2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Yok canım almadım dikiş olan yere baskı yapmıyor dimi ona göre alcam 🥲 dikisten dolayı koyamıyorum normal yastıkta kucağıma
Yok canım benim dikiş baya aşağıda bikini bölgesinde. Bazılarını yukardan yapıyolarmış biraz daha senin aşağıdamı? Dikişe hiç bi baskısı yok emzirirken telefonla filan oynuyorum tutmama gerek kalmıyor bi burnu kapanmasın diye memeyi destekliyorum okadar. Çok rahat oldu benim için hastaneye götürmemiştim kolumun altına yastık filan desteklemiştik zor oluyor öyle. Sonra da destekli oturmaya geçince filan kullanırız çok amaçlı 😂
Kustugu da puturlu sarı olmuş dilinin ustu bu böyle oluyo o zaman ilk zamanlar 🥲
aynen benimkinin dilinde de var bir iki pütür kusunca pütürlü oluyor. Eğer pütürsüzse yutmadığı sütü çıkardığını anlıyorum uyuyo ya bazen ağzında tutuyor sütü.

Doğal yağlar işe yararsa bizede söyle canım ben onları bilmiyorum bi kimyon rezene çayı bide nurse harveys damla iyi geliyor ben şimdiden aldım koydum kenara korkulu rüyalara yaklaşıyoruz 😂
Canım şu çok övülüyor, eğer çok zorlanirsam alcam ben de. Kimyonla geçirmeye çalışıyorum şimdilik akşam yatmadan kimyon içmiştim epeyi uğraştık gece hep gazdan uyandı. Sabaha karşı bı yaptı kakasını oof 😅 oylelikle bı nefes alabildik de uyudu artarsa bu gaz için masaj yağından almayı düşünüyorum %100 dogalmis yorumlarda da hep memnunlar. Damlayı Dr söyledi de kullanmıyım şimdilik dedim 😁

Canım şu çok övülüyor, eğer çok zorlanirsam alcam ben de. Kimyonla geçirmeye çalışıyorum şimdilik akşam yatmadan kimyon içmiştim epeyi uğraştık gece hep gazdan uyandı. Sabaha karşı bı yaptı kakasını oof 😅 oylelikle bı nefes alabildik de uyudu artarsa bu gaz için masaj yağından almayı düşünüyorum %100 dogalmis yorumlarda da hep memnunlar. Damlayı Dr söyledi de kullanmıyım şimdilik dedim 😁
Ay takibe aldım bende başım çok belaya girerse gazla bende bu yağdan alayım. Kimyonu günde bir kez içmek yetmiyor sanırım ozaman 🤔

Kızlar bebislerinizi nasıl yatırıyorsunuz? İlk doğduğunda düz yatiriyordum kafasını kendi sağa sola çeviriyordu uyurken. Sağlık ocağındaki ebe bir sağa bir sola yatirmam gerektigini söyledi. Ben de öyle yapıyordum. Annem abimi düz yatırmış arada, kafa şekli düzelsin diye. Bugün kv'de de arada düz yatırmak lazım, en azından biz uyanıkken gözümüzün önündeyken dedi. Doğduğunda kafası arkaya doğru uzundu şimdi hala öyle. Düz yatırmak için de kafasının kenarlarina bir şeyler koymak gerek dedi. Siz nasıl yatırıyorsunuz bebislerinizi? Kafası yanlış bir şekilde olsun da istemem ne yapacağımı şaşırdım

Bebeğim yoğun bakımda hala, solunum desteğini kestiler gözetim altında tutuyorlar tedbir amaçlı. Gidip emziriyorum kucagima alıyorum, yarın çok düşük bir ihtimal yanımıza verebilirlermis. Anne sütü ve mama destekli besleniyor.
Çok geçmiş olsun canım inşallah tez zamanda kavuşursunuz 🙏🏻
Aynen yeleğini giydirdim kundakladım üstüne de battaniye örtüyorum Adana bile böyleyse artık :KK43:

Benim de göbeğim bayağı gitti canım ama ben korse de takıyorum hala biraz var 40 ım çıkınca inşallah spor yapacağım doktorun izniyle

