Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Kızlar benim gibi almak isteyen vardı bu modeli ön siparişe açılmış bilginiz olsunn

Eklentiler

• IMG_6071.png
    IMG_6071.png
    287,4 KB · Görüntüleme: 57
selam herkese. size danışmak istediğim bir konu var, burayı 'bir derdim var' sayfasına çevirmek istemiyorum ama benimle empati yapabilecek çevremde kimsem yok, bir tek siz yardımcı olabilirsiniz bana. daha önce de yaşanmış olan bir çok kırıcı konuşmalara hiç girmeden az önce ağlamama neden olan bir laf konusunda fikrinize ihtiyacım var. annemin teyzeme bebeğim konusunda "inşallah damadıma benzer, kızıma benzemez" demesinin canımı acıtıyor olması hamilelik hormonlarından mı kaynaklı, yani ben mi alınganım sizce? şaka yaptı diyip geçmeli miyim? sürekli bana alıngansın dedikleri için artık ne zaman ne düşüneceğim konusunda bile kendimle kavga eder oldum. bir insanın annesinin ve babasının "damadımı senden daha çok seviyorum" demesi normal mi kızlar ya? gerçekten dedikleri gibi ben mi alınganlık yapıyorum? bu arada eşimi tanımadan önce hep duam ailemin seveceği biriyle evlenmekti, ama benimle kıyas etmeleri çok incitici değil mi?

selam herkese. size danışmak istediğim bir konu var, burayı 'bir derdim var' sayfasına çevirmek istemiyorum ama benimle empati yapabilecek çevremde kimsem yok, bir tek siz yardımcı olabilirsiniz bana. daha önce de yaşanmış olan bir çok kırıcı konuşmalara hiç girmeden az önce ağlamama neden olan bir laf konusunda fikrinize ihtiyacım var. annemin teyzeme bebeğim konusunda "inşallah damadıma benzer, kızıma benzemez" demesinin canımı acıtıyor olması hamilelik hormonlarından mı kaynaklı, yani ben mi alınganım sizce? şaka yaptı diyip geçmeli miyim? sürekli bana alıngansın dedikleri için artık ne zaman ne düşüneceğim konusunda bile kendimle kavga eder oldum. bir insanın annesinin ve babasının "damadımı senden daha çok seviyorum" demesi normal mi kızlar ya? gerçekten dedikleri gibi ben mi alınganlık yapıyorum? bu arada eşimi tanımadan önce hep duam ailemin seveceği biriyle evlenmekti, ama benimle kıyas etmeleri çok incitici değil mi?
Normal değil bence de ya çok incitici, normalde bile böyle bi söz duymak insanı üzebilirken hamile 'kızına' söylemesi üzücü

Kızlar dün misafir gelecek diye ağır biseyler kaldırmadan temizlik yaptım, gün boyu çok ayakta kaldım, bugün kasıkla göbek deliği arasında bi yerde bıçak batması gibi bişey oluyo, bazıları yerimden hoplatacak kadar acıyo. Doktoruma sık gidip cok soru sordugumdan biraz rahatla akışına bırak demişti simdi de hic gidesim gelmiyo normal der diye. Aranızda böyle bisey yaşayan var mı, normal midir😔
Çok normal endişe etmeyin kendimizi biraz yorduğumuzda bu tip ağrılar olacak ağır kaldırma ani hareketler ve biyere uzanarak almaya çalışmadığın takdirde bişi olmaz inşallah☺️

Bana da normal gelmedi. Buna gayet alınabilirsin yani. Gerçekten sözlerini tartmadan söylüyor insanlar her şeyi çok üzücü 💔 Damadını çok sevebilir belki onu yüceltmek için öyle söylüyor filandır ama yinede kırıcı bir cümle olmuş..

Normal değil bence de ya çok incitici, normalde bile böyle bi söz duymak insanı üzebilirken hamile 'kızına' söylemesi üzücü
Bana da normal gelmedi. Buna gayet alınabilirsin yani. Gerçekten sözlerini tartmadan söylüyor insanlar her şeyi çok üzücü 💔 Damadını çok sevebilir belki onu yüceltmek için öyle söylüyor filandır ama yinede kırıcı bir cümle olmuş..
bir de eşim yabancı, türkçe de bilmiyor ki zaten bu söylem onun yanında değil hani sevgisini göstermeye çalışmak için yapmıyorlar. eşim çok çok iyi bir insan zaten bu yüzden evlendim. bir de hamilelikten önce komşu arkadaşları yemeğe gelmişti. ben soğuk ve mesafeli bir insanım, eşim öyle değil. bunun farkındayım insanlar üzerinde çok sevecen bir izlenim bırakmıyorum. şöyle bir laf etti adam "ileride boşanırsanır bunun nedeni eşin olmaz sen olursun". bu lafı asla unutamıyorum. annemlere söylediğimde duymadık, sen yanlış anlamışsındır diyorlar. hala kulağımda çınlar nasıl yanlış duyabilirim. sürekli sorunun bende olduğunu düşünmekten gerçekten içimdeki kavga bitmiyor. teşekkür ederim benim anlayan insanlar olduğunu bilmek bile rahatlattı.

