Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Kızlar size bir sorum olacak. Tahmin ediyorum ki hepiniz kan testi yaptırmıssınızdır. Doktorlar detaylı bir şekilde bakmak istiyorlar genelde. Benim ALT değerim 61 çıkmış. Daha önce aralık ayında aynı değerime baktırmıstım 14 dü. Bu yükselişten dolayı doktorum bana bir hafta sonra tekrar bakalım dedi. Bu değer artıyor mu diye. Forumda arastırdım gebelikte artış gösteren insanlar olmuş çok yükselirse tabii ki riskli biraz. İmom folik asit alıyorum bir de ilave folik asit alıyorum bende Mthfr 1298C pıhtılaşma olduğu için. Kan sulandırıcıda kullanıyorum. Hangisi yaptı bilmiyorum ama benzer durumu yaşayan var mı acaba?
Ya bu konu hakkında benim hiç bilgim yok. Ama benimde bazı değerim farklı çıkmıştı doktoru hamilelikte değerler değişebilir demisti

Arkadaşlar şükürler olsun kalp atışlarını duyduk her şey güzel gidiyor çok şükür 🥰

Eklentiler

• 1000054835.jpg
    1000054835.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 34
prilamı bırakmak için doktora sormana gerek yok. evet sorarsan sabahta iç diyecek hatta günde 4 e çıkartıyorlar. ama ayakta duramazsınız günde 4 içseniz. dün ebe arkadaşıma sordum mide bulantısı hapı DRAMAMİNE varmış. belki sana daha iyi gelir. doktoruna prilam çok uyku yapıyor ve mide bulantılarım geçmedi. dramamine kullanabilir miyim diye sor bence. belki iyi gelir. tavsiyemdir.
Dramamin antiemetik bi ilaç tuzlu ayran veya leblebi tüketmek daha sağlıklı olabildiğince kimyasallardan uzak durmamız lazım

Benim belim çok kötü ya. Şimdi bi yazı okudum hamilelikten önce bel oyuğu fazla olanlar daha fazla ağrı yaşıyormuş, fizyoterapist bana bel oyuğumun fazla olduğunu söylemişti ondan mı bu kadar ağrıyor bilmiyorum. Doktora gitmelik bi şey var mı sizce? Daha çok kuyruk sokumu ama son günlerde sırt ağrım da var, bel ağrım bacağıma falan vuruyor bazen

B Bulutsuzluq doktor sana progestan vermedi mi? Benim ilk başta hafif yavru ağzı renkte olmustu bana kullan dedi bir hafta kullandım bıraktım. Endişe etme sakın. Bir sorun yoktur ama içinin rahat etmesi için Dr a git mutlaka kafan rahatlar 🙏🏻 bize de haber verirsen iyi olur

Canım Progestan verdi başka Bi doktor ultrasonda kanama alanı var demişti o ama kendi doktorum ver medi o yüzden kullanmadım

B Bulutsuzluq muhtemelen yarın tedbir amaçlı başlatabilir. Kanama alanı varsa tedbir almakta fayda olabilir ama tabi doktorlar daha iyi bilir. Stres olmamaya çalış canım inşallah bir sorun çıkmayacak 🙏🏻 ama progestan derse ihmal etmeden başla…

B Bulutsuzluq muhtemelen yarın tedbir amaçlı başlatabilir. Kanama alanı varsa tedbir almakta fayda olabilir ama tabi doktorlar daha iyi bilir. Stres olmamaya çalış canım inşallah bir sorun çıkmayacak 🙏🏻 ama progestan derse ihmal etmeden başla…
Evet canım elimde de var bu gece atacağım yarın ola hayrola

Benim belim çok kötü ya. Şimdi bi yazı okudum hamilelikten önce bel oyuğu fazla olanlar daha fazla ağrı yaşıyormuş, fizyoterapist bana bel oyuğumun fazla olduğunu söylemişti ondan mı bu kadar ağrıyor bilmiyorum. Doktora gitmelik bi şey var mı sizce? Daha çok kuyruk sokumu ama son günlerde sırt ağrım da var, bel ağrım bacağıma falan vuruyor bazen
Rahim kası büyüyüp kasıldığı için sırt ağrısı ve kasıl ağrısı yaşıyoruz bebiş kendine yer yapıyor :) doğal bir durum 8. Ve 9. Haftalarda sırtım kırılacak gibi oluyordu çok şükür şuan daha rahat hissediyorum 🙏🏻🦋

Dün doktora gittik. 8. Haftadayım. Herşey yolunda çok şükür. Bu keseye ve bebeğe göre cinsiyeti nasıl anlıyorlar nedir formülü bilen var mı😂
Bunu ben de çok merak ediyorum. Ben de 8 hafta 4 günlük hamileyim. Öncelikle sağlıklı olması ve cinsiyeti hep aklımda. Bunun bir yöntemi var mı. Anlayan yazabilir mi 🙏

Eklentiler

• IMG_5522.png
    IMG_5522.png
    297,9 KB · Görüntüleme: 32
Kızlar size bir sorum olacak. Tahmin ediyorum ki hepiniz kan testi yaptırmıssınızdır. Doktorlar detaylı bir şekilde bakmak istiyorlar genelde. Benim ALT değerim 61 çıkmış. Daha önce aralık ayında aynı değerime baktırmıstım 14 dü. Bu yükselişten dolayı doktorum bana bir hafta sonra tekrar bakalım dedi. Bu değer artıyor mu diye. Forumda arastırdım gebelikte artış gösteren insanlar olmuş çok yükselirse tabii ki riskli biraz. İmom folik asit alıyorum bir de ilave folik asit alıyorum bende Mthfr 1298C pıhtılaşma olduğu için. Kan sulandırıcıda kullanıyorum. Hangisi yaptı bilmiyorum ama benzer durumu yaşayan var mı acaba?
Benimde Alt 105 sonra 45 sonra tekrar 60 çıktı takipteyiz bakalım birşey sölemedi doktorum pazartesi randevum var

X