Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    40
Anaaa baksen yaa😄
Valla eslem im bgn doktor belki yarm saat uğraştı görebilmek için
Bi öksür bakalım dedi bi göbeğimi fln salladı doktor
Snra hadi olmadı vajinal baktı 😃 yüzde 95 emin artk ama ben pazar öğrencem kuzenim biliyor:))
Ay çok heyecanlı yaa pazar günü öğrenir öğrenmez bize yaz lütfen hafta sonu girmiyorum deme çatlarız 😅 ben 16 ya kadar inanamıycam sanırım 😅

Selamlaaar bu listeyi doğum yapacağım zaman yapmıştım ve hepsinide aldım. Liste üzerinden yazayım bişey atlamayayım dedim.
1 Patikli tulum çok kullandım hala kullanıyorum beli açıldı derdi olmadığı için şahsen tavsiye ederim 4 5 tane olsa yeterli.
2 Zıbın her annenin dostu 😀 0-3 ay 5 6 tane zıbın yeterli diye düşünüyorum. Çünkü illa hastane çıkışı alır herkes onun içinde de parçalar oluyo ve hediye geliyo mutlaka yine abartı almaya gerek yok ama bizim bebeler kış bebesi uzun kollu daha çok iş görür gibi.
3 Şapka ve eldiven çokta lazım değil takımlardan çıkan birer şapka olsa yeterli eldivenede gerek yok çıkıyo sürekli ellerinden çoraplarını geçirin daha iyi lastikli tutuyo en azından.
4 Yelek 3 tane olsa yeterli örgüde çok oluyo evlerde mutlaka
5 Ağız mendili alın iki paket 6lı şekilde satılıyo baya kullanılıyo çünkü çok kısa sürede salya işlerine başlıyolar inanamazsınız.
6 Tırnak makası tarak banyo malzemeleri şart malum. Sadece yeri dar olanlar küvet almayın bence oğlum doğduğundan beri duşakabinde kucağımda yıkıyorum çok daha rahat oluyo bence eliniz alışınca. Hemde üşütme ihtimaliniz daha düşük oluyo küvettense.
7 Biberon için erken olduğunu düşünüyorum ihtiyacınız olmasın inşallah ama göğüs pompası kullanacaksanız ki tek taraflı olsa bile bi tane alın derim bir biberon yeterli ama kaşık biberonu kesinlikle çantanızda olsun. Allah korusun ama hemen sütünüz gelmeyebilir biberon akışına alışıp memeyi reddetmesin kaşık biberonla beslerseniz meme reddi yaşamazsınız 👍🏻

Eklentiler

• IMG_20240506_214910.jpg
    IMG_20240506_214910.jpg
    131,9 KB · Görüntüleme: 64
Selamlaaar bu listeyi doğum yapacağım zaman yapmıştım ve hepsinide aldım. Liste üzerinden yazayım bişey atlamayayım dedim.
1 Patikli tulum çok kullandım hala kullanıyorum beli açıldı derdi olmadığı için şahsen tavsiye ederim 4 5 tane olsa yeterli.
2 Zıbın her annenin dostu 😀 0-3 ay 5 6 tane zıbın yeterli diye düşünüyorum. Çünkü illa hastane çıkışı alır herkes onun içinde de parçalar oluyo ve hediye geliyo mutlaka yine abartı almaya gerek yok ama bizim bebeler kış bebesi uzun kollu daha çok iş görür gibi.
3 Şapka ve eldiven çokta lazım değil takımlardan çıkan birer şapka olsa yeterli eldivenede gerek yok çıkıyo sürekli ellerinden çoraplarını geçirin daha iyi lastikli tutuyo en azından.
5 Ağız mendili alın iki paket 6lı şekilde satılıyo baya kullanılıyo çünkü çok kısa sürede salya işlerine başlıyolar inanamazsınız.
6 Tırnak makası tarak banyo malzemeleri şart malum. Sadece yeri dar olanlar küvet almayın bence oğlum doğduğundan beri duşakabinde kucağımda yıkıyorum çok daha rahat oluyo bence eliniz alışınca. Hemde üşütme ihtimaliniz daha düşük oluyo küvettense.
7 Biberon için erken olduğunu düşünüyorum ihtiyacınız olmasın inşallah ama göğüs pompası kullanacaksanız ki tek taraflı olsa bile bi tane alın derim bir biberon yeterli ama kaşık biberonu kesinlikle çantanızda olsun. Allah korusun ama hemen sütünüz gelmeyebilir biberon akışına alışıp memeyi reddetmesin kaşık biberonla beslerseniz meme reddi yaşamazsınız 👍🏻
Emeğine sağlık canım çok teşekkürler🥹🤍 Tecrübeli annelerin deneyimlerine çok ihtiyacımız var 🍀🙏🏻 Çok güzel bir liste olmuş