Son düzenleme:
bir de eşim yabancı, türkçe de bilmiyor ki zaten bu söylem onun yanında değil hani sevgisini göstermeye çalışmak için yapmıyorlar. eşim çok çok iyi bir insan zaten bu yüzden evlendim. bir de hamilelikten önce komşu arkadaşları yemeğe gelmişti. ben soğuk ve mesafeli bir insanım, eşim öyle değil. bunun farkındayım insanlar üzerinde çok sevecen bir izlenim bırakmıyorum. şöyle bir laf etti adam "ileride boşanırsanır bunun nedeni eşin olmaz sen olursun". bu lafı asla unutamıyorum. annemlere söylediğimde duymadık, sen yanlış anlamışsındır diyorlar. hala kulağımda çınlanır nasıl yanlış duyabilirim. sürekli sorunun bende olduğunu düşünmekten gerçekten içimdeki kavga bitmiyor. teşekkür ederim benim anlayan insanlar olduğunu bilmek bile rahatlattı.
Ne patavatsız insanlar var ya allah allah neye dayanarak böyle laflar edebiliyolar

Benim de annem cinsiyet konusunda bizi yıprattı. Biz dört kız kardeşiz hiç erkek kardeşim yok. Ablamın da ikinci kızı oldu 7 ay önce. erkek yeğenim de yok. Annem gebeliği boyunca ablama kız olsa çok üzülürüm dedi. Kız olunca da surat astı. Ablamın psikolojisini düşünmedi. Bana da kız olursa çok üzülürüm dedi. Eşim tarafında da kız yok. Dört erkekler ve bir de erkek yeğeni var. Hâliyle ben de kız mı olacak erkek mi olacak, hangi tarafta eşitliği bozacağım diye merak ediyorum. Doktor önce kıza benzetti iki kez. Annem bozuldu tabi. Yani daha önce düşüğüm var diye hep dua ediyor sağlıkla al kucağına başka bi şey istemem diyor ama kız lafını duyunca odadan çıktı. Sonra doktor bir kez de erkeğe benziyor dedi. Eşimle oturup isim düşüneceğimize annemin sevincini düşünüyoruz Velhasıl doğuma kadar cinsiyetten pek bahsetmeyi düşünmüyorum annemin yanında. Kız da olsa erkek de olsa elhamdulillah diyeceğim
Biz de 3 kız kardeşiz. Annemin bir de erkek bebek kaybı var. Babam da erkek çocuğu çok istemiş yıllarca. Şimdi benim oğlum olacak ya, annem çok şükür eksik yanım tamamlanmış gibi hissediyorum diyor :KK43:

Canım ben 18 de gittim erkekmiş 13+3 de gittim kızdı bacak arasını gördük boştuk 18 de pipi vardı bariz gördük doktor 13. Haftadan sonra değişmesi mümkün değil çok iyi saklamış pipisini dedi ama görülen bişeyin değişeceğini sanmıyorum bizde yoktu oluştu diyoruz
Canım ya evet kızdan erkeğe dönüş çok oluyor. Ama erkekten kıza çok nadir ben de ona güvenerek alışveriş yapıyorum. Kız demiş olsaydı ayrıntılı ultrasonu beklerdim

Annelerimiz malesef bizim kusurlarımızı biliyorlar eşimizi ne kadar görüp tanıyorlar ki? Dünya iyisi bir insan olabilir ama hiç birimiz mükemmel değiliz. Benim de annem umarım görünüşü sana karakteri babasına benzer diyor hep mızmızlığımdan, tembelliğimden şikayet ederdi ondan olsa gerek 😅 Bence hiç bir anne damadını ya da gelinini kendi çocuğudnan daha çok sevemez imkansız geliyor bana bunu söyleyen varsa da asla inanmıyorum. Alıngan olman çok normal canım ama bu onların bakış açısı de geç damadı iyi mükemmel bilsinler daha iyi ama seni çok iyi anlıyorum üzülme olur mu

Tabi o da çevre yüzünden böyle yapıyor. Ablam ikinci kızı doğurunca baba tarafından bir akrabam anneme: "Senin gözünde erkek evlat kaldı, kızlarının gözünde kalmaz inşallah" demiş. Hiç karşıdakini düşünmüyor bazı densizler. Bunu anneme söyleyince eline ne geçti anlamıyorum
Maalesef annen çevresi yüzünden böyle yapmıyor.
Kendisi gibi çevresi var.
Onlar olgunlaşmadan yaş almış insanlar.

Yani hormonal kaynaklı alıngan da olabilirsin yapı meselesi de olabilir. Çok da kendine yüklenme derim . Şöyle ki damadını çöm sevmeleri de güzel bir durum ama özde evlat öndedir sen bunun rahatlığına güven eşini sevmelerinin tadını çıkar ❤️

X