2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    236
Kızlar 8 aylık kan tahlilleri yapıldı mı? Nasıl çıktı? Benim kızımda demir ve b12 düşük çıktı 😑😑
Bizim doktor 6 aylıkken istemişti ama götürmedim hastaneye ne zaman gitsek hastalık mevsimi çocuk hasta oluyor diye 4.ayından beri düzenli bestiron kan damlası kullanıyoruz inşallah işe yaramıştır, peki sizin düşüş çıkınca me verdi kan damlası mı başka takviye mi b12 içinde

Bizim doktor 6 aylıkken istemişti ama götürmedim hastaneye ne zaman gitsek hastalık mevsimi çocuk hasta oluyor diye 4.ayından beri düzenli bestiron kan damlası kullanıyoruz inşallah işe yaramıştır, peki sizin düşüş çıkınca me verdi kan damlası mı başka takviye mi b12 içinde
Kan damlasını biz de 4. Aydan beri kullanıyoruz lipofix marka. Onu x2 yaptı. B12 için de ocean dedi. B12 benim de kullanmamı söyledi ama şimdi gebelik durumu olunca kadin doğuma danismadan kullanmayayım dedim

Ben daha önce safra kesesi ameliyatı oldum, onda da dikişte şişlik vardı ama daha ince e tabi daha küçük bi bölge. 2 yıl olacak ve düzeldi orası. Sezeryan dikişide zamanla incelir düzelir diye düşünüyordum ama şişlik beni de tedirgin ediyor. Dermatoloji doktoruna mu görünmek gerek acaba
Bende safra kesesi ameliyatı olucam ve çok korkuyorum. Denyiminizden bahseder misiniz lütfen

Kızlar ya gitmeyen inAtçı bir 2 kg var sabitlendi kaldı vücudum eski formuna döndü gibi sadece dümdüz karnım vardı azıcık alt karnım kaldı ve henüz adet olmadım adet olunca hem kg hem karnım eski formuna döner mi acaba

Merhaba, benim her ay 1 2 kere atak ağrısı oluyordu, acile gittiğimiz de hep gaz var dediler en son bi doktor safra kesesine bakmayi akıl etti öyle fark edildi taş olduğu. En büyüğü 2cm boyutunda çokça taş ve yoğun çamur varmış. 2 hafta içinde ameliyat tarihi aldım kapalı ameliyat oldum. Ameliyattan ilk çıktığımda anestezi etkisiyle sanırım yoğun bi ağrı hissettim ya da kendimi sıktığım için bana öyle geldi bilmiyorum. Sonra ki aşamalarda ciddi bi ağrı olmadı. 2 gün hastanede kaldım. Birinci günün sonunda diren hortumu çıkardılar o da çok rahatlattı. Daha rahat hareket edebildim en azından. Yürümede zorlanmadım 1 hafta içinde hiç biseyim kalmamıştı. Başlarsa yumurta ve ağır yağlı yemekler yemedim ama şimdi yiyorum. İyi ki ameliyatı oldum, atak ağrıları dayanılmaz bi hal almıştı bende. Öncesinde bende çok streyliydim ama sonra çok rahat ettim. Çok geçmiş olsun size. Özellikle merak ettiğiniz bisey varsa yazın fırsat bulduğumda cevaplarım.

Hamile arkadaşları tebrik ediyorum kızlar🥰 benim oğlumu dogurdugumdan beri en büyük kabuslarım tekrar hamile kalmam🤣 mesela daha bugün gördüm yeniden hamileymisim falan o kadae çok ağlıyordum ki rüyamda hiç hazır değilim diye🥹
Teşekkür ederim cnm darısı başına diyelim 😍😍😍

Hamile olanları tekrardan tebrik ediyorum bebişleri hasta ılan annelerimiz geçmiş olsun, ayrılık kaygısı yüzünden çok vaktim olmadı ama sanki yavaş yavaş azalıyor bu durum, 9 aylık olmak üzereyiz bir haftamız kaldı. Oğlumun ağzı kokuyor bir kaç gündür ona canım sıkıldı boğazı mı enfeksiyon oldu acaba internette diş de olabilir diyor daha hiç dişimiz yok bu arada, başına gelen var mı bu ağız kokusu olayı ?

Kızlar ya gitmeyen inAtçı bir 2 kg var sabitlendi kaldı vücudum eski formuna döndü gibi sadece dümdüz karnım vardı azıcık alt karnım kaldı ve henüz adet olmadım adet olunca hem kg hem karnım eski formuna döner mi acaba
Bende de sezaryen göbeği kaldı onun dışında vücudum eskiye döndü bir de parmağım hala ödemli biraz çok ilginç hamilelik öncesi kiloma döndüm ben de. Adet olunca kilo vermem hızlandı bence senin de öyle olur karnım eski formunda değil o yüzden regl olunca olur diyemem ama inşallah olur