Kız kocanı dinlesene adamın bir sürü işi gücü var 15 inden sonrayı bekleyin😂🤣😂

Canım ben ameliyat olduğum günün ertesi günü kimsenin elini tutmadım kendimi zorladım kolaya alıştırmak istemedim hastaneden giderken eşim koluma girmek istedi ben tek yürüyeceğim dedim eğilip kalkarken yatağa uzanırken hep tek başıma yapmak istedim yaptım da zorlandım evet ama yavaş yavaş herşey yoluna girdi sadece ilk gün yardıma ihtiyacın oluyor güçlü kuvvetli bir kişi lazım ben ameliyat gecesi annemi kaldırmayayım diye tek kalktım tuvalete sonra koridorda tek yürüdüm. İnan hiç zor değil normal doğuramazdım baş çevresi genişti herkes iyi ki sezaryen yaptın dedi. Sen bir tane normal doğurdun ama seninki farklı bir de bu bebeğin iri değil kız bebek. Senin ikilemde kalman çok normal 🥺

Ben nane rezene anason içiyorum canım bol bol soğan yiyorum emzirirken sonra sırtını sıvazlıyorum bebeğin kimyon da iyiymiş golden söyledi sen eve bu çaylardan al hazırda dursun canım birde aktardan hazır lohusa şerbeti aldık 1/6 oranında sulandırılıyor tadı da çok güzel 😍

Antibiyotiğini ihmal etme canım bitir ne olur ne olmaz Allah korusun sen önlemini al yine de. Normal ya bebişin daha yeni doğan hepimizin bebişlerinin kakası öyle. Ben anneme dedim kakası çok cıvık felan dertlendim annem kızdı salak mısın senin gibi s*çacak hali yok küçücük bebek dedi. Yavaş yavaş normale dönecekmiş canım benimki de kusuyor midedeki fazla olan sütü çıkarıyorlarmış normalmiş
Kocamı dinleyip normal doğumu mu beklesem diye düşünmüyor değilim o zaman kesin 15 inden sonra gelir 😂 evet bebeğim iri değil kafası önde sadece o korkutuyor kafa çıkmadan vücudun gerisi çıkamayacak yine acı çekicem o aşamada, acıdan ziyade ıkınınca çıkmaz sıkışır vs diye korkuyorum 🥲 bu arada normal doğumdan sonra ben rahat yürümüştüm diye hatırlıyorum eşim yoo hiç de yürüyemiyordun dedi zaten hastaneden taburcu olurken tekerlekli sandalye ile çıkmıştım 😄 sancı kısmında çok acı çekmemiştim dedim kardeşim duvarları yumrukluyordun unuttun galiba diyo. Yani hepsi unutuluyo ama normalde de baya zorlanmışım ben, hatırladıklarımın yanında unuttuklarımı da eklersek benim için sezaryen daha iyi görünüyor 🙈

