Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    120
Kizlar benim karnim kasiniyor basladi kasinmalar catlak kremi ney onerdiginiz 18 haftadayim ben bugun oynadi hissettim disardan hemde dokunmadan hissettim❤️🥺👼
Bende mustela maternite var karnıma onu sürüyorum Bi de la Roche'un dermatologun verdiği krem var o atopik olduğum için. Onu da bacaklarıma vücuduma sürüyorum. Normalde hindistan cevizi yağı, bebek yağı falan da var ama onlar çok yağlı bırakıyor hep atletime geçiyor hissediyorum :KK43:

ayyy masallah ne güzel darısı basımıza insallah 😍🤲♥️
Amin canım senin hatta hepinizin daha güzelleri ve kolayları olsun inşallah. Ben doğumumu övmek için değil 11 saat hastane de boş yere kaldım ne güzel 3 saat 5 saat kalmışlar diye özenmiştim 😢 bende 3 saat dursam yeterdi yarım saat sadece ağrı çektim çünkü 🤷‍♀️

Selamlar arkadaşlar cevap yazamasam da hep okuyorum mesajlarınızı 😍 maşallah herkese biz dün kontrole gittik önce bacakları kapattı. sonra biraz oynadım hareket ettim erkek yaa evet erkek yüzde 90 erkek dedi. ama net diyemedi. fakat bence gözüktü sinir oldum yüzde 90 nedir yaa 🥺 size atıyorum foto? Bacaları açık iki yana ortada pipi dimi ben görüyorum

Eklentiler

• IMG_1301.png
    IMG_1301.png
    541,2 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_1306.png
    IMG_1306.png
    554,8 KB · Görüntüleme: 92
Yaa ben de ne zaman hissedicem diye meraktan ölcem🥹 ben shea, kakao, hindistan cevizi yağı aldım. Hepsini karıştırıp içine biraz da zeytinyağ ekledim. Katı bir yağ oldu. Bir tane de sıvı yağ alacağım. Sabah birini akşam birini sürerim 🤤
Yaaa bu sekilde iyimiymis doktorun mu onerdi doktorum bana 18 haftada duyarsin dedi gercektrn kipir kipir kac hafta olmusti kuzum senin

Bende mustela maternite var karnıma onu sürüyorum Bi de la Roche'un dermatologun verdiği krem var o atopik olduğum için. Onu da bacaklarıma vücuduma sürüyorum. Normalde hindistan cevizi yağı, bebek yağı falan da var ama onlar çok yağlı bırakıyor hep atletime geçiyor hissediyorum :KK43:
Yaa kizlar bana biolane onerdi ve lierac onerdi canim

Yaaa bu sekilde iyimiymis doktorun mu onerdi doktorum bana 18 haftada duyarsin dedi gercektrn kipir kipir kac hafta olmusti kuzum senin
16+4 🫠 daha hiç kıpırtı dalgalanma bile hissetmedim ama benimkiler pek kıpırtılı değil galiba🙈
Ben doğal ürünlerden yana olduğum için sadece yağa bağlamak istemedim kendimi ama yağın katkısını da kaçırmak istemedim🤣

Selamlar arkadaşlar cevap yazamasam da hep okuyorum mesajlarınızı 😍 maşallah herkese biz dün kontrole gittik önce bacakları kapattı. sonra biraz oynadım hareket ettim erkek yaa evet erkek yüzde 90 erkek dedi. ama net diyemedi. fakat bence gözüktü sinir oldum yüzde 90 nedir yaa 🥺 size atıyorum foto? Bacaları açık iki yana ortada pipi dimi ben görüyorum
Bugün bende de defalarca baktı doktorumuz ben ısrarla gördüm pipisini ama doktor kordon yanıltıyor bizi orada kordonda var hareket edince de görüp emin olamıyorum dedi bayağı uğraştıktan sonra artık eminiz dedi. Attığın ftoğraflarına baktım bana da erkek gibi geldi ama bugün doktorum öyle diyince bilemedim doktor bile zor anlıyor malum 🤷‍♀️

Bugün bende de defalarca baktı doktorumuz ben ısrarla gördüm pipisini ama doktor kordon yanıltıyor bizi orada kordonda var hareket edince de görüp emin olamıyorum dedi bayağı uğraştıktan sonra artık eminiz dedi. Attığın ftoğraflarına baktım bana da erkek gibi geldi ama bugün doktorum öyle diyince bilemedim doktor bile zor anlıyor malum 🤷‍♀️
Valla sorma diğer oğlumda 13. Hafta da direk net erkek dedi kızımda öyle hatta kızımda 12. Hafta da kemik yapısı yatışına göre kız olabilir dedi ve 14. Hafta da kız demişti. Doktorum emekli oldu bende 3. De başka doktora başladım ama 16. Hafta da hala acaba demesi yüzde yüz dememesi yok var pipi pipi bu , sonra olabilir demesi yani
Net erkek demedi bir türlü. cumartesi başla doktora randevu aldım bende çok gıcık oldum 😄