8 Süt saklama poşeti bir kutu yeterli alınmalı eğer sağım yapacaksınız
9 Güzel kaliteli bir ateş ölçer alınmalı hastalık dışında da aşı zamanlarıda bol bol kullanılacak kulaktan ateş ölçerler en güvenilirleri olduğunu düşünüyorum
10 Burun aspiratörü çok sık kullanmamak lazım ama bulunması lazım hayat kurtarıyo burun tıkandı mı ne emer ne uyur canavarlar 🥲
11 Emzik çok opsiyonel ama bir tane bulunsun en azından fakat pahalı emzikler almayın ev emzik cenneti bi kere bile tutmadı 🫤 ama diş çıkarma döneminde içine su basıp dondurucuya atarsanız çok güzel ağrı dindiririr
12 Nemlendirici ve hava temizleyici bulunduğunuz yerin hava şartlarına göre alınmalı ikisinide almadım ihtiyaç olmadı şükür
13 Kamera kesinlikle çok işinize yarar kendi kameramı tavsiye ederim çok fonksiyonlu Xiaomi 360 diye bir kamera
14 Nevresim için çok çok erken 2 yaştan önce yastık yorgan kullanılmıyor ama lastikli çarşaf alın 3 4 tane
15 uyku arkadaşı yumuşak bez gibi oyuncaklardan eğer ki çok erken den alıştırırsanız ilerde uyku sorunları baş gösterdiğinde çooook faydalı olur
16 uyku tulumu şart bebeğin üzerine bişey öertemezsiniz hareketlenmeye başladığı zaman Allah korusun dolanma riski var. Evinizin sıcaklığına uygun tog değerinde uyku tulumu alın 0-3 aydan başlayarak 👍🏻

17 deterjan içerik okuyarak alın tavsiyemdir bir çoğunda parfüm var evet çok güzel kokuyo ama dalin bir facia mesela. Siveno green clean gibi markaların içeriği temiz 👍🏻
18 bez stok yapabilirsiniz ama 1 numaradan 2ye geçiş çokta uzun sürmüyo bence 3 paket 1 numara gayet yeterli. Ve bez/çocuk paraleli bazen tutmayabiliyo bence doğduğunda deneyerek alınmalı
19 ıslak mendil içeriği neredeyse saf su olan mendiller var bence pamuk kadar doğallar ilk bir ay pamuk kullandım sonra mendile geçtim ben
20 pişik kremi ve pişik önleyici spreyler kesssinlikle pişik olmasa bile popo nemli (ıslak değil kesinlikle nemden kastım) tutulursa pişik hiç olmadan geçirirsiniz. ( Ek gıdayı pişiksiz geçirdik ordan biçin)
21 Şampuan içerik okuyarak alın parfümlü hiç bir şeyi bebeğinizin cildine deydirmeyin ve nemlendiriciler yağlar banyo sonrası masaj yapma imkanı ve bağlanma olanağı sunar kullanın pamuk gibi olsun bebeler 💕 hem gaz masajı yaparkende çok işe yarıyo yağlar

