Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Selam herkese 👋🏻 bulantısı devam eden var mı hala? 15.haftamdayım gerçekten her hamilelik farklıymış ilaç almama rağmen hala bulantı mevcut. Oğlumda şimdiye kadar çoktan geçmişti. 1 yaş bebesi + bulantı çekilmez oldu bu ara 🫤
Canım 19-20 arası duruldu benim ozamana kadar kötüydüm full ilaç 2 haftadır kullanmıyorum

Canım 19-20 arası duruldu benim ozamana kadar kötüydüm full ilaç 2 haftadır kullanmıyorum
Yıldım gerçekten ilaçta bi yere kadar işe yarıyo 🫤 günde max sınır 4 tane ilaç alıyorum elimde olsa kutuyu boşaltıcam ağzıma. 20ye kadar hazırlayayım o zaman kendimi İnşallah biter o dolaylarda tüm hamilelik böyle geçmez umarım

Nasıl hemen adapte oldun 😅 çok şaşırdın mı? Ben 12de erkek olabilir demelerine rağmen hemen alışamamıştım.
Hala alışamadık isim bulmamız lazım diyorum eşime 3 hafta sonrayı detaylıyı bekleyelim diyo videoyu sürekli izliyoruz bakın bu pipi Buda kordonu dediği yere bakıyoruz 😅 normal de bugün ismine karar verecektik kızımızın ben gülüyorum da eşim sürekli kız babası olmak çok ayrıcalıktı ya diyip üzülüyor doktora dedi tekrar geldiğimiz de değişmez dimi diye ama bariz bi pipimiz var annem vs çok üzüldü görümcemin 2 kızı olduğundan eşimin anne babası sevindi gibi oldu görümcem isyanlarda anlamsızca ama sağlıklı olsunda modundayım 😍 bide geçen anlamsızca eşime demiştim doktora gittik ve aaa yanlış görmüşüm erkekmiş derse ASLAN koyarmıyız adını hayır demişti 😅

Kızlar 16.haftada pipi gördük net erkek dedi doktorumuz. Böyle denilip de değişen var mı 16dan sonra değişmez heralde değil mi? Alışverişe başladım cünkü ben detaylı ultrasonu beklemedim
Canım ben 18 de gittim erkekmiş 13+3 de gittim kızdı bacak arasını gördük boştuk 18 de pipi vardı bariz gördük doktor 13. Haftadan sonra değişmesi mümkün değil çok iyi saklamış pipisini dedi ama görülen bişeyin değişeceğini sanmıyorum bizde yoktu oluştu diyoruz

Selam herkese 👋🏻 bulantısı devam eden var mı hala? 15.haftamdayım gerçekten her hamilelik farklıymış ilaç almama rağmen hala bulantı mevcut. Oğlumda şimdiye kadar çoktan geçmişti. 1 yaş bebesi + bulantı çekilmez oldu bu ara 🫤
Selam 20 haftadayim 3 4 günde Bi hatirlatiyo kendini ilaçlardan nefret ettim ben aklıma geldikçe daha kötü oluyorum o yüzden kullanamıyorum da ama ilk zamanlardan eser yok içiniz rahat olsun 🙂

Günaydın kızlar 20. Haftaya girmiş bulunuyorum ama bi rahatlık var göbeğim sert olmasa hamile olduğumu unutcam gibi geceleri çok rahat uyuyabiliyorum bu durum biraz korkutuyor altın donem ondan mı diyorlar ben mi çok evham yapıyorum anlamadım randevuda alamıyorum

Günaydın kızlar 20. Haftaya girmiş bulunuyorum ama bi rahatlık var göbeğim sert olmasa hamile olduğumu unutcam gibi geceleri çok rahat uyuyabiliyorum bu durum biraz korkutuyor altın donem ondan mı diyorlar ben mi çok evham yapıyorum anlamadım randevuda alamıyorum
Ben de 18+2 yim çok şükür geceleri rahatım bir de hamile yastığı aldım dönmemi falan da engelliyor iyi oldu, gün içerisinde bazen ben de unutuyorum hamile olduğumu birinci trimester a daha iyi hissediyorum çok şükür

Ben de ilk üç ay sadece folik asit kullandım. Sonra omega 3lü bir multivitamine geçtik. Bacak krampları başlayınca da dün Magnorm kullanmaya başladım. Yani şu an sadece multivitamin ve Magnorm kullanıyorum. Demir ilacı, kan ilacı, d vitamini falan yok bende.
Her gün bir iki kase yoğurt yemeye gayret ediyorum. Sabahları süt içiyorum. Bir porsiyon meyve mutlaka yiyorum. Güzel beslenmeye çalıştıktan sonra endişelenecek bir şey yok bence.
Bende de sadece probiyatik var gunde 1 kez ve magnorm var oda rahim kasilmam oldugu icin iyi geliyor bana kullanmak zararlimiymis anlamadim gebelikte faydalilarda gordum ve kasilmalara iyi geldigini duydum senin gibi besleniyorum bende doktorum benim butun ilaclarimi kesti virusden dolayi 4 haziranda baslayacagim

