2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Sanırım belli oluyor çünkü kaka renklerinde öyle bir şey görmüştüm işte şu renkteyse besin alerjisi vardır vs gibi. Allah korusun ya öyle şeyler olmasın çok zor valla 🥺
Vallahi sarı pütürlüyse iyi beslendiğini gösteriyor yeşil gelirse fazla beslenmiş demekmiş mukuslu gelirse anne üşütüyor diye biliyorum gerisini bilmiyorum inşallah Allah ta bildirtmesin hiç birimiz uğraşmayalım alerjiyle inşallah
Emekleme yürümeye kadar bağırsak hareketleri düzene girer. İlk 2 3 ay falan dikkat etmek yeterli bence ya çok aşırı gazlı bi bebek değilse.
Ben kızlarımda sadece 40 ı çıkana kadar dikkat ettim sonra herşeyden yedim kimyon katarak. Bebekte alışıyor böylece.
Çok gazlı kolik bebekler için bişe diyemem tabi.
Vallahi canım kızım kolik değildi evet ilk başlardaki gibi olmadı hafifledi ama yine de gazı vardı iyice hareketlenene kadar uğraştık sonra çok şükür geçti. İnşallah dediğin gibi olur bu seferkinde bende kimyon filan katmıştım ama bilemedim niye uğraştırdı okadar

İnşallah canım çok teşekkür ederim umarım bütün herkes harika doğumlar yaşar ve bebekleri iyi olur 🌸

Sağol canım Aslında ev içinde yürüyorum ama dikişlerim hala ağrıyor ve oturur şekilde uyuyorum😣 bebek iyi olsunda o bana yetecek

Sağol kuzum inan benimde aklımda sizlerde kalıyor acaba kim doğum yaptı kim yapmadı herkes iyi mi diye 🙈 ama kendi ağrılarımdan ve bebeği beslemeye çalışmaktan nefes alamadım daha . sen nasılsın doğuma karar verdin mi sezeryan diyodun sanki en son. Gün ne zamandı?

Sütümü elle sağmam için teşvik ediyodu hemşireler ama çok zordu. Biraz gelmeye başladı diye Süt sağma makinası almamıştım alsam mı? Göğüslerimde kaynama hissi olmuyo pek. Bende bunu sürekli bebek emzirmeye bağlamıştım. Birde sarılık için maden suyunu şimdi denesem olur mu acaba

Sağol canım ne güzel aynı gün kavuşmuşuz yavrulara. Sizin sarılık daha yüksekmiş. Bizimki çarşamba günü 13 tü, cuma bi kademe düştü biz de yarın yani pazartesi gidiceZ inşallah tez vakitte iyileşir bebeklerimiz . Bana da sadece emzir dediler mamayla destekle dedi doktor . Sizle aynı uyansada kısa sürüyor hemen uyuyakalıyor

Elimden geldikçe uyandırıp emziriyorum canım bazen çok zor oluyor ama şükür sanki ilk zamanki gibi değil gibi rengi
Valla bebiş tam ememedi benim göğüsler de tam boşalmayinca sütü sagsak mi en azından çıkanı kaşıkla veririz demiştik. Hatta eve gelisimizin ikinci günüydü daha. Tanıdığımız ebeye sorduk sagabilirsin tabii iyi olur göğüsleri tetiklet demişti. Benim göğüsler çok şişti sıcak su torbasina ılık su koyarak kompres yaptık, duştan sonra özellikle süt kanalları aciliyor. Kaşıkla verdik sagabildigimi bir iki çay kaşığı bile kâr. Sonrasında uyanmadı bebiş çok uyudu zorla uyandırdik korktuk çok doydu demek ki diye ertesi gün dr'a gittik kilosu çok düşmüş. Süt varsa sagip kaşıkla verin tabii dedi. Aslında doğru bir şey yapmışız. Sonrasında ben sütümü hep sagdim küçük oldukları için yoruluyorlar tabii 🥺 3. Günümde sütüm eskisine oranla arttı az da olsa dondurucuya koyabilmistim hatta. Bu süreçte yediklerime dikkat ettim. Maden suyunu annem yenidogandan itibaren verilir demişti. Sen bir dene istersen ama gazı tamamen gidecek su gibi olacak. Sütünü de sagip verirsen inan sarılık falan kalmaz en önemli şey doyması. Çok şükür biz atlattık küçük değerlerle 🙏🏻

Vallahi sarı pütürlüyse iyi beslendiğini gösteriyor yeşil gelirse fazla beslenmiş demekmiş mukuslu gelirse anne üşütüyor diye biliyorum gerisini bilmiyorum inşallah Allah ta bildirtmesin hiç birimiz uğraşmayalım alerjiyle inşallah

Vallahi canım kızım kolik değildi evet ilk başlardaki gibi olmadı hafifledi ama yine de gazı vardı iyice hareketlenene kadar uğraştık sonra çok şükür geçti. İnşallah dediğin gibi olur bu seferkinde bende kimyon filan katmıştım ama bilemedim niye uğraştırdı okadar
Ben de sarı pütürlü ve yeşili biliyordum. Sürekli memede durduğu için 2 gün önce yesildi. Bugün sarı pütürlü inşallah böyle devam ederler 🙏🏻