Dediğin çayları alıcam canım sağol 🙏🏻
Chen31 Chen31 ilk gün 6.saattw seni ayağa kaldırmaya çalışıyorlar.. Ben hareket ettikçe bana soru sordu hemşire çok sinirlendim ona karşı bana soru sorma canım acıyor dedim.. sonra eşim yardım etti ben kalkarken her saat kalkman gerekli yürüdükçe pihtilar akiyo için bosaliyor çok iyi geliyor ağrıların azalıyor.. İlk gün hamileliğin vermiş olduğu sinir ustumdeydi artık ordaki hemşireler benden cekiniyordu bende derdimi anlatmaktan bıktığım için canım acıyor ya kendim yaptım kendimi zorladım.. yatağın kenarlarından tutundum zorlaya zorlaya kalktım.. 2.gun daha iyiydim birde canım lohusa şerbeti yemekler geç getirdiler benim direnç düştü yemek bile şansıma gelmesi gereken zamanda gelmedi.. serbet içmek istiyorsun şekerli şeyler vücudun istiyor hala getirmiyorlar sansa firma gec getirdi esime dedim ben dayanamiyorum gozum dönüyordu hayatkmda ilk defa oyle bisi yasadim disardan bana hemen meyve suları aldı kutu kutu içtim bir sürü.. mutlaka evinden ya koy şerbeti yada meyve suyu al git.. onun dışında sezaryen olacaksan bol yürümek hareket etmek önemli birde ben bu bebeği sancim olsa normal dogururmusum bebeğin kafasi küçücük bebek küçük bu mu iri dedim annem de diyo bebek iri değil ki sizin gibi küçük bi bebek.. Yani garip
Chen31 Chen31
Tamam canım bizimki günde 3 defa kakasını yapınca ben korkmustum fazla geldi bana birde cıvık bağırsakları guruldayinca normalse sıkıntı yok🙈🙈🥰
Evet canım seninki o kadar da iri değilmiş senin yaptığın doğum hazırlığı ile normal doğardı bence de ama nasip böyleymiş demek ki. Doktorunun yanlış yönlendirmesi gibi oldu biraz, o da böyle tahmin etmedi belki de. Bundan sonrası çok daha kolay geçer inşallah senin için 🙏🏻
Canım emzirme yastığı almamışmıydın sen? Bende kızımdan kalma vardı hayat kurtarıcı şuan
Hastaneye götürmeli miyim emzirme yastığını canım? Koymamıştım valize sadece evde kullanırım diye

Sabah kahvaltıdan sonra içtim dün, bir de akşam uyumadan içtim. Mercimek çorbası içmiştim sanırım o gaz yaptı 🥺
Ay mercimek fena gaz yapar bende çok severim ama uzak durmak lazım bi süre en azından emeklemeye yada yürümeye başlayana kadar sonra zaten gaz sorunu gidiyor 🥺🥺 o değil bide ben alerjik bebek filan olur mu diye korkmuştum arkadaşımın bebeği süt ve süt ürünlerine alerjisi var kadın kek bile yese çocuğun her tarafı kabarıyor. Alerjik olup olmadığı yenidoğandan itibaren belli oluyor mu acaba

Çok geçmiş olsun canım inşallah tez zamanda kavuşursunuz 🙏🏻

Kocamı dinleyip normal doğumu mu beklesem diye düşünmüyor değilim o zaman kesin 15 inden sonra gelir 😂 evet bebeğim iri değil kafası önde sadece o korkutuyor kafa çıkmadan vücudun gerisi çıkamayacak yine acı çekicem o aşamada, acıdan ziyade ıkınınca çıkmaz sıkışır vs diye korkuyorum 🥲 bu arada normal doğumdan sonra ben rahat yürümüştüm diye hatırlıyorum eşim yoo hiç de yürüyemiyordun dedi zaten hastaneden taburcu olurken tekerlekli sandalye ile çıkmıştım 😄 sancı kısmında çok acı çekmemiştim dedim kardeşim duvarları yumrukluyordun unuttun galiba diyo. Yani hepsi unutuluyo ama normalde de baya zorlanmışım ben, hatırladıklarımın yanında unuttuklarımı da eklersek benim için sezaryen daha iyi görünüyor 🙈

Dediğin çayları alıcam canım sağol 🙏🏻

Evet canım seninki o kadar da iri değilmiş senin yaptığın doğum hazırlığı ile normal doğardı bence de ama nasip böyleymiş demek ki. Doktorunun yanlış yönlendirmesi gibi oldu biraz, o da böyle tahmin etmedi belki de. Bundan sonrası çok daha kolay geçer inşallah senin için 🙏🏻

Hastaneye götürmeli miyim emzirme yastığını canım? Koymamıştım valize sadece evde kullanırım diye
Bende öyle düşünmüştüm ama yayıntı olmaz diyorsan bence götür senin konforun için iyi olur. Ben zaten bi gece kalcaz idare ederim dedim de heryerden yastıkla destekledik sonra keşke götürseydim sırtımda mı taşıcaktım sanki diye düşündüm 😂

Aynen yeleğini giydirdim kundakladım üstüne de battaniye örtüyorum Adana bile böyleyse artık :KK43:

Benim de göbeğim bayağı gitti canım ama ben korse de takıyorum hala biraz var 40 ım çıkınca inşallah spor yapacağım doktorun izniyle

Kız kocanı dinlesene adamın bir sürü işi gücü var 15 inden sonrayı bekleyin😂🤣😂

Canım ben ameliyat olduğum günün ertesi günü kimsenin elini tutmadım kendimi zorladım kolaya alıştırmak istemedim hastaneden giderken eşim koluma girmek istedi ben tek yürüyeceğim dedim eğilip kalkarken yatağa uzanırken hep tek başıma yapmak istedim yaptım da zorlandım evet ama yavaş yavaş herşey yoluna girdi sadece ilk gün yardıma ihtiyacın oluyor güçlü kuvvetli bir kişi lazım ben ameliyat gecesi annemi kaldırmayayım diye tek kalktım tuvalete sonra koridorda tek yürüdüm. İnan hiç zor değil normal doğuramazdım baş çevresi genişti herkes iyi ki sezaryen yaptın dedi. Sen bir tane normal doğurdun ama seninki farklı bir de bu bebeğin iri değil kız bebek. Senin ikilemde kalman çok normal 🥺

Ben nane rezene anason içiyorum canım bol bol soğan yiyorum emzirirken sonra sırtını sıvazlıyorum bebeğin kimyon da iyiymiş golden söyledi sen eve bu çaylardan al hazırda dursun canım birde aktardan hazır lohusa şerbeti aldık 1/6 oranında sulandırılıyor tadı da çok güzel 😍

Antibiyotiğini ihmal etme canım bitir ne olur ne olmaz Allah korusun sen önlemini al yine de. Normal ya bebişin daha yeni doğan hepimizin bebişlerinin kakası öyle. Ben anneme dedim kakası çok cıvık felan dertlendim annem kızdı salak mısın senin gibi s*çacak hali yok küçücük bebek dedi. Yavaş yavaş normale dönecekmiş canım benimki de kusuyor midedeki fazla olan sütü çıkarıyorlarmış normalmiş
Bende aynen senin gibi yaptım canım ilk gün mecbur destekli kalktım biri tuttu. İlk ayağa hemşireyle kalktım bi tur attık gerisi yanımda görümcemle yürüdüm akşam saatlerinde kendi kokumdan oda kokusundan kan kokusundan filan fenalık gelince aşağı kantine indik gayet normal yürüdüm yanımda görümcem vardı ama ona tutunmadım hiç. Çevreden insanlar doğum sancısı çekiyorum yürüyüş yapıyorum sanmış ben doğurdum diyince şaşırıp bakıyorlardı en sonunda görümcem bari bana tutun millet nazara getirecek filan dedi 🤣🤣
Sezaryen bantını yapıştırdılar benim hareket kısıtlandı oturup kalkamıyorum bant çekiyor acıtıyor filan en sonunda onuda söktüm attım çok şükür rahatım.

Stresli girersen vücut kendini kasiyo ve doğumdan sonra oran agriyo benim doğumdan hemen önce ameliyathanede omzuma bir şey oldu istemsiz onun acısını çektim doğumdan sonra birde o yüzden stres etme.. bak inan sezaryen ameliyatı en kolay kısım sezaryenden sonrası işte insanın acı eşiğine gücüne bağlı.. agirlasma kısmı işin en kolay kismiymis ama dogurmadan öncede en zor kısmı annelik bak öyle bir şey ki sende dogurduktan sonra farkedeceksin agirlasmak falan işin cilvesiymis bize zor gelmiş ama insan cidden yaşamadan bilmiyor... Bu arada dümdüz yatma dikte durma sezaryenden sonra hepsini yapabilirsin sadece dümdüz yatarsan kalkışı zor oluyo sanki böyle reflu yatağı gibi eğimi olsun veya az daha dik çünkü tam dikte durursan ki enerjin azalıyor vücut süte başlıyor dik duramıyorsun uzanmak istiyorsun.. bebeği meme hizanda eğimli olacak şekilde altına yastık battaniyw vs desteklerle destekleyip emzirebilirsin çok rahat oluyo
😍😍🥰🥰birde o emdikce agrilarin azalıyor biliyo musun bir mucize
Dikislerine zarar gelir diye korkma öyle bi kapatıyorlar ki suan nasıl açacaklar merak ediyorum hatta acmasinlar bi ömür öyle yasiyim🤣🤣🤣 o kadar korkma zarar görmez dikisin
Dikisten korkma sadece doğal olarak kesildiği için ordaki derimiz kaslar vs onların acısı oluyo o da yatarken vs değil kalkarken hareket ederken bak ilk gün zor 2.gunde zorun altı ama şuan 3.gun çok rahatım şuan
Canımm ne güzel anlattın, yaşamadan anlamayacağız tam olarak inşallah sağlıkla bebeğimi bir kucağıma alayım onun gücüyle daha iyi olurum sanırım. Allah hepimize güç kuvvet versin 🥰🙏🏼♥️

