Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar doktor kontrolümüzde içeri girene kadar bebiş kaka yapmış farketmedim. Doktor bezi açtı mama mı verdin dedi yoo dedim sütün koyu ozaman bu iyi bişey dedi bebeğin kakası bi tık katı duruyordu. Begonya2 Begonya2 nın tarifinden sonra iyice katı durduyor demekki gerçekten sütü kaliteli yapıyor koyulaştırıyor rengi filan da baya güzel oldu zaten sütün 😍

Ya tabiki canım zaten tuz yakan bir şey eskiler sanırım tuzu kanaması durmayan yaraya basarlarmis yani ne kadar kuruttugunu hayal edemiyorum🙄 sen çok müdahale yapmalarına izin verme yoksa her şeyi deneyip çocuğu hasta ederler bak en basiti dün annem çay içeyim onu yiyiyim bunu yapayim vs vs diye kucağımdan aldı bebeği 3 4 kere tam bebek memeyi birakiyo aldı neyse çocuk kök sokturdu benimde veresim yoktu neyse vermiştim.. sonra iste şey dedim bak alıp alıp durdun çocuk çok huzursuz vermicem bebeği dedim bugün almiyo kucagimdan bebek o kadar huzurlu ki anlatamam.. uzun lafın kısası bebek sadece anneyi istiyor birde annesi olarak en iyisini sen bilirsin.. tuzlama işi gerçekten ama gerçekten yaptırma izin verme benim burda içim parçalanır 🥲
Yok vermicem canım zaten kıyamam yazık ya el kadar bebek onlar.Sürekli söyleyip duruyordu adet diye işte ama ben bebişime zararlı olduğunu düşündüğüm bir şeyi yaptırmam 🥲 Bebeklerin en çok annelerine ihtiyacı var bizim de onlara 🙏🏼 Doğsa da kokusunu içime çeksem diyorum şimdiden 🥰

Cnm hastanede vardi ama bende işe yaramadi . Eve geçtim . Uzandiktan sonra kalkamiyorum biri olmadan asla . Sezeryan gerçekten zor . En az iki küvetli kişi iş bitiren yaninda olmasi gerekiyor. Bebek kuvezde . Yoğum bakimda halen dokunamadim . Solunum sıkıntısı var diye . Çok kötü oluyorum akliam geldikçe . Şimdi kendim toparlanayim ona yetebiliyeyim diye cabaliyorum . Sütüm gelmedi . Sütle uğraşiyorum. Uğraşabildiğüm kadar . Çok misafir vardi . Hastanede hiç oda boş kalmadi o yüzden sapmayla üç kez tek uğraşabildim . Şimdi eve geçtim sicak komplex yapiyorum zeytinyağiyla yağliyprum . Göğüs pompasi aldiracam ama ne alacağimi bilmiyorum . Araşitrmadayim öneriniz var mi
İnşallah hemen toparlar da çıkar canım sen üzme kendini kavuşacağınız günü düşün bebeğini düşündükçe sütün de gelir hem 🤗
Ben ilk çocukta lansinoh kullanmıştım elektrikli tek taraflı, memnundum. Onu kaybettiğim için bu kez philips avent aldım ama denemedim henüz canım. İkisinin de yorumları güzel ama hastane pompası daha güçlü sağıyor ikisinden de

38+6 dan selamlarrr😁 bugün derin temizlik ve boool egzersiz yapasım var (bu haftaya kadar düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmadım)
sizde ne var ne yok😄

38+6 dan selamlarrr😁 bugün derin temizlik ve boool egzersiz yapasım var (bu haftaya kadar düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmadım)
sizde ne var ne yok😄
Valla benimde ev temizliğim bitti ama bugün evi elimle silip yürüyüş yapıcam sonra sıcak suyun altına giricem bakayım işe yarıcak mı

Kızlar doktor kontrolümüzde içeri girene kadar bebiş kaka yapmış farketmedim. Doktor bezi açtı mama mı verdin dedi yoo dedim sütün koyu ozaman bu iyi bişey dedi bebeğin kakası bi tık katı duruyordu. Begonya2 Begonya2 nın tarifinden sonra iyice katı durduyor demekki gerçekten sütü kaliteli yapıyor koyulaştırıyor rengi filan da baya güzel oldu zaten sütün 😍
O tarif mükemmel birşey annemle ben şok olduk ebeler gelıyor daha süt gelmez misafirler gelıyor daha süt gelmez dıyor oysakı benım aksama geldı herkesden sakladık😂

