmazdı 🤔 veriyorum 5dk emiyor etrafı kesiyor yetiyor herhalde artık bakalım . Birazdan yatmadan önce veririm onda nasıl olacak .
Ama geceleri emmek için uyanıyor bi de üstüne emiyor kereta 😁
Ayni iste Ilay gibi, uyaranlara maruz kalinca meme yok, odaya kapanıp emziriyorum karartmali stor yaptirdim onu da kapatıyorum ki hani loş bir ortam olsun gun icinde dikkati dagilmadan emsin uyusun diye onda da 10 dk maksimum.

Ben de yatağa yatırıp yanına uzanarak emzirebiliyorum yoksa dikkati çok dağılıyor.

Bizimki bugün ben işteyken oturduğu yerde sırt üstü düşmüş kafasını çarpmış yere 😞 birşey olmuş mudur annemle babam bakıyordu 😞

Ben de yatağa yatırıp yanına uzanarak emzirebiliyorum yoksa dikkati çok dağılıyor.

Bizimki bugün ben işteyken oturduğu yerde sırt üstü düşmüş kafasını çarpmış yere 😞 birşey olmuş mudur annemle babam bakıyordu 😞
Geçmiş olsun cnm sert zemin değilse olmamıştır bizimkide otururken kendini geri bıraktı bir gün biraz ağladı ama bir sorun yoktu şimdi yastıksiz oturtmuyorum halen aynı şeyi yapıyor

Kızlar ben oğluma kıyma veriyorum ama tavuk ve balık vermedim ,başlayanlar nasıl verdiniz haşlama blend edip mi elle mi parçaladiniz

Bizimki de hep düşüyor inşallah bişey olmamıştır, bu dönemde düşmemeleri kaçınılmaz maalesef

Kızlar ben oğluma kıyma veriyorum ama tavuk ve balık vermedim ,başlayanlar nasıl verdiniz haşlama blend edip mi elle mi parçaladiniz
Ben balık verdim fırında veya ızgarada pişmiş çipura levrek elimizde ezerek veriyoruz. Kıymayı sebzelerle pişirip blenderdan geçirip püre şeklinde veriyoruz.
Bizimki de hep düşüyor inşallah bişey olmamıştır, bu dönemde düşmemeleri kaçınılmaz maalesef
Evet öyle gerçekten ama kıyamıyoruz ya hemen evham yapıyoruz.

O zaman cifter cifter korunun, muhtemelen bu da duzensizlik sebepli bir yanlis alarmdir :)

Anladim, lcw'den bizim pike seklinde bir uyku tulumumuz var, ciftlige gittigimizde giysin diye almistim. 0.5 tog, kumasi da pikeye elyaf gecirilmis seklinde incecik birsey. Hala satiliyormudur bilmiyorum ama benzer birseyleri gecen gun gormustum.

Ayni iste Ilay gibi, uyaranlara maruz kalinca meme yok, odaya kapanıp emziriyorum karartmali stor yaptirdim onu da kapatıyorum ki hani loş bir ortam olsun gun icinde dikkati dagilmadan emsin uyusun diye onda da 10 dk maksimum.
Yaaa var mıydı o kadar bakınıyorum ben göremedim . Bana atabilir misin görüntüsünü

Yaaa var mıydı o kadar bakınıyorum ben göremedim . Bana atabilir misin görüntüsünü
Canim baktim da su an satista yok.
Ben yine bakarim benzer birsey gorursem sana atarim.asagiya da ekledim.

Bu arada ben gece yatmadan once ek gida vermiyorum, yogurt yediriyorum, bazen uyku mamasi veriyorum, yulaf lapasi armut vs karisimindan, ac degilse de direkt meme ile uyutup geceyi kapatiyorum

Son düzenleme:
Satista yok ama nasil bir kumas arayacagini anla diye buldum bizdekileri, su mickie mouse'lu olanin icindeki elyaf gozukuyor, diger mercan rengi olanin bizde sutlu kahvesi var, onun elyafi gozukmuyor. O daha bi tok kumastan.

Eklentiler

• Screenshot_20240522_192146_Opera.jpg
    Screenshot_20240522_192146_Opera.jpg
    73,3 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20240522_192122_Opera.jpg
    Screenshot_20240522_192122_Opera.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 17
Canim baktim da su an satista yok.
Ben yine bakarim benzer birsey gorursem sana atarim.asagiya da ekledim.

Bu arada ben gece yatmadan once ek gida vermiyorum, yogurt yediriyorum, bazen uyku mamasi veriyorum, yulaf lapasi armut vs karisimindan, ac degilse de direkt meme ile uyutup geceyi kapatiyorum
Ya bende ek gıda vermiyorum ama merak ettim . Yatmadan 1,5-2 saat önce mama yapıyorum yulaf unundan mama .. uyku maması dediğin nedir ?

X