Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Rahim kası büyüyüp kasıldığı için sırt ağrısı ve kasıl ağrısı yaşıyoruz bebiş kendine yer yapıyor :) doğal bir durum 8. Ve 9. Haftalarda sırtım kırılacak gibi oluyordu çok şükür şuan daha rahat hissediyorum 🙏🏻🦋
Ya ben de hep öyle okudum diye hiç önemsemedim ama kırılacak gibi benimki de 🥲 geçiyor o zaman bunun umuduyla yaşıcam 😅

Merhabalar,

Ben 38 yaşında ilk gebeliğimi yaşadım ancak maalesef 2 gün önce düşük yaptım. Daha doğrusu 6+1’den sonra kese büyümemiş ve sanırım kalbi durmuş. İlk kez böyle bir şey yaşadım ve genetiğe yolladık. Daha önce bu şekilde bir durum yaşayan oldu mu? Bende korku oluştu ayrıca bir sonraki gebelik böyle olur mu diye. Bu şekilde deneyimi olan varsa paylaşabilir mi? Ne kadar süre sonra tekrar gebe kaldiniz? Normal yolla mı yoksa tüp bebek mi önerdiler test yaparak? Şimdiden teşekkür ederim.
Benim ilk hamilelğimde 8. Haftada kalbi durdu genetikte sorun çıkmadı kan pıhtılaşmam çıktı sadece ama doktorum kan sulandırıcı ozman yaptırmamıştı ona rağmen sağlıklı oğlum doğdu 3 ay sonra hamile kalmıştım şimdi yaştan dolayı kan sulandırıcı iğne oluorum ama

Gigigiz Gigigiz ekstra takviye kullanıyor musunuz? Kan sulandırıcı veya vitaminler. Onlar yapıyor olabilirmiş.
Olabilir kullanıyorum ikisinide ama ondan öncede benim alt yüksek çıkardı benim kuzenimin 1000lerde çıktığı için bebeklerin kalbi duruo bu değerlerde sorun olucağını zannetmiyorum takipte kalıcaklar sadece bence

10. hafta oldu bulantilar agzimda tatsizlik tam gaz devam. sanki bana yapisti boyle devam edecekmisin gibi geliyor gecince cok sasiracagim o derece

Arkadaşlar şükürler olsun kalp atışlarını duyduk her şey güzel gidiyor çok şükür 🥰
Çok sevindim maşallah Rabbim sağlıkla hayırla zamaninca kavuştursun inşallah. Sizinle sat bir gün aramız var. Pazartesi özele gittim bebeği gorememislerdi.Çarşamba günü devlet Hastanesi'ne gittim.Hem yolk hem bebek gözüktü ama kalp atışını alamıyorum kürtaj falan dedi. Bu arada kesede buyuyo.Sizce çok erken degilmi almaları için. 2 buçuk mm olmuş henüz.

Çok sevindim maşallah Rabbim sağlıkla hayırla zamaninca kavuştursun inşallah. Sizinle sat bir gün aramız var. Pazartesi özele gittim bebeği gorememislerdi.Çarşamba günü devlet Hastanesi'ne gittim.Hem yolk hem bebek gözüktü ama kalp atışını alamıyorum kürtaj falan dedi. Bu arada kesede buyuyo.Sizce çok erken degilmi almaları için. 2 buçuk mm olmuş henüz.
Kaç haftalık şu an

Canım hemen başka doktora git

Ben Burger King / Mac Donalds aşeriyorum… bir de buz gibi cola ama yememem lazım değil mi? normalde çok nadiren yediğim şeyler yurtdışında ucuz diye yerdim arada ama hamilelikte sakıncalı değil mi? 😭 ben cola hele hiç içmem ama kaç gündür aklımdan çıkmıyor bir kereden bişey olmaz mı acaba 🙄
Canım youtube’da çokk iyi bir doktor jinekolog Dr. Kağan Kocatepeyi her zaman izliyorum bu konuda da şöyle söylemişti “eğer çocuğun sağlığı 1 kola 1 burgere kaldıysa o iş zaten zor” 🥰 yani demişti aşırı tüketmeyince canın çekince tabi ki yiye bilirsiniz ama her daim olarak yok tabi ki. Demişti esasen çiğ tam pişmemiş etlerden, yıkanmamış meyve sebzelerden , alkol., sigara vs kaçının gerisi canınız çektiğince yiyin 😄O kadar çok akıllı ve tecrübeli doktor ki, bayılıyorum ona her defasında bir şeylerden korkunca o konudan bahsetmişse onu izliyorum çok iyi geliyor 😊

X