Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    134
bazı doktorlar gerekli görüyormuş bazıları görmüyormuş bende arada kaldım cuma günü doktora gideceğim devlette ayrıntılı için özelden randevu alacağım haftama göre doktoruma sormak istiyorum önereceği bir doktor yer zaman var mı diye. Kanama alanınız varsa da yapabilirler çünkü ben kanama yaşadım adetten beterdi ve hep vajinal bakıldı cok şükür atlattık Rabbim sizede şifa versin bol bol su içip dinlenin ❤️
Anladıım, çok teşekkür ederim 💓🙏🏻

Günaydın arkadaşlar bsey soracağım sabah sanah tatsız bir konu ama..Ya bebeğimizi ultrasonda tekrar görmeyi beklediğim her süreçte aklıma bir sürü vesvese geliyor bı tek ben mi böyleyim ya kalp atışı duymazsam ya durmussa gelişim fln Allah korusun🙏 benm hamileligim başından beri çok şükür sorunsuz geçiyor gelişimi her şeyi çok iyi ama her bekleme aşamasında tedirgin oluyorum.Yani mesela hareketlerini hissetmeye başlamıştım ama azaldı gibi geliyor karnım bı büyük oluyor bı küçük deli ettim kendimi düşünmekten 😂😂Buarada 17+3 haftaligiz ultrasonda bı hafta önce hep
Ben ennn basindan beri hep bu vesvese ve panik hali icindeyim 🤭🤭 kotu kotu seyler dusunup korkuyorum. Esim sacmalama bisey yoktur bisey olmaz vs diyor hep alıştı artık garibim🤣🤣 en ufak agrida acida veya ters bir hareket yaptigimda eyvah kesin bisey oldu modundayim. Veya hareketleri hissedemedigimde, mide bulantim bianda gecince vs hep panik olmustum
Dayanamadım, aldım yine bir şeyler. Kurutma makinesinde çekebilir diye 3-6 ay olarak sip verdim. Renklerin güzelliği ❤️
Eki Görüntüle 3424443
Yaaaa renkleri çook güzelll şekerleme gibiiii

Şimdi onun için girdim siteye. 17+1 iz. Hareketlerini ara ara hissederdim durdu resmen 1 haftadır yok birşey. Gaz gbi geliyor bana. İkinci gebeliğim aslında erkenden hissetmem gerekiyor ama bilmiyorum
Benim ilk gebeliğim ama ben 16.haftadan beri hissediyordum çok net şu sıra azaldı hatta yok gibi sanki

Günahdınn 🌸
Aynı korkuları genel olarak bence hepimiz yaşıyoruz o yüzden bence kendini yanlız hissetme özellikle doktora gideceğim zaman çok heycan stres vesvese hersey karışıyor 😂
Hareket bende bir gün cok hissediyorum bazen 2 gün hiç hissetmiyorum sanırım cok uyudukları için denk gelmiyor hareketleri bizim uyku saatimize denk geliyor olabilir ama genelde bebekler aksam 9 gece 1 arası cok hareket ediyorlarmış aklında olsun birde koşturmacalı bir hayatın veya işin varsa cok zor hareketleri hissetmek ancak dönerse vs hissedebiliriz diye düşünüyorum 😊 maşallah sorunsuz geçmiş günleriniz Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🥰❤️
Amiiiin inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız 😊🙏

Günaydın kızlar maşallah hepinize çok güzelsiniz çok özendim 😍 Ben tombik hamile kalanlardanım sanırım şuan rekor bende 96 ile hamile kaldım 🤭 ilk 3 ay hiç bulantım olmadı sadece bir kere sabah bi bulantı kusma oldu onun dışında iştahım yerindeydi 🤭 daha tartılmadım kaç kilo aldım bilmiyorum bugün tam 16 haftalık olduk tartılmaya korkuyorum 🤣
damlasu14 damlasu14 M Marjolein sarılacak 4. bulundu ordan okeye geciyoruz saglıklı olsunlarda dogumdan sonra beraber o kilolarıda veririz

Ben ennn basindan beri hep bu vesvese ve panik hali icindeyim 🤭🤭 kotu kotu seyler dusunup korkuyorum. Esim sacmalama bisey yoktur bisey olmaz vs diyor hep alıştı artık garibim🤣🤣 en ufak agrida acida veya ters bir hareket yaptigimda eyvah kesin bisey oldu modundayim. Veya hareketleri hissedemedigimde, mide bulantim bianda gecince vs hep panik olmustum

Yaaaa renkleri çook güzelll şekerleme gibiiii
Evet mesela iki gündür karnım o kadar sert değil yumuşak gibi hatta sanki şişkinliği de azaldı neler gecrdm aklımdan bilseniz gulersiniz😂 yarın sağlık ocağına gidicem çağırdılar genel muayeneymis, kan tahlili kalp atışı vs bakalım yarın rahatlarim inşallah

Evet mesela iki gündür karnım o kadar sert değil yumuşak gibi hatta sanki şişkinliği de azaldı neler gecrdm aklımdan bilseniz gulersiniz😂 yarın sağlık ocağına gidicem çağırdılar genel muayeneymis, kan tahlili kalp atışı vs bakalım yarın rahatlarim inşallah
Ben de 3 haftada 1 kontrole gidiyorum doktoruma. Son 3 4 gün kala hele kafamda neler neler kuruyorum. En ufak seyden bir şeyler çıkarıyorum😄😄

damlasu14 damlasu14 M Marjolein sarılacak 4. bulundu ordan okeye geciyoruz saglıklı olsunlarda dogumdan sonra beraber o kilolarıda veririz
Biz bu gidişle tombul Ekim anneleri diye ayrı bir grupta kurabiliriz bence 🤣🤣🤣 Ben 82 kiloyken diyete başladım 78 kiloda da hamile kaldım. Şuan tam 80 kiloyum. Inşallah çok kilo almadan 9 ayı tamamlarsam doğumdan sonra diyete devem ederim diye düşünüyorum.