22 beşik alınacaksa benim fikrim anne yanı olması/ tekerlekli olması/ eğim verilebilen (reflü yatağı gibi) bir yatak olması önemli
23 ana kucağı sallananlar benim elim ayağımdı yemek yaparken banyo yaparken hep onda yattı yanımda 👍🏻
24 kanguru kessssinlikle alın çok komplike olmasada olur sling yeterli bebeğiniz kucağınızda anne kokusuyla uyusun gezsin hem elleriniz serbest bir sürü işinizi yaparsınız sadece çok sıkı bağlamayın üzerinize işiyolar ahahaha
25 Bebek arabası travel yazdım ama kabin boy aldım iyiki öyle yapmışım diyorum birinicisi çok büyük travel sistemler bagaja bile sığmayabiliyor bazen ikincisi bazen bebeğiniz kucağınızda elinşzde bebek arabası kalakalıyosunuz hafif olursa çok rahat edersiniz
26 bebek çantaları pahalı ve gereksiz bir tane ısı korumalı beslenme çantası alın onun dışında keyfinize göre büyük bir çanta edinseniz daha güzel
27 göğüs kremi mutlaka alın gebeliğinizin 36.haftasından itibarende kullanın sonra pamuk gibi yarasız emzirin banada dua edin 🤪
28 göğüs kalkanı ilk zamanlar çok işe yarıyo ama sonra pek kullanılmıyor o yüzden uygun fiyatlı ortalama birşey yeterli göğüs pedide bir kutu alsanız yeter dışarı çıkarken kullanırsınız en fazla üstünüzde başınızda süt lekesi olmasın diye
29 gümüş göğüs kalkanı kıyın paraya en yüksek gümüş oranı olanı alın hatta bunu şimdiden alın fiyatı artıyo çünkü meme başını steril tutmada yara oluşumunu engellemede bir numara
30 emzirme sütyeni dagi alın derim 3 tane pahalı falan ama çok kaliteli uzun süre kullanırsınız
31 depend ped ve pijama artık hastane çantası zamanı konuşuruz 😀
Benim önerilerim fikirlerim bunlar eksiğim varsa veya tersi fikirde olan annelerimiz mutlaka yazsın herkesin deneyimi ihtiyacı farklı sonuçta faydalanalım 🙏🏻💕

Onun dışında düşünüyorum kıyafet olarak elzem olanlar kış bebeleri olacağı için banyo sonrası saçlı bebelerimize şapka takılır iki tane olsa yeter uyku tulumu dedik şart yelek ve tulum bence olsun. E bebekte patikli altlar var onlarda baya iş görür. Birde doktor kontrollerine giderken giydirmelik kalın polar tulumlar var onlardan da bi tane olsa üşüdü mü derdi olmaz. 🙏🏻 Birde bir yanılgı oluyor bence yenidoğan çok almayayım büyüyolar hemen diye evet hemen büyüyolar ama o kadar da değil 😀 0-3 ay yazılı olanlar daha uzun vadede kullanılır ama ortalama bir bebek 3 3.5 kg arası doğuyor yenidoğan kıyafetler bile bol kalıyo bazen onuda düşünerek yapın alışverişi 🙏🏻

Nacizane tavsiye olur anca aklına yatan öyle yapar 🙏🏻
Benim aklıma yatar açıkçası. Aşırı tecrübesiz ve etrafında hiç bebek olmayan bir ananeyim Şuan. Ne alacağım ne alınır inan bilmiyorum gereksiz şeylerde almak istemiyorum . Hatta yazmıştım siz kızlar alın ben sizden kopya çekeyim diye. Çok güzel bir düşünce bence bu

Benim aklıma yatar açıkçası. Aşırı tecrübesiz ve etrafında hiç bebek olmayan bir ananeyim Şuan. Ne alacağım ne alınır inan bilmiyorum gereksiz şeylerde almak istemiyorum . Hatta yazmıştım siz kızlar alın ben sizden kopya çekeyim diye. Çok güzel bir düşünce bence bu
Ne mutlu o zaman bana 💕 ilerledikçe pratik işler kolay taktikler onlarıda konuşuruz 😀

Sorma canım her kontrolden sonra ben bi şok yaşıyorum 16 da netleşiyormuş artık o zamanda bi göreyimde öyle inanacağım 😅
Benim her kontrol kız ama hiç yüzde yüz diyemiyor doktor ondan harekette edemiyorum ama senin iyi gol oldu önce erkek şimdş kız bakalım 16. Sında ne olacak 😅

Ahanda aradığım liste 😅😅😅 ekran resimleri alındı bile 😍 çok teşekkür ederim oturup uğraşıp yazmışsın

Benim her kontrol kız ama hiç yüzde yüz diyemiyor doktor ondan harekette edemiyorum ama senin iyi gol oldu önce erkek şimdş kız bakalım 16. Sında ne olacak 😅
Yani her defasında kız dese ben tamam olurdum heralde 😅 ben bir kere erkek demesiyle de burdan dönmez moduna girmiştim çünkü, şuan tüm algım yerlerde 😅

Bizde her cumartesi haftayı kapatıyoruz . Pazar tatil

Evet bencede çok hoş 🥰ama bakalım son dk golü olmazsa defne olacak ismi
Aynen burda iki kişi değişti yazmış benim defne Mete ye de dönebilir 😂😂😂 sağlıklı olsun tabiki hiç önemli değil benim için ama bence kız tabiki 💕yarın tam net belli olacak hayırlısı olsun hakkımızda

X