Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    191
Kızlar yurtdışı tecrübesi olanlara özellikle soruyorum. Eşimin yaz tatil için aldığı izin benim 33.haftama denk geliyor, yani bebiş doğmadan önceki son tatilimiz. Çok hevesliydik aslında ama doğuma yakın olduğu için biraz korkuyoruz. Bosna hersek düşünüyoruz ama bilmiyorum sizce 33.haftada çok zorlanır mıyım bir türlü karar veremiyorum gitmeyi çok istiyorum ama ya bişey olursa korkusunu aşamıyorum da 😕

Kilosu da 548 cok cok az . Haftaya gel karar verelm gibisinden bisiler dedi ya
Canım kgsu az değil ki .. acaba karın çevresi , baş çevresi, boy ile ilgili mi söyledi ? Buna dair ultrason çıktısı vermedi mi orda yazar aslında bunların kaçıncı haftaya uyumlu olduğu .. 24+0 da benim 650 gramdı ki +- 96 gram hata payı olabilir Yazılmış doktor gayet iyi demişti

Canım kgsu az değil ki .. acaba karın çevresi , baş çevresi, boy ile ilgili mi söyledi ? Buna dair ultrason çıktısı vermedi mi orda yazar aslında bunların kaçıncı haftaya uyumlu olduğu .. 24+0 da benim 650 gramdı ki +- 96 gram hata payı olabilir Yazılmış doktor gayet iyi demişti
Karin cevresini olcup dedi cnm. Verdi bir kagit orda yaziyor bilgileri. Iki doktor daha var irtibatta oldgmz yarin onlarla konusacagz. Ya istr bastan beri bu kadr geri olsa tamm ama bir anda gerilemesi mesele sanrm. Ben de anlamiyorm ki ya . Diger bebegi de 20 haftada dogrmustm bu da oyle olacak die korkuyorm.

Benim kapı süsü 1500 tl o bana ait olacak. Odaya da balonlu süsleme yaptıracağım ona da 3500 dedi. bazı yerler 10 bin fiyat verince 3500 iyi geldi yaptıklarını da gördüm beğendim. Odayı da sırf çekim klip vs tuttum diye yaptıracağım yoksa odada boş yer kaplamaktan başka bir şeye yaramıyor :KK70:
Neresi acaba ?

Benim de çarşamba 75 gr yüklemem var bakalım nasıl çıkacak. 50 gr yüksek çıktı ama bilmiyordum alacağını kahvaltı falan etmiştim
Hadi ya keşke ertesi gün yapsaymış belki düşük çıkacaktı neyse artık insallah normal çıkar gerçekten bir kaç gündür dikkat etmeme rağmen zor bir şeymiş Allah ömür boyu bu hastalığa sahip olanlara yardım etsin. Benim de yarın kontrol var bakalım ne dicek.

Kızlar bu kadar süslemeye gerek var mı ya hastaneyi? Benim kimse gelmeyecek hastaneye kayınvalidemler ve annemler sadece kimseyi de istemiyorum zaten.
Ben de bise yapmaıcam canım kapı süsü yaptıracağım odasına da koyarım diye o kadar bi de çikolata ve Magnet gibi bir şey yaptırırım gelenlere diye düşünüyorum o kadar. Bana da fazla geliyor bunlar ama herkesin kendi isteği hevesi tabi.

Karin cevresini olcup dedi cnm. Verdi bir kagit orda yaziyor bilgileri. Iki doktor daha var irtibatta oldgmz yarin onlarla konusacagz. Ya istr bastan beri bu kadr geri olsa tamm ama bir anda gerilemesi mesele sanrm. Ben de anlamiyorm ki ya . Diger bebegi de 20 haftada dogrmustm bu da oyle olacak die korkuyorm.
Canim keske biraz yiyebilsen yeni verdiği ilaçlar belki biraz mide bulantını geçirir de yersin. Bebek de kilo alır insallah moralini bozma insallah her şey yolunda der diğer doktorlar 🙏🏻

Moralini bozma başka doktorlara da görün. Doktorlar en ufak bir şey de olumsuz konuşuyorlar hep. Peki en son kontrole ne zaman gitmiştin o zman haftasında mi gorunuyordu