Annemin çatlakları olduğu için korkup ilk gebelikte lierac biooil palmers aktardan alınan karisimlar… hepsini aldım kullandım sonuç catlamayan yerim yok beş yıldır zebra gibi geziyorum. Cilt tipiniz catlamaya müsaitse kilo durumu da eklenince catlaniyor arkadaşlar. Bu sefer Palmers tummy butter aldım bir de mustela denerim. Ama beklentim yok. Lierac in daha pahalı olan serum formunu da almıştım ama şimdi gereksiz görüyorum.
Bende malesef senin gibiyim ilk gebeligimde neler neler kullandım ama heryerim catlaklarla dolu engel olamadım
Doktorum ozaman genetiğinde varsa yani anneniz catladıysa ne yaparsan yap sende de olacak demişti hergün yağlı güreşe katılacak gibi geziyordum ama sonuç ortada 🤷🏻‍♀️

Biz bu gidişle tombul Ekim anneleri diye ayrı bir grupta kurabiliriz bence 🤣🤣🤣 Ben 82 kiloyken diyete başladım 78 kiloda da hamile kaldım. Şuan tam 80 kiloyum. Inşallah çok kilo almadan 9 ayı tamamlarsam doğumdan sonra diyete devem ederim diye düşünüyorum.
ahahha cok mantıklı ben evlenirken zayıftım sonra nolduysa eşim sabit ben +18 aaldımmm ilk bas cok stres yaptım bazen resim cekinilince üzülüyorum bile ama dogumdan sonra veririm modunda üzülmemeye çalısıyorum

ahahha cok mantıklı ben evlenirken zayıftım sonra nolduysa eşim sabit ben +18 aaldımmm ilk bas cok stres yaptım bazen resim cekinilince üzülüyorum bile ama dogumdan sonra veririm modunda üzülmemeye çalısıyorum
ben de düğünümde 47 kiloydum, ilk yıldan hemen 57'yi gördüm :KK70: ama eşim de bir o kadar aldı :KK70:

IMG_5506.jpeg
Artık telefondan ziyade kitap okumaya karar verdim Emre beyde Bursa’da çok bilinen bi doktor sizede teşvik olur belkiiii ☺️

Üzülme canım napalim sporla diyetle zayiflariz inşallah. Bende kıyafet alırken sinir oluyorum kendime. Hiçbir şey alasim gelmiyor. Dikkat etmek lazım yoksa evlendikten sonra gelip yapışıyor insanın üstüne 😅

Üzülme canım napalim sporla diyetle zayiflariz inşallah. Bende kıyafet alırken sinir oluyorum kendime. Hiçbir şey alasim gelmiyor. Dikkat etmek lazım yoksa evlendikten sonra gelip yapışıyor insanın üstüne 😅
doğumdan sonra da zayıflama grubu da açalım hahaha bende göbegimi atıcaktım sonra kızların o fit hallerini görünce dedim sen dur sen atma sen şişkosun 😅 bana herkes bak dikkat et evlenince kilo yapıısyo kalıyo dediler ay hayır ya evet biraz saldım toparlarım diye diyeee 2,5 yıl oldu üzerine ekleye ekleye 🤣🤣

Sana öyle geliyordur canım bende tam olarak böyle iki büklüm oturunca hissediyorum resmen sıkıştım rahat otur der gibi hareket ediyor . Ama normalde ayakta otururken falan hiç hissetmiyorum nazende yatınca fark ediyorum .. biraz çikolata ye birde türk kahvesi iç az da yürü sonra Uzan ve fark etmeye çalış bence farkedebilirsin 🥰
deniyorum canım ama yine tık yok. Ondan dolayı yazdım aslında🙃 ilk çocuktan tecrübeliyim . Bu haftalarda hareketler düzensiz oluyormuş 19 u beklicem artık hareket hissetmek için🙂

Kızlar ya bahar alerjisi beni bitirdi. Günde 20-30 defa hapşırıyorum bazen işin kötüsü sanırım bebişin baskısından hapşırınca azıcık idrar kaçırmaya başladım. Burnum desen ya tıkalı ya akıyo :110:Tam mide bulantılarım azaldı, enerjim yerine geldi dedim bu başladı bu sefer de. Ne yapalım bebişlerimiz iyi, sağlıklı olsunlar da buna şükür :KK200:
Hapşırınca öksürünce kaçırma bende de var nefret ettim ya 😞 dışarda okulda vs olacak diye ödüm kopuyor uzun hırka filan giyiyorum hep ama havalar ısındı hırka giyemeyeceğim napacağım bilmiyorum

X