Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    203
Ne yedin kız bizede söyle lütfen 🤭😁😁😁
Cnm ben gunde tek ogun yiyordm cok kotuydu kusmalarm. Sonra 4 ilac birden basladi kusma azalinca ogun sayisi arttrdm sadece. Sabah uyaninca ceviz badem kuru dut. Kahvaltida iki yumurta haslama peynir domates salatalik. Oglen meyve genellikle muz kici kavun cekti cnm. Iki saat sonra yogurt aksam et mutlaka(et asla tuketemiyorm. Doktor dedi ya et ya baklagil yoksa bebek zor gelisir) uyumadan da sut ictim. Bu sekilde bir hafta dikkat ettim. Agir yemek yine yemedim yani.

Y

Yok benm hala yukarda bebek. Ama karin cevresi o pozisyonda bazen bizi yaniltiyor demsti doktor. Ki dedigim gibi ben diger hafta gittim 200 gram almisti bebek onca beslenmeme dikkat etmeme ragmen biz kiloya taklmiyorz haftasiyla 2_3 hafta geri oadigi surece sknti yok dedi. Benm icin o bir hafta o kadr zor gecmisti ki.
Aynı durumdayız benim ki iki hafta sonra gel dedi ama dayanamam 1 hafta sonra gideceğim 🥲

Canım arkadaş yazmış o şekilde bir beslenme yaparsan işe yarar bence canını sıkma
Canım sen böyle bir durum yaşadın mı.Açılçası beslenmeye çok dikkat ediyorum zaten kefiri ve yoğurdu kendim mayalıyorum.Kaşar,Muz ve çiğ kuruyemiş,et tüketiyorum.Bir balık çok yiyemiyorum sevmediğimden

Kızlar merhaba 10 gün önce doktor randevunuzda 1380 gram çıktı bebişimiz bugün sancı olunca doktora gittik 1437 gr olmuş doktor çok az aldığını karın çevreside 10 günde 5 gün geliştiğini söyledi.Bu durumu yaşayan var mı
merhaba. şimdiki gebeliğimde değil ama önceki iki gebeliğimde de benim bebeklerim hep neredeyse 2 hafta geriden geliyordu kilo olarak. küçük doğdular zaten ama gayet sağlıklılardı. ben de üzülüyordum herşeyi yemeye çalışıyorum diye ama doktor bazı şeylerin genetik olduğunu, anne baba çok kilolu uzun vs değilse bebeğin de zayıf olabileceğini, bunun sağlıksız bebek anlamına gelmediğini söylemişti. çok şükür öyle de oldu. eğer doktorunuz başka bir şeye takılmadıysa 2 haftaya kadar karın çevresi geriliği normal diye biliyorum. çok takılmayın o yüzden. herkesin bebeği 3500 doğmuyor, kimisi 3 kilo kimisi daha az. bunun sağlıklı olmalarıyla alakası yok canınızı sıkmayın bence.

Canım sen böyle bir durum yaşadın mı.Açılçası beslenmeye çok dikkat ediyorum zaten kefiri ve yoğurdu kendim mayalıyorum.Kaşar,Muz ve çiğ kuruyemiş,et tüketiyorum.Bir balık çok yiyemiyorum sevmediğimden
Yok canım başıma gelmedi ama önden ya da geriden 2-3 haftaya kadar normal dediklerini biliyorum. Belki bu gittiğinde doğru ölçüm bile yapılmamış olabilir. Kuzenim vaktinde 2 buçuk kilo bebiş doğurdu belki seninki de küçük bir bebiş olacak gelişmemiş değil az kilo almış sadece böyle düşün inşallah haftaya düzelmiş olur

Selam kızlar , bu grupta sulu akıntı sorunu yaşayan vardı benim gibi. Bugün gittm doktora keseden su gelirse sızıntı olursa, 1 hafta içinde anne kötüleşir akıntı enfeksiyonlu hale gelir bebek kaybedilir dedi. Yani anlaşılırmış. Mantar enfeksiyonlarında vücuttan sıvı çıkışı oluyomuş, ağzında nasıl hep tükürük varsa vücudun diğer yerlerinde de var dedi, gebelikte artış olur dedi. Benden kültür testi de aldı alttan. Alttan test canımı acıttı ama en azından içim rahatladı keseyle ilgili olmadığını öğrendiğm için .

Merhaba bu sonuçlara doktorunuz ne dedi acaba? benim de şeker yüklemesi ile açlık 87 tokluk 149 çıktı. Doktorum yüksek dedi :KK43: sanırım tekrar yaptıracak
Diyet verdi yap diye bende evde 2gündür ölçüyorum yüksek çıkmıyor dün 117 bugün 94 çıktı tokluk şeker anlamadım yanlış çıkma ihtimali var mı şeker ölçüm cihazında yarın da kontrole gideceğim doktora ne diyecek bakalım

Kızlar şeker yüklemesi yaptırmadım bugün kanda glukoz bakılmış 95 çıkmış sonuç, sanırım açlık kan şekeri oluyor bu yüksek midir ?

X