Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    203
Kızlar hiç bu durumu yaşayan yok mu 🥲
Bizim bebekler bu kadar büyümedi sanırım daha ondan böyle bir şeyi okumadım hiç. Ama genelde az almış çok almışdan ziyade haftasına uyumlu olup olmadığına bakılıyor. Bir de Banu çiftçinin uygulamasında bu haftadan sonra her bebek anneye ve çevresel faktörlere bağlı olarak farklı kilolar alacak yazıyor. Yani doğumlarda her bebek farklı oluyor ya ondan. Bence haftasına uygunsa kafana takma. Bir de ultrasonlarda ölçülen kilolar ve boylar net doğru değil.

Bizim bebekler bu kadar büyümedi sanırım daha ondan böyle bir şeyi okumadım hiç. Ama genelde az almış çok almışdan ziyade haftasına uyumlu olup olmadığına bakılıyor. Bir de Banu çiftçinin uygulamasında bu haftadan sonra her bebek anneye ve çevresel faktörlere bağlı olarak farklı kilolar alacak yazıyor. Yani doğumlarda her bebek farklı oluyor ya ondan. Bence haftasına uygunsa kafana takma. Bir de ultrasonlarda ölçülen kilolar ve boylar net doğru değil.
Haftasıyla uyumluydu 10 gün önce ancak bugün 6 gün geride çıktı yoksa kilo problem değil

Kızlar anti CMV igg 163 pozitif çıkmış böyle bişey yaşayan var mı? Çok korktum şimdi de bu mu geldi başıma 🥹
Igg pozitif bağışıklık olduğu için pozitif çıkıyor iyi birşey. IGM pozitif çıkınca endişe ediliyor. IGM pozitif çıkarsa da avidite testi yapılıyor yüksekliğine göre ne kadar zaman önce geçirilmiş yeni mi diye bakıyorlar. Gebeliğin başında ben de endişe etmiştim ama ayrıntılı ultrasonda sıkıntı olmadığını söyledi drum. Ayrıntılıda birşey dedi mi Dr

Kızlar merhaba 10 gün önce doktor randevunuzda 1380 gram çıktı bebişimiz bugün sancı olunca doktora gittik 1437 gr olmuş doktor çok az aldığını karın çevreside 10 günde 5 gün geliştiğini söyledi.Bu durumu yaşayan var mı

Kızlar hiç bu durumu yaşayan yok mu 🥲
Cnm ben 24. Haftada gittigmde bana aynisini demisti gelismesi az falan bayagi kotu bir hafta gecrdm sonraki hafta gittigimde biraz daha gelismisti doktor az da olsa gelismesi bizim icin yeterli demisti. Kilosuna taklmiyorz az da olsa gelismesi buyumesi bizim icin yeterli demisti.

Haftasıyla uyumluydu 10 gün önce ancak bugün 6 gün geride çıktı yoksa kilo problem değil
Cnm cocugun pozisyinuna gore olcum degisio mesela bas yukarda olunca iyi olcemiyorz demisti doktor. Onceki hafta 9 gun gerideyken beslenmeme dikkat ettim diger hafta 3 gub geri cikti 6 gun bisi deil

Canım üç haftaya kadar normal kabul etmiyorlar mı? Doktor sorun var dedi mi bununla ilgili? Belki bu dönem iyi beslenememişsindir bazı bebekler zayıf oluyor hem yapısı gereği
Doktor gerilik 2 haftaya kadar normal ama takip edelim dedi.Kapatırsa yada 6 gün sabit kalırsa sıkıntı yok ancak artarsa sıkıntı var demektir dedi

Igg pozitif bağışıklık olduğu için pozitif çıkıyor iyi birşey. IGM pozitif çıkınca endişe ediliyor. IGM pozitif çıkarsa da avidite testi yapılıyor yüksekliğine göre ne kadar zaman önce geçirilmiş yeni mi diye bakıyorlar. Gebeliğin başında ben de endişe etmiştim ama ayrıntılı ultrasonda sıkıntı olmadığını söyledi drum. Ayrıntılıda birşey dedi mi Dr
İgm negatif çıktı şükür sisteme geç düşmüş 🙏🏻 ayrıntılı da çok şükür sorun yoktu canım 🙏🏻

Cnm ben 24. Haftada gittigmde bana aynisini demisti gelismesi az falan bayagi kotu bir hafta gecrdm sonraki hafta gittigimde biraz daha gelismisti doktor az da olsa gelismesi bizim icin yeterli demisti. Kilosuna taklmiyorz az da olsa gelismesi buyumesi bizim icin yeterli demisti.
Canım seninkinde ne kadarlık gerilik çıkmıştı

Y
Canım senin pozisyon değişikliği mi olduğundan farklı ölçüm çıktı
Yok benm hala yukarda bebek. Ama karin cevresi o pozisyonda bazen bizi yaniltiyor demsti doktor. Ki dedigim gibi ben diger hafta gittim 200 gram almisti bebek onca beslenmeme dikkat etmeme ragmen biz kiloya taklmiyorz haftasiyla 2_3 hafta geri oadigi surece sknti yok dedi. Benm icin o bir hafta o kadr zor gecmisti ki.

X