Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    65
Öyle gerçekten özellikle gurbette olup destek olacak kimse yoksa işlerde bize bakacak bende o anları düşünüyorum daha çok. İnşallah bu bebişte faydalanırsın

Ah cnm. Su yasadiklarinin pesinden olacak seymi bunlar nedemek ailesiyke tartistik nasil boyle anlayissiz olabilirler konuyu bilemeyiz tabiki ama su yasadigim olayda yemin ederm kendi annem olsa umrumda olmaz hic kendini uzme herkes yasattigini yasar

Kuşum çok iyi yapmışsın hepsi kullanışlı şeyler iyiyim canım kanamalarım bitti bugün daha iyi hissediyorum. Sen nasılsın minnoş nasıl cinsiyet öğrenmeye de az kaldı
Yaa seni böyle görmek ne kadar güzel inşallah çok daha iyi olursun her konuda. Rabbim eşinle arana muhabbet versin, sağlığın keyfin yerinde olsun çok kısa zamanda burdasın bence

Normalde sata görr 9 haftalık olmam gerekirken bugün doktor 7. Haftadasın dedi. Bu kadar fark olabilir öi geç döllenmede ? Ayrıca bugün ilk defa bebeği ve kalp atışını duyduk
Olabilir tabi ne zaman yumurtladın,ne zaman döllendi, ne zaman tutundu bir çok faktör var, ilk zamanlar gelişim biraz daha yavaşken sonradan atağa geçebilir, gebelikte hiç birşeyin tam kuralı olmuyor. En önemli kriter olan kalp atışını duymuşsun bundan sonraki ultrasonları ona göre takip edersin aradaki farkı anlamak için

Ben finansçıyım canım özel sektörde
Anladm tatlım Allah kolaylık versin

Tabi canım kilo her zaman verilir asla büyük bir sıkıntı değil yeterki bebeklerimiz sağlıklı doğsun
Ayy cok haklsn güzelimmmm aminnn aminn

Kuşum çok iyi yapmışsın hepsi kullanışlı şeyler iyiyim canım kanamalarım bitti bugün daha iyi hissediyorum. Sen nasılsın minnoş nasıl cinsiyet öğrenmeye de az kaldı
Oyyy benim güzel arkadaşım cok sevindim daha iyi olmana
İnşallah cok daha iyi ol.. Rabbim sağlıklı bir
şekilde nasip etsin tekrardan dualarmz sizinle vlla.. Evet yaa sanrm az kalmıştr doktorum saolsun pek bişey demiyor
Bakalm yarn randevum var:)

Kizlar çenede çikan sivilceler bir tek ben de mi leke kaldi kremde kullanamiyorm korkudan hangi nemlendiricleri öneriyorsunuz la roche falan kullanabilir miyiz nemlendirici

Kızlar yemek konusunda nasılsınız,
Günlük neler yiyorsunuz,
Belli bi rutininiz var mı ?
Ben çok düzenli beslenemiyorum,
Bulantılarımda akşamları artıyor,
Hala herşeyden tiksiniyorum,
Yumurta yararlıymış 3 aydır daha agzıma süremedim,
Süt falan içiyorum,
Su içmeye çalışıyorum ama onuda çok içmiyorum,
Bazen çikolata falan yiyorum
Daha bi düzen tutturamadım üzülüyorum

Bende de çıktı 2 tane çok takmıyorum ben geçer heralde izi
bnde sıkmıyorum ona rağmen iz kaliyo ya leke gibi bünye şuan leke tutmaya çok müsait zTn dişari da çikmyorm hiç güneşe falan demek çiksak dha işler nanay

Kendini yemek ya da yememek için bir sıkma, evet güzel beslenmek önemli ama başlangıçta cidden insanın tüm alışkanlıkları değişiyor. Ben her gün 1 yumurta yemeye çalışıyorum, ceviz, muz, yoğurt hemen her gün yine yemeye çalıştıklarım. Eti de en azından haftada 3-4 gün yemeye çalışıyorum. Tatlıdan acayip tiksindim, tatlı hiç tüketmiyorum. Su normalde çok içerdim ama şu an midem boşken çok içemiyorum ama en azından 1,5 litreyi bitirmeye çalışıyorum.

Benim öyle. Arada kesilip tekrar başlıyor. Tam kırmızıya dönmüyor ama önce daha açık sonra koyulaşıyor. İkiz gebelikte sık oluyor demişti doktorumuz.

-Sabahları bir yumurta, domates, salatalık, peynir zeytin klasik kahvaltı yapıyorum.Bazen bir dilim çavdar ekmeği yiyorum.
-Öğle yemeklerini dışardan çok yememeye çalışıyorum genelde annem sağolsun onun yaptığı evde pişenleri yanıma alıyorum.Ekmeksiz ve genelde karbonhidratsız seçmeye çalışıyorum öğünleri.karbonhidrat olacaksa bulgur pilavı sağlıklı onu seviyorum.
-Günde bi tane kefir içiyorum alabildikçe.laktozsuz olması önemli
-Çiğ kuruyemiş aldık eve onlardan acıktıkça bir avuç alıyorum ara öğünlerde.
-Tatlı niyetine gün kurusu kayısı vb alıyorum 3-4 tane günde.veya granola aldım laktozsuz sütle onu alıyorum tatlı ihtiyacımı kesiyor.Ama açıkçası canım çok tatlı istemiyor benim.
-Akşam bazen yemiyorum yersem de yine evde yapılan ev yemeği veya salata + protein ağırlıklı bişi yiyorum ve az yemeye dikkat ediyorum.rahatsız ediyo yoksa şişkinlik oluyo.
-Paketlenmiş raflarda satılan hiçbişey yemiyorum.
-Su olayı sürekli Wc ye taşıdığı İçin 1-1.5 lt ancak oluyor yoksa çok bölüyor iş yerinde.onda da idrar rengine bakıyorum berrak olursa 1.5 lt de ok benim için.
-günde bi kaç fincan kahve içiyorum biri Türk kahvesi olacak şekilde bana içme demedi doktor, aslında çok iyi değil galiba ama dayanamıyorum yoksa çok uykum geliyor.
Genel olarak benim böyle hamilelikten önce de böyleydi ama 5 -6 kg fazlam vardı hamile kaldığımda miktarlar ve hareketsizlik etkiliyor kilo almamı.Umarım ilk aylarda çok kilo almam bakalım neler olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…