2023 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    230
Sağol kuzum iyiydi şükür kalktım yürüdüm falan sorun olmadı sondayı çıkarmadılar daha çıkarsalar rahat edicem
İyi canım çok şükür ya sonda neden çıkmadı valla şaşırdım, beni iki sezaryende de ayağa kaldırırken sondayı da çıkardılar 🙃 gerçi sonda rahat olur şimdi çişe gitme derdi yok

Sağol kuzum iyiydi şükür kalktım yürüdüm falan sorun olmadı sondayı çıkarmadılar daha çıkarsalar rahat edicem
Bebek de sende ıyıysen gerisi gelir yürümeye başlamadığında sondayı çıkarmaları lazımdı aslında öyle seni yürütüyorlar sondasız🤷🏻‍♀️

Sana da tarih vermediler dimi? Biz aynı gün doğururuz ben sana diyim 😅 benim oğlan hiç doğum havasında değil. Gece uyutmadi beni. Mesaneme kafa atıyor sıpa 🤦🏻‍♀️
Yok cano vermedi de iki hafta sonra alırım dedi bakalım 🤔 mesaneye kafa atıyorsa gelme havası vardır işte daha nasıl sinyal versin çucuk xjdjdjd

gece 2,5 da salonun ortasına kustum ben yetişemedim de lavaboya 🥹 mide yanması aşırı arttı bu hafta da ne kusması bu anlamadım 🙇🏻‍♀️
Şekerim,tansiyonum normaldi kusmadan önce aslında 🤏🏼 şu kadar kaldı son dönemeçte iyice çöktüm yahu
Ben sakız çiğniyorum yanma ve mide şişkinliği için. Annem de tutturmuş bebek geveze olacak çiğneme diye 🤦🏻‍♀️

gece 2,5 da salonun ortasına kustum ben yetişemedim de lavaboya 🥹 mide yanması aşırı arttı bu hafta da ne kusması bu anlamadım 🙇🏻‍♀️
Şekerim,tansiyonum normaldi kusmadan önce aslında 🤏🏼 şu kadar kaldı son dönemeçte iyice çöktüm yahu
Reflü bende de kusma yapıyor ya geçmiş olsun

Yok cano vermedi de iki hafta sonra alırım dedi bakalım 🤔 mesaneye kafa atıyorsa gelme havası vardır işte daha nasıl sinyal versin çucuk xjdjdjd
Yok kız sancı yapmıyor ya da bana sancı gibi gelmiyor bilmiyorum. Ağrı eşiğim yüksek ondan mı acaba sancı hissetmiyorum sanki sadece arada gaz şişkinliği gibi hissediyorum. Bebiş kasıyor kendini topaklanıyor. Yatınca geçiyor 🤷🏻‍♀️ kanala gitmeye çalışıyor olabilir tabi. Pazartesi çatı muayenesi var ışığı görürse gelir 😅