Kızlar bebeklerinizi nasıl emziriyorsunuz her defa da tek meme mi çift meme mi veriyorsunuz yoksa bir defaki emzirme de sağ meme bir sonraki emzirmede sol meme şeklinde mi gidiyorsunuz

O tarif mükemmel birşey annemle ben şok olduk ebeler gelıyor daha süt gelmez misafirler gelıyor daha süt gelmez dıyor oysakı benım aksama geldı herkesden sakladık😂
Ay iyi yapmışsın nazara gelmesin sorana yetiyor gibi anca çoğalacak filan de ses etme 🤭🤭 bide tadıda güzel benim damak tadıma uygun sevdim içmeyi 😂

Cnm hastanede vardi ama bende işe yaramadi . Eve geçtim . Uzandiktan sonra kalkamiyorum biri olmadan asla . Sezeryan gerçekten zor . En az iki küvetli kişi iş bitiren yaninda olmasi gerekiyor. Bebek kuvezde . Yoğum bakimda halen dokunamadim . Solunum sıkıntısı var diye . Çok kötü oluyorum akliam geldikçe . Şimdi kendim toparlanayim ona yetebiliyeyim diye cabaliyorum . Sütüm gelmedi . Sütle uğraşiyorum. Uğraşabildiğüm kadar . Çok misafir vardi . Hastanede hiç oda boş kalmadi o yüzden sapmayla üç kez tek uğraşabildim . Şimdi eve geçtim sicak komplex yapiyorum zeytinyağiyla yağliyprum . Göğüs pompasi aldiracam ama ne alacağimi bilmiyorum . Araşitrmadayim öneriniz var mi
Canım ben lansinoh almıştım kullanıyorum memnunum. Ben ikili almıştım ama hiç gerek yokmuş tekli gögüs pompası da gayet yeterli bence . Hiç ikili boşaltmadım hep tekli yaptım onun fazları var hızlı yavaş uzun çekişli kısa çekişli belki yavaş çekişli yaparsan kanamaz hiç

Kızlar bebeklerinizi nasıl emziriyorsunuz her defa da tek meme mi çift meme mi veriyorsunuz yoksa bir defaki emzirme de sağ meme bir sonraki emzirmede sol meme şeklinde mi gidiyorsunuz
Canım şu ilk süt son süt muhabbeti varya ben onu bebek memeyi boşaltamıyor ki son sütü de içebilsin filan diyodum. Doktor üstüne basa basa aynı memeyi iki kez ver dedi döndü dolaştı aynı şeyi söyledi. Mesela sağ memeyi emziriyosun uyuyakaldı filan işte yarım saat bi saat sonra tekrar arandı yada alt değiştirdin uyandı filan yine sağ memeyi ver. Yani bi memeyi iki kez ver sonra sola geç onu da iki kez ver dedi. Ben öyle yapıyorum emzirirken uyuyakalınca gaz çıkarıp alt değiştiriyorum filan uyanıyor tekrar aynı memeyi veriyorum yada 1 saat geçiyor aranıyor yine aynı memeyi verip sonraki emzirmede diğer memeye geçiyorum

Benim biraz karışık ya ilk günler her ikisini veriyordum şimdi birini veriyorum sonra dalıyor diğer uyanmasında diğer gögsümü veriyorum. Bazen vermediğimi pompalıyorum.
Dolu bırakmamaya çalışıyorum yani
Kafam karışık olduğu için oturtamadım daha

Canım şu ilk süt son süt muhabbeti varya ben onu bebek memeyi boşaltamıyor ki son sütü de içebilsin filan diyodum. Doktor üstüne basa basa aynı memeyi iki kez ver dedi döndü dolaştı aynı şeyi söyledi. Mesela sağ memeyi emziriyosun uyuyakaldı filan işte yarım saat bi saat sonra tekrar arandı yada alt değiştirdin uyandı filan yine sağ memeyi ver. Yani bi memeyi iki kez ver sonra sola geç onu da iki kez ver dedi. Ben öyle yapıyorum emzirirken uyuyakalınca gaz çıkarıp alt değiştiriyorum filan uyanıyor tekrar aynı memeyi veriyorum yada 1 saat geçiyor aranıyor yine aynı memeyi verip sonraki emzirmede diğer memeye geçiyorum
Canım diğer memen şişmiyor mu o zamaan

X