Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 2 33,3%
  • erkek

OY: 3 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 16,7%

• Ankete Katılan
    6
Merhaba kizlar bugun adet gunum ama cuma gunu 12 nisan oylesine test yaptim pozitif cikti o gun acile gidip kan verdim 22 cikti bugun adet gunumde 4 gun sonra tekrar test verdim 200 cikti artis guzel mi acaba yardimci olabilecek olan var mi?

12nisan 22
16 nisan 200

Merhaba kızlar, bugün doktora gittim. Sata göre 6+1 ama doktor 5+6 dedi. Bebeği gördük, kalp atışını da çok hafiften de olsa duyduk. Fakat benim idrar kültürümde e coli üremesi oldu bu sebeple, yatış verdi doktorum. Damardan ve ağızdan antibiyotik alıyorum malesef. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu? Başka bir sıkıntım yok ama yatış verince korktum açıkcası :KK43:
Ben önceki gebeliğimde tam 39 haftalıkken yasadım idrar yolu enf. Agrıdan ölüyordum ateş titreme crp olmuş 120 bana da hemen yatış vermişlerdi. Damardan tedavi uygulayacakları için yatış istemiş olabilirler hem de kontrol altında tutmak hastanede daha kolay oldugu için. İçinizi ferah tutun inş sıkıntısız atlatırsınız

Geçmiş olsun canım inşallah en kısa sürede tamamlanır tedavin ve taburcu olursun. İdrar yolunda üreyen bakteriler hızla çok artabiliyor falan ya olumsuz bir duruma yol açmasın diye gözetim altında tutmak istemişlerdir bence.
Kalçadan ya da damardan verecekti. İşimi sordu sıkıntı olmazsa yatış vereyim damardan daha iyi olur dedi peki dedim. Gabelikte enfeksiyon daha tehlikeli, sepsis ihtimali var dedi. Fitil de başladı. Bebeğe göre ilaç verdiler ama korkuyorum yine de :KK43:

Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 31-12-2024

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADI 🌸YAŞŞEHİRKAÇINCI ÇOCUKSATKESEKALP ATIŞICİNSİYETTAHMİNİ DOĞUM TARİHİBEBEĞİN İSMİ🧸
@Mucizee3528İzmir15 Mart4+310 Aralık 2024
outoffit outoffit 30Ankara18 Mart13 Aralık 2024
O ogretmennnhaniiimm1 28125 Şubat5+28 Aralık 2024
@blocked31İstanbul115 Mart20 Aralık 2024
@otuzaazkala28Sakarya110 Mart5+215 Aralık 2024
Nasıl gircem beni de alır mısınız 😍

Ben önceki gebeliğimde tam 39 haftalıkken yasadım idrar yolu enf. Agrıdan ölüyordum ateş titreme crp olmuş 120 bana da hemen yatış vermişlerdi. Damardan tedavi uygulayacakları için yatış istemiş olabilirler hem de kontrol altında tutmak hastanede daha kolay oldugu için. İçinizi ferah tutun inş sıkıntısız atlatırsınız
Evet damardan tedavi alıyorum bir de fitil. İlk bebek istediğimiz sırada olmuştu. Bebeği erteleyip tedavi oldum geçti. Tam gebe kaldığım sıra tekrarladı malesef. Yoksa riske atmazdım ertelerdim gebeliği. Olacağı varmış. İlk üç ayla son üç ay tehlike arz ediyor malesef o beni korkuttu :KK43:

Arkadaşlar, dün tabloya yaşadığımız şehri de ekleyelim talebi gelmişti. Hastane / doktor tavsiyesi vb durumlar için. Bununla ilgili bir sütun açtık. Dileyen arkadaşımız şehir bilgisi de paylaşırsa tecrübe paylaşımı açısından faydalı olabilir. İlk kendimi ekledim. Başkent Ankara :) Yok mu artıran?
Adanaa :))

Evet damardan tedavi alıyorum bir de fitil. İlk bebek istediğimiz sırada olmuştu. Bebeği erteleyip tedavi oldum geçti. Tam gebe kaldığım sıra tekrarladı malesef. Yoksa riske atmazdım ertelerdim gebeliği. Olacağı varmış. İlk üç ayla son üç ay tehlike arz ediyor malesef o beni korkuttu :KK43:
Ya bu iye lanet gibi bir sey gidip gidip geri geliyor ben senelerdir kurtulamıyorum. Tedaviyle bir sey olmayacak Allahın izniyle iyi düşünün iyi olsun her sey😊

Kalçadan ya da damardan verecekti. İşimi sordu sıkıntı olmazsa yatış vereyim damardan daha iyi olur dedi peki dedim. Gabelikte enfeksiyon daha tehlikeli, sepsis ihtimali var dedi. Fitil de başladı. Bebeğe göre ilaç verdiler ama korkuyorum yine de :KK43:
Doğru söylemişler canım gebelikte enfeksiyon daha tehlikeli. Kaldı ki bu tür enfeksiyonlar ü.s.y.e gibi zamanla kendi kendine iyileşmez daha kötü bir tabloya yol açar Allah korusun. Güvendesin, bebeğin de güvende. Her şey yoluna girecektir inşallah 🙏

Çıktım şimdi doktordan . Kese boyutu haftasıyla uyumlu ama tam olarak istediğim yerde değil dedi . Her ihtimale karşı progestan verdi . 10 gün sonra tekrar bebeği görmek için çağırdı . Normalde 5+1 ama ultrasonda 6+1 çıktı . Zaten daha bakmadan şimdi sadece kese göreceğiz bebek bekleme dedi . Vajinal bakmadı . Dinlen ağır kaldırma dikkatli ol dedi . Kese boyutu da 12 mm civarı
Ben de sizden bir gün önce gittim normalde 5 haftalık ultrasonda 6+2 yazıyordu haftaya kalp atışına çağırdı sizi ne zaman çağırdı ❤️

Yaa yaşıt sayılırmışız. Hastaneye gittim oradakiler hep 35 38 yaşında ilk gebelik çok mu küçüğüm dedim😄
Ben de ilk evlendiğimde asla istemiyorum 5 sene yapmam gezicem tozucam diyordum çok erken diyordum sonra bana bi şey oldu bebek ister oldum😂 ve haklısınız yaş ortalaması büyüdü ama bu yaşlar da erken değil bence ya iyi yönden bakmak lazım enerjimiz var peşinden koşturmaya ☺️

X