Rahim uzunluğu 33mm olduğu için fitili bırakamadık. Normali kaç olmalı acaba, sormayı unuttum. Şükür herşey yolunda ama fitili bırakacağız diye sevinerek gitmiştim
Çok garip benimki de en son detaylıda 33 mm çıkmıştı az vs demediler normal dediler bana. 14’ünde yine kontrolüm var o zaman sorayım ben de telaşlandım şimdi

Moralini bozma başka doktorlara da görün. Doktorlar en ufak bir şey de olumsuz konuşuyorlar hep. Peki en son kontrole ne zaman gitmiştin o zman haftasında mi gorunuyordu
En son 1 aya yakin oluyor ayrintiliya gitmistm bebek biraz geride ama haftasiyla uyumlu sayiyorz demsti. Bu doktor haftasiyla uyumlu deil dedi. Zaten sonra da baska pek bisiyr bakmadi haftaya gel bir daha bakacam dedi

Canim keske biraz yiyebilsen yeni verdiği ilaçlar belki biraz mide bulantını geçirir de yersin. Bebek de kilo alır insallah moralini bozma insallah her şey yolunda der diğer doktorlar 🙏🏻
Sagol cnm. Cok kotuym ykldim dolaniyorm mal gibi. Bir hafta nasl gececk bilmiyorm. Oglmda daha beterdm. Aclktan aglardm yani ama yine de uyumlu gidiodu haftasyla

Bebeği besleyen damarlara bakıldı mi çentik daralma varsa aspirin ile düzeliyor bilgin olsun

Ben de bise yapmaıcam canım kapı süsü yaptıracağım odasına da koyarım diye o kadar bi de çikolata ve Magnet gibi bir şey yaptırırım gelenlere diye düşünüyorum o kadar. Bana da fazla geliyor bunlar ama herkesin kendi isteği hevesi tabi.
Tabi canım evet kendi isteği arkadaşların da hepimiz güzel doğumlar görelim inşallah 😍😍

Çok garip benimki de en son detaylıda 33 mm çıkmıştı az vs demediler normal dediler bana. 14’ünde yine kontrolüm var o zaman sorayım ben de telaşlandım şimdi
Az demedi. 33mm kötü değil ama önlem amaçlı bi kaç hafta daha fitil devam edelim dedi. Ben sürekli evdeki kızımı kucağıma alıyorum ve çok hareketli dinlenemiyorum dedim. Belki o yüzden söylemiştir.

En son 1 aya yakin oluyor ayrintiliya gitmistm bebek biraz geride ama haftasiyla uyumlu sayiyorz demsti. Bu doktor haftasiyla uyumlu deil dedi. Zaten sonra da baska pek bisiyr bakmadi haftaya gel bir daha bakacam dedi
Bence sen bir hafta bekleme yarın başka bir doktora gitmelisin. Benim de 1 hafta Önden gidiyordu eşim heyecanla sormuştu kötü bir şey mi ne demek oluyor diye doktor bize 2 hafta önde veya geride olabilir biz bunları problem saymıyoruz demişti. En son ki kontrol de haftasiyla uyumlu hale gelmişti. Lütfen stres yapma kendine olumsuz hiçbir şeyi çekme sen iyi olacaksın ki bebeğin de iyi olsun.

Kızlar yurtdışı tecrübesi olanlara özellikle soruyorum. Eşimin yaz tatil için aldığı izin benim 33.haftama denk geliyor, yani bebiş doğmadan önceki son tatilimiz. Çok hevesliydik aslında ama doğuma yakın olduğu için biraz korkuyoruz. Bosna hersek düşünüyoruz ama bilmiyorum sizce 33.haftada çok zorlanır mıyım bir türlü karar veremiyorum gitmeyi çok istiyorum ama ya bişey olursa korkusunu aşamıyorum da 😕
Ben 24-25 haftalarımda çıktım aşırı soğuktu yani donarak günde 23 bin adım vs attım hem fuar hem gezi. Ama çokk da keyif aldım. Bizim iş de olduğu için fuarda çok yürüdüm ama tatil amaçlı istediğin zaman dinlenebilirsin doktoruna danış bence sorun yoksa git ya ben olsam giderdim ben de o haftalarda antalyaya gideceğim orası da uzak ve çok sıcak ama napayım ayarlamıştık😂

X