Bende de sadece probiyatik var gunde 1 kez ve magnorm var oda rahim kasilmam oldugu icin iyi geliyor bana kullanmak zararlimiymis anlamadim gebelikte faydalilarda gordum ve kasilmalara iyi geldigini duydum senin gibi besleniyorum bende doktorum benim butun ilaclarimi kesti virusden dolayi 4 haziranda baslayacagim
Zararlı olsa reçete etmezlerdi diye düşünüyorum. Krampları önleyecek başka bir şey varsa onu önerirlerdi. Gebelikte magnezyum eksikliği ciddi sonuçlar doğurabilirken takviye magnezyum almak daha masum diye düşünüyorum.
Kar-zarar dengesine bakmak lazım.

Zararlı olsa reçete etmezlerdi diye düşünüyorum. Krampları önleyecek başka bir şey varsa onu önerirlerdi. Gebelikte magnezyum eksikliği ciddi sonuçlar doğurabilirken takviye magnezyum almak daha masum diye düşünüyorum.
Kar-zarar dengesine bakmak lazım.
Bende kullanıyorum artık çığlık atarak uyanmaya başlamıstım uykularımdan o derece kasılmalar oluyordu cok şükür geçti magnezyum kullanınca yani benim ki dayanılacak düzeyde değildi

Bende kullanıyorum artık çığlık atarak uyanmaya başlamıstım uykularımdan o derece kasılmalar oluyordu cok şükür geçti magnezyum kullanınca yani benim ki dayanılacak düzeyde değildi
Takviyeler kullanıyoruz diye pişmanlık yaşamayalım. Magnezyum sadece bize değil bebeğimize de lazım. Onun da ihtiyacı olan bir şeyi kullanıyoruz. Üstelik bunu kafanıza göre yapmıyoruz, doktorumuz öneriyor.

Takviyeler kullanıyoruz diye pişmanlık yaşamayalım. Magnezyum sadece bize değil bebeğimize de lazım. Onun da ihtiyacı olan bir şeyi kullanıyoruz. Üstelik bunu kafanıza göre yapmıyoruz, doktorumuz öneriyor.
Haklısınız zaten bende magnezyum bitmiş denecek kadar az kalmış bu bünyeyle bebeğime de faydam değil zararım dokunacaktı direk başladım ve yediğimiz bir cok sey doğal değil sağlıklı değil magnezyumun bize veya bebelerimize zatar vereceğini düşünmüyorum

Selam hanımlar. daha önce 2 kaybımdan dolayı hamileliğin başından beri progestan hap kullanıyordum.12. Haftaya kadar kullan demişti doktorum.
11. Haftada lekelenme olunca 3 hafta kadar daha devam et dedi.ben de 2 hafta daha kullandım bu gittiğimde de bırakıyım mı hocam artık şükür lekelenmem vs.yok diyince gerek yok kesebilirsin dedi.
Ama bir taraftan içim rahat etmedi ara ara bel kuyruk sokumu ağrım oluyor.bu arada 15. Haftama yeni girdim
Sizler ne zaman bıraktınız bir anda mı kestiniz???

Ben de 18+2 yim çok şükür geceleri rahatım bir de hamile yastığı aldım dönmemi falan da engelliyor iyi oldu, gün içerisinde bazen ben de unutuyorum hamile olduğumu birinci trimester a daha iyi hissediyorum çok şükür
Birinci trimester baya kotu geçmişti ondan sanırım iyice paranoyak oldum Bi rahatlık olunca 😂

Selam hanımlar. daha önce 2 kaybımdan dolayı hamileliğin başından beri progestan hap kullanıyordum.12. Haftaya kadar kullan demişti doktorum.
11. Haftada lekelenme olunca 3 hafta kadar daha devam et dedi.ben de 2 hafta daha kullandım bu gittiğimde de bırakıyım mı hocam artık şükür lekelenmem vs.yok diyince gerek yok kesebilirsin dedi.
Ama bir taraftan içim rahat etmedi ara ara bel kuyruk sokumu ağrım oluyor.bu arada 15. Haftama yeni girdim
Sizler ne zaman bıraktınız bir anda mı kestiniz???
Ben 19+1 im daha önce 1 boş gebelik 2 tane düşüğüm var. Hiç kanamam vs olmadı bu gebeliğimde ama hala kullanıyorum progestan. Kesmedi doktor🥲

X