Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    86
Kızlar doktora gittik, plasenta ayrılmaya başlamış dedi. Durum ciddi full yatman lazım asla birşey kaldırmaman lazım dedi. Ikınmak bile yasak dedi.
15 kiloda bi oğlum var mümkün değil ki dedim. 1 Ay takip edicez plasenta yukarıya çıkması gerekiyor dedi ilaçlar verdi şimdi yatıyorum.
Cinsiyetimiz erkekmiş.
Çok geçmiş olsun dilerim çabucak geçer bu süreç. Benim de biri 16 biri 17 kilo iki kizim var öğrendiğim günden beri asla taşımıyorum yere oturup kucaklıyorum sarılıyorum. Benimkiler biliyor kardeşi olacağını kucak isteyince diyorum karnımda kardeşin var olmaz diye . Bu yöntemi deneyebilirsin . Sorun olmasa bile hamile bir kadının 15 kilo çocuk kucaklamasi risk . Biliyorum zor ama imkansız değil umarım süreç senin için kolay geçer
Günaydın kizlar size bir sorum olcak ister istemez makyaj yaptığım oluyor elimden geldiğince yapmamaya calisiyorum mesela makyajı çıkarmak için Garnier temizleme ürünü kullanıyorum abartıyor gibi gelebilirim ama bı zararı olur mu sizce yani ne yapmalıyız bakım ürünleri kullanabilir miyiz bilgisi olan yazabilir mi 🫠 bide sleepy temizlik mendili çok kullaniyorum ister istemez elimiz cife çamaşır suyuna değiyor bsey olur mu die içim içimi yiyor 🙄
Ben eskiden her gün makyaj yapardım şimdi yapmıyorum mesela oje sürmeyi çok özledim ama duruyorum . Ama kendini yaparak iyi hissedeceksen temiz içerikli ürünlere yonelebilirsin mesela pureseed yeni bir temizleme jeli çıkarmış tamamen temiz içerikli ona bakabilirsin canım.

Günaydın kizlar size bir sorum olcak ister istemez makyaj yaptığım oluyor elimden geldiğince yapmamaya calisiyorum mesela makyajı çıkarmak için Garnier temizleme ürünü kullanıyorum abartıyor gibi gelebilirim ama bı zararı olur mu sizce yani ne yapmalıyız bakım ürünleri kullanabilir miyiz bilgisi olan yazabilir mi 🫠 bide sleepy temizlik mendili çok kullaniyorum ister istemez elimiz cife çamaşır suyuna değiyor bsey olur mu die içim içimi yiyor 🙄
Ben makyaj yapıyorum hiç kısıtlamadım. Ten makyajı genelde haftada bir en fazla ama göz makyajı her gün. Bioderma sensibio micellar suyunu kullanıyorum temizlemek için hem yüz hem göz. Hamilelerin kullanabileceği içeriğe sahip araştırmıştım.

Sleepy de temizlikte kullanıyorum elimizin değmesi değil de kokuya pek maruz kalmamak önemli. Benim çok kısa sürüyor 5 dk filan ama uzun sürüyorsa maske takmak lazım

Selam kızlar, ben de kontrolden çıktım. 16+2'deyiz ve ikinci kez kanama alanıyla uğraşıyorum maalesef. Bu kez plasentadaymış kanama alanı ve büyükmüş. Kalçadan progestan iğne verdi. Dinlen ve bol su iç dedi. Allah sağ salim şu 9 ayı atlatmayı nasip etsin hepimize. Yaşlandım resmen. 🥹
12-13. haftalardan sonra riskler azalıyor dıyorlar birde :KK43: pandemı sonrası olusan gebelıklerde hep bır sorun cıkıyor .:KK43:

ben doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama göz makyajımı hindistan cevizi yağı ile temizliyorum. sonrasında iyice yüz yıkama jeliyle temizliyorum yüzümü.