Kızlar acil bişey sormalıyım :KK22:
Benim sezaryan kesisi çok aşağıda. Derin ve zor bi ameliyattı dikişlerim normal dikiş. Ve yarın dikişlerim alınacak sabahtan hastaneye gidicez.
dikişin olduğu yer çok aşağıda ve kıllar var afedersiniz . Dikişin alt kısmını jiletle temizlicem. Sizce dikiş bölgesini temizlemeli miyim jiletle? Korkuyorum ya sivilce yaparsa iltihap kaparsa diye. Açıkçası napmam gerekir bilmiyorum fikrinize ihtiyacım var acilen
Yok canım dikiş yerini elleme tabiki bırak kalsın öyle neler görüyordur onlar. Benim dikiş yerinde baya aşağıda aslında iyi daha rahat oturup kalkıyorum ama doktorum önceki sezaryenden batıkların çok olmuş 40 çıkınca git bikere lazer atış yaptır dedi bariz belli yani napalım olsun okadar da 😂
@Golden kimyonu nasıl içiyorsunuz kızlar.
Tane kimyon mu alayım.
Yazdıklarınızı tek tek not defterine kaydediyorum aktara gideceğim nolur nolmaz alayım evde kalsın😅
canım toz kimyonda baya bekliyorsun aşağı insin filan diye süzülmüyoda içerken yine karışıyor bide ağıza kötü geliyor tane kimyon en iyisi. Bide rezene al madem aktara gitcen 😂

Tane kimyon mu alayım.
Yazdıklarınızı tek tek not defterine kaydediyorum aktara gideceğim nolur nolmaz alayım evde kalsın😅
Evet canım toz kimyonu suzmesi zor diye tane kimyon aldım ben. Bir bardag bir tatlı kaşığı atıyorum. Bir taşım kaynatıp ağzını kapatıyorum demleniyor. Sabah kahvaltıdan sonra içiyorum akşam da içiyorum arada uyumadan önce

Kızlar acil bişey sormalıyım :KK22:
Benim sezaryan kesisi çok aşağıda. Derin ve zor bi ameliyattı dikişlerim normal dikiş. Ve yarın dikişlerim alınacak sabahtan hastaneye gidicez.
dikişin olduğu yer çok aşağıda ve kıllar var afedersiniz . Dikişin alt kısmını jiletle temizlicem. Sizce dikiş bölgesini temizlemeli miyim jiletle? Korkuyorum ya sivilce yaparsa iltihap kaparsa diye. Açıkçası napmam gerekir bilmiyorum fikrinize ihtiyacım var acilen
Bence temizleme canım, benim yapıştırma ama kabukları var diye temizlemedim ne olur ne olmaz diye. Hala oraya pek dokunmuyorum. Boşver kıllı oluversin sağlık daha önemli

Tane kimyon mu alayım.
Aktardan alman gerekenleri yazayım ben yine 😁
Tane kimyon
Rezene
Kuşburnu (eşim almış ama ekşi diye çok içmedim açıkçası)
**Kuru incir
**Kuru kayısı
**Kabuk tarçın
**Karanfil
**Kuru dut
** Bu işaretli olanlardan annem hoşaf yaptı sütü arttırıyor.
Bir de aciktikca ceviz ve hurma yiyorum ben ara öğün gibi

Amin canım benim ❤️Yok canım daha bekliyorum sancılar başlasın diye . Ara ara yalancı sancı oluyor ama sonra geçiyor . Doğurana kadar doğumu atlatsam diye bakıyor insan , sonra ağrılar geçsin , bebek iyi olsun vs derken bir bakmışsın herşey geride kalmış. 🥰
Aynen öyle valla sürekli başka bişeyle cebelleşiyor insan. Şuan gecem gündüzüm birbirine girmiş ama sağlık olsun. Sende sağlıkla kavuş bebeğine inşallah az kaldı 🧡

Yok canım benim dikiş baya aşağıda bikini bölgesinde. Bazılarını yukardan yapıyolarmış biraz daha senin aşağıdamı? Dikişe hiç bi baskısı yok emzirirken telefonla filan oynuyorum tutmama gerek kalmıyor bi burnu kapanmasın diye memeyi destekliyorum okadar. Çok rahat oldu benim için hastaneye götürmemiştim kolumun altına yastık filan desteklemiştik zor oluyor öyle. Sonra da destekli oturmaya geçince filan kullanırız çok amaçlı 😂

aynen benimkinin dilinde de var bir iki pütür kusunca pütürlü oluyor. Eğer pütürsüzse yutmadığı sütü çıkardığını anlıyorum uyuyo ya bazen ağzında tutuyor sütü.
Benim yukarda dikiş 🥲 rahmim yukardaymis o yüzden de daha çok zorlanıyo olabilirim tam bukulme yerimde gibi