Ben hamile olmadan önce özel sigorta yaptırmıştım ama hemen hamilelik olmadığı için süresi doldu onu uzattırdık, doğum dahil 2 sigortamız 20bin gibi bi şey oldu
Merhaba, ben de benzer bir durumdayım. Doğum paketli allianz sigortam var ama haziranda süresi doluyor, doğum eylül sonu ekim başı gibi. Nasıl olacak bi bilginiz var mı?

Merhaba, ben de benzer bir durumdayım. Doğum paketli allianz sigortam var ama haziranda süresi doluyor, doğum eylül sonu ekim başı gibi. Nasıl olacak bi bilginiz var mı?
Bizim de birkaç gün sonra dolacak, zaten ararlar muhtemelen sizi süresinin dolmasına az kaldı diye. Konuştuk tekrar almak istiyoruz dedik, bi fiyat verdiler biz de onaylayınca yenilenmiş oldu. Bizim anadolu sigorta ama tabi siz kendi sigortanızla konuşursunuz böyle bi şey var mı

Kizlar benim karnim kasiniyor basladi kasinmalar catlak kremi ney onerdiginiz 18 haftadayim ben bugun oynadi hissettim disardan hemde dokunmadan hissettim❤️🥺👼
Canım benimde hep kaşınıyor ben 1 aydır falan kullanıyorum Mustela nın kremini :) Ay maşallah bir ara bende hissettim gördüm bile nabız gibi atıyordu :))

Kızlar ya bahar alerjisi beni bitirdi. Günde 20-30 defa hapşırıyorum bazen işin kötüsü sanırım bebişin baskısından hapşırınca azıcık idrar kaçırmaya başladım. Burnum desen ya tıkalı ya akıyo :110:Tam mide bulantılarım azaldı, enerjim yerine geldi dedim bu başladı bu sefer de. Ne yapalım bebişlerimiz iyi, sağlıklı olsunlar da buna şükür :KK200:

Valla sorma diğer oğlumda 13. Hafta da direk net erkek dedi kızımda öyle hatta kızımda 12. Hafta da kemik yapısı yatışına göre kız olabilir dedi ve 14. Hafta da kız demişti. Doktorum emekli oldu bende 3. De başka doktora başladım ama 16. Hafta da hala acaba demesi yüzde yüz dememesi yok var pipi pipi bu , sonra olabilir demesi yani
Net erkek demedi bir türlü. cumartesi başla doktora randevu aldım bende çok gıcık oldum 😄
Korkuyorlar işte emin olmadan demeye bence iyi bişey bu sefer bizde hazırlanıyoruz pat diye söylemelerindense emin olup söylemeleri daha iyi daha önce de bahsettim kızımı 6 ay erkek bildik kordonu pipi zannettiler o daha gıcık bir durum emin ol bütün alışverişimi yapmıştım birde 😅

Ya çok fark var mı? Bana doktorum fetal yaptırdık zaten perinatologlar çok pahalı gerek yok, radyolog yeterli olur dedi ne diyorsunuz?
Yani benim kendi ilk gebeligimden tecrübe ettiğim fetal hiç bir anlamı yok sıkıntı durumunda 3 5 tane genetik hastalık tarıyor en sık rastlanan ki ilerleyen haftalarda yine teşhis ultrason ile yapılır fetal gibi tarama testleri sonuç bildirmez sadece risk durumunu bildirir. İlk gebelikte süreci bilmediğim için ben de bütün tarama testleri yapmıştım ama yaşayarak öğrendim ki önemli olan iyi bir cihaz tecrübeli bir perinatolog. Radyaloglar sadece ölçüm yapıp durumu raporlar . Allah korusun herhangi bir sıkıntı durumu varsa bunu bilemez bunun için perinatolog yorumu gerekir . Ama şöyle de düşünebilirsin bugüne kadar olcumlerde sıkıntı yok aşağı yukarı sağlıklı bir bebek olduğu belli o zaman radyalog ölçümü de yeterli olabilir diyebilirsin en iyisi kendi doktorun ile karar vermek

X