Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    40
Selamlaaar bu listeyi doğum yapacağım zaman yapmıştım ve hepsinide aldım. Liste üzerinden yazayım bişey atlamayayım dedim.
1 Patikli tulum çok kullandım hala kullanıyorum beli açıldı derdi olmadığı için şahsen tavsiye ederim 4 5 tane olsa yeterli.
2 Zıbın her annenin dostu 😀 0-3 ay 5 6 tane zıbın yeterli diye düşünüyorum. Çünkü illa hastane çıkışı alır herkes onun içinde de parçalar oluyo ve hediye geliyo mutlaka yine abartı almaya gerek yok ama bizim bebeler kış bebesi uzun kollu daha çok iş görür gibi.
3 Şapka ve eldiven çokta lazım değil takımlardan çıkan birer şapka olsa yeterli eldivenede gerek yok çıkıyo sürekli ellerinden çoraplarını geçirin daha iyi lastikli tutuyo en azından.
4 Yelek 3 tane olsa yeterli örgüde çok oluyo evlerde mutlaka
5 Ağız mendili alın iki paket 6lı şekilde satılıyo baya kullanılıyo çünkü çok kısa sürede salya işlerine başlıyolar inanamazsınız.
6 Tırnak makası tarak banyo malzemeleri şart malum. Sadece yeri dar olanlar küvet almayın bence oğlum doğduğundan beri duşakabinde kucağımda yıkıyorum çok daha rahat oluyo bence eliniz alışınca. Hemde üşütme ihtimaliniz daha düşük oluyo küvettense.
7 Biberon için erken olduğunu düşünüyorum ihtiyacınız olmasın inşallah ama göğüs pompası kullanacaksanız ki tek taraflı olsa bile bi tane alın derim bir biberon yeterli ama kaşık biberonu kesinlikle çantanızda olsun. Allah korusun ama hemen sütünüz gelmeyebilir biberon akışına alışıp memeyi reddetmesin kaşık biberonla beslerseniz meme reddi yaşamazsınız 👍🏻
Eline koluna sağlık 🌸🙏🏻

8 Süt saklama poşeti bir kutu yeterli alınmalı eğer sağım yapacaksınız
9 Güzel kaliteli bir ateş ölçer alınmalı hastalık dışında da aşı zamanlarıda bol bol kullanılacak kulaktan ateş ölçerler en güvenilirleri olduğunu düşünüyorum
10 Burun aspiratörü çok sık kullanmamak lazım ama bulunması lazım hayat kurtarıyo burun tıkandı mı ne emer ne uyur canavarlar 🥲
11 Emzik çok opsiyonel ama bir tane bulunsun en azından fakat pahalı emzikler almayın ev emzik cenneti bi kere bile tutmadı 🫤 ama diş çıkarma döneminde içine su basıp dondurucuya atarsanız çok güzel ağrı dindiririr
12 Nemlendirici ve hava temizleyici bulunduğunuz yerin hava şartlarına göre alınmalı ikisinide almadım ihtiyaç olmadı şükür
13 Kamera kesinlikle çok işinize yarar kendi kameramı tavsiye ederim çok fonksiyonlu Xiaomi 360 diye bir kamera
14 Nevresim için çok çok erken 2 yaştan önce yastık yorgan kullanılmıyor ama lastikli çarşaf alın 3 4 tane
15 uyku arkadaşı yumuşak bez gibi oyuncaklardan eğer ki çok erken den alıştırırsanız ilerde uyku sorunları baş gösterdiğinde çooook faydalı olur
16 uyku tulumu şart bebeğin üzerine bişey öertemezsiniz hareketlenmeye başladığı zaman Allah korusun dolanma riski var. Evinizin sıcaklığına uygun tog değerinde uyku tulumu alın 0-3 aydan başlayarak 👍🏻
Diş çıkarma dönemine ek olarak en iyi çözümlerden biri benim için soğutulmuş pırasa oldu çok yardımcı oldu diş kaşınmasına az kemirmedi

Diş çıkarma dönemine ek olarak en iyi çözümlerden biri benim için soğutulmuş pırasa oldu çok yardımcı oldu diş kaşınmasına az kemirmedi
Aaa pırasa denemedim taze soğan vermiştim deneyeyim seviyoda 😀 üst alt 4er diş çıktı ama artık arkalara doğru çıkmaya başlayacak bende napsam diyodum oralara yetişsin diye pırasa güzel olur daha uzun süre soğuk kalır hem 🙏🏻

Aaa pırasa denemedim taze soğan vermiştim deneyeyim seviyoda 😀 üst alt 4er diş çıktı ama artık arkalara doğru çıkmaya başlayacak bende napsam diyodum oralara yetişsin diye pırasa güzel olur daha uzun süre soğuk kalır hem 🙏🏻
Evet evet bende dişten çok çektim pırasa çok kurtardı beni

Çok şükür canım 3. Bir şok ihtimaline karşı tetikteyim şuan 😍😅
Kardeşimin çocuğuna erkek dediler bi kaç eşyası alındı,adı falan düşünüldü sen sonra bi git kız diye 😂 şükür bi yerde duruldu kızmış gerçek. doğumda erkek çıkıyormuş bide falan diye de güldük vallahi