Arkadaslar bugun 37+6 oldum doktorum dün kısa bir izne çıktı pazartesi günü sezeryan olacağım doktorum pazar gelecek çok korkuyorum bayagi agirlik çöktü kasıklarda 1 haftadir annemlere dinlenmeye geldim kızım hastalandı okula gidip geliyordu okulda kapti galiba yuksek oranda kanda iltihap idrar yollari enfeksiyonu😔😔 pazartesiden beri serumlu Allahtan evde takiyoruz hala toparlanmadi ayrica birde 5 yaşında oğlum var bana cok bagli sözde dinlenecektim cok bitkinim Annem sagolun hicbirsey yaptirmamasina ragmen eşim yurt dışında oldugu için cok zor psikolojim yerlerde 3. Bebegim 3ündede yalnizim :KK43: ne olur dua edin kızım şu 3 günde toparlansin bugun serum bitiyor antibyotikle devam edecek
Rabbim şifa versin canım 🤲 sana da kolayliklar dilerim, her zorluğun sonunda bir kolaylik vardır Allah'ın izniyle, dualarımız seninle
Beni sormayın öncelikle lütfen dualarınızı bekliyorum bugün tam taburcu olacağız diye sevinirken bi çocuk doktoru da baksın öyle çıkalım diye öğlene doğru gelecek çocuk doktorunu beklemeye karar vermiştim ki o arada çocuk hemşireleri geldi bebeklerin kilolarına bakacağız müdahale odasına getirin dediler bütün bebeklere bakıyorlarmış ben de oğlana mamasını yedirmiştim.. oraya götürmek üzere ana kucağına yatırdım çocuk kustu neyse yeni mama yedi normal dedim götürdük orda ölçüldü geldi bi daha kusmuş bu zamana kadar hiç kusmadığı için şaşırdım gittim hemşirelere söyledim doktor gelecek bakar dediler neyse doktor geldi söyledim annem de dedi kakası yeşil sarı dedi doktor bütün kanlarını girdi bakalım yarın gelirsiniz dedi bende doktor hanım biz bugün taburcu olacaktık aslında ama kadın doğumcu isterseniz bi gün daha kalabilirsiniz demişti biz o zaman bugün taburcu olmayalım kalalım mı dedim tamam kan sonuçlarına göre belki yatırırım zaten dedi gitti akşam yine e gidelim hadi doktora soralım da bişey yoksa taburcu olalım diye doktoru aramıştık ki enfeksiyon biraz yüksek çıkmış ben yatış vercem riske atamam dedi yoğun bakıma alıcam dedi ve yarım saat içinde gelip aldılar yoğun bakıma oğlumu ama içim yanıyor lütfen dua edin lütfen bunca zaman her derdimizi sevincimizi paylaştık ömrümüzün en özel zamanlarının sizlerin hepinizin samimiyetine güvenerek kandil gecesinde bebelerimin ikisi için de özellikle yoğun bakımdakinin sağ salim bir an önce çıkıp evimize birlikte gidebilmemiz için dualarınızı istiyorum kızımın da hipoglisemi riski vardı anlatmıştım kalbim 2 ye bölündü lütfen dua edin 🤲🏻
Canım çok geçmiş olsun, emin ellerde Allah'ın izniyle, bak hiç atlamamislar maşallah, saglicakla yuvanıza geçersiniz inşallah, şimdi nasıl oldu paşa
Kızlar hastaneye geldim doğuma alıcaklar birazdan sancılarım çıktı duanızı eksik etmeyin olur mu🙏🏻
Sağlıcakla kavuşun inşallah canım, dualarımız seninle

Yok kız sancı yapmıyor ya da bana sancı gibi gelmiyor bilmiyorum. Ağrı eşiğim yüksek ondan mı acaba sancı hissetmiyorum sanki sadece arada gaz şişkinliği gibi hissediyorum. Bebiş kasıyor kendini topaklanıyor. Yatınca geçiyor 🤷🏻‍♀️ kanala gitmeye çalışıyor olabilir tabi. Pazartesi çatı muayenesi var ışığı görürse gelir 😅
Benim de öyle ya, adetlerim aşırı sancılı geçtiği için 27 de gelen sancıları gaz sancısı sanmıştım 😅 çocuk çok toparlaninca doktora gittim meğerse sancı cekiyormusum 😄

Kozalak surubu gebelıkte ıcılebılıyor mu kı bana oksuruk ıcın kayınvalıde alsana demıstı ama ıcılmıyordur dıye almak ıstemedım 🤷🏻‍♀️
Ben aldığım yere sordum da macunu varmış, o çok iyiymiş ama onu kullanmayın dediler. Kozalak özü içebilirsin dediler. Sorun yok ben kullanıyorum yani. Özünün içinde azıcık da andız pekmezi var. Onla tatlandırmışlar. Başka da bir şey yok zaten. Ama macun içinde otlar vs varmış.

X