Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Selam hanımlar. daha önce 2 kaybımdan dolayı hamileliğin başından beri progestan hap kullanıyordum.12. Haftaya kadar kullan demişti doktorum.
11. Haftada lekelenme olunca 3 hafta kadar daha devam et dedi.ben de 2 hafta daha kullandım bu gittiğimde de bırakıyım mı hocam artık şükür lekelenmem vs.yok diyince gerek yok kesebilirsin dedi.
Ama bir taraftan içim rahat etmedi ara ara bel kuyruk sokumu ağrım oluyor.bu arada 15. Haftama yeni girdim
Sizler ne zaman bıraktınız bir anda mı kestiniz???
benim ablam yalancı sancıların fazlalığından dolayı 7. ayda bile kullandı. erken doğumu falan önleyebilirmiş

Ben 19+1 im daha önce 1 boş gebelik 2 tane düşüğüm var. Hiç kanamam vs olmadı bu gebeliğimde ama hala kullanıyorum progestan. Kesmedi doktor🥲
Bana bırakabilirsin dedi ama vicdanen sanki bırakmamam gerekiyor gibi geliyor bende bilemedim ki kuyruk sokumu ağrım olunca.15 haftalığım bir hafta kadar oldu bıraktım aslında ama yeniden içsem mi bu seferde tekrar başlamak sıkıntı olur mu acaba

Bana bırakabilirsin dedi ama vicdanen sanki bırakmamam gerekiyor gibi geliyor bende bilemedim ki kuyruk sokumu ağrım olunca.15 haftalığım bir hafta kadar oldu bıraktım aslında ama yeniden içsem mi bu seferde tekrar başlamak sıkıntı olur mu acaba
Ben gece yatmadan iki tane fitil olarak atıyorum. Hiç oral olarak kullanmadım.

Selam hanımlar. daha önce 2 kaybımdan dolayı hamileliğin başından beri progestan hap kullanıyordum.12. Haftaya kadar kullan demişti doktorum.
11. Haftada lekelenme olunca 3 hafta kadar daha devam et dedi.ben de 2 hafta daha kullandım bu gittiğimde de bırakıyım mı hocam artık şükür lekelenmem vs.yok diyince gerek yok kesebilirsin dedi.
Ama bir taraftan içim rahat etmedi ara ara bel kuyruk sokumu ağrım oluyor.bu arada 15. Haftama yeni girdim
Merhabaa benim de bir boş gebeliğim, iki de düşüğüm var. 12.haftaya kadar hem iğne hem de vajinal olarak kullandım. Plan 12.haftada bırakmaktı ama 10.haftada kanama alanı oluşunca devam ettik. Kanama alanım yok olunca da aşamalı olarak bıraktık. Yani birkaç gün dozunu düşürdük, sonra bıraktık. Ama 2 hafta sonra plasentada kanama alanları oluştu ve tekrar başladım. Şu an 21+6'yız. Hem iğne hem vajinal kullanıma devam ediyoruz. Ama benim kanama alanlarım belirledi bu devam kararını. Riskli durumda olduğum için progestana ve dinlenmeye devam ediyorum.

Doktor bırak dediğinde bıraktım bende.

Merhabaa benim de üç gebelik kaybım var. 12.haftaya kadar hem iğne hem de vajinal olarak kullandım. Plan 12.haftada bırakmaktı ama 10.haftada kanama alanı oluşunca devam ettik. Kanama alanım yok olunca da aşamalı olarak bıraktık. Yani birkaç gün dozunu düşürdük, sonra bıraktık. Ama 2 hafta sonra plasentada kanama alanları oluştu ve tekrar başladım. Şu an 21+6'yız. Hem iğne hem vajinal kullanıma devam ediyoruz. Ama benim kanama alanlarım belirledi bu devam kararını. Riskli durumda olduğum için progestana ve dinlenmeye devam ediyorum.
Çok geçmiş olsun inşallah hepimizde evlatlarımızı sağlıkla hayırla kucağımıza alırız🤲 şu anda ben de kanama yok şükür ama bel ağrısı her daim korkutuyor.
Devam edip etmemek herkesin kendi gidişatına duruma göre anladığım

Çok geçmiş olsun inşallah hepimizde evlatlarımızı sağlıkla hayırla kucağımıza alırız🤲 şu anda ben de kanama yok şükür ama bel ağrısı her daim korkutuyor.
Devam edip etmemek herkesin kendi gidişatına duruma göre anladığım
İnşallah 🙏🏻 Kanama, kanama alanı, düşük öyküsü gibi durumlarınız yoksa doktorunuz bırakmanızı uygun gördüyse endişelenmeyin bence. 🌼

İnşallah 🙏🏻 Kanama, kanama alanı, düşük öyküsü gibi durumlarınız yoksa doktorunuz bırakmanızı uygun gördüyse endişelenmeyin bence. 🌼
Öncesinde 2 düşüğüm var ama bu gebeliğimde şükür şimdi kanama vs yok.doktor birşey demedi aslında devlete gidiyorum ben artık hocam bırakabilir miyim diye sorunca gerek yok kesebilirsin dedi sadece ben de o yüzden aklıma takıldı sizlere sormak istedim.
Teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için :KK66:

Merhaba kızlar. 17. Haftamdayım. 2 gündür rahatsızdım kusma mide krampları falan gıda zehirlenmesi gibi dedi doktor. Ama bugün sanki kasıklarımda hafif bir ağrı hissediyorum biraz temizlik yapmıştım acaba benim gibi yorulunca ara sıra kasıklarında ağrı hisseden oluyor mu

Merhaba kızlar. 17. Haftamdayım. 2 gündür rahatsızdım kusma mide krampları falan gıda zehirlenmesi gibi dedi doktor. Ama bugün sanki kasıklarımda hafif bir ağrı hissediyorum biraz temizlik yapmıştım acaba benim gibi yorulunca ara sıra kasıklarında ağrı hisseden oluyor mu
Benim de var canım bebek büyüdüğü için normal demişti özellikle oturup kalkarken oluyor 22. Haftadayım ben de

nasıl bir ağrı? batma gibi mi

X