kızlar ben hayatım boyunca hiç sigara içmedim, ancak maalesef sürekli sigara dumanına maruz kalıyorum. iş yerimde herkes pofur pofur, sokakta zaten öyle bir sigara dumanı var ki, kafelerde restoranlarda dışarı oturursak zaten her masa sigara içiyor. Kendimi sigara içiyormuş gibi hissedip gerilmeye başladım. Nasıl olacak bu sigara işleri ya. Kendi arkadaşlarım bile masada içiyor, uyarınca sana gelmiyor diyorlar. Siz de korkuyor musunuz sigara mevzuundan?

kızlar ben hayatım boyunca hiç sigara içmedim, ancak maalesef sürekli sigara dumanına maruz kalıyorum. iş yerimde herkes pofur pofur, sokakta zaten öyle bir sigara dumanı var ki, kafelerde restoranlarda dışarı oturursak zaten her masa sigara içiyor. Kendimi sigara içiyormuş gibi hissedip gerilmeye başladım. Nasıl olacak bu sigara işleri ya. Kendi arkadaşlarım bile masada içiyor, uyarınca sana gelmiyor diyorlar. Siz de korkuyor musunuz sigara mevzuundan?
bende sigara içmiyorum ama sigara mevzusundan da söyle korkmuyorum maalesef söylediklerinde cok haklısın kimse dikkat etmiyo ama bişeyleri olcagı varsa olur kafasında yaşamaya basladım yani cok sigaraya devam ederken saglıklı bebegi olanda arkadasım oldu o yüzden sanırım

Ben nefret ederim sigaradan, yanımda içilmesine de izin vermem kesinlikle. Sigara içilen ortamdan uzak dururum kafelerde açık alanlara oturamıyorum maalesef bu yüzden 🤦🏼‍♀️ hamilelik öncesi de böyleydi şimdi ekstra özen gösteriyorum. Zaten dumanı soluyor insan yanında biri içiyorsa, üstümüze başımıza kokusu siniyor filan 🤦🏼‍♀️ izin vermeyin yanınızda içilmesine, gerekirse yalnız oturun bence

Ben 16. Hafta 7.5 kilo ama şöyle 1 aydir sabit ilk 3 ay mide bulantısı yüzünden ekmek, peynir yedikçe şiştim ödem çoktu şuan iyiyim çok kiloyu düşünmüyorum ben galiba ☺️ 55.500 ile başladım 63 üm ama kocaman göğüslerim oldu 2 beden büyüdüler 🥺 ağrı bile yapıyorlar bu bile yansıdı kiloma
Canimm benimde goguslerim zaten buyuktu olru kocaman vallahi sutyen almaya da gidemiyorum yasakliyim diye

Kızlar ben şey soracağım sat 30 Aralık, uygulamalar doğum tarihini 4-5 Ekim gösteriyor ama ben sezaryen olacağım. Sizce bu tarihlere kalır mı yoksa Eylül içinde mi olur? Bana nedense 38-39. hafta alıyorlar gibi geliyor o da Eylül sonlarına denk geliyor
Canim benimde sat 5 ocak dogum 9 ekim gibi duruyor ama doktor 1 ekimde alirim dedi

Yani nasıl bir yerde çalışıyorsun bilemiyorum ama normalde kapalı alanlarda içilmesi yasak ben olsam ben de rahatsız olurum çünkü pasif icicilik de aktif icicilik kadar zararlı. Uyarıları dikkate almayanlari şikayet edebilirsin para cezası var . Ben ev ortamında denk gelirsem aynı odada bulunmuyorum kafelerde falan kapalı yere oturuyorum iş yerinde öyle bir şey olmuyor zaten

Kızlar doktora gittik, plasenta ayrılmaya başlamış dedi. Durum ciddi full yatman lazım asla birşey kaldırmaman lazım dedi. Ikınmak bile yasak dedi.
15 kiloda bi oğlum var mümkün değil ki dedim. 1 Ay takip edicez plasenta yukarıya çıkması gerekiyor dedi ilaçlar verdi şimdi yatıyorum.
Cinsiyetimiz erkekmiş.
Hayırla sağlıkla gelsin oğluşun canım. Çok geçmiş olsun bol bol dinlenmeye çalış inşallah sıkıntısız atlatırsınız

X