Çok geçmiş olsun canım zor zamanlar geçirmişsin.Şükür ki atlatmışsın hepsi geride kalsın umarım 🙏🏼 Bebişin de toparlar inş sarılık değeri düşer bi an önce.
AdChoices
ADVERTISING​
İnşallah canım çok teşekkür ederim umarım bütün herkes harika doğumlar yaşar ve bebekleri iyi olur 🌸
Çok geçmiş oösun. Bundan sonrası sorunsuzve ağrısız geçsin inşallah. Zoru atlatmış ve başarmışsın. Bebeğin de emzirerek ve mama takviyesi ile düzelecek. Herkes yaşıyor bu durumu. Yürüyüş yapmaya çalış bağırsakların için. 🪷
Sağol canım Aslında ev içinde yürüyorum ama dikişlerim hala ağrıyor ve oturur şekilde uyuyorum😣 bebek iyi olsunda o bana yetecek
Çok geçmiş olsun canım merak etmiştim seni inşallah bundan sonra daha da iyi olursun zor kısmı atlatmışsın 🙏🏻 yeni anneler tavsiye verirler sarılık ile ilgili golden-snitch golden-snitch gazı alınmış maden suyu verdiğini söylemişti
Sağol kuzum inan benimde aklımda sizlerde kalıyor acaba kim doğum yaptı kim yapmadı herkes iyi mi diye 🙈 ama kendi ağrılarımdan ve bebeği beslemeye çalışmaktan nefes alamadım daha . sen nasılsın doğuma karar verdin mi sezeryan diyodun sanki en son. Gün ne zamandı?
Çok geçmiş olsun canım umarım hizlica toparlanirsin. Sarılık için annem gazı tamamen çıkmış maden suyu vermişti bir çay kaşığı her gün. Bunu en başta yapmak gerek demişti ama. Sütünü sagiyor musun canım? Ben başta sütümü sagdim az da olsa çıkanı bebeğe vermek önemli bu süreçte. Göğüsler bu şekilde tetiklenmis oldu. Bir de annem hoşaf yapti kurudut incir kayısı hoşafı. Düzenli olarak onu içtim. Soğanlı ve dereotlu salata yedim. Bir de su içmeye dikkat ettim. Sen de istersen sütünü sagmayi dene en azından artışını görürsün
Sütümü elle sağmam için teşvik ediyodu hemşireler ama çok zordu. Biraz gelmeye başladı diye Süt sağma makinası almamıştım alsam mı? Göğüslerimde kaynama hissi olmuyo pek. Bende bunu sürekli bebek emzirmeye bağlamıştım. Birde sarılık için maden suyunu şimdi denesem olur mu acaba
Cok gecmis olsun canim her seye ragmen cok sukur bebegine kavusmussun🌺 ben de seninle ayni tarihte dogum yaptim bizim de bugun sarilik degeri 15 cikti pazartesi dusmemisse yatis yapilacakmis. Sizin kac cikti doktor ne yapmanizi soyledi? Bizimki 2 saatte bir emzir dedi sadece ama bebek sariliktan dolayi uykudan uyanmıyor uyansa da cok kisa suruyor emmesi
Sağol canım ne güzel aynı gün kavuşmuşuz yavrulara. Sizin sarılık daha yüksekmiş. Bizimki çarşamba günü 13 tü, cuma bi kademe düştü biz de yarın yani pazartesi gidiceZ inşallah tez vakitte iyileşir bebeklerimiz . Bana da sadece emzir dediler mamayla destekle dedi doktor . Sizle aynı uyansada kısa sürüyor hemen uyuyakalıyor
Çok çok geçmiş olsun canım.