Kızlar adaçayı içen varmı aranızda eşime aldırdım ama bazı yerlerde zararlı diyor bazılarına doktor önermiş kararsız kaldım

Benim yukarda dikiş 🥲 rahmim yukardaymis o yüzden de daha çok zorlanıyo olabilirim tam bukulme yerimde gibi
Aynen aynen oturup yatıp kalkarken oyüzden daha çok zorlanıyorsun canım daha alt kısım düzlük bölge olduğundan daha az sıkıntılı oluyor. Benim yengemin öyle yukarda dikişleri tam bükülme yeri oda baya zorlanmıştı. Hatta doğumdan sonra ilk gün akşam sen nasıl böyle oturup kalkabiliyorsun aynı yerden mi kestiler demişti çünkü onunda ilk günü seninki gibi geçmişti 🥺 Senin daha çok zorlanma sebebini şimdi anladım. İnşallah çok çabuk toparlanırsın canım bizdeki 1 haftada iyice düzeliyorsa seninki bir buçuk hafta olur ama sonunda geçecek Allahın izniyle çok şükür ki bu acılar kalıcı değil

Aynen öyle valla sürekli başka bişeyle cebelleşiyor insan. Şuan gecem gündüzüm birbirine girmiş ama sağlık olsun. Sende sağlıkla kavuş bebeğine inşallah az kaldı 🧡
Az kaldı evet , hayırlısıyla bir doğsunda . Kıpır kıpır karnımda 😅 çok mutlu galiba 😅hepsi sağlıklı olsunda , gelip geçiyor zor günler

gulumsebebek gulumsebebek Begonya2 Begonya2 kızlar kitap okuyordum atak haftalarıyla ilgili orada bir siteye yönlendiriyor. Parantez içinde bebeğin doğum tarihini değil doğması gereken tarihi girin demişti. Ben de netten baktım 40. Haftadan sayiliyormus atak haftaları

Eklentiler

• IMG_20240505_151802.jpg
    IMG_20240505_151802.jpg
    92,5 KB · Görüntüleme: 29
Yok canım dikiş yerini elleme tabiki bırak kalsın öyle neler görüyordur onlar. Benim dikiş yerinde baya aşağıda aslında iyi daha rahat oturup kalkıyorum ama doktorum önceki sezaryenden batıkların çok olmuş 40 çıkınca git bikere lazer atış yaptır dedi bariz belli yani napalım olsun okadar da 😂

canım toz kimyonda baya bekliyorsun aşağı insin filan diye süzülmüyoda içerken yine karışıyor bide ağıza kötü geliyor tane kimyon en iyisi. Bide rezene al madem aktara gitcen 😂

Bence temizleme canım, benim yapıştırma ama kabukları var diye temizlemedim ne olur ne olmaz diye. Hala oraya pek dokunmuyorum. Boşver kıllı oluversin sağlık daha önemli
Sağolun kızlar ikinize de teşekkür ediyorum 🫶🏻 O zaman dikişli bölgeye ellemiyorum. Az bi aşağısına biraz yaparım o kadarı sorun olmaz sanırım. Gerçi doktorun aşağısıyla işi yok ama yine de yetiştiğim kadarına yaparım

Sağolun kızlar ikinize de teşekkür ediyorum 🫶🏻 O zaman dikişli bölgeye ellemiyorum. Az bi aşağısına biraz yaparım o kadarı sorun olmaz sanırım. Gerçi doktorun aşağısıyla işi yok ama yine de yetiştiğim kadarına yaparım
Ben de öyle yapmıştım aşağısını aldım ama dikişli kısmı ellemedim

Aynen aynen oturup yatıp kalkarken oyüzden daha çok zorlanıyorsun canım daha alt kısım düzlük bölge olduğundan daha az sıkıntılı oluyor. Benim yengemin öyle yukarda dikişleri tam bükülme yeri oda baya zorlanmıştı. Hatta doğumdan sonra ilk gün akşam sen nasıl böyle oturup kalkabiliyorsun aynı yerden mi kestiler demişti çünkü onunda ilk günü seninki gibi geçmişti 🥺 Senin daha çok zorlanma sebebini şimdi anladım. İnşallah çok çabuk toparlanırsın canım bizdeki 1 haftada iyice düzeliyorsa seninki bir buçuk hafta olur ama sonunda geçecek Allahın izniyle çok şükür ki bu acılar kalıcı değil
Iyiki tecrubemi yazmamışım korkutmamak için yengenden az buçuk anlamissindir beni😅 evet çok şükür canım inşallah geçecek.. ohaa ilk gün akşam o kadar rahattin ha maşallah bende saniyom herkesin aynı bu kadar kolay anlatiyorlar🙈 yengenle dertlesmem lazim🤣🤣

Kızlar bir şey soracam cuma açıklık bakmıştı doktor o günden beri lekelerim oluyor böyle hastalığın son günüymüş gibi koyu renkli kahverengi kurumuş kan gibi var mı başına gelen bir sıkıntı olmaz di mi. Nişan değil bu sanırım

X