Selam kızçeleeeer uyku eğitimi hakkında bilgi isteyen olmuştu onun için yazıyorum. Bugün 2.günümüz eğitimde 8de yatırdım yatağına sırtına pat pat vurdum pşşt dedim 3dk içinde uyudu ve hala emmeye bile kalkmadı 12de rüya öğünü yapıp gece emzirmesini teke düşürmeye çalışıcam eş zamanlı olarak.
İlk önce memede uyumayı bıraktık sonra uyanıklık süreleri ve rutinlerimizi netleştirdik 1 hafta 10 gündür. Sonra 2 gün sallama hızımı düşürdüm elimden geldiği kadar. Dün itibariylede mayıştırıp yatağına bıraktım. Gece uykusundan başladım ilk başta uyudu ama 12de kalktı ve gece 3e kadar uyumadı. 1.5 saat kadar yatakta döndü durdu konuştu pışpışladım sadece. Kalan 1.5 saatte ise ağladı çoğunlukla her ağladığında kucağıma alıp sakinleştirdim yatırdığımda ağladı. Sonunsa uykuya daldı ve bir defa emmeye kalktı sabah 7de güne başladık. Bugün ilk uykuya 10da yatırdım zorlanmadık 10dk kadar pış pış pat pat devam ettik 1.5 saat uyudu. İkinci uyku ise 2de yatırdım 2.45e kadar ağladı. Bir defa kalktı geri uyuttum yatağında 4e kadar uyudu. Akşam ise 8de yatağa götürdüm 3 dk içinde uyudu. İşin kilit noktası uykuyla uyanıklık arasında yatağa bırakmak. Ve rutinler...rutinlerden fire vermeyin sakinleşmesi için çok mühim. Henüz ikinci günde olmamıza rağmen gayet iyi gidiyoruz. 10 gün istikrarlı bir şekilde devam edersem olur bu iş sanki. 🥹

Selam kızçeleeeer uyku eğitimi hakkında bilgi isteyen olmuştu onun için yazıyorum. Bugün 2.günümüz eğitimde 8de yatırdım yatağına sırtına pat pat vurdum pşşt dedim 3dk içinde uyudu ve hala emmeye bile kalkmadı 12de rüya öğünü yapıp gece emzirmesini teke düşürmeye çalışıcam eş zamanlı olarak.
İlk önce memede uyumayı bıraktık sonra uyanıklık süreleri ve rutinlerimizi netleştirdik 1 hafta 10 gündür. Sonra 2 gün sallama hızımı düşürdüm elimden geldiği kadar. Dün itibariylede mayıştırıp yatağına bıraktım. Gece uykusundan başladım ilk başta uyudu ama 12de kalktı ve gece 3e kadar uyumadı. 1.5 saat kadar yatakta döndü durdu konuştu pışpışladım sadece. Kalan 1.5 saatte ise ağladı çoğunlukla her ağladığında kucağıma alıp sakinleştirdim yatırdığımda ağladı. Sonunsa uykuya daldı ve bir defa emmeye kalktı sabah 7de güne başladık. Bugün ilk uykuya 10da yatırdım zorlanmadık 10dk kadar pış pış pat pat devam ettik 1.5 saat uyudu. İkinci uyku ise 2de yatırdım 2.45e kadar ağladı. Bir defa kalktı geri uyuttum yatağında 4e kadar uyudu. Akşam ise 8de yatağa götürdüm 3 dk içinde uyudu. İşin kilit noktası uykuyla uyanıklık arasında yatağa bırakmak. Ve rutinler...rutinlerden fire vermeyin sakinleşmesi için çok mühim. Henüz ikinci günde olmamıza rağmen gayet iyi gidiyoruz. 10 gün istikrarlı bir şekilde devam edersem olur bu iş sanki. 🥹
Kız np hamiş nasıl gidiyor 🤣🤣

İyi valla nolsun doktor gidicem hala gitmedim gününü bekliyorum oğlanla cebelleşiyoruz o arada sen napıyosun
Napiyim evde bende oğlanla uğraşıyorum emekleme derdimiz bitti koltuk ortulerine tutunarak ayağa kalkıyor artık ula bu ne enerji sen daha 8 ay 7 gunluksun 🤣🤣🤣 yarında randevum.var 16 haftalık olucaz yarın bakalım inşallah cinsiyeti öğreniriz artık zaten gerçi tetbir amaçlı bekletiyor doktor pipisi belki küçüktür die sonradan değişmesin die yoksa kız ama bakalım bir değişiklik olucakmi

Napiyim evde bende oğlanla uğraşıyorum emekleme derdimiz bitti koltuk ortulerine tutunarak ayağa kalkıyor artık ula bu ne enerji sen daha 8 ay 7 gunluksun 🤣🤣🤣 yarında randevum.var 16 haftalık olucaz yarın bakalım inşallah cinsiyeti öğreniriz artık zaten gerçi tetbir amaçlı bekletiyor doktor pipisi belki küçüktür die sonradan değişmesin die yoksa kız ama bakalım bir değişiklik olucakmi
Sağlık olsun yeter ki 🍼🙏🏻

Kizlar ya ben çok fena usutmuşum ilaçta kullanmıyorum mallesef nane limon falan içiyorum
Oğlumda nasibini aldı öksürükten geçmese doktora goturcem mecbur varmı bı öneriniz verirsem biraz toparlanir

X