Sütünü sağ öyle ver . Bir saat sağdığını ver bir saat direk memeden ver.
Ben öyle yaptım hem sütün çogaliyor hemde bebis ne kadar emiyor görmüs oluyorsun . Sarılığın evde tedavisinde bol bol emmekten baska çaresi yok sanırım tüm doktorlar öyle diyor.
Elimden geldikçe uyandırıp emziriyorum canım bazen çok zor oluyor ama şükür sanki ilk zamanki gibi değil gibi rengi

Ay mercimek fena gaz yapar bende çok severim ama uzak durmak lazım bi süre en azından emeklemeye yada yürümeye başlayana kadar sonra zaten gaz sorunu gidiyor 🥺🥺 o değil bide ben alerjik bebek filan olur mu diye korkmuştum arkadaşımın bebeği süt ve süt ürünlerine alerjisi var kadın kek bile yese çocuğun her tarafı kabarıyor. Alerjik olup olmadığı yenidoğandan itibaren belli oluyor mu acaba
Sanırım belli oluyor çünkü kaka renklerinde öyle bir şey görmüştüm işte şu renkteyse besin alerjisi vardır vs gibi. Allah korusun ya öyle şeyler olmasın çok zor valla 🥺

Emekleme yürümeye kadar bağırsak hareketleri düzene girer. İlk 2 3 ay falan dikkat etmek yeterli bence ya çok aşırı gazlı bi bebek değilse.
Ben kızlarımda sadece 40 ı çıkana kadar dikkat ettim sonra herşeyden yedim kimyon katarak. Bebekte alışıyor böylece.
Çok gazlı kolik bebekler için bişe diyemem tabi.

Çok geçmiş olsun canım , ne kusuru olur mu öyle şey . Neyseki güzel sonuçlanmış . Şimdi toparlanıp bebeğinle güzel vakitler geçirirsin inşallah 🥰 sağıp miktarını kontrol edebilirsin arkadaşların söylediği gibi . İnşallah hızlıca toparlanırsın 🥰
İnşallah canım. Rabbim bütün bebekleri sağlıklı kılsın . Sen doğuma girmeidn dimi

Ay takibe aldım bende başım çok belaya girerse gazla bende bu yağdan alayım. Kimyonu günde bir kez içmek yetmiyor sanırım ozaman 🤔
G Golden kimyonu nasıl içiyorsunuz kızlar.
Tane kimyon mu alayım.
Yazdıklarınızı tek tek not defterine kaydediyorum aktara gideceğim nolur nolmaz alayım evde kalsın😅

İnşallah canım. Rabbim bütün bebekleri sağlıklı kılsın . Sen doğuma girmeidn dimi
Amin canım benim ❤️Yok canım daha bekliyorum sancılar başlasın diye . Ara ara yalancı sancı oluyor ama sonra geçiyor . Doğurana kadar doğumu atlatsam diye bakıyor insan , sonra ağrılar geçsin , bebek iyi olsun vs derken bir bakmışsın herşey geride kalmış. 🥰

Kızlar acil bişey sormalıyım :KK22:
Benim sezaryan kesisi çok aşağıda. Derin ve zor bi ameliyattı dikişlerim normal dikiş. Ve yarın dikişlerim alınacak sabahtan hastaneye gidicez.
dikişin olduğu yer çok aşağıda ve kıllar var afedersiniz . Dikişin alt kısmını jiletle temizlicem. Sizce dikiş bölgesini temizlemeli miyim jiletle? Korkuyorum ya sivilce yaparsa iltihap kaparsa diye. Açıkçası napmam gerekir bilmiyorum fikrinize ihtiyacım var acilen

X