Hanımlar iyi geceler 8+3 deyim mide bulantıları asıl şimdi mi Başlıyor acaba ? En fazla bugün hissettim bile diyebilirim.Sizin ne zamanlar başladı veya bittiyse ne zamana kadar sürdü ?
Aramıza hoşgeldin 🥺 evet yeni basliyordur, herkesin çok farklı, benim 13uncu haftada azalır gibi oldu ama bu defa da mide yanmaları başlıyor maalesef 🤦🏻‍♀️

Günaydn balım yazarm yazarım:)
Kız bende pek heyecan yok içime hep erkek doğuyor cünkü
Sağlıklı ya buna şükür 🥰🙏
Tabiki canım o işin en heyecanlı tarafı alışveriş için artık ne bakacağını bilmek bence 😅 Yoksa onların iyi olduğunu görmek dünyaya bedel cinsiyeti felan gözün görmüyor 🥹

Tabiki canım o işin en heyecanlı tarafı alışveriş için artık ne bakacağını bilmek bence 😅 Yoksa onların iyi olduğunu görmek dünyaya bedel cinsiyeti felan gözün görmüyor 🥹
Aynen bebeim hep zaten sağlıklı hayırlı evlat diliyordum dua ederken cinsiyet sonra geliyor:)
Ha tabi herkesin kalbinden geçen bi cinsiyet vardır tabi benim de kız dı
Ama Rabbim neyi nasip ederse o olur
Bu günlere bu anlara cokca şükür 🤲🤲
Onu içinde hareket ederken görmek nasıl bir heyecan mutluluk 🥲🥰
Alışverişe gelince 1 ay daha bekleyelim 🤣

Aynen bebeim hep zaten sağlıklı hayırlı evlat diliyordum dua ederken cinsiyet sonra geliyor:)
Ha tabi herkesin kalbinden geçen bi cinsiyet vardır tabi benim de kız dı
Ama Rabbim neyi nasip ederse o olur
Bu günlere bu anlara cokca şükür 🤲🤲
Onu içinde hareket ederken görmek nasıl bir heyecan mutluluk 🥲🥰
Alışverişe gelince 1 ay daha bekleyelim 🤣
Canım bende kalbimden kız geçiyordu erkeği duyunca iki haftada onada öyle bi alışmışım ki şimdi kızı duyunca farklı oldum halbuki baştan beri kız istiyordum. Yani erkek olsa bile öyle bi seveceksin ki kız istediğin aklına bile gelmeyebilir 😍 Tabi Rabbim öncelikle herkesin gönlüne göre versin 🤲 kesinlikle daha karnım bile çıkmadı doğru düzgün, içeride büyüyen birşey olduğunu anlamıyorum ama ultrasonda görünce ne kadar büyümüş geliyorlar. İçeride senden bağımsız yaşayan bi canlı var🥹🥹

Kızlar günaydın 😍🐣
12. Haftama girdim bugün hayırlısı ile 🐣
3-4 gündür 0 mide bulantısıydı hadi dedim çok şükür geçti gitti artık bulantılar sabah kendimi lavaboda buldum🤣🤣
Olsun ne gelirse razıyız 🥹🍀
Benim sizlere bir sorum olucak. Çok erken biliyorum ama malesef artan fiyatlar karşısında başka bir yol gözükmüyor 😃 Bebek arabası araştırmalarınız nasıl gidiyor? Yada tecrübeli anneler önerebileceğiniz modeller var mı? Ben açıkcası travel almak istemiyorum ama Travel-kabin boylar var onlar güzel gibi.
Birde park yatakta önereceğiniz bir marka var mı? Pregoya çok sıcak bakıyorum hoşuma gitti mağazada.
Herşey gerçekten çok pahalı. Allah hepimizin yardımcısı olsun🌸
Buarada sizlere Hipp in body butter kremini önermek istiyorum🤍🍀. E bebekte %50 indirimdeydi. Dokusu inanılmaz. Yağlı bir his bırakmıyor ve inanılmaz nemlendiriyor. En önemlisi içeriği tertemiz😍 Küçücük kremlere yada yağlara dünya para vermeyin😃 Çok araştırarak aldım.

Onun dışında düşünüyorum kıyafet olarak elzem olanlar kış bebeleri olacağı için banyo sonrası saçlı bebelerimize şapka takılır iki tane olsa yeter uyku tulumu dedik şart yelek ve tulum bence olsun. E bebekte patikli altlar var onlarda baya iş görür. Birde doktor kontrollerine giderken giydirmelik kalın polar tulumlar var onlardan da bi tane olsa üşüdü mü derdi olmaz. 🙏🏻 Birde bir yanılgı oluyor bence yenidoğan çok almayayım büyüyolar hemen diye evet hemen büyüyolar ama o kadar da değil 😀 0-3 ay yazılı olanlar daha uzun vadede kullanılır ama ortalama bir bebek 3 3.5 kg arası doğuyor yenidoğan kıyafetler bile bol kalıyo bazen onuda düşünerek yapın alışverişi 🙏🏻
Mükemmel olmuş ellerine sağlık 💞

X