Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Benim de annem cinsiyet konusunda bizi yıprattı. Biz dört kız kardeşiz hiç erkek kardeşim yok. Ablamın da ikinci kızı oldu 7 ay önce. erkek yeğenim de yok. Annem gebeliği boyunca ablama kız olsa çok üzülürüm dedi. Kız olunca da surat astı. Ablamın psikolojisini düşünmedi. Bana da kız olursa çok üzülürüm dedi. Eşim tarafında da kız yok. Dört erkekler ve bir de erkek yeğeni var. Hâliyle ben de kız mı olacak erkek mi olacak, hangi tarafta eşitliği bozacağım diye merak ediyorum. Doktor önce kıza benzetti iki kez. Annem bozuldu tabi. Yani daha önce düşüğüm var diye hep dua ediyor sağlıkla al kucağına başka bi şey istemem diyor ama kız lafını duyunca odadan çıktı. Sonra doktor bir kez de erkeğe benziyor dedi. Eşimle oturup isim düşüneceğimize annemin sevincini düşünüyoruz Velhasıl doğuma kadar cinsiyetten pek bahsetmeyi düşünmüyorum annemin yanında. Kız da olsa erkek de olsa elhamdulillah diyeceğim
ne kadar kırıcı davranmış etraftaki herkes. umarım her şey gönlünüzce olsun.

Ben ilk hamilelikte cok ezildim hiç unutmam bana yapılan söylenen sözleri..daha cinsiyet belli olmadan erkek isim baskısı olmuştu eşimin tarafından.. herşeye karıştılar ilk alışverişimize cıktık bana göstermeleri bu nasıl begendin mi demeleri gerekirken eltime gösterdi sanki o hamile üzülmüştüm. beni köpekle kıyas etmeleri normal yapamadığım için hep sustum içime atmıştım. eşim arkamdaydı cevaplarını verirdi ama cok ezildik.Allaha havale ettim.şimdi bunda herşeyi kendimiz yapıcaz karıştırtmıyoruz☺️

16. Haftadayım benim de yorulursam özellikle bel ağrım devam ediyor. Progestan kullanıyordum kestim acaba ondan mı diye düşünmedi de değilim
Bilmiyorum ki. Ben kullanmadım progestan. Sabah yataktan kalkınca başladı benim. Yan yatınca iyiyim ama ayağa kalkınca, yürüyünce artıyor. Şimdilik uzanıyorum.

Kızlar dün misafir gelecek diye ağır biseyler kaldırmadan temizlik yaptım, gün boyu çok ayakta kaldım, bugün kasıkla göbek deliği arasında bi yerde bıçak batması gibi bişey oluyo, bazıları yerimden hoplatacak kadar acıyo. Doktoruma sık gidip cok soru sordugumdan biraz rahatla akışına bırak demişti simdi de hic gidesim gelmiyo normal der diye. Aranızda böyle bisey yaşayan var mı, normal midir😔

Bende kaynanamla görüşmüyorum. Sağolsun kendisi hamile kadını sofrasına almadı:KK70: müthiş leş karakter bir insandır o yüzden sorun yok. Her şeyi kendime dert eden bir tip değilim o yüzden her şey yolunda. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Ne beni ona ne de onu banaa!! Aman yani ben çünkü çok kindar biriyim (ki sadece iyiliği hakedene yapma taraftarıyım kendisi de kötü oldugu icin np) hiç uğraşamam aptal hareketlere yallah başka kapıya derim :KK70: her neyse kisa tavsiye vermek gerekirse kendi hayatimda leş karakter istemiyorum o yüzden yok alınmış yok küsmüş vs hiç kimseyi sallamam. Önce ben. Keşke 30a gelmeden önce de bu karakterde olsaydım da kendime yazıklar etmeseydim. Neyse geç ama güç değil. Bosverip kendi iç mutluluğumla çok mutlu olmaya başladım sizde öyle yapın:)))

Kızlar dün misafir gelecek diye ağır biseyler kaldırmadan temizlik yaptım, gün boyu çok ayakta kaldım, bugün kasıkla göbek deliği arasında bi yerde bıçak batması gibi bişey oluyo, bazıları yerimden hoplatacak kadar acıyo. Doktoruma sık gidip cok soru sordugumdan biraz rahatla akışına bırak demişti simdi de hic gidesim gelmiyo normal der diye. Aranızda böyle bisey yaşayan var mı, normal midir😔
Bana doktorum şarıl şarıl kanamıyorsan her şey normal dedi:KK70: sanırım sürekli soru sormamdan bıktı:)
ağrı sızı bunlar sürekli olacak. içini ferah tut.

X